Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2006., 12:36   #61
Quote:
arna kaže:
Ovo je strašno negativističko gledanje na darove i bladoslove koje nam je Stvoritelj dao. Tim više što je taj svijet naša realnost. I mi smo ti koji ga izgrađujemo i koji u njemu egzistiramo.
I kada bi ga svi doživljavali tako kako ti kažeš, i čekali pravi život tek na nebu, gdje bi uopće bila svrha našeg postojanja? Zašto bi nas Bog uopće stvorio, dao nam ovaj materijalni svijet i život, i za što bi nam uopće onda sudio?
da ga doživljavamo na način pravednosti i ljubavi po Božjem Zakonu, onda bi ovaj svijet bio mnogo bolji nego što je sada pa onda ne bi ni bilo potrebno tako nešto reći
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 12:41   #62
Quote:
-Daniel- kaže:
o kako smo pametni sami sebi...takvih kao tebe je pakao pun

ponizi se
Budite poniženi ali u isti čas znajte sve naume božje što ON misli, kako djeluje
kako želi da mi budemo na lik njegov stvoreni, što od nas očekuje...budite ponizni ali imajte znanje što bog od vas želi, mit koje su ponizni pretvoriti u vjerovanje.

Budite ponizni i znajte da vas takve bog voli, da sa vašm poniznošću mogu se igrati oni kojima je mjesto u paklu osigurano...da vam stvaraju bol i da u tome vi mali poniženi koji rujete svojim licem do samog kala, do dna dna...patite, jer patnja je ulaznica do raja.


Sami se oponizite jer vas zbog toga čeka raj, mučite se jer griješna ste bića, mekana, ranjiva, i bog vas takve voli i ČINI vas takvim .....bog želi vas ponizne male crve i sina vam šalje a vi ste ga ponizili kao što sebe ponizujete svakim novim danom. Bog voli ponizne što poniznije...što ničicom padaju klanjaju se figurama i što znaju u svojoj jednostavnosti što je pakao i raj onakvi mali sitni i ponizni.

Ponizni budite vi ovčice u tor, neka vas vukovi strašni ne brinu, jer što ste ponizniji i jadniji to ste bog bliži...što više patite to je bolje...što se više mučite to je za vas bolje...ostajte ponizni ne dižite glavu, mekečite kao ovčice u toru, sigurne od svih vukova...


Kako ponizni mali crvi mogu uopće spoznati svojeg Stvoritelja, kad ne dižu glavu iz blata, kad se ne usude pogledati svijet oko sebe već ponizne glave dišu, kad je njihov svijet (o)siguran samo u okvirima tora iz kojeg ponizno bleje???


Kako ponizni mogu biti u svijetu i govoriti onim ne-poniznima što je svijet kad je svijet za njih samo jedan veliki pašnjak iz kojeg oni crpe oponiženi svoju hranu???

Daniele, nije stvar u poniznosti koji dobivaš strahom, već u tome da se onaj koji se voli ne ponizuje, jer to nije ljubav već strah. U strahu su velike oči umorno srce, i napačena duša.

Ponizan je onaj koji zna da mu je mjesto na dnu i da se nikad iz toga neće izdiči, a biti svjestan svojeg života je šansa da ne bude ponizan već dostojan svojeg života kojeg ima i da u tome ne povrijeđuje niti jedno živo biće uz napor svoje duše.

Želi li bog da smo nesretni, ponizni, očajni i da živimo ovaj život u neprestalnom strahu, spušteni samo malo iznad razine životinje u toru?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 12:55   #63
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Da Bog nije Ljubav, ne bi bilo niti života. Svaka ljubav se želi dijeliti (otuda i djeca kao plod ljubavi) i tako Bog koji je savršen u sebi i mi mu ne trebamo, ipak nas je želio stvoriti - dijeliti svoju ljubav na tisuće..
Ja čim otvorim prozor, u izlasku sunca, u ljepoti cvijeća, u prijateljstvu, u zagrljaju, u vjetru, u sakramentima, u djeci, u toliko toga lijepoga što je stvorio vidim da je ljubav - jer ništa drugo osim ljubavi same ne bi moglo načiniti tako nešto...

