Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2007., 13:39   #61
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
drzava
spominjala si matičara

ali ovo je tak sve totalno offtopic i manje bitno. ne da mi se natezat i uvjeravat po forumu

Quote:
mala1mala kaže: Pogledaj post
da, mladenci jedan drugome daju sakrament... ja čula

i krstit ne mora svećenik ...svašta sam naučila na tečaju!
tako je. može bilo tko kršten u slučaju nužde
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:41   #62
Quote:
mala1mala kaže: Pogledaj post
da, mladenci jedan drugome daju sakrament... ja čula

i krstit ne mora svećenik ...svašta sam naučila na tečaju!

ma hajde a tko krsti?? Čukun baba
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:42   #63
Quote:
monique kaže: Pogledaj post



tako je. može bilo tko kršten u slučaju nužde

da ali ne mozes bit vjencan u slucaju nužde ...to bi ti od buduceg brat trebao objasnit
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:42   #64
čukun baba, babica u bolnici, majka, otac, blablabla, bilo tko kršten
ozbač
 
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:44   #65
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Ne znam ko kome daje sakrament, ali ako si mi medjusobno dajemo onda mi je to jos ljepse Nego htjela sam reci da monique i ja cu s dragim ulazit i ne mislim da cu svom ocu uskratiti neki poseban gust, a isto tako gledam na to da je vec sestru vodio pa ne mora i mene.. inace ja bi jos najradije sama isla do oltara.. odn. da dragi ide prvi iza njega kumovi, pa djeveruse i djeverovi, pa djeca s prstenjem i na kraju ja u biti prvi bi isao svecenik pa dragi itd... ma ne znam vise
e vidiš prstenje

ko što već negdje spomenuh ja imam klinca od 7,5 koji će nam nositi prstenje. Ako svećenik nas dočeka na vratima i uvodi nas unutra, kad onda moje zlato ulazi? koji korak ispred nas, ili je već unutra ili... jooooj jedva čekam da si vidim budućega šogora da sve to pretresemo
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:46   #66
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
da ali ne mozes bit vjencan u slucaju nužde ...to bi ti od buduceg brat trebao objasnit
bude čim dođe iz vatikana sad ga baš ne budemo zvali da bi ja nekom tu na forumu nešto dokazivala.
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:49   #67
Tko podjeljuje sakrament ženidbe?
Sakrament ženidbe podjeljuju sami zaručnici pred dva svjedoka i svećenikom


link: http://www.sv-leopold-mandic.com/krizma.doc
crknjica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:49   #68
Redoviti krstitelj je svećenik (ili đakon). U izvanrednim i hitnim slučajevima može krstiti svatko tko zna što je krštenje i voljan je krstiti krštenika. Katolička vjera zato ne pozna i ne dopušta prekrštavanja

Možemo reći da su supruzi djelitelji sakramenta ženidbe jer se taj sakramenat sklapa privolom koju oni izražavaju jedno drugome pred svjedocima (kumovima) i pred predstavnikom Crkve (biskupom, svećenikom ili đakonom). No isto tako možemo reći da sakramenat ženidbe podjeljuje Crkva jer je duboko značenje tog sakramenta Božji dar koji Bog supruzima “badava” poklanja preko Crkve - “sakramenta” Božje prisutnosti i darivanja. Po sakramentu ženidbe Bog na poseban način ispunja supruge svojom ljubavlju i snagom (dariva im “milost”) da ne sustanu i da stalno napreduju u vjernosti i ljubavi te da mogu istinski primiti, voljeti i kršćanski odgajati djecu.
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:50   #69
Quote:
monique kaže: Pogledaj post
bude čim dođe iz vatikana sad ga baš ne budemo zvali da bi ja nekom tu na forumu nešto dokazivala.
pa ni ne moras kada se ne mozes vjencat u slucaju nuzde jer vjencanje nije obavezan sakrament u vjernika
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:52   #70
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
niti jedan crkveni sakrament ti ne moze dat nitko osim svecenika
A jesi tvrdoglava ako su curama svecenici iz prve ruke rekli zasto i dalje pilis, zasto ne bi moglo biti istina da si jedno drugome dajemo sakrament i znas ima mi to smisla jer u svakom drugom sakramentu svecenik sve govori osim onih stvari odricem i prihvacam(ili kak vec).. a na vjencanju ipak vas dvoje jedno drugome govorite ja bla bla uzimam tebe bla bla za svoju zakonitu zenu, obecajem ti blablabla i jedno drugome stavljate prstene... pa da to i je sakramenat cisto i jednostavno... kod krstenja i krizme svecenik ti stalja pecat ili kriz na celo ne stavlja ti nitko drugi.. a kod vjencanja bogmec vas dvoje to sve obavljate
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:53   #71
1623 U latinskoj Crkvi (čitaj:rimokatolička) obično se drži da sami mladenci, kao služitelji Kristove milosti, uzajamno podjeljuju sakrament ženidbe izrazuju i pred Crkvom svoj pristanak. U istočnim liturgijama služitelj sakramenta (nazvanog 'vjenčanje') jest prezbiter ili biskup koji, nakon što je primio uzajamni pristanak mladenaca, redom ovjenča mladenca i mladenku u znak ženidbenog saveza.

