Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2007., 18:53   #21
Mislim kao i mnogi ovdje da je problem - u njegovom stavu, a ne u tome što tko od njega traži... Ljudi mogu tražiti što god hoće - ali on je taj koji mora reći "Da, to može" ili "Ne, to ne može". Danas - sutra da ga netko traži da skoči s 14 kata pretpostavljam da bi se pobunio.
Imam rastavljene roditelje i moj otac se nakon nekog vremena ponovno oženio. Bilo je situacija kada su se Žena 1 i Žena 2 trebale - sresti. (Btw - možda nije neki primjer jer su moji ostali dosta dobri nakon rastave, a i moja maćeha nije imala jačih trzavica s mojom mamom) Ja sam npr kao dijete iz bivšeg braka tražila da mi tata bude na maturalnoj zabavi (nisam izgovorila na glas, jer se po meni podrazumjevalo da ide i ona!). Moj tata je na to jasno i glasno rekao (a također je tip osobe koja ne voli sukobe i nastoji ih izbjeći) "Znaš, ja želim doći više od svega, ali želim da pozoveš i moju suprugu!" Naravno - ja sam zabezeknuto pogledala, jer nije mi bilo ni na kraj pameti da on dođe bez nje, ali sam shvatila da njoj direktno nisam ništa rekla.
Dakle - to je mali banalan primjer, ali u tom trenutku se on postavio onako kako bi se i tvoj suprug trebao.
To ne znači da on ne može i sam otići do njih dovesti i odvesti djecu, nakratko u nekom trenutku ... ali kad se radi o službenom pozivanju na ručkove, večere, zajednička druženja i slično... Sorry, ali i ti si onda tu! Druga je priča ako se tebi ne da ići, pa ti ne želiš, ali on ide i slično, ali da te se tretira kao da ne postojiš... to ne!
Međutim, još je tu jedna činjenica - a to da ste vrlo kratko u braku. Treba razgovarati, reći da ti smeta, prihvaćati i neke njegove stavove i razmišljanja oko toga itd.itd.
I mojima je trebalo neko vrijeme dok nisu sve uskladili, pronašli mjeru - šta je premalo, šta je previše, šta može, šta ne može... Vjerujem da su sve tri strane ulagale trud u to - da, čak i moja mama, koja se stalno pokušavala staviti u kožu žene mog tate i pitati se "da li bi ovo meni smetalo da sam na njenom mjestu?" i u skladu s tim se ponašala - poštujući njeno mjesto uz mog oca.
Ništa ne dolazi preko noći. Tako ni usklađeni odnosi u tim višekutnim odnosima...
daru is offline  
Old 14.01.2007., 20:40   #22
Quote:
daru kaže:
Ništa ne dolazi preko noći. Tako ni usklađeni odnosi u tim višekutnim odnosima...
Niti ne dolaze preko noći:
Mudrost,"śiroko i dalekovidnost", razumijevanje za tudje probleme, nesebićnost, nesamoljubnost, objektivna procjena situacije i problema, pożrtvovnost itd.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 14.01.2007., 20:57   #23
Quote:
benny kaže:
Niti ne dolaze preko noći:
Mudrost,"śiroko i dalekovidnost", razumijevanje za tudje probleme, nesebićnost, nesamoljubnost, objektivna procjena situacije i problema, pożrtvovnost itd.
Pa čuj, nitko tko se nije našao u situaciji ne može suditi o drugome. Ja znam da je i mojoj maćehi moralo u startu biti teško snaći se u situaciji kakva je bila... Nije to lako, a pogotovo ako - kao u ovom slučaju - muž ne drži između ostalog i stranu svojoj sadašnjoj ženi. Ali - i za njega je to nova situacija.
Kad stvari krenu nekim tokom, nakon niza godina ih je teže mijenjati. Bolje je u startu se usklađivati i rješavati koga što muči. Zar nije tako?
daru is offline  
Old 14.01.2007., 21:38   #24
Quote:
daru kaže:
Nije to lako, a pogotovo ako - kao u ovom slučaju - muž ne drži između ostalog i stranu svojoj sadašnjoj ženi.
A na osnovu ćega to zakljućujeś?
A śta ako se muż panićno boji da njegova ex opet postane rospija koja mu może onemogućavati kontakte sa Djecom zato joj ulazi tamo gdje zrake UV ne dolaze.
Predpostavki może biti mnogo jer kut vidjenja ovisi od kuta sedenja
Quote:
daru kaže:
Kad stvari krenu nekim tokom, nakon niza godina ih je teže mijenjati. Bolje je u startu se usklađivati i rješavati koga što muči. Zar nije tako?
Kao śto każeś ja isto smatram da je bijelo

