Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2017., 21:38   #3721
a zato se znaci snimaju filmovi, da bi se o njima raspravljalo na forumima?
i to jos po mogucnost o tome koliko je film uspio biti glupo i lose napravljen??
ok, sad to vec ima smisla
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 21:43   #3722
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a zato se znaci snimaju filmovi, da bi se o njima raspravljalo na forumima?
i to jos po mogucnost o tome koliko je film uspio biti glupo i lose napravljen??
ok, sad to vec ima smisla
da je glup i loš zasigurno ne bi privlačio toliki interes i sukob mišljenja.
o njemu ne raspravlja klinčadija već publika u naponu snage i interesa.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 22:03   #3723
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
i da, štos je u tome što je david uživao u toj spilji i metodama iz 16. stoljeća, nisi primjetio kako mu oči cakle od uzbuđenja i ispunjenosti?
Ti si kiskao bit napisanog. Poanta je bila - da je to glupo u pičkumaterinu. To je standard novih aliena - daj što daš, nema veze koliko to logike ima, raja sve guta.

Quote:
rekao sam i opet ponavljam, treba malo vremena da sve sjedne na mjesto, nekima više nekima manje
Pa, mi tu još čekamo da tebi sjedne koliko su to glupi filmovi. Strpljivi smo mi, vjerujemo da ćeš naići.


Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
kolega moj dragi, diljem drage naše planete na svim jezicima i forumima se kontinuirano danonoćno razglaba o ovim filmovima, ako to nije najrelevantniji protudokaz ovoj tvojoj ishitrenoj konstataciji ondak stvarno ne znam šta je
Raspravlja se upravo o naznačenim stvarima. Koliko su to ekčuli glupi filmovi. I nitko ne vjeruje da je Ridley mogao snimiti toliko glup film. Opća nevjerica. Ljudi se ujedinili. Vidljivo i po rezultatima na blagajni.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:16   #3724
O ovom filmu se iskljucivo razgovora zbog jedinice i dvojke. Da je to svoj IP ovaj film bi imao mozda 2-3 stranice, ovako ih ima 200. Toliko je ljudima stalo do (nazalost)fransize Alien.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 20:44   #3725
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ti si kiskao bit napisanog. Poanta je bila - da je to glupo u pičkumaterinu. To je standard novih aliena - daj što daš, nema veze koliko to logike ima, raja sve guta.

Pa, mi tu još čekamo da tebi sjedne koliko su to glupi filmovi. Strpljivi smo mi, vjerujemo da ćeš naići.
malo je to prekompleksno za ovakve paušalne ocjene dragi moj decky...

...jer umjetna inteligencija je zavidna ljudima jer nije u stanju dokučiti ljudsku kreativnost i osjećaj za umjetničkim. stoga iz nekakvog unutarnjeg revolta pribjegava destrukciji i stvara nakazu u obliku aliena.
inženjeri tu služe kao korektivi i ukazuju nam kojem smjeru bi trebali naganjati. znači tu ima toliko nama bliskih i suštinskih dodirnih točaka a s kojima se slabo bavimo, a tu su nam, pred vratima.

i vi znate da je to vama svima u podsvjesti i opet pružate grčeviti otpor, koji je toliko tipičan i tragikomičan po nas.

drugačiji prikaz niti ne zaslužujemo, mi smo sami sebi dovoljan uteg, mi dođemo kao eksperiment, a o tome ovaj film koji je ispred svog vremena i govori

Quote:
Raspravlja se upravo o naznačenim stvarima. Koliko su to ekčuli glupi filmovi. I nitko ne vjeruje da je Ridley mogao snimiti toliko glup film. Opća nevjerica. Ljudi se ujedinili. Vidljivo i po rezultatima na blagajni.
kako bi inače film i bio popularan poslije svega ovoga što sam napisao o filmu tj. ljudima

to ne znači da nije dobar

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 12.10.2017. at 21:19.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 22:12   #3726
Al je david stvorio aliena
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 06:23   #3727
Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post
Al je david stvorio aliena
da, iskoristio je saznanja koja je polovio, saznanja koja čovjek još ne zna.
iskoristio je tu situaciju i sad se igra boga
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:57   #3728
Al aliena nisu stvorili inžinjeri?

