Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2007., 14:30   #81
ahaa.. ima i veliki brat... a da on onda nosi prstenje? koliko je on velik? mislim nemoj ga iskljuciti... neka on nosi prstenje posto je "veliki" a mali je premal pa njega primite.... ili pak ko pacici.. tata, mama, veliki, mali
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:31   #82
monique jel to tebi tvoj sincic nosi prstenje ako sam dobro shvatila i imas jos jednog starijeg Pa to je super.. zasto obojica ne nose prstenje.. meni prstenje nose necak i necakinja, ona moj on od dragog.... a posto svecenik ide ispred vas ako se ne varam djeca s prstenjem mogu ispred svecenika ili ako su to tvoja djeca onda ih primite svatko sa svoje strane za rukice.. to mi vec sad izgleda predivno, naravno ako sam dobro pohvatala cija su ta tvoja djeca
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:37   #83
Quote:
monique kaže: Pogledaj post
e ja bi tak :klap: :klap:

samo ne znam oće nam veliki brat dati
a ja shvatila da je veliki brat buraz od budućeg koji je svečenik i koji će vas vjenčat... daj nam malo pojasni...moj izgovor za neshvačanje je ovaj mutav i kišan dan i hrpa papira
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:37   #84
ne, ne, ne krivo sam natipkala. imam sam jednog sina i on će nositi prstenje

Ovo veliki brat je išlo velečasnom jer mi je on brat od dragoga
Ali s obzirom da je jako jako kako da kažem... strog u toj vjeri, nije baš da nešto kod samog obreda možemo improvizirati.
možemo birati čitanja i pjesme, s time je čak bio i zadovoljan, ali ne znam kako će reagirati na to da nas troje idemo skupa jer ne znam postoji li neko pravilo za to uopće
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:40   #85
Ahaaaaaa pa onda dijete izmdju vas neka ide to je jedino i posteno... uostalom mali je polod vaseg braka koji nakon djeteta sklapate i tu ste vec poremetili crkvene regule, pa mozete jos malo pa neka dijete koraca s vama do oltara.. ali bit braka i jesu djeca sta ne... pa zamolite velikog brata
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:41   #86
pa moze i velecasni nosit prstenje
Ja sam mislila isto ko Mala da imas dva sinceka

Vidi, on ide ispred vas, znaci on uopce ne vidi ko sve hoda iza njega... Pitajte ga.. Meni osobno je to preslatka slika i jos ljepsi znak ako povedete maloga sa sobom...
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:50   #87
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
....uostalom mali je polod vaseg braka koji nakon djeteta sklapate i tu ste vec poremetili crkvene regule, pa mozete jos malo pa neka dijete koraca s vama do oltara.. ali bit braka i jesu djeca sta ne... pa zamolite velikog brata
ja sam poremetila regule
on je taj koji s tim može živjeti, još mi nije jasno zašto je tak blesav i toliko me voli
i malenoga isto

a brat bu valjda dao... znaš da to neću ja pitat nego ću dragog natjerat da pita - pa brat mu je

idem sad da mi guza vidi puta do koprivnice vidit vjenčanice iako sam dogovorila šivanje već

__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:55   #88
Quote:
monique kaže: Pogledaj post
ja sam poremetila regule
on je taj koji s tim može živjeti, još mi nije jasno zašto je tak blesav i toliko me voli i malenoga isto
Nisam htjela nikako biti mozda bezobrazna ili zajedljiva ... ne ne nikako, ja sam uvijek govorila da zatrudnim pricekala bi da rodim pa onda polako svadba i krstitke zajedno ili tako nesto... no u ovoj fazi priprema naravno da ne bi odustajala, ali za one slucajne trudnoce bi isto tako malo kasnije ko ti
Ma bude taj buraz progledao kroz prste Sam da ne kaze sta nije dovoljno sto se niste odmah vjencali jos bi da dijete koraca s vama ti zadrti svecenici znaju biti opasni
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 13:25   #89
Ja sam ovo sve drukčije shvatila. Možda da odustanemo od vlastitih interpretacija?
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 09:20   #90
nisam bas pogodila temu ali ne da mi se otvarati novu-

dakle ponovo pitanje za vec udane curke..

da li ste dali kakav poklon sveceniku koji vas je vjencano?? kakvi su obicaji glede toga?

nas ce vjencati jedan svecenik kod kojeg smo redovito na misi, zamolili smo ga, drag nam je..moze se reci da se "znamo".. da li ima slicnih slucajeva, i sto i kako su cure poklanjale?