Ćitam dosta postova od mnogih forumaśica ali Tvoje su mi daru posebno upale u oko.
Htjeo bih upoznati tako divnu i pronicljivu osobu i Majku kao śto si Ti

Żelja mi je da Te upoznam-bez ikakvih obaveza jer nisam "Don Juan".
Kada budem u Lijepoj Naśoj da li mogu da te pozovem na kavicu?

PS: I Vi ostale ste divne i izvinjavam se ako sam neku od Vas uvrijedio sa tim śto sam napisao do daru
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 15.01.2007., 10:25   #25
samo dodatno pojasnjenje

Quote:
Ona007 kaže:
Ne znam da li ste mozda pomislili da razvod ne znaci da jedan otac treba potpuno zaboravit da ima djecu.. ili im posvetit manje paznje nego kad je bio s njima.

Evo npr uzmimo jednu 'prosjecnu' razvedenu obitelj s dvoje djece koja zive s majkom a otac djece s novom djevojkom/ suprugom..


Dakle moje je misljenje da otac treba vidjat tu djecu tri i pol dana svaki tjedan, vodit ih na karate, sate gitare, nogomet i sl, spavat s njima po noci, kuhat im, prat ih, oblacit, vodit zubaru, doktroru, vodit na sisanje, vodit na ljetovanje... sastavljat im igracke, nove sobe, ormare, pomagat im s domacim, sa kompjuterom, vodit ih u kino.. sto naravno zahtijeva jako puno vremena tj isto onoliko koliko i majka provede na njima i naravno pola-pola dijelit troskove odgoja djece s majkom

Nadam se da ne spadam u 'nightmare' bivse?
Ma nisam ja pikirala u kontakt s djecom. Njegov kontakt s njima se od kad je sreo mene poboljsao. Kad sam ga srela kontakta gotovo i nije bilo. Nije se snalazio s njima. Nije se usudjivao s njima izaci sam u park. Sad ga djeca vole. Vole dolaziti k nama. Cendraju kad ih vracamo doma. Stvar je u ex i njenom ponasanju. Jednom je cak izrezirala da ona i djeca ostanu predugo u nekim gostima i izgube prijevoz za doma pa su svi morali prespavati kod njega, sto meni nije bilo ni malo pravo. Isto je pokusala za jednu Novu godinu. Kao, djecja proslava se otegla, a ni ona nema prijevoz....neprestano ga ukljucuje u dogadjanja u svojoj obitelji....on meni sve to pokusava prikriti, a kad otkrijem, a u tome sam dobra, budem jezivo razocarana i povrijedjena i onda se svadjamo, a nepovjerenje raste rapidno. Na samom pocetku nase veze, kad je saznala za mene, bila je krenula u "napad" i mi smo cak bili i prekinuli, a on se na kratko vratio k njoj. To je trajalo oko dva tjedna. Mi smo se nakon toga konsolidirali i krenuli dalje. Od tada do sada se smanjio njen udio u nasem zivotu, ali to je jos daleko od zeljenog.
second wife is offline  
Old 15.01.2007., 15:14   #26
Quote:
Ona007 kaže:
Evo npr uzmimo jednu 'prosjecnu' razvedenu obitelj s dvoje djece koja zive s majkom a otac djece s novom djevojkom/ suprugom..


