Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2006., 14:44   #21
Quote:
koprivnica kaže:
...razumsko shvacanje Boga stvara relaciju "otac, majka, sin" kako bi ga svelo odnosno djelomicno pojasnilo na ljudskoj razini...otac, majka, sin su samo simboli...u samom shvacanju logika nema smisla, jer "kako Isus može sam sebi biti Otac" ?...pojam Boga je znatno širi od Trojedinog...ako je zastupljen otac i sin definitivno fali Božanska majka

može li Isus imati djecu?...može
može li Isus imati bracu?...moze
moze li Isus imati baku, djeda?...moze
prijetelju, brate mili, tko je to tebe učio?

Bog se uopće kao prvo ne može objasniti, a relacija Otac, majka, Sin kod Boga ne postoji, postoji samo relacija Otac, Sin i Duh Sveti

to nisu samo simboli, to su Tri Osobe jednoga Boga - Otac, Sin i Duh,
majke nema

Isus ne može biti sam sebi Otac kad postoji Otac koje je Otac Isusa čovjeka
Ti kažeš da je pojam Boga znatno širi od Trojstva, no to nigdje nije zapisano niti objavljeno, svugdje se spominje Otac, Sin i Duh i to je to, to je kršćansko vjerovanje

ti kažeš da fali božanska majka? no da li jedno stvorenje može biti Božanska majka? pazi ti zadireš u temelj kršćanstva, naime ti govoriš o preinaci Evanđelja Samog, a gle što kaže Pavao, nadam se da se nećeš uplašiti

Što smo već rekli, to sad i ponavljam: navješćuje li vam tko neko evanđelje mimo onoga koje primiste, neka je proklet. (Gal 1:9)

Quote:
Ferrari ili BMW to je isto ko da pitaš "dal je Bog bolji od Isusa"
ali ti tako izjednačavaš jedno stvorenje sa samim Bogom, to je idolopoklonstvo prijatelju nažalost...

kažem i tebi, downloadaj članak, pročitaj pa se onda javi

Bog te blagoslovio
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 19:28   #22
Quote:
-Daniel- kaže:
pazi sada ovo što ću ti reći...

poruke tzv. Marije iz Međugorja su KONTRADIKTORNE RIJEČI BOŽJOJ a ako su kontradiktorne Riječi Božjoj onda su i lažne nažalost

Marija iz Biblije, Isusova majka, kaže: "Učinite sve što Isus kaže", Marija iz Međugorja i Fatime i ostalih mjesta govori da se se ljudi mole NJOJ odnosno ona pažnju usmjerava na nju (fatimska poruka da se Rusija posveti njenom srcu)

dalje:

Marija iz Lourda kaže: "Ja sam bezgrešno začeće"
Marija iz Biblije kaže: "Moje srce se raduje Gospodinu, mom SPASITELJU", Isus je došao Spasiti grešnike a ne bezgrešne...

dalje:

Novi Zavjet je napisan na grčkom jeziku koji je dosta precizan, pa onda gdje piše da Isusa čekaju braća is sestre vani sa Marijom, Njegovom majkom (Mt 13:55) piše adelphos što znači brat u krvnom srodstvu pošto je izvedenica od riječi delphos što znači maternica...

Duh Sveti je baš zato uzeo precizan grčki jezik da ne bi bilo zabune da Marija nije ostala djevica

dalje:

Marija nije SVA SVETA jer jedini je Bog sav svet

Otk 15,4 Tko da te se ne boji, Gospodine, tko da ne slavi ime tvoje! Ti si jedini svet! I zato svi će narodi doći i klanjati se pred tobom jer se očitovahu pravedna djela tvoja!"


ako kaže Ivan u svojoj poslanici da je jedini posrednik Isus kod Boga Oca onda je to SAMO ON, ne piše dva posrednika, nego samo jedan

a ako je Isus - sam svemogući Bog, onda naravno da sve vidi i sve zna tako da možemo se moliti samo Njemu i Ocu i Duhu, ne trebamo nikakve posrednike jer pazi što piše u Ponovljenom Zakonu:

nitko tko bi bajao, zazivao duhove i duše predaka ili se obraćao na pokojnike. 12 Jer tko god takvo što čini gadi se Jahvi; (18:9)

ako se ti obražaš Mariji koje je pokojna Isusova majka, onda činiš ono što se gadi Jahvi nažalost i moraš izabrati između to dvoje

pozdrav, downloadaj članak, biti će ti jasnije


Ma znam, ali Marija iz Međugorja ne govori da se moliš njoj. Evo ti samo nekoliko njezinih poruka:

Poruka, 25. sijecnja 2006 "Draga djeco! I danas vas pozivam da budete nositelji Evandelja u vašim obiteljima. Ne zaboravite, djecice, citati Sveto pismo. Stavite ga na vidljivo mjesto i svjedocite vašim životom da vjerujete i živite Rijec Božju. Ja sam vam blizu svojom ljubavlju i zagovaram pred mojim Sinom za svakoga od vas. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu." 01/2006

Poruka, 25. veljace 2006 "Draga djeco! U ovom milosnom korizmenom vremenu pozivam vas da otvorite svoja srca darovima koje vam Bog želi dati. Ne budite zatvoreni nego molitvom i odricanjem recite Da Bogu i On ce vam dati u izobilju. Kao što se u proljece zemlja otvara sjemenu i urodi stostruko tako ce vam i Otac vaš nebeski dati u izobilju. Ja sam s vama i ljubim vas, djecice, nježnom ljubavlju. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu." 02/2006

