Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2017., 14:54   #1
Graficka i Driver

Pozdrav narode, imam problem da ne mogu instalirati driver za gtx 1060, konfiguracija je nova i ovdje preporucena...

MSI B350 PC MATE
Netzteil ATX 550W AntecVPF 550 EC (80+ Bronze)
Aerocool GT Black Advance ATX
BarraCuda 1TB
Zota3 GB D5 GTX 1060
CPU AMD AM4 Ryzen 5 1600X
G.Skill Aegis DIMM Kit 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL16-18-18-38

Jucer sam slozio ali nikako da instaliram driver za gk, niti sa CDa niti novi skinuti sa neta. U Device manager pod griafickom stoji Microsoft Basic Display Adapter, CPU-Z pokazuje da se radi o gtx ali pod Clocks i Memory je sivo i nema nikakvih podataka a prilikom instalacije drivera izbaci gresku da driver nije kompatibilan sa instaliranom verzijom Windowsa ( Win 10 x64... nije aktiviran) i monitor je spojen sa grafickom sa HDMI_om. Ima li tko kavu ideju sto napraviti?
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 17:03   #2
Izvadi graficku van iz racunala, i pokusaj onu "starinsku" metodu, puhni u pcie slot, te još izvadi cmos bateriju iz maticne da se postavke resetiraju. Te zatim ubaci graficku ponovno u pcie slot i pokusaj onda instalirat windowse.

AKo imao i dalje problema, pokusaj tu graficku stavit u drugi komp, bude li isti uzrok i na drugom kompjuteru bojim se da ces graficku karticu morati reklamirat.
Old 16.09.2017., 19:37   #3
Meni je isto bilo na laptopu. Reset postavki biosa je dovoljan. Nakon toga je kartica vidljiva u Device Manageru
Old 17.09.2017., 11:15   #4
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Izvadi graficku van iz racunala, i pokusaj onu "starinsku" metodu, puhni u pcie slot, te još izvadi cmos bateriju iz maticne da se postavke resetiraju. Te zatim ubaci graficku ponovno u pcie slot i pokusaj onda instalirat windowse.

AKo imao i dalje problema, pokusaj tu graficku stavit u drugi komp, bude li isti uzrok i na drugom kompjuteru bojim se da ces graficku karticu morati reklamirat.
U biti graficka radi jer je monitor spojen na graficku sa HDMI i podesena rezolucija 1080p ali je windows ne prepoznaje.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 12:48   #5
Jesi odvrtio Windows Update, on bi sam trebao povući drivere?
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 12:49   #6
Ne može mu nać drivere za karticu koju trenutno uopće ne registrira.

Lipo uđeš u bios kod pokretanja sustava i resetiraš!
Old 17.09.2017., 13:02   #7
Pa registrira je, ako baca sliku na HDMI onda znači da je vidi, samo nema instalirane nvidia drivere nego generičke od MS-a.
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 13:56   #8
Tocno, vidi je i nakon update radi sve kako treba
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.