Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2012., 20:35   #81
Quote:
June kaže: Pogledaj post
Ja ne znam jel imaš ti djecu, ali jesi li možda upoznat s činjenicom da djeca imaju potrebe financijske prirode? Od odjeće, pelena, vrtića, školovanja, ....
Ti si osoba koja ima o ženama jako nisko mišljenje.
Pa evo, imam dokaz iz prve ruke.

Kad smo nekoć ja i žena vidjeli emisiju o tim rastavama i krenuli nešto raspravljati, ona onako meni samouvjereno kaže da kad bi se mi rastali da dijete sigurno ona dobiva i sa novcem od alimentacije može raditi što hoće, tj. da ne mora isključivo na dijete to trošiti, na što sam se ja puknuo smijati i rekao da možda može, ali sa nekim drugim muškarcem.

Znači, po njezinom, ja da imam plaču recimo 40.000kn, i da mi alimentacija bude 20%, tj. 8.000,00kn, ona sa tih 8000kn može u biti komotno doma i živjeti - jer po njezino ja bi udržavao i nju i dijete i njoj nitko ništa ne može. I pazi ovo, sad da okupim 10 najbližih žena oko mene sa kojima sam ili u redu ili frendovi, barem njih 8 tako misli.

I sad ti evo meni reci da imaš takvu alimentaciju, nebi sigurno nikad uzela niti kune za sebe?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 20:48   #82
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post

Ja ti još jednom pokušavam reći, ako imaš i majku i oca koji se jednako brinu o dijetetu, koji i jedan drugog jednako vole, ali eto ako majka prevari oca jer se recimo previše opustila u društvu ili pala na ulet nekog, i ako otac zbog toga želi rastavu, po meni dijete ide ocu jer majka ne zna što je kultura i što je bračni život.
Hvala bogu pa naši suci više ne dolaze iz krapinskih špilja da tako rezoniraju i režu pravdu! Gdje ti to poveza preljub i kulturu, a pogotovo preljub i oduzimanje djeteta ? Hahahahahaha

To su davno prošla vremena dragoviću moj, kad je uvrijeđeni ego prevarenog muža diktirao sucu što da piše u presudi! I kada se cijelo društvo poistovjećivalo s njim i kamenovalo ženu i oduzimalo joj djecu jer je nekome raširila noge mimo muža!

Past, gotovo, finito !
__________________
Bit će bolje...hoće, al u k....
Full loaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 21:04   #83
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Pa evo, imam dokaz iz prve ruke.

Kad smo nekoć ja i žena vidjeli emisiju o tim rastavama i krenuli nešto raspravljati, ona onako meni samouvjereno kaže da kad bi se mi rastali da dijete sigurno ona dobiva i sa novcem od alimentacije može raditi što hoće, tj. da ne mora isključivo na dijete to trošiti, na što sam se ja puknuo smijati i rekao da možda može, ali sa nekim drugim muškarcem.

I sad ti evo meni reci da imaš takvu alimentaciju, nebi sigurno nikad uzela niti kune za sebe?
A jeste se ti i žena našli....

Kod nas alimentacija ( i to kad bude sreće pa stiže redovito) iznosi kojih 800-1000 kn po djetetu, i opet uzevši o obzir primanja oca. Pa ako imaš troje djece i oca s plaćom od 4000kn....
I sad, misliš li da ti s tim novcima možeš pokriti potrebe npr. jednog srednjoškolca koji bi imao dobre tene kao svi u razredu, jeo sendvič i pio colu za užinu svaki dan, išao na maturalac, vikendom van?
Taj primjer tvoj s plaćom od 40000 kn je u ovoj državi u ovo vrijeme smiješan. Ljudi preživljavaju, a ti si toliko zabrinut time da tvoja ex ne bi slučajno koju kunu potrošila na sebe.
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 22:02   #84
Quote:
June kaže: Pogledaj post
A jeste se ti i žena našli....