Poruka, 25. ožujka 2006 "Hrabro djecice! Odlucila sam voditi vas putem svetosti. Odrecite se grijeha i podite putem spasenja, putem koji je izabrao moj Sin. Preko svake vaše muke i trpljenja Bog ce naci za vas put radosti. Zato vi, djecice, molite. Mi smo vam blizu svojom ljubavlju. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu." 03/2006

Poruka, 25. lipnja 2006 "Draga djeco! S velikom radošcu u svom srcu zahvaljujem vam na svim molitvama koje ste ovih dana prikazali na moje nakane. Znajte djecice ne cete se pokajati ni vi ni vaša djeca. Bog ce vas nagraditi velikim milostima i zaslužit cete život vjecni. Ja sam vam blizu i zahvaljujem svima onima koji su tokom ovih godina prihvatili moje poruke, pretocili ih u život i odlucili se za svetost i mir. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu." 06/2006

-ostale možeš pogledati na http://medugorje.org/msg06cr.htm

Ona samo zagovara na Isusa, i po tome znam da nije lažna. Nema tu kontradikcije. Uostalom, i vidioci su podvrgnuti testiranjima, i dokazano je da ne lažu, ali nećemo sada o tome.
jurky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 21:05   #23
uf, uf, uf, uf

jurky čitati više Sveto Pismo, to ti jedan moj bratski savjet...

ali idemo ispočetka, u biti hvala ti na ovim porukama jer ćemo sada vidjeti da ta Marija nije Marija iz Biblije, Isusova majka

Quote:
Poruka, 25. sijecnja 2006 "Draga djeco! I danas vas pozivam da budete nositelji Evandelja u vašim obiteljima. Ne zaboravite, djecice, citati Sveto pismo. Stavite ga na vidljivo mjesto i svjedocite vašim životom da vjerujete i živite Rijec Božju. Ja sam vam blizu svojom ljubavlju i zagovaram pred mojim Sinom za svakoga od vas. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu." 01/2006
ne biblijsko, nitko mrtav nikoga ne zagovara pred Bogom

Biblija govori da Isus Krist zagovara svakoga pred svojim Ocem i to je to

Quote:
Poruka, 25. ožujka 2006 "Hrabro djecice! Odlucila sam voditi vas putem svetosti. Odrecite se grijeha i podite putem spasenja, putem koji je izabrao moj Sin. Preko svake vaše muke i trpljenja Bog ce naci za vas put radosti. Zato vi, djecice, molite. Mi smo vam blizu svojom ljubavlju. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu." 03/2006
"putem koji je izabrao moj Sin" - ne razumijem, tko je tu što izabrao

Mt 15,13 On im odgovori: "Svaki nasad koji ne posadi Otac moj nebeski iskorijenit će se.

"Preko svake vaše muke i trpljenja Bog ce naci za vas put radosti."

preko naše muke i trpljenja - put radosti, nigdje ne piše da moramo trpjeti i mučiti se u Bibliji, ne razumijem to

"Mi smo vam blizu svojom ljubavlju"

Mi smo vam blizu...hmmmm, nekako mi se ne čini da je to ona ponizna Marija koja je rekla "srce moje se raduje u Gospodinu, mom Spasitelju"
da je to prava Marija, rekla bi recimo "Isus vam je blizu" ili "Duh Sveti je u vama" ili "Otac vas voli"

Quote:
Poruka, 25. lipnja 2006 "Draga djeco! S velikom radošcu u svom srcu zahvaljujem vam na svim molitvama koje ste ovih dana prikazali na moje nakane. Znajte djecice ne cete se pokajati ni vi ni vaša djeca. Bog ce vas nagraditi velikim milostima i zaslužit cete život vjecni. Ja sam vam blizu i zahvaljujem svima onima koji su tokom ovih godina prihvatili moje poruke, pretocili ih u život i odlucili se za svetost i mir. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu." 06/2006
ovo je vrhunac laži...

"zaslužiti ćete VJEČNI ŽIVOT"

dok Pavao govori u Duhu da je Spasenje po Isusu Kristu DAR Božji a ne ZASLUGA, spasenje i ćivot vječni je DAR Božji i Milost Božja izlivena po onima koji su opravdani vjerom u Isusa Krista

djelima ne zaslužuješ ništa, djelima samo živiš svoju vjeru u Isusa

Quote:
Poruka, 25. lipnja 2005 "Draga djeco! Danas vam zahvaljujem na svakoj žrtvi koju ste prikazali na moje nakane. Pozivam vas, djecice, da budete moji apostoli mira i ljubavi u svojim obiteljima i u svijetu. Molite da vas Duh Sveti prosvijetli i vodi na putu svetosti. Ja sam s vama i sve vas blagoslivljam svojim majcinskim blagoslovom. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu." 06/2005
"moji" - ne, prava Marija pokazuje na Isusa - Isusovi apostoli mira i ljubavi, ne njezini

Quote:
Poruka, 25. srpnja 2005 "Draga djeco! I danas vas pozivam da kratkim i žarkim molitvama ispunite vaš dan. Kad molite vaše srce je otvoreno i Bog vas ljubi posebnom ljubavlju i daje vam posebne milosti. Zato iskoristite ovo milosno vrijeme i posvetite ga Bogu više nego ikad do sada. Postite i odričite se devetnicama da sotona bude daleko od vas a milost oko vas. Ja sam vam blizu i zagovaram pred Bogom za svakoga od vas. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu." 07/2005
Efežani 6:10-20 - duhovno naoružanje kršćana

usporediti

ovo bi značilo da nekim specifičnim molitvama imamo "vlast" protiv sotone...

hmmmm, mi smo nitko i ništa i da nema Duha Svetoga uvijek smo na meti sotoni

Quote:
Poruka, 25. prosinca 2005 "Draga djeco! I danas vam nosim u narucju malog Isusa Kralja mira da vas blagoslovi svojim mirom. Djecice, na poseban nacin danas vas pozivam da budete moji nositelji mira u ovom nemirnom svijetu. Bog ce vas blagosloviti. Djecice, ne zaboravite ja sam vaša majka. Sve vas blagoslivljem posebnim blagoslovom s malim Isusom u mom narucju. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu." 12/2005
ovo je opet vrhunac...