Bog je ljubav a vi plodovi njegove ljubavi budite ponizni. Ono što se voli ne ponizuje se, jer s tim poniženjem nestaje ljubavi a na njeno mjesto dolazi kontrola.

Život ne nastaje samo pomoću ljubavi. Imaš zadatak u životu i odlaziš ga izvršiti. Ljubav Svjesnosti se spoznaje u slobodi da ga izvršavaš na način na koji misliš da je najbolji za tebe. Zato je ljubav kao sloboda dana svima... i zločincima i svecima.
Svjesnost ne izbire one moralne i nemoralne, nema vrijednosne skale po kojem se rangiraju duše, sve su vrijedne a konačni pečat dolazi tek kad sa sobom nešto napraviš za života.
Daje ti se prostor da se sam izboriš za sebe bez obzira tko si, a Svjesnost pomaže kad ti je potrebno....

Ideja da je bog sama ljubav a od nas kako tvrdi vaša vjera želi da smo mu ponizni, da ne razmišljamo svojom glavom već to čini religija i njeni autoriteti, da slušamo pravila koja odvajaju ljude, koja unaprijed osuđuje neke???
Ljubav koja osuđuje, želi poniznost i ne daje prostora da čovjek razmišlja svoijm alatima, nije ljubav već uvjetovana ljubav a ona sigurno nema božanski karakter.

Zato čim otvoriš prozor i ugledaš sunce, cvijeće, prijatelje...vidiš ljubav koja je dana u slobodi "biti što želiš" a ne u poniznosti kako se traži ono što ljubav nije.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 12:56   #64
Quote:
Želi li bog da smo nesretni, ponizni, očajni i da živimo ovaj život u neprestalnom strahu, spušteni samo malo iznad razine životinje u toru?
nemruth pa ti ni ne znaš izgleda što je poniznost...

poniznost je ona da se ne treba izdizati iznad drugih, da ne treba se pokazivati kao da sve znaš, da treba biti ponizan pred Bogom, to je poniznost Nemruth

ti govoriš o patnji kao nešto što se MORA

ja ti ne govorim o patnji, patiti se ne mora ako si povezan sa Duhom Svetim, no ako moraš patiti zbog Krista, tako neka bude.

ne mora se patiti u ovom životu da dobije Vječni Život, pa vjera u Isusa Krista spašava, i pokajanje za grijehe

tu nema patnje...meni je to bilo lagano za prihvatiti i učiniti, bez imalo patnje

no onda počinje duhovni rat, to što ti još ne razumiješ, a taj duhovni rat ti ponekad daje patnju, no ta patnja nije ništa nešto veliko ako je netko jak u Riječi i Vjeri

tako da patnja nije nešto što mora biti, no poniznost je, jer kako ćeš se poniziti pred Gospodinom ako misliš da sve znaš i da ti nitko ne mora ništa reći.

sjeti se Kaina koji nije htio ništa slušati što Bog hoće, pa je ubio Abela
sjeti se ljudi koji nisu ništa htjeli slušati kada im je Noa govorio o potopu, pa su poginuli
sjeti se ljudi u pustinji koji nisu htjeli slušati Mojsija, pa su poginuli
sjeti se faraona koji nije htio slušati Mojsija i Arona, i zatvorio oči pred čudesima, zbog toga mu je kraljevstvo uništeno
sjeti se proroka koji su toliko upozoravali narod, ali narod nije htio slušati već je ubijao proroke, te onda bio poslan u ropstvo u Babilon
sjeti se kako su htjeli Isusa ubiti jer je govorio istinu i opominjao je Riječi Božjom, njima se to nije svidjelo, pa je većina umrla u grijesima
sjeti se Pavla koji nakon što je shvatio istinu, propovjedao, pa su ga doživjavali kao luđaka i mučili ga oni koji su prije bili mu prijatelji
itd.

