Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2016., 19:27   #61
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Pa postoje naznake. Da pojasnim: Saturn na vladaru 4. kuce (Merkuru), a Jupiter ga kvadrira (ta tranzit sad gubi malo na snazi). Uran u kojnukciji s Mjesecom (prirodnim vladarem 4. kuce). Doduse i Neptun ti radi kvadrat na vladara 4. kuce Merkura, pa to moze na neki nacin "zamutiti" situaciju i stvoriti nekakve otezavajuce okolnosti.
Hvala ti Tacno ovako kako je opisano, uvek se nesto iznenada desi kao da se ne da, preseliti se.Bas sam razocarana, polako gubim nadu
river0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 23:14   #62
Quote:
river0 kaže: Pogledaj post
Hvala ti Tacno ovako kako je opisano, uvek se nesto iznenada desi kao da se ne da, preseliti se.Bas sam razocarana, polako gubim nadu
Nemoj gubiti nadu, ima jos sanse...krajem godine ce se Neptun odmaknuti malo, a Uran ce napraviti egzaktnu konjukciju na tvoj Mjesec u 1. kuci. Ima sanse...
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 00:05   #63
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Nemoj gubiti nadu, ima jos sanse...krajem godine ce se Neptun odmaknuti malo, a Uran ce napraviti egzaktnu konjukciju na tvoj Mjesec u 1. kuci. Ima sanse...
Tako je u planu, uspece valjda ovog puta.Hvala jos jednom, na odgovorima javljam ishod
river0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 21:41   #64
http://i.imgur.com/IcaNivy.gif?1
Zanima me jeli mi se smiješi selidba ubrzo ,ne znam jel tu mogu pitati to ,al eto zanima me što o tome natalna kaže

Ako je bitno ,nikada se nisam selila ,ovo bi mi bilo prvi put, sa juga Hrvatske na sjever
__________________
Ljudi su kao kamenje. Nepravilni, teški i rasuti. Mučno je to dovesti u red, skupiti i složiti po nekom pravilu, a pojedinačno je još mučnije svaki komad klesati.
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 09:47   #65
evo sama sam sebi pogledala od 6 mjeseca ove godine pa tamo do 2018 imam uran sekstil merkur(vladar 4 kuce) i u 9 mjesec ove godine ,taman prije nego šta se selim ,je jupiter trigon sunce

a posto sam ionako odlucila otici ,a ovo su cini mi se pokazatelji pozitivne promjene u životu i selidbe ,sigurno idem i po karti
S tim da saturn me pošteno izmucio i dosta sam odnosa prekinila zbog njegovih turbulencija u zadnje vrijeme ,spustio me na zemlju na ružne nacine
__________________
Ljudi su kao kamenje. Nepravilni, teški i rasuti. Mučno je to dovesti u red, skupiti i složiti po nekom pravilu, a pojedinačno je još mučnije svaki komad klesati.

Zadnje uređivanje Nevera : 19.07.2016. at 10:05.
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 12:33   #66
Quote:
Nevera HC kaže: Pogledaj post
evo sama sam sebi pogledala od 6 mjeseca ove godine pa tamo do 2018 imam uran sekstil merkur(vladar 4 kuce) i u 9 mjesec ove godine ,taman prije nego šta se selim ,je jupiter trigon sunce