"mali Isus u naručju" a velika MAJKA s njim...baš ne treba velika pamet da se zaključi da MAJKA ima glavnu riječ u ovoj poruci

Quote:
Poruka, 25. sijecnja 2004 "Draga djeco! I danas vas pozivam da molite. Molite, djecice, na poseban nacin za sve one koji nisu upoznali Božju ljubav. Molite da se njihova srca otvore i približe mom srcu i srcu mog Sina Isusa, da ih mognemo preobraziti u ljude mira i ljubavi. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu." 01/2004
ali ovo Duhu ne da mira izgleda...u dosta poruka ona Isusa zove svojim Sinom sa velikim S

to je nebiblijsko jer Isus je dao svoju majku Ivanu na času smrti, isto tako je rekao da je Njegova majka (i braća i sestre) oni koju slušaju i vrše Njegovu Riječ

kada je on uzašao na Nebo, po mom mišljenju On opet ima samo Oca, oni su opet samo Otac, Sin i Duh Sveti, bez majke

Quote:
Poruka, 25. svibnja 2004 "Draga djeco! I danas vas poticem da se posvetite mom srcu i srcu mog Sina Isusa. Samo tako bit cete svaki dan više moji i poticat cete sve više jedni druge na svetost. Tako ce radost vladati vašim srcima, i bit cete nositelji mira i ljubavi. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu." 05/2004
opet "mom srcu" na prvom mjestu...posvećenje srcu stvorenja je idolopoklonstvo nažalost

to je isto da se posvetimo npr. srcu Marije Terazije i da nju obožavamo

opet kažem, to biblijska Marija nikada ne bi rekla

Quote:
Poruka, 25. listopada 2003 "Draga djeco! Iznova vas pozivam da se posvetite mom srcu i srcu mog Sina Isusa. Želim vas, djecice, sve povesti na put obracenja i svetosti. Samo tako, preko vas, možemo povesti što više duša na put spasenja. Nemojte odugovlaciti, djecice, nego recite svim srcem: Želim pomoci Isusu i Mariji da što više brace i sestara upoznaju put svetosti. Tako cete osjetiti zadovoljstvo biti Isusovi prijatelji. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu." 10/2003
"želim pomoći Isusu i Mariji da što više braće i sestara upoznaju put svjetlosti."
opet je pažnju usmjerila na sebe...

Quote:
Poruka, 25. prosinca 2003 "Draga djeco! I danas vas sve blagoslivljam sa svojim Sinom Isusom u narucju i nosim vam Njega koji je Kralj Mira da vam on udijeli svoj mir. S vama sam i sve vas ljubim djecice. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu." 12/2003
nekako zaboravlja da je Isus uskrsnuo i sjedi zdesne Ocu svome u Kraljevstvu Nebeskom da Ga nosi u naručju?

ne znam, za druge kršćane ovdje ali moj Duh ove poruke svakako osuđuje i svjedoči da nisu istinite

pozdrav
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 21:58   #24
Ma u pravu si, ima stvarno puno propusta u današnjoj Katoličkoj Crkvi. Ali dok god ja shvaćam da je u porukama Krist na prvom mjestu, ne smeta mi. I ti i ja znamo da je Krist jedina istina, i da će se svim lažnim prorocima jednako suditi.

Da ti kažem iskreno, oduvijek me je mučilo to što nikad nisam bio privržen uz Mariju. U početku me je to smetalo, ali znao sam da nije nešto u redu. Čitam Bibliju, i ona se nigdje ne spominje toliko, skoro pa uopće i ne.

Dolaze i dani kada potpuno sumnjam u Crkvu danas, a pogotovo kad se sjetim da negdje u starom zavjetu (ne znam sad točno gdje, a kasno je i ne mogu sad tražiti) proročanstvo koje ovako nekako, barem malo slično

"i neće se klanjati kraljici neba jer ja sam jedini Bog, ljubomorni Bog"

i

"dići će se na 7 brežuljaka sotona i uspijeti zavarati cijeli svijet"....7 brežuljaka=Rim, Rimo-Katolička vjera....

..velim citati nisu takvi, ali nešto u tom stilu, ako znaš molim te mi reci brojeve i retke.

Često imam velike nedoumice u glavi, ići ili ne u Crkvu, hoće li mi Bog zamjeriti.
Iako, moja župa je krasna, isto stoji puno kipova Marije, i to mi stvarno ponekad smeta.