Biblija je puna slučajeva PONOSA DA SMO SAMI MUDRI i dan nam nitko ništa ne može reći...
takvi onda ljudi kojima nešto kažeš što ne žele čuti su te onda mučili, i tu dolazi patnja...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 12:59   #65
Quote:
-Daniel- kaže:
ovo je presubjektivno i prejednostavno razmišljenje i to ne bi trebalo biti uopće upućeno Bogu nego tvom (ne nužno tvom ali ostati ćemo na tom) mami i tati...ako želiš jednostavan odgvovor oni su te željeli, a Bog im je to omogućio...

ako ne želiš živjeti, tvoja stvar...onda si potcjenio život i zavrjeđuješ smrt, jer darovi se moraju cijeniti a ne odbacivati

a postoji još jedan veći DAr a to je Vječni Život koji isto možeš odbaciti, i opet prijeći u smrt

ti govoriš o izboru postojanja u nepostojanju što je paradoks

oni koji odbacuju Boga koji ih ljubi i koji je umro kao čovjek zbog njih, izabrali su đavla koji je pobunjenik od početka i pravedno je da žive s njim

ma da, samo što ja nisam htio taj izbor. nikada. ja ne želim birati između "boga i đavla", meni je taj izbor nametnut. od strane boga!
ne mora se raditi nužno o postojanju u nepostojanju, već i nakon postojanja. može li čovjek okončati svoje postojanje? ne može, nametnuto mu je! čak i da se ubije, samo prelazi iz jednog života u drugi. i nametnuto nam je da u životu biramo između "boga i đavla", što je izbor koji nismo tražili.
ja nisam postavio pitanje tko što zavređuje, već pitanje o slobodi izbora. čovjek tu slobodu nema. ON MORA postojati i MORA izabrati. nema slobode. bog mu je rekao- stvorio sam te, i sad biraj! čovjek ne može reći "ne želim birati" ili "ne želim postojati ako moram birati". jer bog kaže MORAŠ. nema slobode.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 17:46   #66
Jeste li spremni za Sud?

paa zna li ko dobrog advokata
__________________
Najbolji put do srca muškarca je kroz njegov grudni koš!
bombas_vera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 18:09   #67
Quote:
bombas_vera kaže:
Jeste li spremni za Sud?

paa zna li ko dobrog advokata
znam ti najboljeg...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 22:59   #68
idem za par dana na sud pa bi se moglo reći da sam spreman.....
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 02:08   #69
Quote:
-Daniel- kaže:
znam ti najboljeg...
who
__________________
Najbolji put do srca muškarca je kroz njegov grudni koš!
bombas_vera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 11:12   #70
[QUOTE=-Daniel-]
Quote:
nemruth pa ti ni ne znaš izgleda što je poniznost...
Biti ponizan znači biti svjestan svoje nemoći ili krivnje.

Quote:
poniznost je ona da se ne treba izdizati iznad drugih, da ne treba se pokazivati kao da sve znaš, da treba biti ponizan pred Bogom, to je poniznost Nemruth
Izdizanje i podizanje nema veze sa poniznošću. Usto kako znaš da bog traži poniznost od tebe?
Koja je svrha tvoje poniznosti?


Quote:
ti govoriš o patnji kao nešto što se MORA

ja ti ne govorim o patnji, patiti se ne mora ako si povezan sa Duhom Svetim, no ako moraš patiti zbog Krista, tako neka bude.

ne mora se patiti u ovom životu da dobije Vječni Život, pa vjera u Isusa Krista spašava, i pokajanje za grijehe



Quote:
tu nema patnje...meni je to bilo lagano za prihvatiti i učiniti, bez imalo patnje
Tvoje prihvaćenje istog samo govori o tme da još nisi spreman da se suočiš sa životom u njegovoj duhovnoj punini.

Quote:
no onda počinje duhovni rat, to što ti još ne razumiješ, a taj duhovni rat ti ponekad daje patnju, no ta patnja nije ništa nešto veliko ako je netko jak u Riječi i Vjeri

Eki femili, što ti znaš o duhovnom ratu a da nije povezano sa sotonom i patnjom zbog svojih grijeha?