Dakle moje je misljenje da otac treba vidjat tu djecu tri i pol dana svaki tjedan, vodit ih na karate, sate gitare, nogomet i sl, spavat s njima po noci, kuhat im, prat ih, oblacit, vodit zubaru, doktroru, vodit na sisanje, vodit na ljetovanje... sastavljat im igracke, nove sobe, ormare, pomagat im s domacim, sa kompjuterom, vodit ih u kino.. sto naravno zahtijeva jako puno vremena tj isto onoliko koliko i majka provede na njima i naravno pola-pola dijelit troskove odgoja djece s majkom

Nadam se da ne spadam u 'nightmare' bivse?
Ne spadaš ti u nightmare bivše, ali mislim da previše idealiziraš. Tvoj opis se teško može primjeniti i na prosječnu nerazvedenu obitelj sa dvoje djece, gdje oba roditelja rade i pokušavaju osigurati egzistenciju vlastitoj obitelji. Teško da uspiju stići na sve obaveze i pored toga provesti toliko kvalitetnog vremena s djecom. A sada uzmi prosječnog razvedenog oca dvoje djece koji mora posvetiti vrijeme svojoj djeci zajedno i svakome od njih odvojeno (uvijek postoji trenutak kad proradi ljubomora između njih), recimo još da je u novoj vezi ili braku u kojem ima još djece kojima isto tako treba osigurati vrijeme i pažnju, a o materijalnom aspektu i potrebama dviju obitelji da ne govorim. Dan je prekratak za sve to.
Anareth is offline  
Old 15.01.2007., 16:06   #27
Quote:
Anareth kaže:
Ne spadaš ti u nightmare bivše, ali mislim da previše idealiziraš. Tvoj opis se teško može primjeniti i na prosječnu nerazvedenu obitelj sa dvoje djece, gdje oba roditelja rade i pokušavaju osigurati egzistenciju vlastitoj obitelji. Teško da uspiju stići na sve obaveze i pored toga provesti toliko kvalitetnog vremena s djecom. A sada uzmi prosječnog razvedenog oca dvoje djece koji mora posvetiti vrijeme svojoj djeci zajedno i svakome od njih odvojeno (uvijek postoji trenutak kad proradi ljubomora između njih), recimo još da je u novoj vezi ili braku u kojem ima još djece kojima isto tako treba osigurati vrijeme i pažnju, a o materijalnom aspektu i potrebama dviju obitelji da ne govorim. Dan je prekratak za sve to.
Nije izvodivo ni kad imas bivseg koji insistira na tome da nitko drugi ne moze biti otac tvome djetetu .. tj pravi bauka ako dijete upozna tvog novog decka..
Imam jednog prijatelja kome otac nakon razvoda nikad nije kupio niti jednu igracku, nikad ga izveo nogdje .. a kceri svoje sadasnje supruge kupio je stan!
Ovo je mom prijatelju totalno sredilo osobnost.. ostavilo duboke i neizbrisive tragove na njegovoj dushi..

