Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2016., 15:17   #61
Opskurne tvronacionalističke strančice i udruge poput HOR-a redoviti utvaraju nove neprijatelje.
Sada navodno skupljaju potpise za legalizaciju pokliča ZDS ?!

Postoji svjedočenje Anke Lang, kćeri Milana Langa, kovača iz Jasenovca prijeratne 1941.
Kada se zapovjedništvo Ustaške Obrane i stožer g.Luburića preselio u konfisciranu nekretninu Ozrena Bačića, gdje je postavljena ploča UDHOS-a, tu započinje i priča.

Kada je zapovjednikom Sabirnog logora Jasenovac postao ust.sat.Dinko Šakić, Anka Lang, tada 14-godišnja djevojčica uvjerila se kako joj je on sa svojom suprugom Nadom uvijek davao čokoladice.
Jednog dana Anka je dotrčala uplakana kući.Ondje se slučajno zatekao i satnik Šakić.
Otac Milan je pitao što se zbilo, na što je mala Anka objasnila da je jedan ustaški vojnik pucao u nju jer su krave koje je čuvala pojele repu.
Upravo je tada u dvorište uletio i taj ustaša, Brekalo se zvao.
Šakić ga upita; Pa šta radiš, čovjeće ?!.
Brekalo odgovori da su krave koje je čuvala djevojčica pojele repu.
Šakić ga na to pita; Zar bi ti zbog toga ubio dijete ?!.
Kada je Brekalo odgovorio potvrdno, Šakić je ispalio metak iz svog samokresa i usmrtio Brekala na licu mjesta.

To je bio detalj iz te kuće, tadašnjeg Jasenovca 1941.

A, onda 1991. u Jasenovcu su bili i HOS-ovci.
Bez obzira na negativne pojave i konotacije, HOS je tada bio na obrambenoj crti kod Drenovog boka, dok se ZNG tek formirao.
HOS je bio stranačka paravojska koji su imali svoje zapovjedništvo, svoju logistiku, svoje naoružanje i kanale komunikacije.
HOS nije priznavao Tuđmana koliko je držao autoportrete Ante Pavelića.
Jedan od momaka sa ploče UDHOS-a g.Martinovski likvidiran je u nerazjašnjenim okolnostima na području koje je nadzirao ZNG, a ne zna se ni točno mjesto stradanja.
Grgić je također nastradao 1991. u nerazjašnjenim okolnostima, također..

HOS je 1991. bio dislociran.Iako je među njima korektnih ljudi bilo je i šljama koji je ubijao i Hrvate koji su oženili Srpkinje i sl.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 19:12   #62
A di je to svjedočenje Anke Lang?
Zar nemamo dosta neofašističke propagande, trebaš li im i ti pomagati?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 20:02   #63
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
HOS je 1991. bio dislociran.Iako je među njima korektnih ljudi bilo je i šljama koji je ubijao i Hrvate koji su oženili Srpkinje i sl.
može nešto više o ovome?

vjerujem da bi to zanimalo i hrvatska istražna tijela; ne znam koliko su naši istražitelji upoznati s tim pojavama o kojima govoriš, al čini mi se ne mnogo, ako je do sada izrečena kazna zbog ratnog zločina samo u jednom slučaju - ubojstvo obitelji Olujić u Cerni u veljači 1992 - kad je HOS već institucionalno uklopljen u HV, a ovi koji su počinili zločini bili su tad već članovi 105. brigade HVa.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 21:27   #64
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
može nešto više o ovome?

vjerujem da bi to zanimalo i hrvatska istražna tijela; ne znam koliko su naši istražitelji upoznati s tim pojavama o kojima govoriš, al čini mi se ne mnogo, ako je do sada izrečena kazna zbog ratnog zločina samo u jednom slučaju - ubojstvo obitelji Olujić u Cerni u veljači 1992 - kad je HOS već institucionalno uklopljen u HV, a ovi koji su počinili zločini bili su tad već članovi 105. brigade HVa.
Poštovani Žalče 1,

nisam imao namjeru pokretati istražno povjerenstvo niti preispitati ulogu DORH 1991.
Ne mislim uludo trošiti vrijeme na nešto što je prošlo i što je danas nemoguće dokazati.

Ali, ako dopustiš jedan odmak.

U ratu se događaju svinjarije.To je jednostavno tako.
Da se danas sutra zarate Slovenci i Madžari, ili Slovaci i Kijevski Rusi, budi siguran da će u stotonu broja vojnika ili tisuća biti par patoloških kurvinih sinova s obje strane.
Jednostavno, nijedan rat ne prolazi bez tih osoba koji olako skidaju sklapove i ne muči ih rezanje grkljana.
To je stvar rata i stvar onih pasjih sinova koji naslađuju svoju nutrinu u prilici koju su dobili.