Kod nas alimentacija ( i to kad bude sreće pa stiže redovito) iznosi kojih 800-1000 kn po djetetu, i opet uzevši o obzir primanja oca. Pa ako imaš troje djece i oca s plaćom od 4000kn....
I sad, misliš li da ti s tim novcima možeš pokriti potrebe npr. jednog srednjoškolca koji bi imao dobre tene kao svi u razredu, jeo sendvič i pio colu za užinu svaki dan, išao na maturalac, vikendom van?
Taj primjer tvoj s plaćom od 40000 kn je u ovoj državi u ovo vrijeme smiješan. Ljudi preživljavaju, a ti si toliko zabrinut time da tvoja ex ne bi slučajno koju kunu potrošila na sebe.
Nije smiješan, ja ti stavljam primjer.

I zašto kad god spomenem ovo da "ex ne bi slučajno koju kunu potrošila na sebe" u 99% slučajeva ispada ili kao sprdnja ili skretanje sa teme?
Ima u tome istine ili tek tako jer pričam krivo?

Full loaded, ti i dalje stojiš iza toga da je "preljub" sasvim normalan, bez obzira šta nakon njega najviše trpe djeca? I da se preljub ne bi trebao razmatrati kao prepreka kod skrbništva?

Meni je to smiješno.

Znači najveći problem u našim zakonima je to što je loše usklađeno pravilo dobivanja skrbništva (počevši od samog ustava) i što je loše usklađeno pravilo alimentacije i korištenje iste.

Eto priznat ću, ja se najviše bojim da ako se rastanem sa ženom, da jednog dana ona bude živjela od moje alimentacije, a ne dijete.
Tog se najviše bojim, i to se događa u puno slučajeva (rijetko je obrnuto jer su i rijetki slučajevi da otac dobije dijete).

Zato i ne želim raditi u saboru ili biti neki direktor
Šala.

Stoga bih prvo poradio na tom dodjeljivanju skrbništva, i uveo kompliciraniji i precizniji sustav kako sam već spomenuo (iako je to mnogima smiješno, ali ima smisla), a nakon toga bih se pozabavio sa načinom korištenjem alimentacije.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 22:24   #85
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Nije smiješan, ja ti stavljam primjer.

I zašto kad god spomenem ovo da "ex ne bi slučajno koju kunu potrošila na sebe" u 99% slučajeva ispada ili kao sprdnja ili skretanje sa teme?
Ima u tome istine ili tek tako jer pričam krivo?

Full loaded, ti i dalje stojiš iza toga da je "preljub" sasvim normalan, bez obzira šta nakon njega najviše trpe djeca? I da se preljub ne bi trebao razmatrati kao prepreka kod skrbništva?

Meni je to smiješno.

Znači najveći problem u našim zakonima je to što je loše usklađeno pravilo dobivanja skrbništva (počevši od samog ustava) i što je loše usklađeno pravilo alimentacije i korištenje iste.

Eto priznat ću, ja se najviše bojim da ako se rastanem sa ženom, da jednog dana ona bude živjela od moje alimentacije, a ne dijete.
Tog se najviše bojim, i to se događa u puno slučajeva (rijetko je obrnuto jer su i rijetki slučajevi da otac dobije dijete).

Zato i ne želim raditi u saboru ili biti neki direktor
Šala.

Stoga bih prvo poradio na tom dodjeljivanju skrbništva, i uveo kompliciraniji i precizniji sustav kako sam već spomenuo (iako je to mnogima smiješno, ali ima smisla), a nakon toga bih se pozabavio sa načinom korištenjem alimentacije.
Pa ne moraš ti ženi davati novce.
Radi se o vašem djetetu.
Žena napravi popis stvari koje su potrebne djetetu.
Kupiš ili platiš i nemaš brige da žena troši tvoje novce u druge svrhe.
Djetetu daš upute da majka slučajno ne dira njegovu čokoladu i nutelu
Brineš se bez potrebe.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 22:48   #86
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Pa ne moraš ti ženi davati novce.
Koliko znam, mora davati iznos naveden u sudskoj presudi, bez obzira što mu i kako kupovao mimo tog iznosa.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 22:50   #87
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Eto priznat ću, ja se najviše bojim da ako se rastanem sa ženom, da jednog dana ona bude živjela od moje alimentacije, a ne dijete.
Tog se najviše bojim, i to se događa u puno slučajeva (rijetko je obrnuto jer su i rijetki slučajevi da otac dobije dijete).
Na stranu sad činjenica da je kriterij kojim se dodjeljuju djeca nakon raspada braka u najmanju ruku upitan, tu ćemo se složiti.