Ja svoga sina ucim da je sve promjenjljivo.. pa tako i obiteljski odnosi.. da se ljudima dogodi da im se ciljevi pocnu razilaziti i da vise ne mogu skupa.. no djeci.. narocito muskoj.. jako je vazan otac.. mome vise vrijedi jedan bomboncic od oca nego sve sto mu ja danonocno cinim ili ugadjam..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Old 15.01.2007., 17:15   #28
Čitajući sve ove postove,
čini mi se da smo moja djeca i ja jako dobro prošli.
Moj bivši doslovno je nestao odmah po razvodu,
ni tel .poziva. ni interesa,
a kada je nakon 3g
osvanuo,mi smo već tako dobro organizirali život,
i bez ikakvog njegovog sudjelovanja,
da su ga djeca sama od sebe odbila.
Bilo mi je žao,smatrala sam da je bilo kakav kontakt s ocem bolji no ništa,
ali kada vidim kako prolaze drugi,
smatram da je ovo naše sreća u nesreći.
Vjerujem da će opet 3 g biti mir.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Old 15.01.2007., 17:22   #29
Quote:
Anareth kaže:
A sada uzmi prosječnog razvedenog oca dvoje djece koji mora posvetiti vrijeme svojoj djeci zajedno i svakome od njih odvojeno (uvijek postoji trenutak kad proradi ljubomora između njih), recimo još da je u novoj vezi ili braku u kojem ima još djece kojima isto tako treba osigurati vrijeme i pažnju, a o materijalnom aspektu i potrebama dviju obitelji da ne govorim. Dan je prekratak za sve to.
Dijete je koliko odgoovrnost oca toliko i odgovornost majke ali nije vise odgovornost majke nego odgovornost oca..

I otac i majka mogu imati 'novu' djecu ali rasporedjiovanje obaveza prema TOM djetetu trebalo bi bit 50:50 izmedju oca i majke..

A ako je dan prekratak .. i ako mora radit i otac kao i majka moze imat to dijete kod sebe i unajmit nekoga za pricuvat dijete ..ako sam nema vremena da provede s njim..

Dakle, ako ja mogu stvorit novac za cuvanje svog djeteta kad imam obaveza isto to ocekujem i od njegovog oca..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Old 15.01.2007., 21:28   #30
Hm...
Sad, ako je već bilo u startu nekih uplitanja takve vrste, onda me ne čudi da te to još više sve alarmira... Međutim, pazi se sad jedne druge zamke, a to je da ne počneš puhati i na hladno...
Mislim da je tvoje povjerenje poljuljano od te ranije epizode,a ovime se samo nadolijeva ulje na vatru.
Iskreno, mislim da se uz dobar dogovor i na obostrano zadovoljstvo može pronaći rješenje, ali morate biti dvoje u igri, a ne da svatko vuče na svoju stranu. On skriva, ti se igraš detektiva... to nije neki osnov za zdravu zajednicu.
Ako se nadaš da ćeš se nje zauvijek riješiti u bilo kom obliku - nećeš, ne zavaravaj se. Ona je majka njegove djece i uvijek će biti prisutna. Sad je jedino pitanje - koliko.
daru is offline  
Old 16.01.2007., 03:53   #31
Quote:
VeronikaN kaže:
Čitajući sve ove postove,
čini mi se da smo moja djeca i ja jako dobro prošli.
Moj bivši doslovno je nestao odmah po razvodu,
ni tel .poziva. ni interesa,
Da li smatraś da su Djeca dobro prośli jer nisu imali tatu kroz 3 godine?
Quote:
VeronikaN kaže:
a kada je nakon 3g
osvanuo,mi smo već tako dobro organizirali život,
i bez ikakvog njegovog sudjelovanja,
da su ga djeca sama od sebe odbila.Bilo mi je žao,smatrala sam da je bilo kakav kontakt s ocem bolji no ništa,
ali kada vidim kako prolaze drugi,
smatram da je ovo naše sreća u nesreći.
Da li si śta napravila kako bi Djeca htjeli opet da se kontaktiraju sa tatom?
Quote:
VeronikaN kaže:
Vjerujem da će opet 3 g biti mir.
Da li Djeca slijedećih 3 godine neće imati kontakte sa tatom?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.

