Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2007., 22:12   #41
može raspolagati. On je njezin vlasnik.
kod zaloga si uvijek vlasnik a zabrane ako se i ugovore - NIŠTAVE SU

dospijeće mu je 01.03.2009.

Imaš i varijantu da ako on ne plati i baba želi prodati stan 1/2 stana AMA NITKO neće kupovati i ili če ga ona ponuditi tebi ili će tražiti od tebe da joj ga prodaš.

Nikad nisam vidjela u životu da je netko založio 1/2 stana. To je totalno besmisleno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 22:14   #42
I samo sam htjela naglasiti da nema šanse da se dogovorimo o prodaji stana ili bilo kakvom potpisivanju Ugovora ili preuzimanju duga koje uključuje bilo kakvu aktivnost mog bivšg supruga jer taj 'spor' već traje godinama jer je mož suprug užasno teška osoba koja samo meni želi napakostiti .a ja samo želim pomoći djetetu da ima svoj mir, i čini mi se da je isplata gospođe zadnje rješenje , s obzirom da je stan založen i ako novac ne vrati toj gospođi ( odnosno meni ako ja nju isplatim) stan postaje moj!
Sad sam skroz zbunjena , jer sam ja to tako shvatila..
ako nešto založiš za određenu stvar i ako tu stvar ne vratiš na vrijeme , ono založeno prelazi na drugoga...?? ili ne ??...
laz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 22:16   #43
Vjerujte da je i meni besmisleno založiti pola stana za 10.000 Eur-a..
Zapravo je cijela ova situacija besmislena..
laz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 22:18   #44
Quote:
laz kaže: Pogledaj post
I samo sam htjela naglasiti da nema šanse da se dogovorimo o prodaji stana ili bilo kakvom potpisivanju Ugovora ili preuzimanju duga koje uključuje bilo kakvu aktivnost mog bivšg supruga jer taj 'spor' već traje godinama jer je mož suprug užasno teška osoba koja samo meni želi napakostiti .a ja samo želim pomoći djetetu da ima svoj mir, i čini mi se da je isplata gospođe zadnje rješenje , s obzirom da je stan založen i ako novac ne vrati toj gospođi ( odnosno meni ako ja nju isplatim) stan postaje moj!
Sad sam skroz zbunjena , jer sam ja to tako shvatila..
ako nešto založiš za određenu stvar i ako tu stvar ne vratiš na vrijeme , ono založeno prelazi na drugoga...?? ili ne ??...
ne. ako ti vratiš mužev dug ne postaješ vlasnik!
a ne!
javnobilježnički akt je ovršna isprava (ima snagu pravomoćne sudske presude) i ta baba ima pravo da proda tu 1/2 ili ju zadrži ako prodaja ne uspije.

Znači obrađuj babu! E sad meni nije jasno koji je pravni interes te babe da uđe u tu spiku?

Ma ček?! Da ona ne želi možda izgurati tebe iz te priče ? (zna da se sa mužem u losšim odnosima, zna da muž nema para.. i zna da ćeš popizdit da još sa neznancem dijeliš 1/2 stana)?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 22:27   #45
Ja sam razgovarala sa tom gopođom i ona samo hoće svoje novce, a ako ih ne dobije do traženog roka ,onda stan ide u prodaju što meni opet odgovara jer ću ja kćerki dati te novce od polovice...

A li sada ste me skroz zabrinuli, jer što ako se desi da suprug prepiše polovicu na svoju djevojku, ona digne kredit i siplati tu gospođu na vrijeme--onda ona postaje vlasnica polovice ..a njoj je cilj useliti se u taj stan pošto-poto... onda ona neće htjeti prodati taj stan (podstanarka je sada), i pravit će mi 'sranja? djetetu dok mi mala ne poludi..
laz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 16:12   #46
hipoteka i prodaja

može li se prodati stan koji je pod hipotekom?
unaprijed hvala!
mississy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 16:14   #47
Načelno nema zapreke, eventualno mogu postojati neka ograničenja u ugovoru o hipoteci.
Zomboni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 16:16   #48
Quote:
Zomboni kaže: Pogledaj post
Načelno nema zapreke, eventualno mogu postojati neka ograničenja u ugovoru o hipoteci.
tko kome onda jamci otplacivanje kredita
mississy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 16:21   #49
Quote:
mississy kaže: Pogledaj post
tko kome onda jamci otplacivanje kredita
"Svakodobni vlasnik" jamči vrijednošću stana, osoba koja je primila iznos kredita jamči cjelokupnom imovinom.

s time da svakodobni vlasnik, tj. kupac, ima pravo regresne naplate, ako nije drukčije ugovorio sa prodavateljem.
Zomboni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 21:07   #50
Cool

Quote:
mississy kaže: Pogledaj post
može li se prodati stan koji je pod hipotekom?
unaprijed hvala!
Može se prodati i kupiti stan koji ima hipoteku (teret). Ako kupuješ stan svakako ukupnu cijenu stana umanji za iznos hipoteke i preuzmi plaćanje obveze zbog hipoteke (obično neki kredit). U suprotnom, ako bi isplatio punu cijenu stana i ostavio bivšem vlasniku da nastavi plaćati kredit koji je osiguran ovom hipotekom, moglo bi ti se desiti da taj vlasnik prestane (možda i ne svojom voljom) taj kredit i eto nevolje. Također, hipoteka se navodi u kupoprodajnom ugovoru gdje se navodi kolika je, tko je preuzima itd.
sbrbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 21:49   #51
najčešće se radi tako da se prodavatelj obveže da će u cijelosti isplatiti kredit (od sredstava koje dobije prodajom) i osloboditi stan od tereta i predati ga neopterećenog kupcu. Dogovori se s bankom koja je dala kredit prodavatelju i ima sada upisanu hipoteku da obračuna iznos koji je preostao za platiti, pa onda banka kupca (npr. ako kupac diže kredit) isplati direktno banci taj iznos da bi se kredit zatvorio i banka potom izdaje brisovno očitovanje, a preostali dio isplati na račun prodavatelja.
Bina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 21:59   #52
Cool

