Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2006., 13:28   #81
Quote:
tilla kaže:
a zašto?
nisu djeca kriva; al tvrdit da ona troši 10 000 na sebe je blesasto malo.
usotalom, ona ne radi; 5000kn je malo ako on može više.
Meni se čini da se lako da odrediti što se troši na djecu a što ne... Barem okvirno.
Meni se onaj sistem financiranja djece sviđa. Pa ako treba dati i dio u kešu - ok! Ali taj dio bi onda bio puno puno puno manji (što ne znači da bi ukupna cifra bila ili ne bi bila manja, ali bar kontroliraš dio koji dobiva na ruke!) Dakle njima kupovati i plaćati sve što treba; odjeću, stvari, doktore, pa i račune ako želi, a njoj na ruke "čiste love" - koliko i ako odredi - može to biti i 1000kn ili 2000kn ili ništa pored toga - kako se već postavite...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:30   #82
Quote:
tilla kaže:

a gle; ako se on vozi u cayennu što bi trebala dicu vozit u jugiću.

on se dogovorio s njom tako; lovu iskrcat može.
sad imaju problem i ide je spizdit s parama. meni je to blesavo.
niti on vozi cayenna a ni ona jugića. vozi bolje auto od njega jer mi "ne patimo" od toga.
pitala sam vas kako bi vi riješili problem kad je jedino na što možete utjecati novac?
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:30   #83
Quote:
tilla kaže:


on se dogovorio s njom tako; lovu iskrcat može.
sad imaju problem i ide je spizdit s parama. meni je to blesavo.
Imaju oni više problema:
1. očito luda bivša žena koja ide mlatiti njegovu sadašnju ženu
2. bivša otplaćuje kredit za auto od alimentacije
3. njemu je očito sasvim OK da ona raspolaže sa tim novcima (vidimo - u svoju korist)
4. alimentacija za djecu je prevelika da bi se davala u ruke ženi koja ne radi (on isto također pretpostavljam može određivati kako će se taj novac rasporediti).

itd.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:31   #84
Quote:
jelena2 kaže:
djeca su super, nemaju nikakve posebne zahtjeve, ne oblače se nešto skupo iuglavnom su skromni koliko ja vidim, odnosno kada su kod nas. ali ona, a i moj muž, tvrde da toliko potroše...
Ne znam čime mogu toliko potrošiti ako se skromno oblače... i k tome su skromni. Imam i ja dijete pa sa prilično manjim iznosom otplaćujem auto, plaćam režije, kupujem hranu, odjeću, tankam benzin, i mom djetetu ništa ne fali - od garderobe do brda igračaka s kojima ne znam gdje ću, do hrane i razno raznih gluposti. A niti meni fali... (nije da ne bih mogla i više potrošiti da imam, ali ne mogu reći da mi je loše)
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:32   #85
Quote:
daru kaže:
Meni se čini da se lako da odrediti što se troši na djecu a što ne... Barem okvirno.
Meni se onaj sistem financiranja djece sviđa. Pa ako treba dati i dio u kešu - ok! Ali taj dio bi onda bio puno puno puno manji (što ne znači da bi ukupna cifra bila ili ne bi bila manja, ali bar kontroliraš dio koji dobiva na ruke!) Dakle njima kupovati i plaćati sve što treba; odjeću, stvari, doktore, pa i račune ako želi, a njoj na ruke "čiste love" - koliko i ako odredi - može to biti i 1000kn ili 2000kn ili ništa pored toga - kako se već postavite...

To je bio i moj prijedlog, neka cifra bude i veća što se mene tiče, meni nije žao novca za tu djecu, meni je žao da ga nakon svega ona raspoređuje..
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:33   #86
Quote:
daru kaže:
Meni se čini da se lako da odrediti što se troši na djecu a što ne... Barem okvirno.
Meni se onaj sistem financiranja djece sviđa. Pa ako treba dati i dio u kešu - ok! Ali taj dio bi onda bio puno puno puno manji (što ne znači da bi ukupna cifra bila ili ne bi bila manja, ali bar kontroliraš dio koji dobiva na ruke!) Dakle njima kupovati i plaćati sve što treba; odjeću, stvari, doktore, pa i račune ako želi, a njoj na ruke "čiste love" - koliko i ako odredi - može to biti i 1000kn ili 2000kn ili ništa pored toga - kako se već postavite...
gđa majka ne radi; tako je svejedno kako će joj lovu iskrcat.

