Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2015., 10:13   #101
Quote:
RYOU kaže: Pogledaj post
howard p 70. to je neka stara freza. ima gearbox, ali pošto nemam zupčanike, planiram staviti dva jednaka (omjer 50:50). traktor ferđo 33ks....

ovako nešto: FREZA
za IMT 533 prevelik kapacitet te freze.Teška,masivna,prevelik zahvat za taj traktor.Za 533 najviše 1,20-1,50.Puno lakša izvedba freze recimo nešto tipa Gramip AT 20 pa za zahvat od 170 potrebno je 28 ks. Treba računati i da nešto snage traktora ostane ,, slobodno ,, .
zvonahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 01:05   #102
A nista, ide onda na bubanj. Ili kupiti jaci traktor ili slabiju frezu. Stignem jos smisliti do iduce sezone. Hvala na odgovoru!
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 18:51   #103
Pozdrav svima

trebam malu pomoć

imam vrt cca 300m2.....koji bi se frezao 3-4 puta godisnje.....koji stroj da uzmem.....budget nam je do 6000kn....i na sta sve da obratimo paznju pri kupnji

hvala unaprijed na bilo kojem prakticnom savjetu

POzdrav
carica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 19:02   #104
Quote:
carica2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

trebam malu pomoć

imam vrt cca 300m2.....koji bi se frezao 3-4 puta godisnje.....koji stroj da uzmem.....budget nam je do 6000kn....i na sta sve da obratimo paznju pri kupnji

hvala unaprijed na bilo kojem prakticnom savjetu

POzdrav
recimo nešto polovno tip MIO Honda,ima više modela i cijena ili novo nešto made in china u centrima kao što su Pevec ili sl. osobno bi prije uzeo nešto od MIO Honda kvalitetnija izvedba.
zvonahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 20:18   #105
Quote:
zvonahr kaže: Pogledaj post
recimo nešto polovno tip MIO Honda,ima više modela i cijena ili novo nešto made in china u centrima kao što su Pevec ili sl. osobno bi prije uzeo nešto od MIO Honda kvalitetnija izvedba.
hvala na odgovoru....a ima li tko iskustva s Viking HB 585?
carica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 20:31   #106
Quote:
carica2 kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru....a ima li tko iskustva s Viking HB 585?
Viking je sasvim OK firma. Nemam iskustva s motokultivatorom ali sam se dugo družio sa jednom kosilicom, savršeno je radila a vjerujem da još radi.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 09:55   #107
Quote:
carica2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

trebam malu pomoć

imam vrt cca 300m2.....koji bi se frezao 3-4 puta godisnje.....koji stroj da uzmem.....budget nam je do 6000kn....i na sta sve da obratimo paznju pri kupnji

hvala unaprijed na bilo kojem prakticnom savjetu

POzdrav
Ja bi ti preporučio Labinku sa IM 350 motorom 9ks i inverterom,nije ih proizvedeno puno,ali se daju naći rabljeni za pristojne novce...
Ja ju imam već 15-tak godina,to je nepoderiv stroj,a dovoljno snažan za sve priključke...
http://i.imgur.com/5puvp2t.jpg
Mada sam mišljenja da je uvijek bolje nekome platiti oranje i frezanje vrta iz usluge,nego za tu svrhu kupovati motokultivator,koji će se koriristiti nekoliko puta godišnje...
A kupnjom takvih jeftinih strojeva i priključaka to postaje muka i lomljenje kičme,a ne gušt,naročito ako se sa istima ne može kvalitetno pripremiti zemljište za sadnju...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 01:09   #108
samo ne kupujte one freze šta se prodaju po bauhausima, pevecima za 1700kn.
Kinesko smeće napravljeno da traje određeno vrijeme, pogotovo kad ima kamenja u zemlji.
To govno sam razrezao s brusilicom na pola kod prijenosa da vidim šta je kad je crko. jer naravno nema šerafa nego sve zavarili.
I vidi vraga iscurilo neko "zlatno" ulje, reko koji je to k..c, ispalo da se doslovno istrošio zupčanik koji su napravili od mesinga.
Koga vraga ste stavili mesing i onda još zavarili tako da se ne može promijeniti ako uopće ima dijelova ili je to za jednokratnu uporabu.
Iako nije valjao filter šta vuče zrak u motor odma od početka kad sam to poštelao nekako, raspada se kod remena di su šerafi, to zavario i na kraju....ode zupčanik ..
Ma bolje te pare potrošit na sr..nja nego ga kupit. smeće samo takvo.
Prije je i koštao nešto jeftinije sad su digli cijenu na 1700 kn ko da je to neznam koji k..c.. Naravno kad ti država uzme 25% i marža i prijevoz iz kine 50% to smeće u stvarnosti ne dođe ni 400kn.
Isto ko i roba šta je prodaju na placu, čarape za jednokratnu uporabu kao i freza za jednokratnu uporabu..
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 00:31   #109
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
samo ne kupujte one freze šta se prodaju po bauhausima, pevecima za 1700kn.
Kinesko smeće napravljeno da traje određeno vrijeme, pogotovo kad ima kamenja u zemlji.
To govno sam razrezao s brusilicom na pola kod prijenosa da vidim šta je kad je crko. jer naravno nema šerafa nego sve zavarili.
I vidi vraga iscurilo neko "zlatno" ulje, reko koji je to k..c, ispalo da se doslovno istrošio zupčanik koji su napravili od mesinga.
Koga vraga ste stavili mesing i onda još zavarili tako da se ne može promijeniti ako uopće ima dijelova ili je to za jednokratnu uporabu.
Iako nije valjao filter šta vuče zrak u motor odma od početka kad sam to poštelao nekako, raspada se kod remena di su šerafi, to zavario i na kraju....ode zupčanik ..
Ma bolje te pare potrošit na sr..nja nego ga kupit. smeće samo takvo.
Prije je i koštao nešto jeftinije sad su digli cijenu na 1700 kn ko da je to neznam koji k..c.. Naravno kad ti država uzme 25% i marža i prijevoz iz kine 50% to smeće u stvarnosti ne dođe ni 400kn.
Isto ko i roba šta je prodaju na placu, čarape za jednokratnu uporabu kao i freza za jednokratnu uporabu..
Te kopacice od 1700kn su nist koristi jer kao prvo prelagane su !
Imaju svega 30-35kg i takva kopacica se nemoze ukopat da se postavis na trepavice, ako zemlja nije dosta pijeskovita. Kao drugo prijenosi su isto tako nis koristi jer uglavnom imaju puzni prijenos. A to nevrijedi tih novaca jer se puzni prijenos podere, i nemos rastaviti kuciste da ga zamjenis jer su kuciste zavarili umjesto da su ga montirali na sarafe !