Bez obzira, nastavit ću ići u Crkvu, ali kako to smjestiti u glavi...da li činim nešto suprotno Njegovoj Volji....
jurky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 23:20   #25
Quote:
-Daniel- kaže:
Bog se uopće kao prvo ne može objasniti, a relacija Otac, majka, Sin kod Boga ne postoji, postoji samo relacija Otac, Sin i Duh Sveti
to nisu samo simboli, to su Tri Osobe jednoga Boga - Otac, Sin i Duh,
majke nema
Predoslovno i krivo shvacas moje , a kamoli biblijske rijeci…kad je pisac nadahnut, rijecima htio oslikati onoga koji ga je nadahnuo naisao je na problem…kako bi donekle nama laicima priblizio Boga upotrijebio je element Trojstva...pritom je bio itekako svjestan da Trojstvo nikako ne moze objasniti nesto Neobjasnjivo…da je kojem slucajem Trojstvo prosirio na majku, dedu, babu, strica, ujnu opet ne bih pogrijesio osim sto bi stvorio vecu konfuziju u tumacenju
Quote:
-Daniel- kaže:
Isus ne može biti sam sebi Otac kad postoji Otac koje je Otac Isusa čovjekaTi kažeš da je pojam Boga znatno širi od Trojstva,
A sto je Isus nego Bogocovjek”-kuzis kako moze otac biti sam sebi otac…to je samo moja analogija tvojem pametnom pitanju da li Bog može imati majku?
Quote:
-Daniel- kaže:
no to nigdje nije zapisano niti objavljeno, svugdje se spominje Otac, Sin i Duh i to je to, to je kršćansko vjerovanje
Objavljeno je onda kad je spomenuto “Boga nikada nitko nije vidio, shvatio itd …”
Quote:
-Daniel- kaže:
ti kažeš da fali božanska majka? no da li jedno stvorenje može biti Božanska majka? pazi ti zadireš u temelj kršćanstva, naime ti govoriš o preinaci Evanđelja Samog, a gle što kaže Pavao, nadam se da se nećeš uplašiti ali ti tako izjednačavaš jedno stvorenje sa samim Bogom, to je idolopoklonstvo prijatelju nažalost
Vidim da jos mjesas kruske i jabuke…Bozanska majka (ekvivalent Bogu) je rodila Isusa…Bozanska majka se materijalizirala u stvorenje po imenu Marija
Quote:
-Daniel- kaže:
Što smo već rekli, to sad i ponavljam: navješćuje li vam tko neko evanđelje mimo onoga koje primiste, neka je proklet. (Gal 1:9)
Jos jedno krivo tumacenje…ovdje se izricito misli na neispravnu gnozu odnosno evanðelje…dakle izricito na sotonizam…btw. ovo me podsjetilo na jos jedno cesto krivo teolosko tumacenje:“Ja sam put, istina I život. Nitko ne dolazi ocu osim po meni” (Ivan 14, 6)
Teolozi smatraju Isusa jedinim sinom Božjim. To je svakako pogrešno. Šri Yuktešvar kaže: “Isus nikada nije mislio da je on jedini Božji sin. Nitko ne moze dostici Apsolut bez Oca s onu stranu kreacije, ako se najprije ne manifestira kao Sin ili sveprisutna kristovska svijest unutar kreacije."
koprivnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 23:20   #26
a mislim, pa i bolje da ideš u Crkvu jer ideš za Njega i Njega samog...ali stojiš čvrsto na Stijeni Kristu i to je dobro, nemoj se micati ni lijevo ni desno

što se tiče citata, da to što si spomenuo o nebeskoj kraljici je u Jeremiji poglavlju 44, gdje jasno piše o kultu (inače to je kult babilonske semiramide o nebeskoj kraljici koja je prikazivana kao božica sa djetetom u naručju, dijete se zvalo Tamuz, kasnije Baal), koja ironija, jel da...povijest se ponavlja

što se tiče 7 brežuljaka iz Otkrivenja...a ne znam, ja sam to malo istraživao...ma to je jako komplicirano, možda je Rim, možda Jeruzalem, možda neka država, možda puno toga...stvarno ne bih htio se u to uplitati jer Otkrivenje je samo tako komplicirano

no mogu reći da mnogi drže Katoličku Crkvu za crkvu iz Tijatire u Otkrivenju, gdje piše da ta crkva podržava Jezebelu (lažnu proročicu) i sotonska učenja, e sad neka svatko prosudi na svoj način, i poziva se na obraćenje, dok onima koji ne podržavaju to Gospodin ne daje drugog bremena...

inače ovo je vrlo, vrlo ozbiljna tema i vjerojatno bolna tema za katolike privržene Mariji, ali bolje da sada to vide nego na neki drugi način.

Isus je Visak za Mjerenje imao Sveto Pismo, i prema tome je sudio farizejske zakone, tako da to moramo i mi

inače i ja sam vjerovao Marijanskim poruka i ukazanjima dok nisam počeo čitati Sveto Pismo, poslije Duh mi je otvorio oči, bar onoliko koliko treba da to vidim...Slava Bogu

God bless
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 23:23   #27
Quote:
koprivnica kaže:
Šri Yuktešvar kaže: “Isus nikada nije mislio da je on jedini Božji sin. Nitko ne moze dostici Apsolut bez Oca s onu stranu kreacije, ako se najprije ne manifestira kao Sin ili sveprisutna kristovska svijest unutar kreacije
ah, sad mi je sve jasno...

pozdrav i Bog te blagoslovio
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 23:28   #28
Quote:
-Daniel- kaže:
ah, sad mi je sve jasno...

pozdrav i Bog te blagoslovio
sto ti je jasno?...daj mi samo jedan razlog
koprivnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 21:00   #29
moderatore mislim da nisi u pravu jer tudje due tekstove tolerises,a moje ne.mislim da pravila selektivno koristis,i da imas druge razloge.ja sam samo naveo djelove tekstova pa sam iz zatim demantovao,i tako se nakupilo mozda vise teksta,ali bitna je poruka,[pa sad ne znam da kopiram stari tekst u vise navrata ili da sazmem...
jjjaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 21:02   #30
Ja kao orthodoxni hriscanin smatram da mi imamo pravilan stav o Mariji,za razliku od katolika koji je precjenjuju sto je njoj na stetu a ne na cast,kao i protestanti sto njenu vaznost umanjuju govoreci: obicna zena,Marija kao i svaka druga...