Quote:
sjeti se Kaina koji nije htio ništa slušati što Bog hoće, pa je ubio Abela
Umjesto mitova, učiš ionako na svojoj koži. Poslušnost je odlika ovčica. Poslušnost i poniznost je odlika onih koji su odustali od mogućnosti da nešto naprave za sebe pa se skrivaju iza mitova, zaboravljajući da su živa bića.

Quote:
Biblija je puna slučajeva PONOSA DA SMO SAMI MUDRI i dan nam nitko ništa ne može reći...
takvi onda ljudi kojima nešto kažeš što ne žele čuti su te onda mučili, i tu dolazi patnja...
Koja je svrha tvojeg života,
da te bog spašava
da te vjera spašava???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 11:15   #71
Pročitajte i zapitajte se...

www.val.hr/znanje/sdrugestrane.html
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 11:18   #72
Quote:
NVP kaže:
Dobra tema za razmisljanje!

Mislim da je Sud nama,krscanima, spas!Ne osuda,ne smrt(pakao), no zovpt vjecni!

Mi smo oprani Kristovom Krvlju,Krvlju Jaganjca Bozjeg i moemo slobodni prici prestolu Milosti-jer se mozemo nazvati sinovima i kcerima Bozjim!A ako smo sinovi(kceri) Bozje, onda smo i nasljednici i nastanicemo se u domu Gospodnjem.

Bezgresnoga nema,svakog dana svi mi grijesimo na razne nacine:NO,IMA L BOG razumjevanja za nas?Sigurno nas ne opravdava ,ali nas razumije-jer je On Otac pun Ljubavi za svoju djecu.on je ljubav, a ljubav ne pamti zlo(pogledati 1.Koricanima,glava 13).
Slozio bih se sa jednim od nacela reformacije:Sola gratia.Samo milost.MILOSCU BOZJOM smo spaseni!

-jer bog tako zavolje svijet da je i Sina svoga jedinorodjenog dao,da SVAKI koji ga VJERUJE ne pogine,nego da ima ZIVOT VJECNI.-

Slava Kristu Spasitelju!
nema od svega toga nishta
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 11:37   #73
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Ideja da je bog sama ljubav a od nas kako tvrdi vaša vjera želi da smo mu ponizni, da ne razmišljamo svojom glavom već to čini religija i njeni autoriteti, da slušamo pravila koja odvajaju ljude, koja unaprijed osuđuje neke???
Ljubav koja osuđuje, želi poniznost i ne daje prostora da čovjek razmišlja svoijm alatima, nije ljubav već uvjetovana ljubav a ona sigurno nema božanski karakter.

Zato čim otvoriš prozor i ugledaš sunce, cvijeće, prijatelje...vidiš ljubav koja je dana u slobodi "biti što želiš" a ne u poniznosti kako se traži ono što ljubav nije.
Bog poniznost ne treba, ona prirodno dolazi ako čovjek razmisli svojom glavom (što se ovdje voli naglašavati) i prizna Stvoritelja kao nešto veličanstveno... Religija je uvijek tražila od ljudi da razmišljaju, da traže, da ne odustaju, da se bore, da pobijede zlo i napast... U religiji nema pravila, ima samo uputa i svaka uputa čovjeku život čini boljim i kralitetnijim ako se potrudi dovoljno da je upozna i provede u djelo. To što neki to ne žele priznati i uvidjeti neće izbrisati činjenicu da Crkva spašava živote. I ma ovom i na onom svijetu.... Unaprijed nije osuđen nitko, dapače, svatko ima priliku za novi početak i nemoguće je znati tko je osuđen... jer ljudi jednostavno nisu Bog. Neke stvari ne znaju i bolje je da ih ne znaju.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 11:51   #74
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Bog poniznost ne treba, ona prirodno dolazi ako čovjek razmisli svojom glavom (što se ovdje voli naglašavati) i prizna Stvoritelja kao nešto veličanstveno... Religija je uvijek tražila od ljudi da razmišljaju, da traže, da ne odustaju, da se bore, da pobijede zlo i napast... U religiji nema pravila, ima samo uputa i svaka uputa čovjeku život čini boljim i kralitetnijim ako se potrudi dovoljno da je upozna i provede u djelo. To što neki to ne žele priznati i uvidjeti neće izbrisati činjenicu da Crkva spašava živote. I ma ovom i na onom svijetu.... Unaprijed nije osuđen nitko, dapače, svatko ima priliku za novi početak i nemoguće je znati tko je osuđen... jer ljudi jednostavno nisu Bog. Neke stvari ne znaju i bolje je da ih ne znaju.