A kako bi ljudi i znali išta o tome
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:47   #3729
Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post
Al aliena nisu stvorili inžinjeri?
pa po mome mišljenju jesu, inženjeri su stvorili aliena, negdje, jednom.
david je to skopčao (pošto je kapacitet, brzo kopča stvari, ima drugačije prioritete, zna jezike, ima nevjerojatnu memoriju i znanje, senzore po cijelom tijelu), možda je čak i nadodao neke svoje "ideje"

Quote:
A kako bi ljudi i znali išta o tome
pa ljudi nisu taj kapacitet, ne gledaju na taj način, ograničeni su i deficitarni u sposobnostima.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 17:37   #3730
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
david je to skopčao (pošto je kapacitet, brzo kopča stvari, ima drugačije prioritete, zna jezike, ima nevjerojatnu memoriju i znanje, senzore po cijelom tijelu), možda je čak i nadodao neke svoje "ideje"
Isplatilo mu se učenje klingonskog.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:25   #3731
Pogledao opet Prometheusa i prvi put Covenant - ajd još prvi i ima nekog smisla ali drugi bože sačuvaj, kravlja balega.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:58   #3732
Nisam fan alien serijala tako da sam ga preskočio...međutim nisam bio upoznat sa time da je to nastavak Prometeja koji je po meni solidan film...sto se tiče ovog priča ne drži vodu ....nema neke veze sa "orginalim" prometejom...Uglavnom pogledati,dodat na popis pogledanog i zaboravit
__________________
I'm the law bitch!!!!!
DougMacRay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 08:02   #3733
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
Pogledao opet Prometheusa i prvi put Covenant - ajd još prvi i ima nekog smisla ali drugi bože sačuvaj, kravlja balega.
ja volim aliene (cak i 3. dio, a ni 4. mi nije tako grozan) al ovaj covenant je bas to - kravlja balega ... jedini losiji su mi ovi avp filmovi...
ulceroz kolitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 10:47   #3734
Pogledao ponovno pred neki dan, čisto da vidim jesam li možda nešto negdje fulao, je li moguće da je film toliko loš. Zaključak, nažalost jest. Imao je potencijala, i neke scene su zaista dirljive, za zamisliti se, za diviti se scenografiji. Zato tim više boli kada te neke male dobre momente zaseru nevjerojatnom količinom gluposti, od totalno neuvjerljivog dijaloga, debilnih scena koje su tu radi toga da najava filma izgleda cool, glupih odluka likova, još glupljih nepovezanosti koje nemaju logike niti smisla. Baš velika velika šteta i žali Bože svih tih spiskanih para. Jedina je utjeha što nisu potrošili baš kao i za Prometheus. Btw. prilikom prvog gledanja od opće šokiranosti razine gluposti, u prvi mah nisam ni skužio soundtrack, koji sada kada sam bio pripremljen za šok, baš doživio. I to je vjerojatno jedna od rijetkih stvari koje valjaju u filmu.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:40   #3735
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Pogledao ponovno pred neki dan.

Imao je potencijala, i neke scene su zaista dirljive, za zamisliti se, za diviti se scenografiji.

Btw. prilikom prvog gledanja od opće šokiranosti razine gluposti, u prvi mah nisam ni skužio soundtrack, koji sada kada sam bio pripremljen za šok, baš doživio. I to je vjerojatno jedna od rijetkih stvari koje valjaju u filmu.
Koje su to scene ? Ako te ne mrzi da ih izdvojis, zanimalo bi me.

Mozda nakon treceg gledanja uocis jos nesto pa nakon cetvrtog jos nesto sto ranije nisi jer Prometheus i Covenant se ne mogu pohvatati na prvu bar ne "full sync" (gamerski zargon)
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:46   #3736
Gubitak novca i vremena. Prestao sam gledati kod "you blow, i'll do the fingering" scene.
Ovo je nastavak, ali nije nastavak. Alien, ali ne radi se o alienima. Na sve kritike i probleme oko Prometheusa su odgovorili tako da su sve to loše poduplali. Duplo gluplji likovi, duplo manje priča ima smisla. Ali ja inače ne pušim te religijske metafore.

Kako Ridley još može dobivati lovu za filmove? Nije napravio ništa dobro zadnjih, ne znam, desetljeće i više. Martian je ajde ok iako je to low effort uz kvalitetan predložak. Penzionere treba umiroviti. Treba mu netko objasniti da je izgubio dodir sa vještinom i da se prestane sramotiti.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:41   #3737
Slabo je meni ovo bilo, ali je vizualno odlično napravljen
6 / 10
ario11121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:19   #3738
Alien prequel je osudjen na propast i njegovo snimanje nema smisla. Njegovo postojanje (govorim o filmu), nije niti moze poboljsati orginal, te je po tome, nepotreban.