Molim Te, smijemo li Hrvate ubrojiti u narode civilizacije, u narode poput gore rečenih, i samim time društvo u kojem stanuju svakojaki tipovi sumnjive ćudi?
Nije nam naodmet biti samokritični.Nema to veze sa Srbima, Vlasima, Laponcima ili Udmurima.
To je jednostavno stvar logike.
To moramo prihvatiti...

I da bilo je likvidacija..Pa što sad?
Nije ih ubila službena politika RH ili proglas nego osoba jedna mutave konstitucije malog mozga.
Ono što ti sada pokušavaš započeti je stara fora.
I zanimljivo kako si se od čitavog teksta dočepao te rečenice, a nisi se osvrnu na sumnjive likvidacije Martinovskog ili Grgića..?!

Ovo jahanje tvrdonacionalista nema unce zdrave pameti.Ide se suludom emocijom na betonski zid racionalnog.
Moramo prihvatiti da sutra bude potop, i kao što biskup Košić sanja, da to bude u Srbiji i da niti jedan Srbin ne preživi, Hrvatska i dalje neće imati jamstva da među Hrvatima neće biti šljama i kretena.
Siguran sam da to razumiješ.

Isto tako razumiješ da je slaba pismenost uzrok mnogih nevolja na ovom prostoru.

Zadnje uređivanje Sforza Aspang : 27.12.2016. at 21:38.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 21:36   #65
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A di je to svjedočenje Anke Lang?
Zar nemamo dosta neofašističke propagande, trebaš li im i ti pomagati?
Čekaj malo...Zar nisi shvatio pogreške Bratstva&Jedinstva ?
Pogrešaka je bilo podosta i umjesto da su se priznale one su pretvorene u tišinu.
Iz te tišine jednog dana iskočila nam je zvijer nacionalizma koja ima ljudožderske apetite i motiv potrage za roditeljima...

Ako govorimo o tome da u ratu sudjeluju ljudi, onda ih i tako moramo promatrati.

Moramo ubrajati da je umnogome bilo raznih ljudi i događaja, i umjesto argumenata mi smo upotrijebili laž, klevetu i zapakirali u mitomaniju.

Zar ćemo pogriješiti ako ćemo spomenuti da je časnik Ustaške Obrane satnik Ivica Matković smaknuo svog rođenog brata, koji je sa odredom svojih ljudi 1941. napustio Jasenovac jer nije htio sudjelovati u radu sabirnog logora, u neborbenom ubijanju.
Zar ćemo pogriješti ako ćemo smetnuti podatak da je gen.Mihailović naredio kaznu strijeljanjem za JKVO oficire koji su dopustili ubijanje civila u Zvorniku?!


Dakle, pokušajmo biti fer.
Na koncu, kako god zbrojimo, vidjet će se tko je bio u pravu ginući za slobodu..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 15:20   #66
Profesor Kregar ispravno pita tvrdonacionalni establishment, ili stožere za obranu svehrvatske utvare, jesu li se izdajnici namnožili ?
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 17:18   #67
Domovinski rat temelj je današnje neovisne Republike Hrvatske.
djuroxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 20:35   #68
Quote:
djuroxl kaže: Pogledaj post
Domovinski rat temelj je današnje neovisne Republike Hrvatske.
Temelj je Referendum o samostalnoj RH.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 23:33   #69
Quote:
djuroxl kaže: Pogledaj post
Domovinski rat temelj je današnje neovisne Republike Hrvatske.
osim što Hrvatska nije neovisna
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 23:41   #70
Quote:
djuroxl kaže: Pogledaj post
Domovinski rat temelj je današnje neovisne Republike Hrvatske.
Jest, ali je projekt i pravna osnova državnosti utemeljena u ZAVNOHu. Tamo je Hrvatska proglašena državom.

Projekt Velebit je zastrašujuć i zlokoban.

Smrt fašizmu !
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 00:02   #71
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Čekaj malo...Zar nisi shvatio pogreške Bratstva&Jedinstva ?
Pogrešaka je bilo podosta i umjesto da su se priznale one su pretvorene u tišinu.
Iz te tišine jednog dana iskočila nam je zvijer nacionalizma koja ima ljudožderske apetite i motiv potrage za roditeljima...

Ako govorimo o tome da u ratu sudjeluju ljudi, onda ih i tako moramo promatrati.

Moramo ubrajati da je umnogome bilo raznih ljudi i događaja, i umjesto argumenata mi smo upotrijebili laž, klevetu i zapakirali u mitomaniju.