Samo ponizni ljudu zadovoljavaju se svojim statusom. Da je bilo poniznih u povijesti, civilizacija se ne bi izgradila. Bilo je tu i budala i prokleto smjelih duša ali nitko od njih nije bio ponizan već ga je njihov duh tjerao dalje...
Možeš priznati svojeg stvoritelja i dati mu ime ali ne traži se poniznost od tebe...jer ti nisi kriv, nemaš apriori krivnju da bi bio ponizan pred nikome pa bio to i sam bog, već imaš mogućnost nešto sa sobom napraviti ali ne proniznošću već hrabrošću duha. Ponizni su uvijek na početku, oni se ne miču, ne odmiču od svojeg početka koji im je ujedno i kraj.

Kad bi Svjesnost tražilo poniznost od svojeg "proizvoda" ne bi taj proizvod ništa na sebi učinio jer bi ga držao strah. Samo bi gledao i moljakao neku milost od neba.
Usto stvoritelj je ionako veličanstven sa tvojom poniznošću ili ne, nije to ljudski vladar na zemlji pa da mu sve sluge padaju ničice i svi slugani ponizno ljube noge. Vaša ideja boga je da je on onda nemilosrdan, strahovit, ljubomoran i rado pokazuje svoju moć, i da će se umilostiti ako ste ponizni. Takvo primitivno gledanje na Svjesnost dolazi iz srca i umova ljudi koji ne poznaju ništa drugo doli grubu silu na zemlji pa misle da je ona precrtana sa neba.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 12:01   #75
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Možeš priznati svojeg stvoritelja i dati mu ime ali ne traži se poniznost od tebe...jer ti nisi kriv, nemaš apriori krivnju da bi bio ponizan pred nikome pa bio to i sam bog, već imaš mogućnost nešto sa sobom napraviti ali ne proniznošću već hrabrošću duha. Ponizni su uvijek na početku, oni se ne miču, ne odmiču od svojeg početka koji im je ujedno i kraj.
suprotnost poniznosti je oholost a ne hrabrost duha
nitko&ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 12:13   #76
Quote:
nitko&ništa kaže:
suprotnost poniznosti je oholost a ne hrabrost duha

U oholost mogu pasti oni koji se nisu dovoljno izgradili jer nisu imali dovoljno hrabrosti da nešto učine sa sobom a poniznost je stanje duha koji se zbog nečeg predaje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 13:56   #77
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Vaša ideja boga je da je on onda nemilosrdan, strahovit, ljubomoran i rado pokazuje svoju moć, i da će se umilostiti ako ste ponizni.
PO ovome se lijepo vidi da pojma nemaš o religiji - znaš samo neku priču koju si zacrtala tko zna od kuda i jašiš po njoj... Taj, starozavjetni Bog je davno prevladan, barem u kršćanstvu. Bog je ljubav.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 14:15   #78
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
PO ovome se lijepo vidi da pojma nemaš o religiji - znaš samo neku priču koju si zacrtala tko zna od kuda i jašiš po njoj... Taj, starozavjetni Bog je davno prevladan, barem u kršćanstvu. Bog je ljubav.

Nemam pojma ali ću se potruditi naučiti, a najbolje što niti oni koji znaju nemaju pojma u što je to u što vjeruju i dok je u mene to nedostatak znanja, u vas je to naznaka pobjede vjerovanja (bez konzultacija znanja)u mitologiju koja postaje arogantno ispričana istina.

