Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 19:00   #521
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Možda će ti biti lakše pojmiti što je režiser htio time reći ako obrneš situaciju.

Zamislimo na primjer da neki vremenski stroj transportira čovjeka iz 50-tih godina u današnje doba. I da taj čovjek iz svoje pozicije vidi današnjeg čovjeka...koji eto dolazi doma s teškog policijskog posla i umjesto da sjedne na večeru i porazgovara s svojom "stvarnom djevojkom"...on je nema već uzima u ruke ipod, iphone ili što već i baca se na dejt i čet da vidi što ima u virtuali (mjestu "u koje proicira svoju ušminkanu sliku"). Valjda bi taj čovjek iz prošlosti reagirao isto u stilu...pa koji će mu k. to, jel' on normalan?


On-replikant je dakle ovdje aluzija na "čovjeka budućnosti" i kao takav otišao je "korak dalje" u odnosu na današnjeg čovjeka i njegovo poimanje odnosa i veza. Današnji čovjek traži mjesta (dejt, čet...) na koje može proicirati "svoju savršenu osobnost", a on to može napraviti doslovno - imati vezu s svojim projekcijama (hologramom). To je "budućnost veza" koja nas čeka.
spominješ čovjeka, ovdje se ne radi o čovjeku, ovdje se radi o replikantu. s obzirom na glavnu tematiku meni to nije najsretniji odabir za ovaj film.
više bi volio da stremi ljudima, na taj način bi učinio cijelu stvar još intrigantnijom, bar po meni

po meni je više čovjek taj "materijal" koji je sklon koristiti tehnologiju za nekakve svoje skrivene strasti, iza svoja četiri zida.

ako je to pomalo anarhični svijet u kojem su replikanti masovno involvirani u život ljudi ondak ne vidim zašto bi jedan blade runner bio lišen tu i tamo nekakvog tjelesnog zadovoljavanja ako će mu to goditi

Quote:
Za njega je veza s Joi stvarna iako to nama u "ovom dobu" može izgledati nepojmljivo.
ponavljam, tehnologija je toliko uznapredovala tako da se meni taj hologram čak čini staromodan i smiješan
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:11   #522
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
spominješ čovjeka, ovdje se ne radi o čovjeku, ovdje se radi o replikantu.
Da, zato jer je u konačnici ovo film o dehumanizaciji čovjeka.

Quote:
ponavljam, tehnologija je toliko uznapredovala tako da se meni taj hologram čak čini staromodan i smiješan
Vjerojatno bi čovjeku iz 50-tih bilo smješno da vidi kojom ozbiljnošću i uživljenošću današnji čovjek sebe daje virtuali i odnosima koje tamo kreira.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:26   #523
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, zato jer je u konačnici ovo film o dehumanizaciji čovjeka.
film o dehumanizaciji čovjeka koji prikazuje jednog replikanta kao nekakvog kvazi moralnog i osamljenog vuka samotnjaka koji se tajno zabavlja s hologramom

nigdje veze

Quote:
Vjerojatno bi čovjeku iz 50-tih bilo smješno da vidi kojom ozbiljnošću i uživljenošću današnji čovjek sebe daje virtuali i odnosima koje tamo kreira.
ljudski mozak je misterij i sklon je poticajima sa strane tako da vjerujem da bi mu se zasigurno svidjelo da mu se to i pokaže i brzo bi se navikao.
pretpostavljam da replikanti nemaju mozak i da njima nije potrebna ta vrsta virtuelnog zamišljenog svijeta, upravo obrnuto njemu bi stvarni svijet trebao biti zanimljiv, njemu je stvarni svijet ustvari virtualni svijet
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:33   #524
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
film o dehumanizaciji čovjeka koji prikazuje jednog replikanta kao nekakvog kvazi moralnog i osamljenog vuka samotnjaka koji se tajno zabavlja s hologramom
Da, lijepo se vidi u koji će se jad čoek (i ljudski rod) pretvoriti i kakvim odnosima će se zadovoljavati u Villeneuveovoj viziji budućnosti koja je btw posve izvjesna.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:57   #525
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
no pomalo derivativno, sve ostavlja nekako umoran dojam



zašto svi tako u rukavicama pišu o ovom filmu?


Umjesto citiranoga, to se moglo reći - film je ekstremno neoriginalno dosadno govno bez ideje...

Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
U stvari, Mislim da BR2 najbolji efekt postiže kod gledatelja koji nisu ni vidjeli prvog Blade Runnera. Tada taj svijet i te ideje postaju nove i zanimljive.

da, ali samo u slučaju da nisu pogledali praktički ni prvi Blade Runner ali niti jedan drugi (sf) film osim ovoga...
__________________
solve et coagula
Brogan is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:58   #526
Ja i frend na linku komentiramo novog Blade Runnera u podcast formatu.

Ima spoilera pa pripazite.

https://youtu.be/IeVRcAiWSww
__________________
Osvrtnik - Filmski osvrti
Ammadeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:31   #527
Film je dobar i za zamislit se, ali je usporeeen do boolaaaa, koda je neko stisnuo slow motion cili film. Jedva sam izdržao i sam pauzom od 15min.
manaus is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:16   #528
Pogledali jučer. Generalno dosta zadovoljni, pogotovo kada se uzme u obzir kakva se sve smeća danas snimaju. Bilo mi je dobrih scena, odličnih scena, ali i klasičnih klišejiziranih Hollywoodskih bullshita. Tu mislim ponajviše na Jaredov lik glavnog negativca, a koji djeluje kao čovjek koji jede djecu za doručak i ljudsko je oličenje sotone. A na koncu uopće nemamo nikakvu ideju zašto je takav, niti što ga to navodi da bude takav. Čovjek bi kao trebao biti neki biznismen, a ponaša se gore od Palpatinea iz Star Warsa. OK mi je bila sporost filma, i što nije sve vrvjelo od akcije, mada mi je neka u filmu djelovala malo previše isforsirano. Vjerojatno da današnja mladež ne bi utonula u san jer nema shaky kamere i akcije iza svakog ugla. Zaključak moglo je bolje, ali s druge strane i puno gore. Ovako kako je, je čisto dobro.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:31   #529
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Ljudi bi od njega kupili replikante koji imaju sposobnost razmnožavanja po basnoslovnoj cijeni. Korporacija bi s tom lovom kontrolirala ne samo replikante već čitavu planetu. Vjerujem da je Wallaceu to isto neka vrsta izazova jer je već oguglao u tom svom božanskom kompleksu, ubijajući replikante bez grča na licu.
Mislim da ih ne bi prodavao, već stavljao u najam.
Kako to microsoft kaže, kava po danu?

Ima još jedan twist tu.
Replikanti mogu rađati i ljudsku djecu?
Umjetna maternica, horda sinova/kćeri?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:42   #530
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
zašto svi tako u rukavicama pišu o ovom filmu?


Umjesto citiranoga, to se moglo reći - film je ekstremno neoriginalno dosadno govno bez ideje...
Kad nije loš i ima dobrih ideja.
Ali je razvučen i zato se doima umorno- jer je čovjek umoran dok od sjedenja dok stigne do kraja. A ako je netko zaboravio posjetiti WC prije gledanja, to bi mu u zadnjoj trećini moglo pokvariti doživljaj.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:50   #531
Thumbs down

Koje dosadno govno od filma. Zaspao sam tri puta do pola filma. Poslije je malo zanimljivije ali dosada na n-tu
__________________
"I dont wanna die in a nuclear war
I'd rather stay home and wipe the floor"
Kejos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 08:48   #532
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
izazivanje osjećaja nije problem.
Je. Glavna odrednica razlikovanja ljudi i replikanata upravo jest sposobnost osjećanja. Barem u BR filmovima. BR2049 pokazuje budućnost u kojoj su upravo ljudi dehumanizirani, bezosjećajni (Joshi / Madame, Wallace) a replikanti potčinjeni kao najniža klasa bića, gotovo robovi. I sad s jedne strane imaš jedinku kao što je K / Joe kojem društvo suzbija stvaranje empatije a dozvoljeno mu je (ili ima hrabrost jedino) pokazati osjećaje prema holografskom programu i s druge strane još naprednije AI biće koje jest zaista nešto posebno jer osjeća, koliko god nekome izgledalo banalno ili patetično.

Quote:
misliti da je bivanje u simulakrumu autentičnija ljudska egzistencija od odnosa dvoje ljudi od krvi, mesa i živaca (a replikanti to sve imaju) pokazuje u najmanju ruku manjak ambicije u autora, imho.
Tako je, cijenim tvoje mišljenje ali redatelj i producent se poigravaju s tim što je stvarno-autentično, provociraju i predviđaju dalju degradaciju ljudske vrste u budućnosti.