Zar ćemo pogriješiti ako ćemo spomenuti da je časnik Ustaške Obrane satnik Ivica Matković smaknuo svog rođenog brata, koji je sa odredom svojih ljudi 1941. napustio Jasenovac jer nije htio sudjelovati u radu sabirnog logora, u neborbenom ubijanju.
Zar ćemo pogriješti ako ćemo smetnuti podatak da je gen.Mihailović naredio kaznu strijeljanjem za JKVO oficire koji su dopustili ubijanje civila u Zvorniku?!


Dakle, pokušajmo biti fer.
Na koncu, kako god zbrojimo, vidjet će se tko je bio u pravu ginući za slobodu..
Jebote, ja sam te pitao za Anku Lang, čemu ove grčko-rimske tragedije?
Kaj ne znaš odgovoriti na jednostavno pitanje?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 11:10   #72
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Da, a onda nakon toga otvorena agresija JNA i Srbije na Republiku Hrvatsku. Koja je obranjena i svjetski priznata usred domovinskog rata.

Zadnje uređivanje djuroxl : 29.12.2016. at 11:21.
djuroxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 15:53   #73
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Jebote, ja sam te pitao za Anku Lang, čemu ove grčko-rimske tragedije?
Kaj ne znaš odgovoriti na jednostavno pitanje?
Naravno, dat ću ti podatke kojima raspolažem...Oprosti ako sam te zbunio..

Dakle, radi se o majci Mladena Jurića iz Jasenovca.On je časnik ZNG/HV i zapovjedao je kriznim stožerom u Jasenovcu 1991.
Njegova je majka Anka imala 14 godina kada je formiran logor Jasenovac.Njezin otac bio je Stjepan Lang., kovač po zanimanju.
On je dakako djed spomenutog Mladena Jurića.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 15:56   #74
Quote:
djuroxl kaže: Pogledaj post
Da, a onda nakon toga otvorena agresija JNA i Srbije na Republiku Hrvatsku. Koja je obranjena i svjetski priznata usred domovinskog rata.
Nda...
A, reci mi slažeš li se sa ovime što je napisano o karakteru hrvatskog čovjeka danas..?
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 16:40   #75
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Nda...
A, reci mi slažeš li se sa ovime što je napisano o karakteru hrvatskog čovjeka danas..?
Ma kakve to veze ima sa Projektom Velebit?
reci ti meni jel voljeti Hrvatsku fašizam? Ne zanima me ni Pavelić ni Tito. Tuđman je bio moj predsjednik, a iza njega ostali...

Zadnje uređivanje djuroxl : 29.12.2016. at 16:55.
djuroxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 18:05   #76
Još nešto za sve ovdje: ne morate se slagati s političarima da bi bili domoljubi. Onaj tko voli svoju zemlju, u ovom slučaju Hrvatsku, nije odmah i nacionalist, šovinist i sl. samo Hrvat koji voli svoju zemlju. Svako dobro želim.
djuroxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 20:40   #77
Quote:
djuroxl kaže: Pogledaj post
Ma kakve to veze ima sa Projektom Velebit?
reci ti meni jel voljeti Hrvatsku fašizam? Ne zanima me ni Pavelić ni Tito. Tuđman je bio moj predsjednik, a iza njega ostali...
Voljeti Hrvatsku fašizam..?!
Kolega, mislim da imaš pogrešnu koncepciju.
Ne znam kako opisati tvoj stav, osim da imaš pravo misliti što želiš.

Tuđman je bio predsjednik Hrvatske, a ne kozmosa.
On je dio kronologije jednog naroda.Ima loše i dobre stvari, kao i sve u vremenu i životu.
Slijepo vjerovati u nedodirljivost jedne osobe i nekritički razmišljati o postupcima iste ravno je slobodnoj volji jednoumlja.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 20:43   #78
Logistička podrška tvrdonacionalnim utvarama je i HKV.
Tu je baza iz koje se stvara mišljenje tko je dobar, a tko nedobar Hrvat.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 23:09   #79
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Voljeti Hrvatsku fašizam..?!
Kolega, mislim da imaš pogrešnu koncepciju.
Ne znam kako opisati tvoj stav, osim da imaš pravo misliti što želiš.