Zadnje uređivanje Benny : 16.01.2007. at 04:27.
Benny is offline  
Old 16.01.2007., 08:56   #32
Quote:
VeronikaN kaže:
Čitajući sve ove postove,
čini mi se da smo moja djeca i ja jako dobro prošli.
Moj bivši doslovno je nestao odmah po razvodu,
ni tel .poziva. ni interesa,
a kada je nakon 3g
osvanuo,mi smo već tako dobro organizirali život,
i bez ikakvog njegovog sudjelovanja,
da su ga djeca sama od sebe odbila.
Bilo mi je žao,smatrala sam da je bilo kakav kontakt s ocem bolji no ništa,
ali kada vidim kako prolaze drugi,
smatram da je ovo naše sreća u nesreći.
Vjerujem da će opet 3 g biti mir.
A cuj, mir u kuci ne mora znacit i spokoj u djecijoj glavi...
Da posumnjam i 1% da moj sin potajno zeli vidjet svog oca a ovaj se ne udostoji zvat ga ..makla bih brda i doline, bila bih u stanju fizicki donijet oca i ne bih odustala sve dok se redovito vidjanje ne ustabili!
A ako je neki kreten potplatila bih ga.. i ne bih spominjala rijec 'kreten', pustila bih djetesce ( kad je dovoljno odraslo!) da stvara svoje sudove o svom ocu..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Old 16.01.2007., 10:21   #33
Quote:
benny kaže:
Nemaś Djecu i nisi bila u slićnoj situaciji za razliku od mene i desetine takvih oćeva i majki koje znam lićno.

Żaliś se na svojeg dragog a możda bi Ti tako prvo zapoćela od sebe?
Daj mu primjer i dokażi da Ti sama znaś i możeś drugaćije i da si poćela vidjeti svoje greśke koje żeliś i ispraviti.

Da li si se ikada zapitala zaśto Tvoj dragi ne żeli diskutirati sa Tobom i radije se sakrije u svoju jazbinu?

Pogledaj samo u ovom topicu śto piśeś.

Nemaś pojma o problemu, nemaś djecu, nisi nikada bila u takvoj situaciji, nisi provjerila da li bi ja mogao neśto znati o tom problemu a dalje stavljaś na svoje zatrcanim sistemom i bez argumenata:
"Bijelo je zato jer JA każem da je bijelo!"
(iako uopśte nisam vidjela niti se uvjerila da możda i nije bijelo).

Żalosno ali istinito...
Ne znam da li je za Tebe utjeha da nisi jedini "daltonista"

Ako żeliś da se drugi promijeni (Tvoj dragi) daleko najbolji sistem je da zapoćneś od menjanja sebe same

Gledaj, to što si pročitao mojih 10 postova ne znači da me poznaješ i dalje uopće ne znaš dal sam ja nešto prošla ili nisam....zaključuješ jednostrano i samim time opet pričaš gluposti....samo za tvoje znanje ja itekako dobro znam o čemu pričam i samim time dajem si za pravo reči ti da si u krivu.....

U krivu si jer....evo moram, iako iskreno uopće mi se ne da s tobom više natezati.....brižan otac svoje djece sada ima ženu koju zanemaruje,,,ne zbog djece nego zato što je papak...o tome se radi.....nije mi jasno da njegova sadašnja žena nije pozvana sa njima na božićni ručak, na rođendan jer šta ona ne postoji ili? Tko se u cijeloj priči ponaša kao da nje nema...brižan otac....bivša draga žena koja samo voli svoju djecu....i ako se već tako ponašaju postavlja se pitanje zašto i pitanje kome smeta njeno postojanje,,,,ženi...mužu,,,i tko je ovdje budala?