Mene zanima otkud nekim muškarcima (a nisam to jednom čula) ideja da njihove bivše žene žive kao kraljice od alimentacije te nemilice troše istu na kojekakve krpice, manikure i mlađe ljubavnike?

Mislim, dečki, saberite se. U Hrvatskoj je prosječna alimentacija oko 1000 kuna. Sa tisuću kuna ti, nakon što kupiš sve što je djetetu potrebno, na kraju mjeseca ne bi ostalo ni za krekere.
Tako da CottonEye, nemaš razloga za uzrujavanje. Osim ako doista nemaš plaću od 40 tisuća kuna. Za slučaj da imaš, uvijek imaš opciju u kojoj sve što je djetetu potrebno plaćaš iz svog džepa i čuvaš račune.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 22:54   #88
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Eto priznat ću, ja se najviše bojim da ako se rastanem sa ženom, da jednog dana ona bude živjela od moje alimentacije, a ne dijete.
Tog se najviše bojim, i to se događa u puno slučajeva (rijetko je obrnuto jer su i rijetki slučajevi da otac dobije dijete).
Ti si se svojevoljno oženio osobom za koju smatraš da bi možda bila u stanju više misliti na svoje nego li na djetetove potrebe?

Nisam upoznata sa zakonom, no napisali su već približnu sumu alimentacije koja se dodjeljuje.
Na koji način bi ona to točno živjela od 1000 kn ili koliko god, a da je uspjela nahraniti dijete i kupiti mu prikladnu odjeću (da ne spominjem ostale potrebe)?

Ili tebe više zabrinjava da bi ona kupila kruh za dijete, pa i sama pojela koju šnitu. Ili plaćala grijanje za čitav stan tvojim novcem, pa se i ona grijala
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 22:55   #89
stvarno ne vidim razloga da muški dio smatra da alimentaciju daju ženama,pa to je neka osonova za potrebe djece,
i takvo razmišljanje govori koliko ste zreli,uostalom normalne žene (dakle ne iznimke koje žive od alimntacije-to takve uzimaju po nekoliko tisuća alim.)
če se potrudit da djeci život bude kvalitetniji..a ako nemaš prihoda teško je,uostalom novaca nikada dosta,em predstave u školi,vrtiću,pa izleti pa svako malo nešto..
veronica-27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 23:20   #90
Idealno bi bilo, u tvom slučaju, da si se prvo razvela, a onda tražila novog partnera.
Time bi djeci pokazala da mogu jednog dana prekinuti lošu vezu, krenuti opet iz starta, ali i da trebaju biti korektni prema dugogodišnjem partneru/ici s kojim/om se ima djecu.

Sada vaša djeca, osim što pate zbog razdvajanja roditelja, još usvajaju krivi obrazac ponašanja, da je u redu varati, lagati, nepoštivati, osvećivati se, itd.
To u život donosi samo frustracije.

Nije toliko ružno samo varanje koliko to što ste pomogli djeci u tome da jednog dana prožive isto.

Inače, ne mislim da je na sudu bitan argument: "On/a je prevario/la prvi."
Tako mogu raspravljati samo nezreli ljudi.

Zadnje uređivanje Lozimka : 14.11.2012. at 23:27.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 23:31   #91
Quote:
Need help-badly kaže: Pogledaj post
Pokusati cu objasniti najjednostavnije ovu situaciju.

Sad pitanje, ako ona zatrazi razvod, da li ima veze tko je prvi koga prevario i da li zbog njezinog preljuba ona automatski gubi djecu.
Pls help
Kako da ne? Još su i stari Slaveni gledali ko je kome prvi metno!
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 23:42   #92
Odgovarate na post star šest i pol godina.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 00:25   #93
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Nije smiješan, ja ti stavljam primjer.