Tuđman je bio predsjednik Hrvatske, a ne kozmosa.
On je dio kronologije jednog naroda.Ima loše i dobre stvari, kao i sve u vremenu i životu.
Slijepo vjerovati u nedodirljivost jedne osobe i nekritički razmišljati o postupcima iste ravno je slobodnoj volji jednoumlja.
Tuđman , a iza njega ostali Mesić, Josipović i sada Kolinda. kaj ti toliko Tuđman smeta? Pa dobro sam ti napisao jer vidiš vraga u svemu hrvatskome. I misliš da je jedino dobro ono kaj tebi paše kao i većini tvojih sugovornika ovdje. Kritičko promišljanje ok, al ovo graniči sa kontrarevolucijom. Kao običnom državljanu RH kad ovo čitam izgleda kao da piše čovjek koji se ne miri sa postojanjem hrvatske države u bilo kojem obliku. Imamo hrvatsku državu i naravno da nas ima jako puno koji ju istinski volimo i čuvamo. Pomiri se s time.
djuroxl is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 31.12.2016., 01:58   #80
Quote:
djuroxl kaže: Pogledaj post
Da, a onda nakon toga otvorena agresija JNA i Srbije na Republiku Hrvatsku. Koja je obranjena i svjetski priznata usred domovinskog rata.
JNA i Srbija nikad nisu izvršili otvorenu agresiju na RH kako tvrdiš. 91. je bila SRH u državi koja se zvala SFRJ, njezina vojska je bila JNA koja ju je bila zakletvom i ustavom obavezna braniti od paravojnih postrojbi koje je uspostavio Paraga (Tuđman) i HDZ. Tako to pravno izgleda, a emocije mo''š okačiti mačku o rep u tom slučaju.

Svjetski je priznata poslije izdaje, žrtvovanja i pada Vukovara, a tada se JNA povukla iz RH. "Obranjena" je u Bljesku i Oluji protiv protivnika koji se raspao i vojno je izdan od Miloševića, tj. protiv civila na traktorima. Uslijedilo je pobjedničko "tko se nije skrio, ubijen je bio", uglavnom starci. Naša sramota. Ovo je moja subjektivna procjena, koja ne umanjuje junaštvo naših "dečki u trapericama" koji su se žrtvovali da nas četnici, šešeljovci ne pokolju. Vječna im čast i slava. I sam sam bio branitelj, mobilizirani domobran.

Quote:
djuroxl kaže: Pogledaj post
Još nešto za sve ovdje: ne morate se slagati s političarima da bi bili domoljubi. Onaj tko voli svoju zemlju, u ovom slučaju Hrvatsku, nije odmah i nacionalist, šovinist i sl. samo Hrvat koji voli svoju zemlju. Svako dobro želim.
I tebi svako dobro. Ja volim Hrvatsku sigurno više od tebe, a nisam šovo ni naci, pače teška sam komunjara i jugonostalgičar. Kaj misliš, je li to moguće?

Quote:
djuroxl kaže: Pogledaj post
Tuđman , a iza njega ostali Mesić, Josipović i sada Kolinda. kaj ti toliko Tuđman smeta? Pa dobro sam ti napisao jer vidiš vraga u svemu hrvatskome. I misliš da je jedino dobro ono kaj tebi paše kao i većini tvojih sugovornika ovdje. Kritičko promišljanje ok, al ovo graniči sa kontrarevolucijom. Kao običnom državljanu RH kad ovo čitam izgleda kao da piše čovjek koji se ne miri sa postojanjem hrvatske države u bilo kojem obliku. Imamo hrvatsku državu i naravno da nas ima jako puno koji ju istinski volimo i čuvamo. Pomiri se s time.
Ti voliš ovu državu? Mislim, valjda si normalan? Tko voli ovu državu osim onog tko je iskorištava, sisa, parazitira, vara ? DRugo je Hrvatsku kao domovinu. Mislim da zapravo nju voliš, a ovaj nakaradni režim mrzi svatko osim onih koji su bilo kako umreženi, parazitiraju.
Nisi valjda od onih koji prodaju svoje domoljublje, tzv. komercijalnih domoljuba, prodaju svoje braniteljstvo (lažnjaci), pa to pokušavaju prodati pod domoljublje i suprotstavljaju se svakoj kritici režima, jer to ugrožava tvoj parazitski i proračunsko-sisalački status na račun jadnog Hr naroda? Vjerujem da to nisi.

A Franja nam smeta jer je on devedesetih ustrojio Postavke po kojima se furamo svih ovih desetljeća. Nijanse sdp/hdz nisu bitne. Ku'iš? Imaš mobitel? Imaš! Onda znaš kad postaviš Postavke onda on zauvijek fura po njima. E, a kada bi ih promijenio, onda bi to bio jedan posve drugi mob (Hrvatska, Država). Zato nam Tuđman smeta jer po njegovim postavkama Hrvatska i narod propadaju, nestaju !

Projekt Velebit je ustašizacija Hrvatske.

Smrt fašizmu!
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.