Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2006., 23:00   #1
Exclamation Žena prevari muža, gubi li automatski djecu kod razvoda?

Pokusati cu objasniti najjednostavnije ovu situaciju.

Zena vara muza neko vrijeme, zaljubi se u svog ljubavnika. Muz to nedavno sazna. Povrijdjen, zabrani joj svaki kontakt sa ljubavnikom, no kasnije i on nju prevari iz osvete. Ona vise ne voli muza i ne zeli biti s njim, vec zeli zapoceti novi zivot sa drugim. Problem su djeca. Ustvari, problem je njegov povrijedjeni ego koji ne moze shvatiti da ona njega vise ne voli.
Zamislite, on nju godinama ignorira, ponizava, shvaca je zdravo za gotovo do trenutka kada shvati da bi je mogao izgubiti (vec ju je izgubio), tada pocinje koristiti djecu kao oruzje protiv nje. Oruzje ucjene da prestane komunicirati sa ljubavnikom ili ce joj uzeti djecu.
Samo da se zna, oboje su dobri roditelji i vole svoju djecu.
Sad pitanje, ako ona zatrazi razvod, da li ima veze tko je prvi koga prevario i da li zbog njezinog preljuba ona automatski gubi djecu.
Pls help
Need help-badly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 23:23   #2
Cini mi se da bi ovo pitanje trebalo biti otvoreno na forumu 'Pravo', tamo bi ti posjetioci sigurno prije odgovorili, ako znaju
Profinjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 23:26   #3
Joooj da, mislim da imas pravo.
Hvala
Need help-badly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 23:26   #4
Mislim da nema veze tko je prvi prevario kod odlučivanju o skrbništvu, ali kao što profinjena kaže treba pitati nekoga tko se bavi pravom
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 23:28   #5
Quote:
Need help-badly kaže:
Pokusati cu objasniti najjednostavnije ovu situaciju.

Zena vara muza neko vrijeme, zaljubi se u svog ljubavnika. Muz to nedavno sazna. Povrijdjen, zabrani joj svaki kontakt sa ljubavnikom, no kasnije i on nju prevari iz osvete. Ona vise ne voli muza i ne zeli biti s njim, vec zeli zapoceti novi zivot sa drugim. Problem su djeca. Ustvari, problem je njegov povrijedjeni ego koji ne moze shvatiti da ona njega vise ne voli.
Zamislite, on nju godinama ignorira, ponizava, shvaca je zdravo za gotovo do trenutka kada shvati da bi je mogao izgubiti (vec ju je izgubio), tada pocinje koristiti djecu kao oruzje protiv nje. Oruzje ucjene da prestane komunicirati sa ljubavnikom ili ce joj uzeti djecu.
Samo da se zna, oboje su dobri roditelji i vole svoju djecu.
Sad pitanje, ako ona zatrazi razvod, da li ima veze tko je prvi koga prevario i da li zbog njezinog preljuba ona automatski gubi djecu.
Pls help

Po toj logici, stari moj, nitko više ne bi bio otac odnosno izgubio bi djecu automatski pošto ne može držati pimpek u gaćama gdje mu je i mjesto.
Naime, 70 posto brakova se raspada na incijativu žene (razvodi) a u gotovo 30 posto slučajeva jest MUŠKI preljub razlogom. Ostalo je uglavnom neslaganje karaktera.
I sad - uezti ženi majčinstvo jer je konačno otišla drugome - od samozadovoljnog kretena koji ju je zanemarivao godinama i hebo ju u zdrav mozak?

Teško. Reci cu ti samo - stari- da meni pokusas uzeti moje (možebitno) dijete, da sam u takvoj situaciji - grkljan bi ti iščupala.
__________________
prava šupendara znat će taj moment suicidalne odlučnosti, kad je volja u čovjeku poput žarkog sunca koje mu je usput spržilo i mozak. da, moj je um izgledao kao nebo kojim lete egzotične ptičice. možemo ustvrditi da sam u tom trenutku potpuno šenula. (by krfnkl)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 23:30   #6
Quote:
Need help-badly kaže:
Pokusati cu objasniti najjednostavnije ovu situaciju.