thx
__________________
6.10.2007
Dozzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 09:47   #91
Mi nismo, platili smo vjenčanje i dali prilog za crkvu...
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 10:14   #92
nas je vjencao drugi svecenik nego zupnik, taj svecenik je dobar sa mm. zupniku smo platili vjencanje, a drugom sveceniku smo dali 100€ i sliku nasu i rakijicu. Mozda vam se cini 100€ puno, ali mi imao misljene da ako mogu sa cvijece 4000kn, za hotel 50€ po stolici i vise dat, onda mogu sveceniku dat 100€ ipak je to najbitnije, bez svecenika nema ni feste i nista, a kad vec na glupostima stucem novac onda mogu i dat nesto sveceniku.
__________________
[
Mrs B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 19:26   #93
Kad ste to dali?
Ja sam totalno luda više zbog te crkve....dragi mora na vjeronauk (nema Prvu Pričest ni Svetu Potvrdu),a ja sve to moram organizirati tj.naći gdje i kada.
Da nije Kršten sve bi bilo bez problem, potpiso bi izjavu da neće utjecati na moju vjeru i da će djeca biti odgojena u vjeri...i to je to!Ali ne...moramo komplicirati.....
Znam da se treba svečeniku platiti i da nema neke određene cijene,daš kolko daš, ali me zanima kada?Frendica je drugo jutro došla na misu i dala na misi...
Još smo dobili zabranu za bacanje latica,konfeta,trakica....ispred crkve...citiram:"došli ste na čisto, neka tako i ostane,a ako ne nebudete prvi koji bute pometali!!"
__________________
vrijeme je presporo za one koji čekaju, prebrzo za one koji se boje, predugo za one koji tuguju, prekratko za one koji se raduju, ali za one koji se vole vrijeme je viječnost
Susurro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 23:47   #94
Quote:
Susurro kaže: Pogledaj post
Kad ste to dali?
Ja sam totalno luda više zbog te crkve....dragi mora na vjeronauk (nema Prvu Pričest ni Svetu Potvrdu),a ja sve to moram organizirati tj.naći gdje i kada.
Da nije Kršten sve bi bilo bez problem, potpiso bi izjavu da neće utjecati na moju vjeru i da će djeca biti odgojena u vjeri...i to je to!Ali ne...moramo komplicirati.....
Znam da se treba svečeniku platiti i da nema neke određene cijene,daš kolko daš, ali me zanima kada?Frendica je drugo jutro došla na misu i dala na misi...
Još smo dobili zabranu za bacanje latica,konfeta,trakica....ispred crkve...citiram:"došli ste na čisto, neka tako i ostane,a ako ne nebudete prvi koji bute pometali!!"
Ak neko nije kršten, koliko sam informirana , mora se i krstiti.
Mi smo lovu dali posle obreda, prije neg smo se još u crkvi poslikali.
Našim gostima nije isto dao bacati rižu i ostalo , jer kaže da je to"... poganski običaj i nema nikakve temelje u krščanstvu...", a mislim fakat, koji vrag treba mlada rižu i zobene pahuljice u kosi
Nyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 08:08   #95
Quote:
Susurro kaže: Pogledaj post
Kad ste to dali?
Ja sam totalno luda više zbog te crkve....dragi mora na vjeronauk (nema Prvu Pričest ni Svetu Potvrdu),a ja sve to moram organizirati tj.naći gdje i kada.
Da nije Kršten sve bi bilo bez problem, potpiso bi izjavu da neće utjecati na moju vjeru i da će djeca biti odgojena u vjeri...i to je to!Ali ne...moramo komplicirati.....
dovoljno je da jedan od vas ima sve sakramente, drugi ne mora imati baš ništa. ja imam samo krštenje i možemo se bez problema vjenčati u crkvi. iako, ja sam krenula prošli tjedan na vjeronauk pa može i tvoj dragi tamo ako mu je blizu
__________________
Some days you're a windshield,
and some days you're a bug.
pandalavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 08:11   #96
Od frendice muž je ateista.Ona je htjela crkvu i bez problema su se vjenčali a da on nije ništa trebao obaviti,osim zaručničkog.Valjda ovisi od župe do župe
__________________
vrijeme je presporo za one koji čekaju, prebrzo za one koji se boje, predugo za one koji tuguju, prekratko za one koji se raduju, ali za one koji se vole vrijeme je viječnost
Susurro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 08:23   #97
mi smo vjenčanje platili dan prije vjenčanja, kad smo došli na ispovjed (odnosno vjenčanje je platio kum). Normalno malo više nego što je trebalo. Ja sam platila aranžman za crkvu (isto malo više nego što je trebalo). U nedjelju smo mu ondnjeli 1 flašu medene rakije, 1 flašu crnog i 1 bijelog vina (voli si popiti) i natrapala sam mu veliki pladanj svih vrsta mesa i jednu tacu s kolačima.

Slikali smo se s njim-pa mu još mislimo odnesti sliku i zahvalnicu-eto.

p.s.
kod nas vlč dođe i u salu pa se malo druži sa svima!
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 08:43   #98
moj dragi (muz) je bio sam krsten i vjencani smo bez problema (uz uputu da ne moze biti krsni kum, krizmani kum dok ne sredi ostale sakramanete)!!!! i to bi tako trebalo biti svugdje (prolistati topice)

sveceniku (fratru) smo platili 325 kn (25 za obitljesku knjizicu) na ''probi'' tj. dogovoru o detaljima, a nakon vjencanja smo mu dali jednu rakijucu (sto su dobivali i ostali gosti), onak, za uspomenu...
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 09:53   #99
Ateist i vjernik se mogu vjenčati, samo treba potpisati papir (ateist) da se neće protiviti odgajanju djece u vjeri. I platiti dodatnih 20 kuna nekakvih taksi. U onom formularu onda još napišu da ima prepreka za sklapanje braka, a to je to što je jedno od to dvoje ateist, ali se normalno vjenčaju. I to se ne bi trebalo razlikovati od župe do župe.
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 10:25   #100
Znam da se nebi trebalo razlikovati od župe do župe,ali bili smo na razgovoru sa svečenikom u mojoj župi koji nas neće vjenčati ako moj dragi neobavi sve što je potrebno, tj.ako se ne pričesti i ne firma.
__________________
vrijeme je presporo za one koji čekaju, prebrzo za one koji se boje, predugo za one koji tuguju, prekratko za one koji se raduju, ali za one koji se vole vrijeme je viječnost
Susurro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.