Quote:
Bina kaže: Pogledaj post
najčešće se radi tako da se prodavatelj obveže da će u cijelosti isplatiti kredit (od sredstava koje dobije prodajom) i osloboditi stan od tereta i predati ga neopterećenog kupcu. Dogovori se s bankom koja je dala kredit prodavatelju i ima sada upisanu hipoteku da obračuna iznos koji je preostao za platiti, pa onda banka kupca (npr. ako kupac diže kredit) isplati direktno banci taj iznos da bi se kredit zatvorio i banka potom izdaje brisovno očitovanje, a preostali dio isplati na račun prodavatelja.
Može na ovaj način prelamanjem od strane isplate banke, ali nikako ne bi trebalo ići na soluciju da ti prodavatelju isplatiš cijeli iznos u kešu ili običnim prijenosom love na račun, a on se obveže da će iz te love platiti teret. Nikad ne znaš hoće li taj teret on isplatiti, a ako ne isplati vlasnik tereta potražuje tvoj stan.
sbrbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 22:06   #53
slažem se, mislila sam na to da se s njim to riješi već u predugovoru, a banka njemu niti ne isplaćuje novac već se novcem zatvara kredit
Bina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 08:59   #54
Quote:
mississy kaže: Pogledaj post
može li se prodati stan koji je pod hipotekom?
unaprijed hvala!
U načelu i praksi može, ali bježi od toga ko vrag od tamjana.
Evo detalj iz prakse:

Susjed od susjeda kupio građevinsku parcelu za 10 soma Eura. Ta parcela je bila pod hipotekom jer je taj koji je prodao parcelu istu kupio zajedno sa kućom uzeo kredit za kupnju i založio nekretninu koju je kupio.
Kupac koji se sad dio te parcele kupio NE ZNAJUĆI ni ne provjeravajući vlasnički list, je** ježa. Zašto. prodavatelj je pošto je prodao zemljšte, odustao od plaćanja kredita jer je znao tko će ga otplaćivati.
Tako sad kupac ima parcelu i 25 soma eura hipoteke.

razmisli!
mike06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 12:08   #55
Quote:
Bina kaže: Pogledaj post
najčešće se radi tako da se prodavatelj obveže da će u cijelosti isplatiti kredit (od sredstava koje dobije prodajom) i osloboditi stan od tereta i predati ga neopterećenog kupcu. Dogovori se s bankom koja je dala kredit prodavatelju i ima sada upisanu hipoteku da obračuna iznos koji je preostao za platiti, pa onda banka kupca (npr. ako kupac diže kredit) isplati direktno banci taj iznos da bi se kredit zatvorio i banka potom izdaje brisovno očitovanje, a preostali dio isplati na račun prodavatelja.
Ovo je jedini ispravan način.

Naravno u teoriji, stan pod hipotekom se može uvijek prodati - jer hipotekarnog vjerovnika to ne dira, on može uvijek "sjesti" na nekretninu, čija god bila. No, tko želi tako nešto kupiti...

Kupnja bez gore opisanog načina skidanja hipoteke je jedino za neke kuporodajne odnose unutar uže familije i sl. gdje bi trebao biti siguran da te nitko neće zeznuti.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 14:12   #56
Djelimično skidanje hipoteke

Pozdrav,

Kupio sam nekretninu, podigao sam kredit i stavio na nju hipoteku, i hipoteku na još jednu nekretninu koja nije u mom vlasništvu. Kako je prošlo nešto vremena, otplaćen je dio kredita. Zbog promjene okolnosti, planova i situacije želio bih prodati svoju nekretninu. Naravno sa hipotekom to teže ide ...

Moje pitanje je:
Da li mogu zatražiti od banke, brisanje hipoteke sa svoje nekretnine, ako ostatak duga može pokriti presotala hipoteka (nekretnina koja nije u mom vlasništvu)?
Ako je to moguće, npr. reprogramiranjem kredita, da se radi novi ugovor o kreditu, odnosno nova solemnizacija i nova potvrda vlasnika nekrtenine da dozvoljava stavljanje hipoteke na nekretninu (iako je hipoteka već stavljena)?

Hvala!
tony99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 22:15   #57
Pokrenuo sam stvari, sve je moguće
Samo treba imati dobrog osobnog bankara
tony99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 13:20   #58
pa ojasni malo kako..da i mi drugi znamo..

nije fora tako postaviti pitanje, očekuješ odgovor a onda rješenje ostvaiti za sebe..

nemamo svi dobre osobne bankare..a i nije do osobnih bankara već do propisa banke..jer bankari sve rade po nekim propisima i rijetko kad, osim uz dozvolu "gornjeg" rijetko odstupaju od propisanog
karamelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 14:07   #59
točno, samo postoje bankari i "bankari"
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 14:11   #60
nije potrebno reprogramiranje kredita
to se zove zamjena instrumenata osiguranja i dopušteno je (ako je naravno druga nekretnina podobna za zasnivanje založnog prava)
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.