I zašto kad god spomenem ovo da "ex ne bi slučajno koju kunu potrošila na sebe" u 99% slučajeva ispada ili kao sprdnja ili skretanje sa teme?
Ima u tome istine ili tek tako jer pričam krivo?

Full loaded, ti i dalje stojiš iza toga da je "preljub" sasvim normalan, bez obzira šta nakon njega najviše trpe djeca? I da se preljub ne bi trebao razmatrati kao prepreka kod skrbništva?

Meni je to smiješno.

Znači najveći problem u našim zakonima je to što je loše usklađeno pravilo dobivanja skrbništva (počevši od samog ustava) i što je loše usklađeno pravilo alimentacije i korištenje iste.

Eto priznat ću, ja se najviše bojim da ako se rastanem sa ženom, da jednog dana ona bude živjela od moje alimentacije, a ne dijete.
Tog se najviše bojim, i to se događa u puno slučajeva (rijetko je obrnuto jer su i rijetki slučajevi da otac dobije dijete).

Zato i ne želim raditi u saboru ili biti neki direktor
Šala.

Stoga bih prvo poradio na tom dodjeljivanju skrbništva, i uveo kompliciraniji i precizniji sustav kako sam već spomenuo (iako je to mnogima smiješno, ali ima smisla), a nakon toga bih se pozabavio sa načinom korištenjem alimentacije.
dijeca zive od zraka ,ja sam to cula negdje samo di ,ajde me prisjeti...ako zena ode raditi ...tko e to dijete cuvati ako je malo ...opet zena da placa ha??? sta zena moze sminku i cipele uzeti od 1000 kn alimentacije
aajme pomozi boze kakvih ljudi hoda ovom zemljom....zene zive od alimentacije muzeva,a dijeca pasu tracu i ulica ih oblaci ...yep
ZVIZ OP CUP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 07:14   #94
Quote:
ZVIZ OP CUP kaže: Pogledaj post
dijeca zive od zraka ,ja sam to cula negdje samo di ,ajde me prisjeti...ako zena ode raditi ...tko e to dijete cuvati ako je malo ...opet zena da placa ha??? sta zena moze sminku i cipele uzeti od 1000 kn alimentacije
aajme pomozi boze kakvih ljudi hoda ovom zemljom....zene zive od alimentacije muzeva,a dijeca pasu tracu i ulica ih oblaci ...yep
Ne, uopće pa ne.

Primjera ima koliko hočeš, i da smo sad ovdje svi istiniti, vrag me odnio ako barem polovica supružnika koji primaju alimentaciju nisu barem nekad nešto odvojili za neke svoje potrebe.

Djeca su sredstvo manipulacije, barem tako ispada u ovoj vukohebini od zemlje, što je najviše zahvalna država i oni koji kroje zakon.

Po nekoj logici, parovi koji se rastanu morali bi oba dvoje biti zaposleni da mi mogli jednako brinuti za dijete, šta ne?
Osim ako onaj koji brine za dijete nije recimo kod roditelja pa ga roditelji uzdržavaju.

Reci mi, da primaš alimentaciju u iznosu od 3000kn za jedno dijete, kako bi to rasporedila/o?

Slušam....

Može bilo tko staviti primjer kako bi 3000kn rasporedili za dijete, ali budite istiniti (moš mislit). A u istom braku kad su primanja znači i bila puno veća, na dijete nije sigurno trošeno 3000kn mjesečno, osim ako nije svaki mjesec nove tenisice i kompletna nova garderoba.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 07:17   #95
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Idealno bi bilo, u tvom slučaju, da si se prvo razvela, a onda tražila novog partnera.
Time bi djeci pokazala da mogu jednog dana prekinuti lošu vezu, krenuti opet iz starta, ali i da trebaju biti korektni prema dugogodišnjem partneru/ici s kojim/om se ima djecu.

Sada vaša djeca, osim što pate zbog razdvajanja roditelja, još usvajaju krivi obrazac ponašanja, da je u redu varati, lagati, nepoštivati, osvećivati se, itd.
To u život donosi samo frustracije.