Lose je da se ona obozava,samo se Bog obozava a ona i sveti se postuju.

On nije bila bezgresna jer pise da joj je andjeo rekao: nasal si milost kod Gospoda! A milost ne nalaze koji je vec imaju,znamo i za ono nema coveka a da ne gresi,dakle u grehu je zaceta ,mogla je da gresi jer ako nije ona je bila robot programirani i nema nagrade nazivati je blazenom,jer blazenstvo je nagarda za trud a ne za samo stanje stvari..

.....................................

SADA DEMANT NAVODA SA KOJIMA SE NE SLAZEM SA PROTESTANTIMA:

VAZDA DJEVIČANSTVO – Marija je bila djevica prije, tijekom i poslije rođenja Kristovog. (Katekizam 496-511)

Matej 1:24-25 kaže, "Kad se Josip probudi, učini kako mu je zapovjedio anđeo Gospodnji: dovede kući ženu svoju. I on se nije sastao s njom dok nije rodila njezinog prvorođenog sina: komu on nadjenu ime Isus." (prijevod Biblije King Jamesa) "DOK" znači da poslije tog trenutka, Josip se "sastao" (imao seksualne odnose sa) Marijom. (pogledajte Postanak 4:1 gdje se Adam "sastao" sa Evom i ona je začela i imala sina.)

dakle OVO JE SAVRSENO NETACNO IZ VISE RAZLOGA! Tacno je da opis: sastajanje ili poznanje je oznacavalo seksualni odnos. Pise ne znadjase za nju dok ne rodi sina.Na prvi pogled to izgleda kao da je imala nakon toga seks,ali treba vidjeti ne samo sta je receno vec i s kojom namerom! Apostol pise ovo da naglasi cudo besjemenog zaceca a ne da nas izvjestava o njenim navodnim sekuslanim odnosima nakon toga! 2 stvari zasigurno apostol ne bi u jednoj recenici ciljao da kaze,a sigurno je da cilja na to da nam naglasi cudesnost radjanje bez sjemena,pa kaze: nije se sastajao s njom dok ne rodi sina, da bi se naglasilo da je ona zacela bez sastanka seksualnog,i nista vise!

drugi put o isusovoj braci...ako moderator ne bude opet imao nesto protiv.kako je zalosno kad obicni smrtnici uzivljavaju da su bogovi...
jjjaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 22:48   #31
prijatelju ne razumijem čemu ljutnja i čemu ova rečenica:

Quote:
Ja kao orthodoxni hriscanin smatram da mi imamo pravilan stav o Mariji,za razliku od katolika koji je precjenjuju sto je njoj na stetu a ne na cast,kao i protestanti sto njenu vaznost umanjuju govoreci: obicna zena,Marija kao i svaka druga...
zašto podcjenjivati druge pa misliš da samo ti odnosno vi imate PRAVILAN stav

Pravilan stav ima samo Bog i Bog Jedino, nitko drugi

svatko misli da njegova crkva ima pravilan stav i da je pod utjecajem Duha Svetoga, zato i ima toliko podjela, što nije od Boga

ja sam samo ukazao na to da to nije u skladu sa Riječju Božjom

Quote:
dakle OVO JE SAVRSENO NETACNO IZ VISE RAZLOGA! Tacno je da opis: sastajanje ili poznanje je oznacavalo seksualni odnos. Pise ne znadjase za nju dok ne rodi sina.Na prvi pogled to izgleda kao da je imala nakon toga seks,ali treba vidjeti ne samo sta je receno vec i s kojom namerom! Apostol pise ovo da naglasi cudo besjemenog zaceca a ne da nas izvjestava o njenim navodnim sekuslanim odnosima nakon toga! 2 stvari zasigurno apostol ne bi u jednoj recenici ciljao da kaze,a sigurno je da cilja na to da nam naglasi cudesnost radjanje bez sjemena,pa kaze: nije se sastajao s njom dok ne rodi sina, da bi se naglasilo da je ona zacela bez sastanka seksualnog,i nista vise!
"piše ne znadaše za nju dok ne radi sina."

to piše u tvojoj i mojom Bibliji, žena koja je napisala taj članak je koristila King Jamesovu Bibliju koja je po mnogi najbliže najizvornijoj Bibliji na grčkom...

slažem se da je htio naglasiti njezino djevičanstvo u začeću...ali to ne znači da Marija nije imala seksulane odnose sa Josipom poslije toga,

Isus naglašava svetost braka i zajedništva i njemu, pa sada da li misliti da par u braku nema seksualne odnose u to vrijeme, stvar je pojednica i njegovog tumačenja...

najbolje bi bilo da pitamo Boga u molitvi za to, pa neka On nam pokaže putem svoga Svetog Duha
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 23:21   #32
Quote:
-Daniel- kaže:
ah, sad mi je sve jasno...