Ti gledaš i komentiraš isključivo iz jedne strane,nastojeći obraniti jadnog Tatu do te mjere da to prelazi ozbiljne argumente,jer tebe uopće ovdje ne dira previše to što govori second ti piliš po svome...zanemaruješ njene osjećaje i intuiciju kao nešto bezvrijedno i nepotrebno...zanemaruješ to da i ona brani jadnog tatu u svojoj glavi,zaboravljaš da je ona na njegovoj strani do te mjere da je prati konstantan osjećaj povrijeđenosti preko kojeg svakodnevno prelazi....i itekako si u krivu..po temi mi se uopće ne čini da je second neka paranoična ženska koja puše i na hladno, naprotiv čini se jako tolerantna što misli na dobrobit njega i njegove djece....i zašto joj se onda neprestano javlja osjećaj povrijeđenosti? Jer je umislila sve, jer pretjeruje? Ne bih rekla...
hands is offline  
Old 16.01.2007., 15:02   #34
Quote:
benny kaže:
Znaći da si znala da je bio ożenjen i da ima Djecu.
Nadala si se/mislila si da će poslije Vaśeg venćanja zaboraviti o Djeci?
...
*-nepotrebno precrtaj

ma o čemu ti ovdje pričaš?!

Zadnje uređivanje Cats : 16.01.2007. at 15:57.
nisa is offline  
Old 16.01.2007., 15:51   #35
Quote:
Anareth kaže:
Ne spadaš ti u nightmare bivše, ali mislim da previše idealiziraš. Tvoj opis se teško može primjeniti i na prosječnu nerazvedenu obitelj sa dvoje djece, gdje oba roditelja rade i pokušavaju osigurati egzistenciju vlastitoj obitelji. Teško da uspiju stići na sve obaveze i pored toga provesti toliko kvalitetnog vremena s djecom. A sada uzmi prosječnog razvedenog oca dvoje djece koji mora posvetiti vrijeme svojoj djeci zajedno i svakome od njih odvojeno (uvijek postoji trenutak kad proradi ljubomora između njih), recimo još da je u novoj vezi ili braku u kojem ima još djece kojima isto tako treba osigurati vrijeme i pažnju, a o materijalnom aspektu i potrebama dviju obitelji da ne govorim. Dan je prekratak za sve to.

Da, mislim da to idealiziras. Razvedeni roditelji, prije nego se odluce na razvod, moraju znati da ce teret oko djece uvijek pasti u vecoj mjeri na onog roditelja s kojim dijete nastavlja zivjeti. Mislim da je to neminovno i da ako na to ne mogu pristati trebaju dobro razmisliti o razvodu i posljedicama za sebe i za dijete.
second wife is offline  
Old 16.01.2007., 15:54   #36
Quote:
Ona007 kaže:
A cuj, mir u kuci ne mora znacit i spokoj u djecijoj glavi...
Da posumnjam i 1% da moj sin potajno zeli vidjet svog oca a ovaj se ne udostoji zvat ga ..makla bih brda i doline, bila bih u stanju fizicki donijet oca i ne bih odustala sve dok se redovito vidjanje ne ustabili!
A ako je neki kreten potplatila bih ga.. i ne bih spominjala rijec 'kreten', pustila bih djetesce ( kad je dovoljno odraslo!) da stvara svoje sudove o svom ocu..

Hm...smatram da je kontakt djece i oca vrlo vazan. I za djecu i za oca. Uostalom, ne bi se nikada udala za covjeka koji ne mari za svoju djecu. Ono sto je u mom problemu kljucno je da osim djece paznju za sebe trazi i ex partnerica.
second wife is offline  
Old 16.01.2007., 16:36   #37
Quote:
second wife kaže:
Razvedeni roditelji, prije nego se odluce na razvod, moraju znati da ce teret oko djece uvijek pasti u vecoj mjeri na onog roditelja s kojim dijete nastavlja zivjeti. Mislim da je to neminovno
Sto da?
A posto je taj jedan od roditelja najcesce majka onda to znaci da je ona ovdje u astvari odgovorna.. i da ta majka ( osim ako je dobrostojeca) ne moze uopce imat zivota nakon tog 'razvoda'?
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Old 16.01.2007., 20:12   #38
znas sto second... ti ces uvijek bit donja... ak se malo ne probudis....
__________________
kopriva ne prži kad je dobro stisneš
plaza is offline  
Old 16.01.2007., 20:41   #39
Quote:
Ona007 kaže:
Sto da?
A posto je taj jedan od roditelja najcesce majka onda to znaci da je ona ovdje u astvari odgovorna.. i da ta majka ( osim ako je dobrostojeca) ne moze uopce imat zivota nakon tog 'razvoda'?
Evo npr. moj bivši muž radi točno ono što si nabrojala: kad god je tu i kad god je u prilici, vodi malog na sladoled, na šišanje, na pizzu, vozi ga na trening (i financira), vodi ga na more, plaća dodatno ljetovanje sa školom, uči ga svirati, piše lektire i sve svoje dužnosti prema njemu ispunjava u puno većem opsegu nego bi morao prema sudskoj presudi.