on je pristao na taj sporazum; ma koliko meni ta cifra enormno zvučala; jedino je on može ići i zajebavat oko toga.
dok je ovako; nema jelena2 što pizdit oko para
Quote:
jelena2 kaže:
ali ona, a i moj muž, tvrde da toliko potroše...
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:33   #87
jelena
jel tebi problem što te napala ili što on daje po tvom mišljenju previše novca. Meni se čini da se ti malo previše baviš s njom. A naravno da ju ne mora tući, kakve su to gluposti, ali joj može reći ( a to sam već napisala dva puta , ali evo treća sreća) da će ukoliko se ona nije u stanju ponašati normalno tražiti skrbništvo nad djecom .
Druga je sad stvar ukoliko on ne želi nastupiti oštrije prema bivšoj. Osim toga ti si koliko sam razumjela trudna i trebala bi postaviti pitanje prava tvoga djeteta. Jer eto kuću je ostavio djeci iz bivšeg braka pa bi red bio da i tvoj klinac ima ista prava .
Ti trebaš urediti svoj život i on ti mora omogućiti da ne budeš uznemiravana od strane njegove bivše, ali nemoj mu pokušati određivati koliko će on davati bivšoj obitelji.
Ukoliko on daje dovoljno sebe tebi i kasnije vašoj djeci onda možeš samo biti sretna što imaš muškarca koji se nije rastao i od djece rastavši se od žene i koji će ukoliko ikad pukne ljubav između vas dvoje prema tebi i vašoj zajedničkoj djeci postupiti pošteno i s brigom. A to vjeruj mi nije malo.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:34   #88
Ali ako su prije živjeli u dobrim materijalnim uvjetima, onda su i apetiti veći... Svatko se ravna po sebi. Ali kao što sam rekla - ako on smatra da joj je ta količina novca potrebna za sve što djeci treba, onda ne mora nužno smanjivati količinu - samo je sam preraspoređivati u nekim smjerovima, a "keš na ruke" smanjiti. Ako se neka aktivnost za dijete uplaćuje mjesečno npr 1000 kn - onda je njoj praktički svejedno da li dobije 1000 kn na ruke pa trči uplatiti ili on sam to direktno uplati a njoj odbije 1000 kn, zar ne?
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:36   #89
Quote:
daru kaže:
Ne znam čime mogu toliko potrošiti ako se skromno oblače... i k tome su skromni. Imam i ja dijete pa sa prilično manjim iznosom otplaćujem auto, plaćam režije, kupujem hranu, odjeću, tankam benzin, i mom djetetu ništa ne fali - od garderobe do brda igračaka s kojima ne znam gdje ću, do hrane i razno raznih gluposti. A niti meni fali... (nije da ne bih mogla i više potrošiti da imam, ali ne mogu reći da mi je loše)

ne znam ni ja, meni su klinci super normalni ali mama i tata tako kažu pa se ja ne mogu miješati u to... i ja imama dijete koje ima sve što mu je potrebno i vjerujte mi ja toliko ne trošim na dijete...
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:37   #90
Quote:
jelena2 kaže:
To je bio i moj prijedlog, neka cifra bude i veća što se mene tiče, meni nije žao novca za tu djecu, meni je žao da ga nakon svega ona raspoređuje..
Dobro, ja sam bubnula cifru, može on njoj dozvoliti i da više od toga sama raspoređuje, nego samo se radi o sistemu...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:38   #91
Zašto bivša žena ne radi?
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:41   #92
Quote:
jelena2 kaže:
To je bio i moj prijedlog, neka cifra bude i veća što se mene tiče, meni nije žao novca za tu djecu, meni je žao da ga nakon svega ona raspoređuje..

Čekaj dakle tebi nije problem što je ona tebi napala nego ti ne želiš da ona raspolaže tim novcem. Drugim rječima ljubomorna si.
oprosti, ali što ta žena tebi u životu predstavlja i što te briga na što ona troši taj novac dok god je tvoj muž zadovoljan s tim.
Dok god tebi i tvom djetetu ništa ne fali što te se tiče.
Da on odkida od usta tebi i vašoj djeci , da oni idu na skijanje, a ti i tvoje dijete ostajete kod kuće, da se oni voze u mercedesu, a ti u golfu, e onda bi imala razloga za prigovaranje, ali ovako nemaš.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:41   #93
Quote:
daru kaže:
samo je sam preraspoređivati u nekim smjerovima, a "keš na ruke" smanjiti. Ako se neka aktivnost za dijete uplaćuje mjesečno npr 1000 kn - onda je njoj praktički svejedno da li dobije 1000 kn na ruke pa trči uplatiti ili on sam to direktno uplati a njoj odbije 1000 kn, zar ne?
meni to nije isto; ako joj je vjeruje da su djeca u redu kad su s njom i da je s njima sve u redu ko što i jelena2 potvrđuje; onda joj je odjednom problem povjerit joj 1000kn.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:42   #94
Quote:
Ipanema kaže:
Zašto bivša žena ne radi?
a zašto bi; garant joj leti par prosječnih plaća mjesečno.
sumnjam nekako da je i prije radila.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:43   #95
Quote:
Ipanema kaže:
Zašto bivša žena ne radi?