a posto sam ionako odlucila otici ,a ovo su cini mi se pokazatelji pozitivne promjene u životu i selidbe ,sigurno idem i po karti
S tim da saturn me pošteno izmucio i dosta sam odnosa prekinila zbog njegovih turbulencija u zadnje vrijeme ,spustio me na zemlju na ružne nacine
Pa da imas pokazatelje za selidbu. Jupiter kao sto si rekla radi kvadrat na IC a uskoro ce i na Merkur (vladar 4. kuce). Uran ti radi sekstil na Merkur, pa ce i na IC (u retro hodu). A i Saturn ce se priblizavati MC, odnosno raditi opoziciju na IC (ali to tek sljedece godine egzaktno). A i Pluton ti radi sekstil na Mjesec (prirodni vladar 4. kuce).
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 12:36   #67
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Pa da imas pokazatelje za selidbu. Jupiter kao sto si rekla radi kvadrat na IC a uskoro ce i na Merkur (vladar 4. kuce). Uran ti radi sekstil na Merkur, pa ce i na IC (u retro hodu). A i Saturn ce se priblizavati MC, odnosno raditi opoziciju na IC (ali to tek sljedece godine egzaktno). A i Pluton ti radi sekstil na Mjesec (prirodni vladar 4. kuce).
cini mi se da se nekako neki ljudi nece pomirit sa tim da idem ca ili
__________________
Ljudi su kao kamenje. Nepravilni, teški i rasuti. Mučno je to dovesti u red, skupiti i složiti po nekom pravilu, a pojedinačno je još mučnije svaki komad klesati.
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 13:47   #68
A mislis na ovaj Saturn sto ti kvadrira DC? Pa da, moguce da ce postojati neka tezina u tom smislu, ali i Jupiter ti tranzitira 7. kucom tako da stvari mozda nece biti tako teske i nepremostive.
U svakom slucaju slijedece godine ce ti Saturn biti na MC i to je dosta znacajno vrijeme. Ti si jos dosta mlada, ali svejedno morat ces biti odgovorna i vrijedna, jer ako to pokusas izbjeci sljedeci period ce biti znatno tezi. Ne znam jel radis ili namjeravas raditi kad se preselis, ili zavrsavas studij, u svakom slucaju zavrni rukave i ulozi max trud u svoje planove i ambicije.....
Takodjer kako ce Saturn raditi opoziciju na IC upravo na samom pocetku sljedece godine, a onda opet krajem ljeta sljedece godine, moguce da ces se osjecati homesick i slicno....
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 12:27   #69
Mene zanima pod kojim tranzitom sam preselila, tj. vratila se u Hrvatsku krajem 2007.
Ovo je tranzitna karta za vrijeme kad je to počelo, jer trebalo se prebaciti s fakulteta na fakultet, pa je to trajalo.
http://tinypic.com/r/21mgao6/9

Konačno sam preselila početkom 2008. 1. ili 2. mj.

Izgleda da na 4. polje nema ničega, bar ne nikakvog aspekta na vladara. Bio je Pl na IC-u, i Jupiter. Znači li to da je sam vrh kuće dovoljan...

Bio je i Ne u 4. kući aspektiran, ali nešto od toga se moralo odnositi na vezu koja je tada počela.
Sa trigon Neptun, Pl i Ju konjunkcija Neptun.

Što je tu za što odgovorno, ne mogu jasno razlikovati.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 14:22   #70
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Mene zanima pod kojim tranzitom sam preselila, tj. vratila se u Hrvatsku krajem 2007.
Ovo je tranzitna karta za vrijeme kad je to počelo, jer trebalo se prebaciti s fakulteta na fakultet, pa je to trajalo.
http://tinypic.com/r/21mgao6/9

Konačno sam preselila početkom 2008. 1. ili 2. mj.

Izgleda da na 4. polje nema ničega, bar ne nikakvog aspekta na vladara. Bio je Pl na IC-u, i Jupiter. Znači li to da je sam vrh kuće dovoljan...

Bio je i Ne u 4. kući aspektiran, ali nešto od toga se moralo odnositi na vezu koja je tada počela.
Sa trigon Neptun, Pl i Ju konjunkcija Neptun.