Jedino sto valja od svih tih sranja od 4-8 000kn od novih strojeva jesu Benassi i Labin Flora modeli bilo s Hondinim ili B&S motorom minimalno 5ks, zatim imaju po 50kg na vise sto je dovoljno da se ukopaju. Za Benassi cak postoje i servisi u Hrvatskoj i u garantnom listu pise da garantiraju sve rezevne dijelove narednih 7godina !
Takve stvari uz vezi garancije necete naci kod kineza jer su oni predvideni da potraju koliko i garancija, i nakon toga se baci na otpad. A ako ipak stroj krepa unutar garantnog roka onda se to nepopravlja vec ti jednostavno zamjene jer se to neda poravljat. Pa ju koristi do isteka jamstva i poslije pusti suze !

Ima cak i nove Mio kopacice s puznim prijenosom po cijeni od nekih 4000kn kod Bamt Mace u hr zagorju. Ali sam ju zaobisao jer ima puzni prijenos umijesto remenski. Problem je taj da puzni prijenos nemoze preskociti/proklizati u slucaju prevelikog otpora izmedu tla i motora kao kod remenskog prijenosa kod kojeg remen jednostavno proklize i spasi stroj od kvara. Drugim rijecima postoji mogucnost da motor podrobi taj puzni prijenos, ako se motor neugasi kod prevelikog otpora zapinjanja prilikom kopanja zemlje !


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 21:01   #110
ima li netko preporuku za neki dobar komposter/sjeckalicu?
treba mi nešto s vlastitim motorom (ne kao priključak) i da može usitniti grane debljine do max cca 7-8 cm (masline uglavnom).
hvala!
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 09:28   #111
ja sam na kraju kupio veči traktor, 48ks, internacional 523. freza je 180cm radnog zahvata.

sada me muči kardan. u trgovini prema veličini freze mi nude kardan šesticu sa lamelom, a ja imam dosta povoljno za nabaviti kardan četvorku sa lamelom. da li bi to kako išlo, četvorka u tu kombinaciju?
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 17:16   #112
Ima netko savjet koju frezu za unutar rednu obradu kupiti? Nešto polovno bih uzimao a nisam baš upoznat sa tom vrstom strojeva.
Satirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 21:18   #113
Može preporuka za frezu koja bi bila zamijena za agriu 506 do nekih 5000 kuna.
Microban is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 13:24   #114
Molim vas može pomoć,
kupio bi beračicu maslina ali se ne razumijem koje kupiti, ima li netko da mi objasni koje su vrste i koja je najbolja?
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 12:39   #115
Question

Trebam strojček za obradu vrta,ali da mi kopa i uništava travu.Da li mi pomaže kopačica,motokultivator ili freza?Ne razumijem se u takve strojeve pa molim savjet.
toska 48 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 17:26   #116
Quote:
toska 48 kaže: Pogledaj post
Trebam strojček za obradu vrta,ali da mi kopa i uništava travu.Da li mi pomaže kopačica,motokultivator ili freza?Ne razumijem se u takve strojeve pa molim savjet.
Može motokultivator, može i freza.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 18:18   #117
Quote:
toska 48 kaže: Pogledaj post
Trebam strojček za obradu vrta,..........
A da nam opišeš površinu vrta.....možda ti preporučimo motiku ili srp
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:06   #118
Površina vrta mi je 800 kvadrata.Znam da ćete reći da trebam traktor,tako sam obrađivala do sada i to početkom 4. mjeseca.Kad dođe vrijeme za sadnju presadnica trava mi naraste i moram ju iskopati,a imam toga za saditi...puno.Rajčicu sam sadila 504 komada,papriku,kupus,kelj,celer..to nisam brojila.Pa sad zamislite koliko trave moram iskopati,prekopati zemlju i saditi.Motiku imam,a srp mi ne pomaže.
toska 48 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:59   #119
Quote:
toska 48 kaže: Pogledaj post
Površina vrta mi je 800 kvadrata.Znam da ćete reći da trebam traktor,tako sam obrađivala do sada i to početkom 4. mjeseca.Kad dođe vrijeme za sadnju presadnica trava mi naraste i moram ju iskopati,a imam toga za saditi...puno.Rajčicu sam sadila 504 komada,papriku,kupus,kelj,celer..to nisam brojila.Pa sad zamislite koliko trave moram iskopati,prekopati zemlju i saditi.Motiku imam,a srp mi ne pomaže.
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda...oglas-18534321

Ovako nešto poslužilo bi svrsi.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 14:39   #120
Pozdrav
Tražim leđnu motornu špricu koristila bi se samo za špricanja voćaka. Videl sam tipa nešto od Permetezo, Belovari ili otići u mađarsku?
Hvala

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
Marko9x is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.