zato jer može
A je li to uopće važno. Mislim ako je on zadovoljan onda što se mi ili iko sa strane ima mješati. Možda on misli da joj nešto duguje, možda želi da ona ne radi i da se potpuno posveti djeci. Može postojati tisuće razloga, ali ja odista ne vidim što bi to ikoga trebalo boljeti ako ne boli njega
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:43   #96
Quote:
Ipanema kaže:
Zašto bivša žena ne radi?
A zašto - bi? Ima sve što treba... Zašto - bi?
Pogotovo ako joj rad nije neko zadovoljstvo...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:44   #97
Quote:
Modesti kaže:
jelena
jel tebi problem što te napala ili što on daje po tvom mišljenju previše novca. Meni se čini da se ti malo previše baviš s njom. A naravno da ju ne mora tući, kakve su to gluposti, ali joj može reći ( a to sam već napisala dva puta , ali evo treća sreća) da će ukoliko se ona nije u stanju ponašati normalno tražiti skrbništvo nad djecom .
Druga je sad stvar ukoliko on ne želi nastupiti oštrije prema bivšoj. Osim toga ti si koliko sam razumjela trudna i trebala bi postaviti pitanje prava tvoga djeteta. Jer eto kuću je ostavio djeci iz bivšeg braka pa bi red bio da i tvoj klinac ima ista prava .
Ti trebaš urediti svoj život i on ti mora omogućiti da ne budeš uznemiravana od strane njegove bivše, ali nemoj mu pokušati određivati koliko će on davati bivšoj obitelji.
Ukoliko on daje dovoljno sebe tebi i kasnije vašoj djeci onda možeš samo biti sretna što imaš muškarca koji se nije rastao i od djece rastavši se od žene i koji će ukoliko ikad pukne ljubav između vas dvoje prema tebi i vašoj zajedničkoj djeci postupiti pošteno i s brigom. A to vjeruj mi nije malo.

nije problem u količini novaca, to je njihov dogovor od prije i nije me nikada smetalo, odnosno nisam nikada komentirala. problem je u tome što sam priznaje da joj ne može stati na kraj, ne zna kako. Jedino na što može utjecati je novac, s tim se složio. Ja bih bila najsretnija da se to moglo riješiti na neki drugi način prije nego što je pretjerala, sada mislim da nije u redu da žena koja napadne fizički i verbalno ŽENU KOJU SI IZABRAO DA DIJELI S TOBOM DOBRO I ZLO CIJELI ŽIVOT živi od "naših" novaca (jer i ja zarađujem u našoj obitelji) više nego dobro, štoviše luksuzno, luksuznije od nas...
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:48   #98
Mislim da bi svaku zenu trebalo boljeti ako joj je muz bedak koji uzdrzava bivsu zenu koja ne radi pod krinkom alimentacije za djecu.

Ukoliko je dogovorena alimentacija I uzdrzavanje bivse, onda OK, ali jelena2 nam premalo prica pa ne znamo sta je dogovoreno
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:49   #99
Quote:
daru kaže:
A zašto - bi? Ima sve što treba... Zašto - bi?
Pogotovo ako joj rad nije neko zadovoljstvo...
Pa ne znam - mozda je invalid. Pitam.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:50   #100
Quote:
Modesti kaže:
Čekaj dakle tebi nije problem što je ona tebi napala nego ti ne želiš da ona raspolaže tim novcem. Drugim rječima ljubomorna si.
oprosti, ali što ta žena tebi u životu predstavlja i što te briga na što ona troši taj novac dok god je tvoj muž zadovoljan s tim.
Dok god tebi i tvom djetetu ništa ne fali što te se tiče.
Da on odkida od usta tebi i vašoj djeci , da oni idu na skijanje, a ti i tvoje dijete ostajete kod kuće, da se oni voze u mercedesu, a ti u golfu, e onda bi imala razloga za prigovaranje, ali ovako nemaš.

problem je u napadu a ne u novcu. ukratko, mislim da je se treba kazniti za to što mi je napravila, tako da joj to bude dobra škola, pa ipak sam ja njegova žena, on ne zna drugi način i ponavljam jedino na novac može utjecati. jel imate kakav bolji prijedlog?
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.