Što je tu za što odgovorno, ne mogu jasno razlikovati.
Pluton na IC itekako vazno za seljenje, Jupiter je tu negdje oko IC isto, a Uran ti radi trigon na Mjesec. Mislim da je to itekako indikativno.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 19:50   #71
Mislim da sam krivo to gledala, to se odvijalo u više dijelova...
Najprije sam otišla s tog fakulteta, 7, 8 mj., to je bio Uran opozicija Venera, i istovremeno je bio Sa kvadrat Sa. To je trenutak kad sam se vratila.
I tu je prošlo još vremena, dok sam konačno odselila u drugi grad. Što bi onda mogao označavati tranzit Jupitera kroz 4.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 20:23   #72
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Mislim da sam krivo to gledala, to se odvijalo u više dijelova...
Najprije sam otišla s tog fakulteta, 7, 8 mj., to je bio Uran opozicija Venera, i istovremeno je bio Sa kvadrat Sa. To je trenutak kad sam se vratila.
I tu je prošlo još vremena, dok sam konačno odselila u drugi grad. Što bi onda mogao označavati tranzit Jupitera kroz 4.
Pa je li ti Jupiter tranzitirao 4. kucu tu negdje kad si se preselila. Ako je malo kasnije mogao bi znaciti da si se na neki nacin kucila....
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 21:03   #73
Je, bio je Jupiter unutra.
Što se misli pod kućila?

Neću se ja skućiti do smrti. U smislu stalnog mjesta boravka.
Moj Mjesec bi to htio, ali ja stalno moram ići dalje...
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 21:31   #74
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Je, bio je Jupiter unutra.
Što se misli pod kućila?

Neću se ja skućiti do smrti. U smislu stalnog mjesta boravka.
Moj Mjesec bi to htio, ali ja stalno moram ići dalje...
haha Mislila sam da si se preselila i mozda si uredjivala novi dom itd...
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 10:11   #75
Trebam savjet...

Dobro jutro svima...
Evo ovako...
15.02.2012. napokon sam uselila u vlastiti stan nakon višegodišnje pravne bitke da iz njega deložiram osobu koja ga je protupravno uzurpiravala 22 godine. Deložacija je uspjela 01.06.2011. iz 5. pokušaja. Stan je bio totalno devastiran. Sve sam renovirala. Ušla u kredite, dozvoljene minuse, zadužila se etc... I sada, kada napokon imam vlastiti, potpuno uređeni stan, poslovne prilike su mi iščezle u vidu magle. Financije saldo nula. A računi neumoljivo stižu.
I sad...
Ono što me zanima je slijedeće:
Trenutno ne vidim niti jednu drugu opciju da se izvučem iz financijskog škripca, osim prodaje toga stana koji je na full dobroj lokaciji i kupim neki jeftiniji, iste kvadrature, na nekoj, recimo perifernoj lokaciji.
Obzirom da mi Mars i Saturn ulaze u tranzit 4. kućom, a Uran mi je u tranzitu 8., da li je takva odluka "pametna" ili bih ipak trebala pričekati još neko vrijeme da ne prenaglim...? Jer se iskreno, još negdje duboko u duši nadam da će se uskoro početi događati neko čudo i da ću ponovo moći ostvarivati dovoljan prihod da uredno podmirujem svoje obveze... Tim više, jer mi se hrpa tranzitnih planeta, uključujući Jupiter, uputila direktno prema 2. kući.

Evo moje natalne:

http://i64.tinypic.com/npnyg2.jpg
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 17:11   #76
@ Bolesna
Ja se ne bi previse upustala u nekakve prognoze tipa sto bi bilo bolje. Ali mogu se pogledati nadolazeci tranziti i vidjeti kakve su energije na snazi. Recimo u 11. mjesecu Jupiter ce ti biti na Mjesecu (prirodni vladar 4. kuce) i raditi trigon na svoju natalnu poziciju (inace je vladar 4. kuce), a Saturn na vrhu 4. kuce, tako da postoje dobre sanse za dogadjanja na tom polju. Sto se novaca tice vladar 2. kuce Venera ne prima nikakve znacajnije aspekte tako da ne vidim tu nekakvu drasticnu promjenu. Jedino na sto bi isto trebala obratiti paznju je da ce ti Neptun za koju godinu (2018. mislim) raditi kvadrat na vrh 4. kuce, pa bih to moglo donijeti nekakve nejasnoce i komplikacije na tom polju, premda taj ce period dugo trajati, a u to vrijeme (2019.) ce ti i Jupiter doci na vrh 4. kuce itd.
2017. moguce nakakvi prihodi (od prodaje nekretnine?) - Jupiter iz 2. kuce radi trigon na Veneru, Saturn iz 4. kuce radi kvadrat na Mars (vladar 8. kuce).
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 19:09   #77
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
@ Bolesna
Ja se ne bi previse upustala u nekakve prognoze tipa sto bi bilo bolje. Ali mogu se pogledati nadolazeci tranziti i vidjeti kakve su energije na snazi. Recimo u 11. mjesecu Jupiter ce ti biti na Mjesecu (prirodni vladar 4. kuce) i raditi trigon na svoju natalnu poziciju (inace je vladar 4. kuce), a Saturn na vrhu 4. kuce, tako da postoje dobre sanse za dogadjanja na tom polju. Sto se novaca tice vladar 2. kuce Venera ne prima nikakve znacajnije aspekte tako da ne vidim tu nekakvu drasticnu promjenu. Jedino na sto bi isto trebala obratiti paznju je da ce ti Neptun za koju godinu (2018. mislim) raditi kvadrat na vrh 4. kuce, pa bih to moglo donijeti nekakve nejasnoce i komplikacije na tom polju, premda taj ce period dugo trajati, a u to vrijeme (2019.) ce ti i Jupiter doci na vrh 4. kuce itd.
2017. moguce nakakvi prihodi (od prodaje nekretnine?) - Jupiter iz 2. kuce radi trigon na Veneru, Saturn iz 4. kuce radi kvadrat na Mars (vladar 8. kuce).
infra red, hvala. Iskreno, dosta mi je selidbi u životu. A tu gdje sam sada, super mi je i nikako mi se ne sviđa ideja da se odavde mičem. Osim, možda, u slučaju da upoznam kakvog dobrostojećeg komada koji ima vilu s bazenom u elitnom dijelu grada... Obzirom da mi taj tranzitni Saturn "drži" već dugo natalni Jupiter i Uran "pod kontrolom", sve se nešto nadam, da će mi (obzirom na tranzit Urana 8. kućom) uletit' kakvo iznenadno nasljedstvo kojim bum si mogla barem prebit' kredite i pokrpat' ostale rupe u džepovima, tim više, jer mi je i Mars kao vladar 8. baš krenuo u defile kroz 4. kuću i na tom putu, napravit' će točno 01.10. o.g. i egzaktnu opoziciju na natalnu Veneru, vladaricu 2. i 9. kuće. Kako će toga dana tranzitna Venera biti još uvijek u 2. kući i napraviti par dana prije trigon na natalnu sebe te toga dana sekstil na natalni Uran u 12., kaj misliš, jel' ima šanse da mi "kapne" kakvo dobro nasljedstvo? Ah, da... Pogledala sam si i progresije pa mi je upalo u oči, da mi progresivni Mars iz 2. kuće pravi trigon na natalni MC odnosno sekstil na IC. U tercijarnim progresijama pak, Mjesec mi je s IC-a u egzaktnom trigonu na natalnu Veneru, a Uran doslovno "sjedi" u 2. kući na natalnom Marsu. pogledala bih još solarni luk, ali ne stignem sada. Kaj ti misliš o tim aspektima koje sam navela? Odnosno, o toj tezi a propos nasljedstva?
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 22:22   #78