pozdrav i Bog te blagoslovio
Quote:
-Daniel- kaže:
prijatelju ne razumijem čemu ljutnja i čemu ova rečenica:

zašto podcjenjivati druge pa misliš da samo ti odnosno vi imate PRAVILAN stav



P.S.
Quote:
-Daniel- kaže:
ali to ne znači da Marija nije imala seksulane odnose sa Josipom poslije toga
ovo prvi puta čujem...odakle ti ta informacija?
koprivnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 23:31   #33
Quote:
koprivnica kaže:
kada mi citiraš nekog hindu swamia onda znam da to nije pravilan stav, nemoj izokretati moje riječi, niti im se smijati

svaki vjerski stav koji nije inspiriran Duhom Svetim je pogrešan

i ne, ne želim debatirati niti razgovarati o tome jer to nije tema
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 08:05   #34
Quote:
-Daniel- kaže:
svaki vjerski stav koji nije inspiriran Duhom Svetim je pogrešan



Moram prvo popiti kavu da mogu ovo konzumirati kao radosnu vijest dana.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 08:22   #35
Dakle ja ne potcjenjujem druge cinjenicom da zastupam stav da je Crkva jedna i jedna Istina. Ko god to tvrdi pa makar bio najveci sektas da je Crkva jedna, i bas njegova org.u pravu je da je jedna,ali spor nastupa u diskusiji koja! Dakle Isus rece:...osnovacu Crkvu,a ne crkve sa razlicitim ucenjima. Dakle svako ko kaze da postoje Crkve sa razl.ucenjima je antropocentrican a ne teocentrican, pa se opredljeuje za ovosvjetsko anticrkveno poimanje Istine i Crkve, gdje je misljenje covjeka relevantno iako se kosi sa Istinom.

................

Sto se tice prve teme,o djevicanstvu, sporni citat govori o tome da nju Josip nije seks.poznavao,pa se to i naglasava dok ne rodi sina,da se ne bi mislilo da je prije rodjenja ona ipak imala seks s njim. Zato je tako receno da se to naglasi a ne da se naglasi da je imala seks nakon toga. Jer i rijeci Hristove bicu s vama do svrsteka svijeta ne znace da nakon toga nece biti s nama,vec samo da naglase da ce s nama biti do kraja. A posto zivimo u tjelesnom vremenu tjelesno neki i poimaju sporne citate. Drugi citat,kada Marija rece: a kako cu(da zatrudnim)kada ne znam za muza, a znala je za Josipa,dokazuju takodjer da njen muz nije imao funciju muza vec samo da pokrije zakon da ona ne bi rodila Isusa van braka kao bludnica.

u nastavku cu o isusovoj braci!
jjjaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 08:26   #36
Isus je imao braću i sestre. Biblija čak nam govori njihova imena. Matej 13:54-56 kaže,

TO DA JE IMAO BRACU I SESTRE je u skladu sa onim citatima gde jse Josip spominje koa njegov otac: Ja i otac tvoj smo te trazili kaze ona Isusu kada su ga izgubili i nasli. itd...dakle brak je tu bio da bi Marija zakonito rodila a ne da kazu bludnica,a brak tu nije bio da bi Isus imao pored majke i jos krvne srodnike koji bi time bili povlasteni vise od ostalih ljudi,pa da Bog ima sestru,brata pored duhovnih i fizicke! Svi smo mi Isusu i majka,i brat i setra po duhu a Isus je izbjegao maksimalno ove krvne veze,pa je to sveo na minimum,pa cak ni oca da tjelesnog nema,a majku je morao imati da ne bi bio utvara koja se pojavila izvana,sa marsa...Pa cak ako mi imamo u srcu Hrista nemamo manje od Marije koja mu je samo tijelo dala.Dakle svi smo udstojeni iste casti,ipak ona nesto vece jer ga je i fizicki rodila a to je zasluzila svojom moralnom cistocom,koju je sama uz Boga izgradjivala.

+++++++++++++++++++++++++++++++===

"Dođe u svoj zavičaj te je tako učio svijet u njihovoj sinagogi da su se divili i govorili: "Odakle ovomu tolika mudrost i čudesna moć? Zar ono nije tesarov sin? Zar mu se majka ne zove Marija, a braća njegova: Jakov, Josip, Šimun i Juda? Zar se njegove sestre ne nalaze među nama?

DAKLE SAMA RECI da li mu se otac zove Josip i da li je tesarov sin,za majku znamo a djeca su jos uvjek diskutabilna,ali otom potom,docicemo i do drugih citata koji svjedoce da On nije imao bracu i sestre.To su po predanju bila deca od Josipa iz prvog braka!

++++++++++++++++++++++++++++++++++++"

Drugi stihovi Svetog Pisma koji se naročito odnose na Isusovu braću su: Matej 12:46, Ivan 2:12, Ivan 7:3, Djela 1:14, i Galaćani 1:19.
Uvijek sam mislila da "braća" i "sestre" su općeniti pojmovi koji su se stvarno mogli odnositi za svaku vrstu rođaka, uključujući bratiće i sestrićne. To je istinito u Hebrejskom jeziku. Međutim, Novi Zavjet je napisan na grčkom, koji je krajnje precizan jezik. I čini jasnu razliku između riječi koje su iskorištene da se opišu obiteljski odnosi. Postoji grčka riječ koja se odnosi na ljude koji su rođaci ali ne najbliže obitelji, kao tete, stričevi, nećaci, nećakinje i bratići i sestrične. Postoje druge grčke riječi koje se odnose izričito na brata i sestru neke osobe unutar obitelji.

