Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2012., 17:18   #101
Hoce li izaci novi dio Saw-a zna li itko sta o tome ????
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 12:33   #102
Quote:
Don-the-jeweler kaže: Pogledaj post
Hoce li izaci novi dio Saw-a zna li itko sta o tome ????
koliko ja znam, prošli je bio zadnji.
___________________
xoxo Sienna
http://fashion-sienna.blogspot.com/
FashionInTheAir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 05:58   #103
Prvi dio je za pamćenje, svi ostali su za zaborav posebice 7 dio.

Ali treba imati bolesne ideje za onakve scene i pomagala.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 00:57   #104
OMG, 7.dio stvarno ima 7 dijelova ili...?
Ja nisam jos pogledao ni prvi, ali kontam ga skinut i pogledat, koji je nabolji dio?
zilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 09:04   #105
Prvi.
Ostali su samo derivacija istog. Ali ne znači da nisu zabavni za gledanje ako te zanima takva zabava. Doduše, malo jesu pretjerali sa kreiranjem nastavaka.
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 17:23   #106
Meni je najbolji drugi dio.
Premda ima stvarno puno djelova meni je svaki na svoj način zanimljiv. Nisam samo gledao Saw 3D.

Tko god nije gledao neće požaliti ako pogleda serijal. Unatoč puno djelova.
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 18:58   #107
Prvi dio jedino priznajem. Mislim da me niti jedan film poslije nije držao toliko napetim kao prvi Saw. Odličan triler. Klasik.

Kad ovako gledaš prvi Saw čak nije niti toliko nasilan. Sve je nekako hladno i prljavo a dosta tog nasilja se događa izvan ekrana. Sve je bazirano na odličnim, konstantnim zapletima i atmosferi. Kasniji nastavci naravno su obrnuli sve. Sve se bazira na jeftinom nasilju a priča je tu samo da se može reći da je neki film. I serijal je na silu isfuran pod horor da bi ga se moglo štancati kao Petak 13 i ostale.
lakrdijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 18:42   #108
potpuno nepotrebno..

Lionsgate razvija idući ‘Saw’ film
__________________
prestani lagat ovaj napaćeni narod...
krimtim33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 16:46   #109
Prvi je odličan, u svoje vrijeme na vrhu...
drugi dio dobar
treći bzvz..
dalje nisam gledao, nit ću gledat
Andy_KRS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 13:37   #110
Quote:
Andy_KRS kaže: Pogledaj post
Prvi je odličan, u svoje vrijeme na vrhu...
drugi dio dobar
treći bzvz..
dalje nisam gledao, nit ću gledat
i nemoj..
__________________
prestani lagat ovaj napaćeni narod...
krimtim33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 15:14   #111
Andy_KRS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 21:12   #112
Quote:
hurts kaže: Pogledaj post
Pogledala za vikend svih 7 nastavaka, no ovdje ću govoriti pretežito o prvom. Iz više razloga.

Film, kao prvo, uistinu uopće nije horor, kamoli odvratan. Odvratni wannabe horori su, recimo, one gluposti sa zombijima. Ovaj film je izvrstan triler. I to samo prvi dio da budemo skroz na čisto. Kasniji uistinu konkuriraju za hororce u razini zombija i bezumnih friday 13 koljača.

Rasplet i završna scena prvog dijela su vjerojatno top twisted i najboljih raspleta ikad.
Film sam išla pogledat bez apsolutno ikakve predodžbe o čemu se radi te uz malu predrasudu da je vjerojatno riječ o kakvom glupavom hororu. No, prevarila sam se. Zadnja scena doslovno je ostavila vilicu do poda.

Kamo sreće da su Australci nastavili i sa potencijalnim nastavcima, a sukladno početnom filmu, bilo je materijala za vrlo kvalitetne nastavke. Puno kvalitetnije od bezumne sapunjare koja je uslijedila nakon što je priča dospjela u ruke Hollywooda.

Ostali nastavci su nevrijedni spomena. Čitava svita pomoćnika i silovanje logike jednostavno su mogli samo upropastiti početni dojam, a opet, samo i jedino zbog prvog filma, odlučila sam pogledati preostalih 7.

Nekako..zamišljala sam to sve ipak suvislije i bolje u nastavcima. Inteligentnije, štoviše. A svelo se na priglupe likove i njihovu osvetu pošto poto koja je izgubila bit same ideje Johna Kramera, a koja u suštini uvijek nudi nadu i izbor. Nitko nije u startu osuđen na smrt.
No, zato, prvi dio, kapa dolje. Kraj jednostavno oduševljava.
Apsolutno se slažem, ma skroz na skroz, sa boldanim pogotovo.

Zadnjih 10tak dana sam odlučila pogledati sve Saw filmove, od prvog koji je top jer nisam gledala niti jedan poslije.

Cijelo vrijeme razmišljam o ovom poslijednjem boldanom kako sam nastavila gledati filmove. Jigsaw uvijek ostavlja izbor i zato mi je svaki sljedeći bio totalno bezveze, pogotovo 2 i 3 skoro sam zaspala od dosade.

I na kraju Dr ipak nije doveo pomoć jadnom Adamu, već se priključio Jigsaw. A ništa sad, čekamo sljedeći..
__________________
Postoje dvije vrste ljudi: oni kojima se sviđam i oni koji nemaju ukusa.
LostGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 02:33   #113
Jedva cekam Saw Legacy.
Bas me zanima o cemu ce se tu raditi. Doktora nema u castu.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 14:43   #114
Ja sam sve pogledao nekoliko puta i koliko god zvučao bolesno, uopće mi nije prvi najbolji nego većina ostalih. Nema veze sa samim mučenjem i ubijanjem, nego naprosto mi se dopala radnja.

Primjerice predzadnji dio koji se u potpunosti radi o liku koji je kao direktor osiguravajuće kuće drugima odlučivao o životu na najperfidnije moguće načine. Sve zamke su imale smisla.
Ili baš 3. dio gdje je on na samrti, ili 4. sa onom legendarnom izjavom you thought its over just because im dead
Ujedno se točno sjećam šoka kad je zadnji dio završio sa dr. Gordnom iz prvog dijela. Isto genijalno.

Ne znam cijeli serijal mi je odličan i jedva čekam taj još jedan dio.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 15:34   #115
1. dio je imao smisla

ostali nastavci su koljaža radi koljaže

koma
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:44   #116
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
1. dio je imao smisla

ostali nastavci su koljaža radi koljaže

koma
U tom slucaju ih nisi gledao sa razumevanjem. Svaki deo ima smisla i dobru poentu. Meni licno je treci najbolji.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.