Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Danas, 16:17   #6241
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Drago društvo, da se malo vratimo na temu od prije ohoho stranica. Navratio sam na ovaj topić ponukan upisom stanovite dame koja se hvalila da su joj menzesi postali kraći i slabiji, sve do izostanka, od kad je prešla na sirovo. Tada sam pretpostavljao da je u pitanju ili izgladnjivanje ili unos nekih tvari koje opstruiraju normalni metabolizam a u narodu se zovu otrovi. Po onome što sam do sad skužio biti će da je stvar u specifičnom obliku izgladnjivanja. Naime, estrogen (valjda ne moram objašnjavati što je to) se sintetizira iz testosterona a ovaj pak od kolesterola. Zaključak je jasan: ako si na straobalnoj dijeti, što sirovojeđe u naravi i jest, pada razina kolesterola a samim tim i građevnog materijala za nasušne nam hormone. U žena nema menzesa, u muškića se ćuna ne diže ili to radi nevoljko. Pretpostavljam da ovu stranicu posjećuju liječnici, a nadam se da među njima ima i edokrinologa. Bio bih zahvalan ako bi neki takav prokometirao moje zaključke.
Evo ja cu ti odgovoriti...kolesterol mi osim iz hrane takodjer sintetiziramo u svojoj jetri u dovoljnoj kolicini za sve nase potrebe....svaki unos viška kolesterola putom hrane dodatno opterecuje organizam za njegovom regulacijom i eliminacijom...otuda i svi problemi zakrčenih arterija itd....takodjer u svemu je potreban balans ..pa i u kolesterolu...jer je to masnoca koja u stalnom višku opstrukcijom krvnih sudova i njihovim rigiditetom godinama remeti cirkulaciju te u sklopu gojaznosti jeste jedna od posljedica potencije danasnjeg doba...

Sto se biljne hrane tice taj gubitak menstruacije se iskljucivo dogadja kada osoba ne unosi dovoljan broj kalorija za svoje funkcioniranje te potpuno izbaci biljni izvor masnih kiselina..pa onda organizam aktivira svoje mehanizme za odrzavanje vitalnih parametara medju kojima nije reprodukcija pa onda dolazi do supresije reprodukt. sistema....u svim ostalim slucajevima niti jedan spol nece imati problema sa ovom prehranom....evo imas samo neke primjere osoba koje su rodile potupno zdrave bebe a kod prvih radi se cak o sirovoljecima...

https://youtu.be/KuZRN7Pd-JE

https://www.youtube.com/user/MangoIslandMamma1

Dakle kao sto se nasa znanja sire u nekim drugim oblastima moramo biti svijesni da je to slucaj i sa nutricionizmom... Ali opet ponavljam ova prehrana je cesto kalorijski nedostatna ukoliko u tom smislu nesavjesno njoj i pristupimo...i onda to zavrsi kao jedna dijeta koja izgladnjuje postupno organizam i crpi sve nase masne rezerve ...a uopće ne mora biti tako...ona ako je pravilno sprovedena s druge strane omogucava potpuno normalno funkcioniranje jedinke...zapravo isto kao i kod raznovrsne prehrane ako je osoba balansira nema posljedice...a ako je u disbalansu (tipa dominacija brze hrane) onda ce svakako isto biti posljedice..
snith is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.