DAKLE MISLECI DA MU JE TESAR JOSPI OTAC ONDA SU I POLUBRACA I POLUSESTRA NAZIVANI SVI SESTRAMA I BRACOM. U Srbiji za sestricnu cak kazu sestra a ne sestricna.a gdje jos za polubracu,za koje su mislili da je tako.
jjjaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 11:56   #37
Quote:
Dakle ja ne potcjenjujem druge cinjenicom da zastupam stav da je Crkva jedna i jedna Istina. Ko god to tvrdi pa makar bio najveci sektas da je Crkva jedna, i bas njegova org.u pravu je da je jedna,ali spor nastupa u diskusiji koja! Dakle Isus rece:...osnovacu Crkvu,a ne crkve sa razlicitim ucenjima. Dakle svako ko kaze da postoje Crkve sa razl.ucenjima je antropocentrican a ne teocentrican, pa se opredljeuje za ovosvjetsko anticrkveno poimanje Istine i Crkve, gdje je misljenje covjeka relevantno iako se kosi sa Istinom.
istina, samo jednu Crkvu je osnovao, i Njemu nije bitno pod kojim imenom se mi razlikujemo ako stojimo na Njemu

Quote:
DAKLE MISLECI DA MU JE TESAR JOSPI OTAC ONDA SU I POLUBRACA I POLUSESTRA NAZIVANI SVI SESTRAMA I BRACOM. U Srbiji za sestricnu cak kazu sestra a ne sestricna.a gdje jos za polubracu,za koje su mislili da je tako.
pa naravno da su Mu to bila polubraća i polusestre kada Mu je Bog jednini Otac, dok su braća i sestre bili po Mariji

ali moraš znati da se tu spominje grčka riječ adelphous što znači brat u krvnom srodstvu (pošto su oni mislili da je i Isus sin Josipa), dok recimo u ovom stihu:

A evo tvoje rođakinje Elizabete: i ona u starosti svojoj zače sina. I njoj, nerotkinjom prozvanoj, ovo je već šesti mjesec. (Lk 1:36)

riječ rođakinje ovdje u grčkom Novom Zavjetu je - suggenes, što znači vrlo precizno da je Elizabeta njena rođakinja po krvi (sestrična)

no u stihu gdje se spomninju Isusova braća i sestra je riječ adelphos što na grčkom vrlo precizno označava brata po krvi (inače riječ je izvedenica od riječi adephos (što znači: od, ili u vezi sa) i riječi delphus (što znači: maternica)

pozdrav, malo prouči grčki Novi Zavjet po internetu, možda ćeš naći tamo odgovore
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 20:47   #38
pa naravno da su Mu to bila polubraća i polusestre kada Mu je Bog jednini Otac, dok su braća i sestre bili po Mariji

NISU MU bili ni polubraca ni polusestre vec se mislilo da mu je Josip otac i da su mu to prava braca i sestre,pa opce misljenje apostoli i zapisuju.Jer ako zapisu sta su drugi rekli:Otac i ja te trazimo,ili traze te braca i sestre to jos nije tvrdnja apostola da je Isusu Josip otac ili ostali braca! A da su mu braca po Mariji,za to bi morao imati svjedocanstvo pisma, a to nemas,jer ona nije znala za muza kako sama rece,a znala je za zarucnika Josipa u tim trenucima,zar ne?

......................................

ali moraš znati da se tu spominje grčka riječ adelphous što znači brat u krvnom srodstvu (pošto su oni mislili da je i Isus sin Josipa), dok recimo u ovom stihu:

A evo tvoje rođakinje Elizabete: i ona u starosti svojoj zače sina. I njoj, nerotkinjom prozvanoj, ovo je već šesti mjesec. (Lk 1:36)

riječ rođakinje ovdje u grčkom Novom Zavjetu je - suggenes, što znači vrlo precizno da je Elizabeta njena rođakinja po krvi (sestrična)

MENI I NIJE SPORNO RODJAKINJA ILI SESTRA,VEC SAMO KAZEM DA APOSTOLI OPSIUJU STA SU DRUGI REKLI,A OPCE JE MISLJENJE BILO DA SU MU TO BRACA I JOSIP OTAC!

.........................

no u stihu gdje se spomninju Isusova braća i sestra je riječ adelphos što na grčkom vrlo precizno označava brata po krvi (inače riječ je izvedenica od riječi adephos (što znači: od, ili u vezi sa) i riječi delphus (što znači: maternica)

OK! ALI PISE I DA MU JE JOSIP OTAC,RECE Marija! a znamo da nije tako. Dakle nije sve kako pise,jer ima i drugih dokaza kao sto su Marija je bila sama na Golgoti gdje Ivana apostola njoj Isus usinovljuje,i on se brine za nju na dalje,a da je imala djecu to je suvisno...dalje,nije znala za muza,a i to bi znacilo da je imao rodbinu,osim majke,a i da je Ona nakon prevelikog cuda jos imala tjelesne zelje.

.......................

pozdrav, malo prouči grčki Novi Zavjet po internetu, možda ćeš naći tamo odgovore

na radi se o proucavanju grckog,jer sveti oci istocni su bili Grci i odlicno su ga poznavali ,tada ta pitanja nisu bila sporna,to sve postaje sporno u vreme protestantizma kada ljudi od prevoda prevoda,bez Duha Svetoga tumace po svome pa dolaze do svakakvih zakljucaka! Sta sve nisu tvrdili i ne tvrde mnogi?pa sve iz pisma! Dakle da bi razumio pismo treba ne znati grcki nego imati Duha Svetoga! Ima ga u Crkvi,pa je treba traziti! A ti mi ukazi gde je,i brzo ce se dokazati da li je to Crkva ili ne,jer episkostvo je tu da napasa stado a ne neki samozvanci nekrsteni,koji su listali Bibliju i svasta zakljucili!