Zena vara muza neko vrijeme, zaljubi se u svog ljubavnika. Muz to nedavno sazna. Povrijdjen, zabrani joj svaki kontakt sa ljubavnikom, no kasnije i on nju prevari iz osvete. Ona vise ne voli muza i ne zeli biti s njim, vec zeli zapoceti novi zivot sa drugim. Problem su djeca. Ustvari, problem je njegov povrijedjeni ego koji ne moze shvatiti da ona njega vise ne voli.
Zamislite, on nju godinama ignorira, ponizava, shvaca je zdravo za gotovo do trenutka kada shvati da bi je mogao izgubiti (vec ju je izgubio), tada pocinje koristiti djecu kao oruzje protiv nje. Oruzje ucjene da prestane komunicirati sa ljubavnikom ili ce joj uzeti djecu.
Samo da se zna, oboje su dobri roditelji i vole svoju djecu.
Sad pitanje, ako ona zatrazi razvod, da li ima veze tko je prvi koga prevario i da li zbog njezinog preljuba ona automatski gubi djecu.
Pls help
ne, već je prije mnogo godina napušten koncept krivnje za rastavu, (pa tako i prevare)
naime, centar za socijalnu skrb pokušava pomiriti par, ako ne ide, ne ide - to je stvar njihovog zajedničkog jezika, odnosno nedostatka istog
dakle, ne smatra se da je netko kriv za rastavu
djeca pripadaju većinom mami, osim ako je prostitutka, narkićka ili psihički bolesna, ili ako su klinci već dosta veliki pa izraze želju da bi k tati
utvrđuje se alimentacija koja je minimalno 1000 kn te posjete, a na imovinskom sporu dijele imovinu stečenu za vrijeme braka
to je to

stvari koje te muče su stvar prošlosti
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 23:33   #7
još nešto, to što je bilo između muža i žene je jedna stvar, a skrbništvo je totalno druga stvar - pitanje je da li je majka dobar roditelj i to je sve
to što on radi je izraz osvete i povrijeđenog ega, primitivno se prijeti u prazno

isto tako, ako je muž bijesan na bivšu ženu to ga ne opravdava da ne plaća alimentaciju jer su to novci za dijete a ne za ženu
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 23:35   #8
Quote:
nataniel kaže:
Teško. Reci cu ti samo - stari- da meni pokusas uzeti moje (možebitno) dijete, da sam u takvoj situaciji - grkljan bi ti iščupala.
...a onda bi te otpremili u zatvor a djecu uzeli i dali nekom trećem.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 23:38   #9
Ma kuzim ja totalno, no ona nije tako jaka.
Ako trpis takvo ponasanje godinama i vec si utuvis u glavu da je to "normalno" I onda dodje netko tko te podsjeti sto znaci biti voljen punim srcem, gotovo je nemoguce odjednom skupiti snagu i suociti se s njim kad on nije razumna osoba. On ne moze skuziti da je gotovo. Finito.
Need help-badly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 23:39   #10
Quote:
lala kaže:
...a onda bi te otpremili u zatvor a djecu uzeli i dali nekom trećem.
sve je to okej, mene je raspizdila vec sama zamisao - pazi ti ovo - UZETI DJECU MAJCI jer GA JE PREVARILA?

pa dokle seže muški idiotizam? ne mislim na pokretača tem, nego na na žalost većinu primjeraka. pazi - kako im to uopće padne na pamet?
Oni imaju monopol na varanje i njihovo očinstvo nema veze s tim. A žena prevari i odmah se ispituje njezin kredibilitet kao majke?

ma mrš. (ne vi ) poludim, ali poludim od takvih bedastoća.
__________________
prava šupendara znat će taj moment suicidalne odlučnosti, kad je volja u čovjeku poput žarkog sunca koje mu je usput spržilo i mozak. da, moj je um izgledao kao nebo kojim lete egzotične ptičice. možemo ustvrditi da sam u tom trenutku potpuno šenula. (by krfnkl)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 23:44   #11
Ma ja sam isto vec lud, ne znam sto bi joj vise savjetovao i rekao. Ovo je dobar pocetak. To mi je tek nedavno priznala i mogu je sutra obradovati with good news
Need help-badly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 23:55   #12
Quote:
Need help-badly kaže:
Pokusati cu objasniti najjednostavnije ovu situaciju.

