Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 11:26   #841
Like the beat, beat, beat of the tom-tom
When the jungle shadows fall
Like the tick, tick, tock of the stately clock
As it stands against the wall

Like the drip, drip, drip of the raindrops
When the summer shower is through
So a voice within me keeps repeating
You, you, you

Night and day, you are the one
Only you beneath the moon and under the sun
Whether near to me, or far
It's no matter darling where you are
I think of you night and day
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:50   #842
soft spot.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 01:23   #843
Blago onome tko barem nekoga barem nekad ljubi, imao se razloga roditi.
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 01:34   #844
Ljubav je zamka koja nam se otkriva tek kad zbog nje patimo
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:14   #845
Nekad su mjedeni pijevci najavljivali početak oluje, a sad su na krovovima ostale samo napuštene žene, koje nisu više smjele u kuću. Na pogrešnoj stazi, prateći pogrešne znakove, ruku pod ruku s pogrešnim ljudima... Gutala sam tabletu za tabletom. U teglama je bilo umjetno cvijeće. Nisu me više veselili izlasci na groblje.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:24   #846
Kako da zamjerim trenutak slabosti drugome, kada ih i sama ponekad imam?
Sada, nakon toliko godina i svega što sam vidjela i iskusila, razumijem bolje neke stvari.
Ne opravdavam svaki postupak, ali razumijem bolje.

Ali za neke ljude niti razumijevanje nije dovoljno, prelaze svaku granicu.
Njih stvarno nikada neću razumijeti.
Ni ne trudim se više; uzaludno je.
Dhark Fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:12   #847
Baby
__________________
Go ahead, destroy Armenia. See if you can do it. Send them into the desert without bread or water. Burn their homes and churches. Then see if they will not laugh, sing, and pray again. For when two of them meet anywhere in the world, see if they will not create a New Armenia.
malavida19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 01:07   #848
Čovjek nije ni anđeo ni zvijer, a nesreća hoće da je onaj koji se hoće graditi anđelom zapravo zvijer.
Pascal, Misli
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 22:33   #849
zidovi su se obrušavali oronulih koraka na ravnomjernom trajanju ječanja bolničkih zatvorenika kroz posivjele zavjese u pretiloj boci sumpora naglavce pop popcorn revolucijom...

Istrgnula sam ti papir iz ruke. Lijevicom si zamahnuo bocom u mom smjeru i crno vino prosulo mi se po košulji.

"Nema ovdje nikoga", uzdahnula sam.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 23:39   #850
Ako mi bilo tko pokaže i dokaže da sam riječima ili djelom u krivu, rado ću se promijeniti. Ja tragam za istinom, što još nikada nikoga nije povrijedilo. Samo ustrajnost u samozavaravanju i neznanju šteti.
Marko Aurelije, Misli
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 00:53   #851
Činjenice su potpuno izvan našeg utjecaja: one su to što jesu i ništa više. One ne znaju ništa o sebi i ne donose o sebi nikakve sudove. Što je, dakle, to što izriče sud ? Naš vodič i vladar - razum.
Ibid
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 00:29   #852
Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretni, a još je čudnije kako često nam baš to malo nedostaje.
Ivo Andrić
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:16   #853
Ništa.
 
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 18:51   #854
Quote:
Da Kang kaže: Pogledaj post
Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretni, a još je čudnije kako često nam baš to malo nedostaje.
Ivo Andrić
Meni je zapravo jos facinantnije sto ne vidimo to malo. I kako nam je to "malo" u biti najdostupnije u svakom trenutu, cak i u nepozeljnim i neugodnim trenucima, situacijama, raznovrsnim zivotnim uvjetima.. nedostatnostima.

Valjda je zbog toga to "malo" toliko neuocljivo, nevidljivo zbog neceg kao sto je zbog, moralo bi i ako onda...

Nevidljivo...zbog raznih uvjeta, izmastanih zeljnih, procitanih misticnih i prosvijetljenih stanja, zudnjama za ugodnim situacijama, dogadjajima, osobama...uvjetima.

Ocekivanja, pretpostavke, snovi, koncepti, mastanja, predodzbe... To bi trebalo biti bas tako, onako, ovako i tek tada je onda to TO!?

A tad i onda nikad ne dolazi i ne postoji dok to malo bez vremena i maste uvijek realno postoji.

To malo kao da tiho intuitivno govori: "Ne mozes me vidjeti zbog tvoje zamisljene slike kako bi ja otprilike mogla i trebala "izgledati" osjecati, biti.

Samo uvjetno ti nedostajem,
Samo uvjetima me ne vidis.
Stalno me gledas ali ne vidis me.
Ne vidis me,
jer gledas ocekivanja i zamisljanja mene.

Meni nije potrebno vrijeme. Ugledat ces me u instantu, sada, u odsustvu tvojih zamisljenih ocekivanja i mastanja kako zapavo jesam, osjecam, kako bivam i oduvijek prebivam... bezuvjetno".
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 00:52   #855
Jednoga dana nestalo je papira i metala pa je kao novac poslužilo kokošje govno. Banke su ga bile pune, razbojnici su ga krali, bogataši su se divili svojim hrpama kokošjeg govna.
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:57   #856
izrađujem najbolje foto,
a nitko ti tu priznanje da bi odvalil,
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 01:10   #857
Ništa nije ništavnije od težnje za dobitkom i težnje za zadovoljstvom i hvalisanjem; ništa pak nije uzvišenije od osjećaja plemenitosti i blagosti, čovjekoljublja i dobročinstva.

Epiktet
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 23:50   #858
Jedino oni koji su najpametniji i oni koji su najgluplji ne mogu se mijenjati

Konfucije
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 00:58   #859
Sva radost ovoga svijeta proizlazi iz želje za srećom drugih. Sav jad ovoga svijeta proizlazi iz želje za vlastitim užitkom.

Shantideva
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 00:32   #860
Nesposobnost da se opereš jedan je od najsigurnijih znakova da je nastupilo depresivno stanje
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.