Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2007., 11:36   #161
Vitamini za trudnice

Ginekolog mi je rakao da od sada pijem puno vitamina:
(21. tjedan trudnoće)

Prenetal 2 x dnevno
Vitamin C 1 x
Kalcijum, Magnezium i Citrat 1 x
Omega 3 1x
Dali su i vama rekli da to pijete?
On je rekao da mogu već sada aktivno utjecati na zdravlje i napredovanje bebe.
Sada pijem već tjedan dana sve te vitamine i imam svaki dan mučnine.
Ne znam dali je to od vitamina ali moglo bi biti.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 11:38   #162
moguće je da ti je od vitamina, tj. da ti teško padnu na želudac. Probaj ne piti na prazan želudac.
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 12:00   #163
Čuj. moguće da ti je mučno od silnih tableta. Npr. ja sam jučer navečer više sati nakon što sam jela popila prenatal i prvi puta povraćala. Pij uz hranu, iako se meni osobno čini da je to malo previše toga. Na prenatalu piše koje su to dnevne količine vitamina i minerala u svakoj tableti. Nije potrebno uzimati 200% i više dnevno preporučenih količina svih tih tvari. Uostalom, treba se hraniti zdravo i raznoliko uz puno voća i povrća tako da svi ovi dodaci mogu biti samo support. To je bar moje mišljenje. A i moj ginić se složio sa mnom. Tako daja uzimam samo prenatal, ali se trudim oko hrane.
Ipak, svaka od nas ima pravo odlučit što misli da je najbolje za nas i naše bebice.
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 13:13   #164
Sigurno ti je muka od vitamina jer ih piješ previše,ja sam pričala sa 3 ginekologa i svi su mi rekli da je prenatal dovoljan.Željezo prema potrebi,magnezij ako imaš grčeve u nogama i sl. a za vit C su mi rekli da uopće ne treba-prenatal ima svega dovoljno.I obavezno nakon jela,inače stvara mučninu.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 13:49   #165
meni se isto cini da je to previse svega, ja prenatal pijem cak svaki drugi dan, a ponekad i rijedje a zeljezo svaki dan jer mi fali..triba vidit krvnu sliku i vidit sta fali.. naravno da svak sam odlucuje, al po meni je sve ok dok je u normalni kolicinama. jedio sta je meni ginekolog reka je, da prvih 12 do 15 tjedana trudnoce je folna kiselina jako bitna, a ostalo najbolje kroz hranu.

Sestra mi ima 2 djece i isto je pila prenatal, al kao ja svako drugi-treci dan i rekla je da su u bolnici djeca cije su mame pile redovno prenatal bile puno vece od ostalih (iako su njena djeca bila vec velika) pa sad zasto je to tako..neman pojma, al dok je beba zdrava i normalno napreduje, mislin da nije potrebno se toliko pumpat vitaminima
-lena- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 15:50   #166
Prenetal pijem jedanput na dan a ne dva puta kao sto je doktor rekao.
A ove ostale vitamine ću u budućnosti rijeđe piti (svaki drugi dan)
Imam normalnu trudnoću bez problema i mislim da mi nisu potrebni toliki vitamini.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 15:56   #167
ja pijem 1 prenatal dnevno i magnezij 300(šumeći) od dietpharma...i to je to.
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 21:24   #168
Blond lady, meni je doktor dao potpuno isto. A da mozda ne idemo kod istog!? Ja sam u DZ Spansko.
Pijem samo Prenatal 2x i C 500. Planiram kupiti jos samo Kalcij i magnezij.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 21:41   #169
@Ani4 - idemo kod istog ginekologa - u Dom zdravlja Spansko.
Malo je svoj i neobican doktor i uvijek me ugnjavi sa svojom pričom i ludim idejama.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 22:28   #170
Bila sam i ja kod toga u Španskom i prepisao mi samo prenatal;jako je čudan tip.Ako se imalo normalno hraniš,nemoj piti sve te vitamine-previše je to.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 22:30   #171
nisam htjela prva to reći...ali mislim da je to malo preveć svega...pa niste bolesne djevojčice...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 22:33   #172
Meni je čak jedan stari ginić(sad u penziji) rekao da nikako c vitamin,pogotovo šumeći jer od njega više štete nego koristi.Prenatal stvarno ima sve potrebno za jedan dan,netreba toliko toga trpati u sebe.Ipak je sve to kemija.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 23:23   #173
baš tako malo čitam što se preporučuje danas za piti, što se preporučivalo prije... i mislim si, a jesmo mi svi pokusni kunići! ali to su drastične razlike!