Nije toliko ružno samo varanje koliko to što ste pomogli djeci u tome da jednog dana prožive isto.

Inače, ne mislim da je na sudu bitan argument: "On/a je prevario/la prvi."
Tako mogu raspravljati samo nezreli ljudi.
A zreo čovjek ide u brak, i nakon kojeg vremena prevari tek toliko?

Zna se dobro što je brak, što on nosi. Ako nemaš muda ići u brak jer se bojiš da nakon kojeg vremena ne padneš na kakvu žensku ili frajera, onda živite zajednički život bez braka.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 20:34   #96
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Primjera ima koliko hočeš, i da smo sad ovdje svi istiniti, vrag me odnio ako barem polovica supružnika koji primaju alimentaciju nisu barem nekad nešto odvojili za neke svoje potrebe.
Kao što već rekoh, prosječna alimentacija u Hrvatskoj je tamo negdje oko tisuću kuna. S djetetom koje pohađa školu i koje uz to ide i na pokoju slobodnu aktivnost sa tisuću kuna alimentacije na kraju mjeseca bi si prosječna bivša žena eventualno mogla kupit lakić za nokte. I to ne preskupi.

S obzirom na to možemo slobodno reći da je taj silan broj žena koje sjede na kauču, a služinčad ih dvori (i to sve na račun muževe alimetacije) u najmanju ruku paranoično pretjeran.

Ne sekiraj se niš CottonEye, u RH ima daleko veći broj žena koje očeve njihove zajedničke djece moraju natezat za rukav ili vucarat po sudovima da bi dobile tu bijednu tisućicu nego onih koje su nakon razvoda veselo dale otkaz sa dosadašnjih poslova jer će eto živjet sretno i berićetno do kraja života zahvaljujuć' postotku od bivšemuževe plaće.

Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Zna se dobro što je brak, što on nosi. Ako nemaš muda ići u brak jer se bojiš da nakon kojeg vremena ne padneš na kakvu žensku ili frajera, onda živite zajednički život bez braka.
Brak je nastao prvenstveno kao potreba da se učestalo ponavljajući međuljudski odnosti stave pod okrilje zakona, dakle prvenstveno kao ekonomski i socijalno korisna zajednica. Razvod braka je pravno također uređen od davnina (što znači da su se ljudi od davnina razvodili), a neki su pravni sustavi čak poznavali institut braka "na određeno vrijeme".

Shvaćanje braka i bračnih obaveza o kojem ti govoriš, a koje ide za onom dobro poznatom "dok nas smrt ne rastavi" naslijeđe je koje smo dobili od majčice crkve (iste one majčice koja je zaslužna za to što smo recimo jedno izvjesno vrijeme spaljivali znanstvenike).

I sada, nije problem u tome što je tvoja percepcija braka takva da ti misliš da čovjek nema pravo na nešto kao što je prestanak voljenja. Ako hoćeš, ti se ženi sa stavom da je ono što si rekao danas zapisano u kamenu bez obzira na eventualnu pojavu nekih "rebus sic stantibus" okolnosti. Problem je međutim kada omalovažavaš tuđe stavove i tuđu percepciju braka rečenicom "zna se što je brak i što on nosi". Jer ono, ne zna se.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 07:18   #97
Ne omalovažavam ja nikoga, meni samo nije jasno kako bi bilo da se brak mjenja kao automobil, i da u svakom braku imaš jedno dijete - recimo.

Kakvo bi to društvo bilo, kakvo ponašanje društva?