Pa mislim da tranziti ovih brzih, osobnih planeta, narocito Mars mogu biti okidaci za neki dogadjaj ali moraju "na snazi" biti neki sporiji tranziti Saturn, Jupiter, Uran, Pluton.. Tebi je Jupiter prosao preko Marsa nedavno, a koliko mi se cini, nece se vise vracati na tu poziciju. Saturn ti kvadrira i opozicionira ove kutne planete (vecina planeta u tvojoj karti!). Saturn ce raditi egzaktan kvadrat na tvoj Mars (vladar 8.) krajem 12. mjeseca. U isto vrijeme ce i Uran raditi inkonjukciju na Mars. Postoji neka sansa ovako astroloski, ali ukoliko nema nikakvih naznaka za to u real life, ne znam koliko je realno za ocekivati takav razvoj dogadjaja.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 06:53   #79
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Pa mislim da tranziti ovih brzih, osobnih planeta, narocito Mars mogu biti okidaci za neki dogadjaj ali moraju "na snazi" biti neki sporiji tranziti Saturn, Jupiter, Uran, Pluton.. Tebi je Jupiter prosao preko Marsa nedavno, a koliko mi se cini, nece se vise vracati na tu poziciju. Saturn ti kvadrira i opozicionira ove kutne planete (vecina planeta u tvojoj karti!). Saturn ce raditi egzaktan kvadrat na tvoj Mars (vladar 8.) krajem 12. mjeseca. U isto vrijeme ce i Uran raditi inkonjukciju na Mars. Postoji neka sansa ovako astroloski, ali ukoliko nema nikakvih naznaka za to u real life, ne znam koliko je realno za ocekivati takav razvoj dogadjaja.
infra red, ne znam da li sam te dobro shvatila.... Znači, to što će Mars "okinuti" po Veneri, moglo bi biti značajno isključivo ako neka teška planeta "okine" po Marsu...? Je, meni je Jupiter nedavno prešao preko Marsa, ali sad još i Sunce kreće u isti "pohod". Baš sam sad pogledala u efemeride pa tamo stoji da će Sunce na Marsu biti 13.09., a istovremeno i Mars će praviti kvadrat na samog sebe. Zar TO svjetlo na TOM planetu i taj aspekt Marsa, neće biti dovoljan "okidač" da se na tim poljima (znači u igri su 4., 8. i 12. polje) nešto pokrene...? Što se pak naznaka tiče, padaju mi napamet čak dvije situacije. Jedna vezana uz jednu situaciju koja je trajala od 1996. do 2000., kada sam jako aktivno pomagala jednom starijem paru, dugogodišnjim susjedima, kada su imali jako gadnih problema s vlastitim, odraslim sinom (mogu ti na pvt reći o čemu je konkretno bila riječ) pa ih tim činom dovela u situaciju da jednostavno nemaju načina da mi dovoljno zahvale, što ih vjerojatno sve ove godine prilično tišti. A druga situacija je vezana uz mojega oca, koji se nije pokazao baš korektan prema meni tijekom mojega života i sve mi se čini da bi mu to uskoro moglo doći na naplatu.
Obzirom da je meni natalna Venera u kvintilu s Plutonom u 12. kući (a ta prva situacija ima veze sa zatvorenim prostorima) i u seskikvadratu s Neptunom u 3. (druga situacija bi dakle mogla imati veze s mojim polubratom po ocu), (a obje situacije su dakle vezane na 3. kuću kojom vlada Pluton uz suvladarstvo Marsa, a u kojoj je Neptun natalno, odnosno braća, rodbina, susjedi), ne ukazuju li ti tranzitni aspekti koje si navela, da bi se na tim područjima života moglo početi događati nešto, uvjetno rečeno "u moju korist"....?

Zadnje uređivanje Bolesna : 04.09.2016. at 07:11.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 12:31   #80
Da, dobro si me shvatila. Tranziti brzih, osobnih planeta sluze uglavnom kao okidaci dogadjaja, kad su na snazi dugotrajniji tranziti "sporijih" planeta. Oni su glavni igraci. Takodjer ovi slabiji aspekti se bas i ne uzimaju u obzir toliko.
Uglavnom moras gledati aspekte Jupitera, Saturna, Urana.... na natalne planete i to su uglavnom ovi vazniji aspekti (a ne sporedni). I nema potrebe to sve komplicirati. Naravno i gledas potencijal u natalnoj karti. Ako necega nema u natalnoj onda ga niti jedan tranzit nece donijeti.
Tebi je Mars (vladar 8. kuce) na ASC i jos u konjukciji s Uranom i Plutonom, ali takodjer ima i dosta kvadrata/opoziciju, sto moze ukazivati na poteskoce na tom polju (8. polje).
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.