evo prije par godina (ne pitajte me koliko, jer sam s vremenom na vi i takve stvari ne pamtim) je maltene pod obavezno bilo da trudnice moraju piti fluor, a danas je to pod niti u ludilu! danas se pak preporuča folna kao da je jedino i najbitnije na svijetu, a tko zna što će se za koju godinu pisati o njoj!

mislim, sve me to ne bi toliko uzrujavalo da se kaže da se nešto može piti, ali uvjek je neki stav da ako ne piješ nešto što se preporuča i što je trenutno u modi da si grozan, da ti nije stalo do djeteta i tako...

moje mišljenje je da u ničemu ne treba pretjerivati. neke vitamine je preporučljivo piti, ali ne odmah šaku svega. možda je dobro, kad doktor navali sa 1001 preporukom, pitati još jedno stručno mišljenje...
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 23:39   #174
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
ja pijem 1 prenatal dnevno i magnezij 300(šumeći) od dietpharma...i to je to.
isto kao ja, osim šta se ja još moram kljukat željezom
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 23:50   #175
znate kaj...čudno,al ja niš nisam pila (tak je to bilo prije)...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 09:44   #176
Svaćan ja vas cure i mislim i sama da je previše tih vitamina i namjeravam smanjiti.
Ali ipak je ovo moja prva trudnoća i mislim što mo doktor preporuči da je to dobro i korisno i kad uz to još kaže "Možete već sada aktivno utjecati na zdravlje i razvoj vašeg djeteta" i nebi htjela nesto piti ili ne piti što je korisno za moju bebu.

A da je doktor čudan to mogu samo potvrditi.

Npr. on me šalje da idem na Sv. Duh na ultrazvuk a ja radim i teško mi je izostajat svako malo sa posla - svaćaju zaposlene trudnice.
Ja bi htjela sada još samo kod njega na ultrazvuk a pred kraj trudnoće mogu i na Sv. Duh. Ali on kaže da je ultrazvuk subjektivno mišljenje i da je uvijek bolje čuti mišljenje od dvije osobe.
Mislim koja je to glupost, studirao je medicinu - nadam se da je i zna kolika beba treba u određenom vremenu trudnoće da bude i ostale stvari koje se gledaju na ultrazvuku.
A ultrazvuk kod njega naplaćuje 100 kn što me je isto iznaadilo jer sam mislila da je to bezplatno. Ali platit ću tih 100 kn samo da ne idem na Sv. Duh i izgubim pola dana sa posla.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 11:00   #177
treba pripaziti na željezo,pogotovo u zadnjem tromjesečju, a za ostalo ako se kvalitetno jede može se nešto po potrebi nadopunit, ali ne se previše opterećivat. sve bi mi svojim bebicama htjele osigurati sve naj naj, a bebe se najbolje razvijaju kad smo mi opuštene. nisam protivnik vitamina, samo farmaceutsku industriju smatram kriminalcima i manipulatorima, mada sam i sama često izmanipulirana. priroda čini svoje, vaše bebice se sigurno razvijaju bez 10 tableta dnevno, i moje malo pile isto...
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 14:14   #178
Ja sam bila kod ovog u Španskom na UZV i znam zašto te šalje na Sv.Duh-on ima neki prastari uzv na kojem se pola toga ne vidi.Ja sam bila kod njega skoro pola sata i ništa konkretno nije vidio, a na SD mi je doktor u manje od 10 min vidio sve-srčeko,sve organe,spol itd.Moja preporuka-odi još negdje na pregled i UZV.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 14:48   #179
Moram priznati da sam do sad popila samo jednu bočicu Hipp prenatal sirupa za trudnice i to je sve, kad sam vadila krv iamala sam željeza 30 (a normalno je od 14-30), jedem stvarno što raznovrsniju hranu, svaki dan što više voća.i to je to. Svaki dan lagana šetnjica. Vidjet ćemo kako će biti poslije.
Što se tiče doktora, svaki ima svoju filozofiju, ne mora značiti da je u pravu ako nešto preporuči. Morate znati da oni dobivaju ili nagrade ili neki postotak ako preporučuju vitamine od neke farmaceutske firme. To nipošto ne znači da je to što oni preporuče najbolje.
U jednim medic. novinama je pisalo o nekim prenatal vitaminima , svi su ih preporučavali a poslije su ih bez objašnjenja povukli iz prodaje. Sad se mislim opet prodaju.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 14:52   #180
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Meni je čak jedan stari ginić(sad u penziji) rekao da nikako c vitamin,pogotovo šumeći jer od njega više štete nego koristi.Prenatal stvarno ima sve potrebno za jedan dan,netreba toliko toga trpati u sebe.Ipak je sve to kemija.
To je i meni moj rekao, ima 70-ak godina. Rekao je da se vitamin C nalazi u dosta namirnica i da ga nije potrebno još naknadno uzimati.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.