Trazi tumacenje u Crkvi a ne u poznavanju grckog!Jer ako cemo po tvom kriterijumo ja vodim 1:0 jer moji ucitelji su bili Grci!pozdrav
jjjaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 20:53   #39
Moderatore,molim za razumjevanje,jer tema je takva da treba citirati receno pa demantovati.Ja ne znam kako bi u 2 recenice rekao sve.za plite teme jos i ima mjesta za sazetost,a ovde je vise tema na temu Marija Isusiva majka:

MAJKA BOŽJA -- Zato jer je majka Isusa, i Isus je Bog, prema tome Marija je Majka Božja. (Katekizam 963, 971, 2677).
Inkarnacija znači da Isus je bio oboje sasvim Bog i sasvim čovjek. Marija je bila samo majka Isusa kao čovjeka, a ne majka Isusa kao Boga. Prema Bibliji, svijet je stvoren putem Isusa. To je bilo puno prije nego što je Marija rođena. U Hebrejima 1:1-2 se govori,

Nestorijeva jeres o 2 isusa! jesu 2 prirode ali je jedna licnost,jedan Isus.Ovako: i samo Pismo naziva nju na 1 mestu majkom Gospodnjom,tj majkom Bozijom,jer Gospod je 2.naziv za Boga,kada je Elizabeta srela Mariju ispuni se Duha svetoga i rece: otkuda meni ovo da mati Gospoda moga dodje k meni (hrvatski jezik na zalost ne pravi razliku izmedju gospodina i Gospoda.gospoda su ljudi a Gospod se odniso na Boga)

Dakle i po pismu je ona majka Gospodnja,a po predanju,kasnije,kada je doslo do spora oko hristoloskih pitanja teoloski termin Bogorodica samo oznacava da je ona rodila Boga! e sada postoje 2 nacina gledanja ove tvrdnje.Jedni ce reci: Bog je prije nje postojao i ona nije mogla roditi Boga,a drugi kazu:da,ona nije rodila Boga po sustini i u vjecnosti vec ga je rodila u vremenu i tjelesno. Pa ako je Isus Bog prije utjelovljenjamon je Bog i pri utjelovljenju i radjanju,i nakjon toga. Pa ako je on bio i ostao Bog a ona njega rodila onda je ona rodila Boga i ona je ziasta Bogorodica! Dakle termin potrebuje objasnjenje,i kada se tako objasni sve je u redu.a da mi tvrdimo da je ona Bogorodica na nacin da je predvejcno rodila Boga to bi bila jeres. Dakle Isus je jedna licnost i on je Bog,a one je njega rodila u vremenu i tijelu pa je samim tim roila Boga kao covjeka i rodivsi Boga a ne samo covjeka ona je bogorodica.Isus dakle kao Bog se radja uz tijelo pa je bogocovjek.To da je covjek to je ocigledno svakome bilo,pa i ne treba reci:bogocovjekorodica,jer sta zena moze roditi nego covjeka,a u ovom slucaju je rodila onoga koji je Bog.


"jer je u njemu sve stvoreno - sve na nebu i na zemlji; vidljivo i nevidljivo, bilo prijestolja, bilo gospodstva, bilo vlasti; sve (uključujući Mariju) je stvoreno po njemu i za njega. On je prije svega (uključujući Mariju), i sve se u njemu drži u redu."

SVAKAKO! Pobornici cinjenice da je ona rodila Boga i ne tvrde u tom smislu da ga je rodila u vjecnosti.Sin se od oca radja u vjecnosti a od majke u vremenu.

++++++++++++++++++++++++==

Ivan 8:58 kaže, "Isus im odvrati: "Zaista, zaista, kažem vam, prije nego je Abraham bio, Ja Jesam." Isus je postojao prije nego što se Abraham rodio. To isto znači da je On postojao prije nego se Marija rodila. U Ivanu 17:5, Isus kaže, "A sada, Oče, proslavi ti mene kod sebe samog slavom koju imadoh kod tebe prije nego postade svijet." Tako da je Isus postojao čak prije nego je počeo svijet. Isus je došao prije -- ne Marija.

TACNO! ALI NE UKIDA ISTINU DA SE BOG OD NJE RODIO U TIJELU.AKO BI REKLI DA ONA NIJE BOGORODICA TIME BI NEGIRALI DA SE BOG RODIO I KAO COVJEK.ISPALO BI DA SE RODIO ISUS COVJEK NA KOJI JE KASNIJE SISAO DUH PA POSTAO HRISTOS,STO JE JERES.TO JE 1 LICNOST A NE 2.


ima jos tema,njih drugom prilikom
jjjaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 23:45   #40
samo ću ti ovo odgovoriti jer mi se ne da raspravljati

što se mene tiče, ti možeš vjerovati u što god hoćeš...

Quote:
akle nije sve kako pise,jer ima i drugih dokaza kao sto su Marija je bila sama na Golgoti gdje Ivana apostola njoj Isus usinovljuje,i on se brine za nju na dalje,a da je imala djecu to je suvisno...
Isus je rekao da Ivan uzme Mariju u kuću, zato što ostala polubraća i polusestre Mu nisu vjerovale da je On - Sin Božji

...JOŠ....

kasnije poslije uskrsnuća vidimo da je Njegov polubrat napisao Jakovljevu poslanicu

aj pozdrav i neka te Duh Sveti uputi u cijelu Istinu
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.