Zena vara muza neko vrijeme, zaljubi se u svog ljubavnika. Muz to nedavno sazna. Povrijdjen, zabrani joj svaki kontakt sa ljubavnikom, no kasnije i on nju prevari iz osvete. Ona vise ne voli muza i ne zeli biti s njim, vec zeli zapoceti novi zivot sa drugim. Problem su djeca. Ustvari, problem je njegov povrijedjeni ego koji ne moze shvatiti da ona njega vise ne voli.
Zamislite, on nju godinama ignorira, ponizava, shvaca je zdravo za gotovo do trenutka kada shvati da bi je mogao izgubiti (vec ju je izgubio), tada pocinje koristiti djecu kao oruzje protiv nje. Oruzje ucjene da prestane komunicirati sa ljubavnikom ili ce joj uzeti djecu.
Samo da se zna, oboje su dobri roditelji i vole svoju djecu.
Sad pitanje, ako ona zatrazi razvod, da li ima veze tko je prvi koga prevario i da li zbog njezinog preljuba ona automatski gubi djecu.
Pls help
Ta suprugova prijetnja je puhanje u vjetar. On njoj ne može oduzeti skrbništvo nad djecom osim ako ga se ona sama ne odrekne, ako je psihički nestabilna osoba ili se dokaže da negativno djeluje na tu djecu.
U svakom drugom slučaju skrbništvo pripada majci.
Otac bi mogao eventualno oteti djecu, ali na kraju će majka dobiti skrbništvo. Ni otac ni majka drugom roditelju ne mogu zabraniti posjet djece.

Također, nakon što prođu tzv. pomirbene rasprave (pokušaj suda da se par pomiri) kreće parnica o podjeli bračne stečevine, skrbi nad djecom i sl.
Sud ne zanima ko je koga prvi prevario ni jel se radi o osvetama.
Bitno je samo da se u svemu ustraje odlučno.
Htio muž ili ne potpisati raskid braka, sud će ih na kraju rastaviti.
Neka se ne brine za ništa i nek bude čvrsta u svojim odlukama.
Pseudomonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 23:59   #13
Quote:
nataniel kaže:
UZETI DJECU MAJCI jer GA JE PREVARILA?
Tip je pokušava zastrašiti i na taj način je zadržati za sebe.

Svakoj ženi koja je sposobna (financijski i psihički) brinuti za svoju djecu, sud će dodijeliti skrbništvo (ukoliko ga ona želi).

Jedino što sud ne može to je PRISILITI supruga da plača alimentaciju.
Postoje rupe u zakonu koje se mogu izbjeći tako da dogovorena alimentacija otpada (otac radi na crno pa su mu prihodi 0, ovrha gotovo nikad ne dolazi zbog toga i sl.).
Pseudomonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 00:03   #14
vrlo rijetko se djeca dodjeljuju ocu.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 00:09   #15
Teoretska mogucnost!

On njoj uzme, doslovno spakira dijete dok je ona na poslu i ode iz kuce. Sto bi joj bilo najbolje napraviti. Zvati policiju? Centar za socijalnu skrb???
Need help-badly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 00:59   #16
Quote:
Pseudomonas kaže:
Tip je pokušava zastrašiti i na taj način je zadržati za sebe.

Govno od čovjeka.
__________________
prava šupendara znat će taj moment suicidalne odlučnosti, kad je volja u čovjeku poput žarkog sunca koje mu je usput spržilo i mozak. da, moj je um izgledao kao nebo kojim lete egzotične ptičice. možemo ustvrditi da sam u tom trenutku potpuno šenula. (by krfnkl)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 09:42   #17
tip se prijeti u prazno
ali , cekajte malo , pa nije li to sto ona zeli - uzeti njemu djecu??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 11:31   #18
Quote:
pa dokle seže muški idiotizam? ne mislim na pokretača tem, nego na na žalost većinu primjeraka. pazi - kako im to uopće padne na pamet?
Oni imaju monopol na varanje i njihovo očinstvo nema veze s tim. A žena prevari i odmah se ispituje njezin kredibilitet kao majke?
dokle seže? u nekih primjeraka je beskrajan, svemir možda ima granice, ali ljudska glupost ne (reče Einstein)
debil jedan, zastrašuje je bezveze
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 11:34   #19
Quote:
zg_sash kaže:
tip se prijeti u prazno
ali , cekajte malo , pa nije li to sto ona zeli - uzeti njemu djecu??
kak si to sklopio rečenicu - ona njemu oduzima djecu ?
ne oduzima, to je pogrešna riječ, već će skrbništvo pripasti njoj, a on ako je stvarno tako zainteresiran onda nek da neke novce za klince, kupi im poklone i druži se s njima, rješava s njima zadaću i sl, umjesto da lovi ženske naokolo
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 11:40   #20
Quote:
zg_sash kaže:
...cekajte malo , pa nije li to sto ona zeli - uzeti njemu djecu??
Ona želi razvod braka i skrbništvo nad djecom. NE MOŽE mu oduzeti djecu, zabraniti da ih viđa, sudjeluje u odgoju i njihovom životu.
On je taj koji igra na tu kartu tj. prijeti joj da će izgubiti SVE ako ga ostavi.
Pseudomonas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.