Ali, meni kao bivšoj ženi ne može pasti na pamet da ga zovem da mi namjesti antenu, promijeni kvaku na prozoru, da mi vozi auto na registraciju ili da mene vozi na aerodrom, ili što je najluđe da dolazi na obiteljske skupove kod mojih kao kad smo bili u braku. A ako bih htjela, ja bih, isto kao i bivša gospođa iz predmetne priče, bez problema mogla reći kako je sve to u interesu maloga: i antena, i auto, i nedjeljni obiteljski ručkovi... Poanta je u tome da sam sad u situaciji da sama sebi organiziram život i da NE ŽELIM da on sudjeluje u MOJEM životu. A kod navedene gospođe je obratno, ona pošto-poto ŽELI da on sudjeluje u NJEZINOM životu, a djeca joj dođu kao odličan (i vjerojatno jedini mogući) alibi.
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Old 16.01.2007., 21:22   #40
Quote:
Pero Perić kaže:
Evo npr. moj bivši muž radi točno ono što si nabrojala: kad god je tu i kad god je u prilici, vodi malog na sladoled, na šišanje, na pizzu, vozi ga na trening (i financira), vodi ga na more, plaća dodatno ljetovanje sa školom, uči ga svirati, piše lektire i sve svoje dužnosti prema njemu ispunjava u puno većem opsegu nego bi morao prema sudskoj presudi.

Ali, meni kao bivšoj ženi ne može pasti na pamet da ga zovem da mi namjesti antenu, promijeni kvaku na prozoru, da mi vozi auto na registraciju ili da mene vozi na aerodrom, ili što je najluđe da dolazi na obiteljske skupove kod mojih kao kad smo bili u braku. A ako bih htjela, ja bih, isto kao i bivša gospođa iz predmetne priče, bez problema mogla reći kako je sve to u interesu maloga: i antena, i auto, i nedjeljni obiteljski ručkovi... Poanta je u tome da sam sad u situaciji da sama sebi organiziram život i da NE ŽELIM da on sudjeluje u MOJEM životu. A kod navedene gospođe je obratno, ona pošto-poto ŽELI da on sudjeluje u NJEZINOM životu, a djeca joj dođu kao odličan (i vjerojatno jedini mogući) alibi.
U pravu si.. potpuno!

Ali ima i situacija kao moja.. ja i bivsi smo PRIJATELJI i to jako dobri prijatelji.. ja ne poznajem njegove sadasnje cure jer mi ih ne predstavlja, samo sam jednu igrom slucaja upoznala..bila sam jako ljubazna prema njoj, no ona je prema meni bila odurna..
Saznala sam poslije da je pricala da sam mu sve uzela.. a to sve je 'moj business' koji sam ja izgradila i s cim on apsolutno nikada nije imao nikakve veze..ona niti je bila tu niti zna moju povjest niti povjest mog business-a..

A vidis, mi smo imali nedavno jedan vazan obiteljski skup i mene se pitalo zelim li da i on dodje, mali je vriskao i trazio da dodje a ja sam rekla 'ne'.. i onda se bivsi nasao jako uvrijedjen i to rekao mojoj obitelji ..svi su ga zalili a meni rekli da sam maltene bitch..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.