Mitsko bice postalo izdrkotina robota.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:05   #3739
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Koje su to scene ? Ako te ne mrzi da ih izdvojis, zanimalo bi me.

Mozda nakon treceg gledanja uocis jos nesto pa nakon cetvrtog jos nesto sto ranije nisi jer Prometheus i Covenant se ne mogu pohvatati na prvu bar ne "full sync" (gamerski zargon)
Ma nikakav problem .

Pa evo npr. sve scene između Davida i Waltera. Da čak i scena s frulicom. Kada se izuzmu određene khm malo previše očite konotacije. Jel su zaista scenaristi morali umetnuti da David izgovori rečenice tipa: "I'll do the fingering.", dok Walteru tuta frulicu u usta. Oni koji se u kinu nisu dotad već hihotali, su totalno pukli od smijeha kad je ovo izgovorio. Čak je i u meni izazvalo smijeh, a trudio sam se tu scenu doživjeti ozbiljno. Ono čudno je za gledati, ali kad se još čuje dijalog koji je išao uz to, nema šanse da se tu scenu shvati ozbiljno. Što je prava šteta, jer kada se izuzmu ovakve nepotrebne gluparije u izvedbi, scena je zaista moćna jer prikazuje dvije sušte suprotnosti između dva androida. Dakle jednim tako priglupim rješenjem je cijela scena koja je trebala biti hmmm duboka i za zamisliti se, malo tko ju je ozbiljno shvatio. Da se radilo o komediji ne bi bilo smiješno, ali ovako kada si na ozbiljnom filmu koji želi biti dubok i smislen, zapitaš se jesu li oni to namjerno htjeli napraviti neku parodiju od scene ili što. To mi je najveća mana filma. Da bi mi bio OK, ne odličan, vrlo dobar ni dobar, već ono OK. Moram ubiti ili zatomiti u sebi sve smislene i logične stanice u mozgu. Najbolja scena mi je kada je Walter suočio Davida da s njim nešto jako ne valja. I ne nije me zasmetala tu ni scena poljupca, jer smisao toga je bilo čisto vjerska, poput Judinog poljupca. Ako je netko taj dio shvatio tako da se tu David napalio na Waltera, na neki čudan način i sam na sebe, eh taj je krivo shvatio značenje tog poljupca. Nakon borbe Waltera i Davida, koja je isto bila dobra, film mi je totalno počeo pucati po šavovima. Jedna nepotrebna scena za drugom. Znači scene koje ni po čemu ne služe svrsi, niti išta doznajemo iz njih o radnji, događajima, likovima, ništa. Djeluju kao umeci filmu tek toliko da imaju kakav toliki showdown između Aliena i glavnih likova, i to je to. Nemam pojma o snimanju filmova, no ako i sasvim običnim smrtnicima to sve djeluje da se tako film ne radi, onda čovjeku nije jasno kako je tako nešto uspio napraviti čovjek koji slovi za živu legendu u filmskoj industriji. Početak filma mi je isto bio dobar, polaka gradnja likova, odnosa između likova, i onda opet bude praznina u trenutku spuštanja na planet. Opet jedna scena za drugom koja ne služi nikakvoj svrsi, samo da se radnja nekako pokrpano dovede do određene točke do koje mora doći, i da se u tu mješavinu ubaci još nešto nepotrebne akcije. Kada sagledam potencijal i neke dobre stvari filma, nije mi jasno kako su uspjeli to sve zabrljati s toliko loših stvari. A sva ta mješavina koječega proizlazi iz glavne mane filma, a to je da je pokušao biti previše stvari u isto vrijeme. Pokušao je nastaviti filozofiju postanka svijeta i pitanje ljudskosti započetih u Prometheusu, pa kopirati atmosferu Aliena, pa kopirati atmosferu Aliensa, pa nešto Alien 3. Previše različitih filmskih tonova se pokušalo prekopirati u film. Ne možeš imati film koji započne kao hard core SF, pa malo horor, pa komedija, pa čisti hororac, pa totalni akcić u stilu filmova sa Stalloneom i Schwarzenegerom. Tako se to ne radi. Držiš se jednog tona i izguraš u tom tonu film do kraja. A ako se već ide u miješanje tonova, onda se to mora napraviti kako spada, da se jedan ton filma prirodno pretopi u drugi. Kao u primjeru s filmom Aliens.

Uh mislio sam dvije tri rečenice napisat, pa se sad na kraju totalno raspisao .
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 22:49   #3740
Znao sam da me toliko kritizirano sletanje Prometheus/Covenant ekipe na planetu, podsjecalo na nesto:
Galaxy Quest sletanje...
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.