Quote:
svođenje replikantice na eksploatirano tijelo, ne pokazuje ništa drugo nego kontinuitet dehumanizacije replikanata. Roy, Pris i ekipa, unutar sebe kao grupe, bili su tako noble characters u odnosu na ovu tugu iz nastavka.
Replikanata iz originala ima samo četvero i Scottu je bilo lakše učiniti ih noble grupom, suprotstavivši ih ostatku čovječanstva. U BR2049 priči gotovo da i nema pravih ljudi. Villeneuve si je zadao teži posao jer je s nastavljanjem radnje filma napuhavao inače jednostavnu priču iz originala - što nije baš u svakom segmentu napravio savršeno.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 11:24   #533
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Kad nije loš i ima dobrih ideja.
ideje su ekstremno loše i cheesy. Gdje ti točno vidiš dobre ideje?

Ne mogu se sjetiti SF-a koji ima toliko loše razrađenu priču/ideje/dijaloge/išta....
ovo je pretenciozan film u najgorem značenju te riječi.


edit: a da ne kažem da sam ja gledao barem 100 boljih SF-ova. i barem 10-20 SF-ova točno ove tematike....koji su daleko daleko bolji.

A zadnjih godina su SF-ova te tematike dosta česti i masa ih je bila solidnih. masa. a ovo je govno. 1116. u nizu takav film. I k tome proljev....
Ne razumijem šta je vama ljudi? Gledate li filmove, ili ste sad pali iz neke bizzaro dimenzije pa pogledali prvi film u životu?!
__________________
solve et coagula

Zadnje uređivanje Brogan : 20.10.2017. at 12:54.
Brogan is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 11:52   #534
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Je. Glavna odrednica razlikovanja ljudi i replikanata upravo jest sposobnost osjećanja. Barem u BR filmovima. BR2049 pokazuje budućnost u kojoj su upravo ljudi dehumanizirani, bezosjećajni (Joshi / Madame, Wallace) a replikanti potčinjeni kao najniža klasa bića, gotovo robovi. I sad s jedne strane imaš jedinku kao što je K / Joe kojem društvo suzbija stvaranje empatije a dozvoljeno mu je (ili ima hrabrost jedino) pokazati osjećaje prema holografskom programu i s druge strane još naprednije AI biće koje jest zaista nešto posebno jer osjeća, koliko god nekome izgledalo banalno ili patetično.
Sve što kažeš štima, s time da bih mogla dodati da je K kao jedinka odbačen od strane replikanta zbog onoga što radi i od strane ljudi jer nije čovjek. Otuđen je i od ljudi i od replikanata, pa nije ni čudno da je objekt/subjekt njegovih osjećaja hologram.
S njim ni kurve ni susjedi ne žele imati posla (Mariette je imala zadatak, zato mu se priheftala), na poslu mu šefica kaže da mu duša ni ne treba (dehumanizira njega, ali nesvjesno sebe?), za kolege je skin-job, pa mi prigovor o njegovom povezivanju s hologramom pada u vodu
Ne znam za druge, ali u meni je takav lik izazvao tugu
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:54   #535
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Ne znam za druge, ali u meni je takav lik izazvao tugu
Istina. Što će reći da je Villenevue ipak uspio. Izazvao emocije u nama. Dakle nema straha, ljudi smo.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:01   #536
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
nije baš u svakom segmentu napravio savršeno.
Ima puno referenci na original ali najviše sam htio vidjeti nešto kao genetičke igračke J. J. Sebastiana. 'Ajd ima kao zamjena holografski i Sinatra i Presley ali nije to, to što sam htio.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:44   #537
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Istina. Što će reći da je Villenevue ipak uspio. Izazvao emocije u nama. Dakle nema straha, ljudi smo.
Ili barem pokušavamo biti
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:08   #538
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 22:04   #539
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, lijepo se vidi u koji će se jad čoek (i ljudski rod) pretvoriti i kakvim odnosima će se zadovoljavati u Villeneuveovoj viziji budućnosti koja je btw posve izvjesna.
nisam nigdje u filmu vidio tu viziju koju spominješ
vidio sam da je zemlja zagađena i vidio sam nepregledne plantaže umjetno proizvedene hrane, gradovi su prenapučeni ali ulice su dosta živahne.
po ničem nisam mogao baš zaključiti da su se ljudi povukli u sebe, to nije uopće toliko prikazano

replikant.blade runner je povučen tip al on je replikant

i on se zabavlja s hologramom, dakle po čemu si ti zaključila de se tu radi o dehumanizaciji čovjeka?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 22:06   #540
Te ulice su, kao i prije, pune defektnih ljudi, tojest ljudi kojima nije dozvoljeno napustiti taj pakao.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.