link:http://www.katolici.org/katekizam.ph...c_vidi&id=1136
crknjica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:58   #72
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
pa ni ne moras kada se ne mozes vjencat u slucaju nuzde jer vjencanje nije obavezan sakrament u vjernika
gle wedd, onak ljudski. ja sam prošla trudnoću i znam kak je to kad te peru hormoni. međutoa ja sam tu došla tipkati o nekim konkretnim stvarima koje me gnjave dok se spremam za ovo vjenčanje, a zbog ove popratne rasprave sve je otišlo u offtopic. ajde molim te dozvoli da se tipka i o nečem konkretnom iako znam da sad nakon što je tvoja svadba prošla nema baš tak značajnih stvari za tipkat se o njima

bez ljutnje
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:02   #73
Cure...
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:13   #74
povratak na temu
moj tata je nažalost također preminuo i ne može me dopratiti do oltara, ali imam jednu divnu sliku gdje me vodi na prvu pričest pa ću nju ubaciti u video (strah me jedino da ću rasplakati mamu). i ja ne volim prepatrijarhalne stvari kao da ti sad postaješ vlasništvo muža, ali mi je to ipak lijepa tradicija prelaska iz "starog" u "novi" život, a i puno je lakše kad klecava koljena možeš uhvatiti za nečiju čvrstu ruku. Ja razmišljam o tome da me iz kuće otprate 2 bratića, a do oltara povedu moja 2 najbolja muška prijatelja kad već ni dragi ni ja nemamo braće. dragom predlažem također njegove prijateljice, a on kaže da mu je to zadnji hod slobodnog čovjeka i da želi da ga vode zgodne cure (nije da mu prijateljice nisu zgodne ).
što se tiče nošenja jastučića za prstenje i "klencerica" imam kumicu koja će tada biti 1,5 godina i njena mama mi je kuma ali ne znam hoće li htjeti hodati, a bilo bi mi tako slatko da ona nosi košaricu s laticama, a moj mali nećak od 6 godina prsten. no ne bih djecu htjela tjerati ni na što. pa ako bude, super, ako ne uvalit ćemo kumu jastučić.
purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:19   #75
Quote:
monique kaže: Pogledaj post
gle wedd, onak ljudski. ja sam prošla trudnoću i znam kak je to kad te peru hormoni. međutoa ja sam tu došla tipkati o nekim konkretnim stvarima koje me gnjave dok se spremam za ovo vjenčanje, a zbog ove popratne rasprave sve je otišlo u offtopic. ajde molim te dozvoli da se tipka i o nečem konkretnom iako znam da sad nakon što je tvoja svadba prošla nema baš tak značajnih stvari za tipkat se o njima

bez ljutnje
ovo je moj odgovor na ovo boldano

A ako ne znas konkretno odgovarat na moj odgovor onda ne moras ni ovako
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:21   #76
lijepo kišo, i ovo za video i sve

a klinci od 1,5 znaju biti oduševljeni s takvim događajima kad im pričaš o tome ali onda se prepadnu pred ljudima. maleni ako kaže da hoće neće odstupiti, već je veliki
moj inzistira na tome da bude tamo s prstenjem jer mu to djeluje kao da se i on vjenčaje s nama i to mi je jako slatko. A ideje o tome kad on ulazi ako dragi i ja idemo skupa? ima li koja?
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:23   #77
Quote:
monique kaže: Pogledaj post
lijepo kišo, i ovo za video i sve

a klinci od 1,5 znaju biti oduševljeni s takvim događajima kad im pričaš o tome ali onda se prepadnu pred ljudima. maleni ako kaže da hoće neće odstupiti, već je veliki
moj inzistira na tome da bude tamo s prstenjem jer mu to djeluje kao da se i on vjenčaje s nama i to mi je jako slatko. A ideje o tome kad on ulazi ako dragi i ja idemo skupa? ima li koja?
Kod moje kume su prvo usli gosti, onda kum sa djeverusama, pa ona kao mladenka sa svojim tatom i na kraju je isao deckic od 3 godine s prstenjem. (Samo sto je na pola puta stao i morala je mama ici s njim)
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:23   #78
neka maleni hoda ispred vas dvoje ... biti će presladak ...
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:24   #79
monique, mali nek bude ispred vas dvoje ili ga primite za rukicu pa svi 3 ulazite unutra....
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:25   #80
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
monique, mali nek bude ispred vas dvoje ili ga primite za rukicu pa svi 3 ulazite unutra....

e ja bi tak :klap: :klap:

samo ne znam oće nam veliki brat dati
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.