Možda u nekim zemljama tako i postoji....
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 20:28   #98
Meni nije jasna druga stvar, mada to više ima veze s razvodom, nego s djecom i alimentacijom

Žena zatraži razvod, žena dobije razvod. Ajmo pretpostaviti da to nije zbog nekih stvarnih razloga(zanemarivanja iste, maltretiranja i sl), nego se radi o njenoj odluci da ne želi više biti u tom braku. Ja volim tu ženu, i ja ne želim razvod... Ali ne postoji zakonska osnova da ja nju zadržim u tom braku... Ali, ajde, de, pomirim se i s time. I onda na kraju uz to što sam izgubio ženu, ugrožena mi je daljnja budućnost s ostatkom te obitelji(djecom), a za to sve moram keširati određeni iznos mjesečno. Iako ja taj razvod nisam htio. Ali to nije sve, to ostavlja smanjene mogućnosti za nastavak normalnog funkcioniranja mog života ubuduće... I još par godina dok prebolim to sve, i pokušam vjerovati nekoj ofucanoj starici, u nadi da neću opet naje... ni kriv ni dužan

Vidim li ja sve ovo kao malo nepravedno
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 16:53   #99
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Ne omalovažavam ja nikoga, meni samo nije jasno kako bi bilo da se brak mjenja kao automobil, i da u svakom braku imaš jedno dijete - recimo.

Kakvo bi to društvo bilo, kakvo ponašanje društva?
Teško je govoriti o pravilima u ovakvim slučajevima. Ima ljudi koji serijski i nepromišljeno ulaze u brakove i isto tako iz njih izlaze. Kako nije dobro ni u što ulaziti serijski i nepromišljeno, tako nije dobro ulaziti ni u brak na taj način.

Međutim, tehnički i nema razlike u tome hoćeš li imati troje djece s tri različita bivša supruga ili troje djece s tri različita bivša izvanbračna druga.

Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Meni nije jasna druga stvar, mada to više ima veze s razvodom, nego s djecom i alimentacijom

Žena zatraži razvod, žena dobije razvod. Ajmo pretpostaviti da to nije zbog nekih stvarnih razloga(zanemarivanja iste, maltretiranja i sl), nego se radi o njenoj odluci da ne želi više biti u tom braku. Ja volim tu ženu, i ja ne želim razvod... Ali ne postoji zakonska osnova da ja nju zadržim u tom braku... Ali, ajde, de, pomirim se i s time. I onda na kraju uz to što sam izgubio ženu, ugrožena mi je daljnja budućnost s ostatkom te obitelji(djecom), a za to sve moram keširati određeni iznos mjesečno. Iako ja taj razvod nisam htio. Ali to nije sve, to ostavlja smanjene mogućnosti za nastavak normalnog funkcioniranja mog života ubuduće... I još par godina dok prebolim to sve, i pokušam vjerovati nekoj ofucanoj starici, u nadi da neću opet naje... ni kriv ni dužan

Vidim li ja sve ovo kao malo nepravedno
Način na koji se nakon razvoda braka riješava pitanje s kim će djeca živjeti zaista jest nepravedan prema muškarcu pošto majka najčešće mora biti žestoko sjebana da bi se uopće razmotrila mogućnost da dijete bude dodjeljeno ocu.

Međutim, ni u čemu drugome ne vidim nepravdu. Osoba koja kad ulazi u brak nije svjesna mogućnosti da isti neće trajati zauvijek nije baš najrazboritija na svijetu. Osoba koja misli da bi trebali postojati zakonski mehanizmi kojima ćeš u bračnom odnosu zadržati drugu osobu koja u tom odnosu više ne želi biti također nije baš najnormalnija. I naposlijetku, osoba kojoj je bed što će nakon razvoda morat "keširat određeni iznos novaca mjesečno" na račun uzdržavanja djeteta, nije ništa drugo nego običan šupak.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 21:56   #100
Ma ok, samo gledam s moje strane, gubim ženu, umanjuju mi se kontakti s djetetom(čak i da nije tako, dijete koje ide u školu mislim da ne može posvetiti više od jednog popodneva tokom vikenda drugom roditelju, eventualno vikend, što je i dalje znatno manje od 7 dana tjedno), umanjuju mi se mogućnosti da opet s nekim dođem na tu istu razinu Što dobivam? Ona dobiva slobodu(koju je htjela), skrbništvo i besplatno uzdržavanje djece(pod uvjetom da radim i imam od čega plaćati alimentaciju)

Što se tiče razvoda, generalno sam protiv toga... Mislim da se ne bi trebalo događati zrelim ljudima koji su iz pravih razloga ušli u taj brak
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.