Aleluja
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 18:54   #79
Mene samo zanima do kada ce ljudi vjerovati u te dogme? Zamislte krscanstvo za recimo... 4.000 god. Sesti milenij nakon Krista, a oni Ga jos ocekuju?! Evo, samo sto nije! Te stvari traju neko vrijeme, a onda se sruse ko kula od karata.

Koliko ce se ljudi bojat Djavla, a niko ga nikada nije vidio?!

Koliko dugo ce vjerovati da je Bog gore na nebu, a mi dolje na Zemlji?! Koliko dugo ce vjerovati u postojenja dva usporedna svijeta. Mi ovdje, a Bog tamo?!
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 20:11   #80
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Samo ponizni ljudu zadovoljavaju se svojim statusom. Da je bilo poniznih u povijesti, civilizacija se ne bi izgradila. Bilo je tu i budala i prokleto smjelih duša ali nitko od njih nije bio ponizan već ga je njihov duh tjerao dalje...
Možeš priznati svojeg stvoritelja i dati mu ime ali ne traži se poniznost od tebe...jer ti nisi kriv, nemaš apriori krivnju da bi bio ponizan pred nikome pa bio to i sam bog, već imaš mogućnost nešto sa sobom napraviti ali ne proniznošću već hrabrošću duha. Ponizni su uvijek na početku, oni se ne miču, ne odmiču od svojeg početka koji im je ujedno i kraj.

Kad bi Svjesnost tražilo poniznost od svojeg "proizvoda" ne bi taj proizvod ništa na sebi učinio jer bi ga držao strah. Samo bi gledao i moljakao neku milost od neba.
Usto stvoritelj je ionako veličanstven sa tvojom poniznošću ili ne, nije to ljudski vladar na zemlji pa da mu sve sluge padaju ničice i svi slugani ponizno ljube noge. Vaša ideja boga je da je on onda nemilosrdan, strahovit, ljubomoran i rado pokazuje svoju moć, i da će se umilostiti ako ste ponizni. Takvo primitivno gledanje na Svjesnost dolazi iz srca i umova ljudi koji ne poznaju ništa drugo doli grubu silu na zemlji pa misle da je ona precrtana sa neba.
to tako sve zakopliciraš da onda ništa ni ne razumiješ što ti se kaže već uvijek tražiš dlaku u jajetu

katastrofa...da ne znaš razliku između poniznosti, dostojanstva i hrabrosti, da su ljudi ponizni jedino što ne bi postojalo su ratovi, svađe, neslaganje ili ovako kao ti kompliciranje pojmova tako da sama sebe velikim riječima i kakti nekom pametovanju uvjervaš da ono što ti mi pričamo da je bullshit

a sama sebe uvjervaš opet da je ono što ti misliš ispravno. a zašto?

zato što tebi godi to ušima i sviđa ti se da je Bog i Božji Zakon takav kako bi ti se Bog mogao prilagoditi tebi a ne ti njemu

kao što rekoh ima mnogo primjera u Bibliji kada su ljudi išli protiv Njegove Volje i gadno završili, a tako ćeš i ti mila Nemruth ako se ne obratiš, i zato se potrudi obratiti, to ti je moj prijateljski savjet...

2 Tim 4,3 Jer doći će vrijeme kad ljudi neće podnositi zdrava nauka nego će sebi po vlastitim požudama nagomilavati učitelje kako im godi ušima;

ti bi debatirala sad o tome u nedogled dok tvoja ne bi bila zadnja i onda bi sva sretna mislila kako si pobjedila u debatiranju...jer ti ZNAŠ

kažem ti kada se poniziš i priznaš da ništa ne znaš i DA! DA SI KRIVA ZBOG PRIJASTUPA BOŽJEG ZAKONA! onda si napravila prvi korak i priznala Gospodinu Isusu slavu

što se tiče duhovnog rata, nisi ga nikada ni iskusila pa onda nemoj ni suditi to, to nije stvar za zafrkavati se jer kada bi ga iskusila ne bi znala što činiti u ovakvom stanju kakvom si sada

pozdrav
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.