Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2015., 19:20   #1
Što bolji roditelji, to lošija djeca...

Koje je vaše neko objašnjenje,viđenje ovog „fenomena“.

Naime,imamo prilike to vidjeti na svakom čošku,da oni roditelji koji praktički podrede život svojoj djeci,na kraju budu „nagrađeni“,a oni koji žive svoj život kao da su oni jedini na ovome svijetu,na kraju imaju za djecu bolje ljude,i djecu koja ih puno više poštuju nego ove s početka.

Mogu uzeti i sebe za primjer,gdje su naši (moji) roditelji dosts toga podredili da nam priušte,i oni sami su bili neke crne ovce,pa ne govorimo o nekom izobilju,ali nemogu se žaliti...
Uvijek mi je otac znao/zna reći,ako imaš za učiti odi,ja ću sam to napraviti,ako treba nešto teže dići,on će se pomučiti i napraviti,ako treba nešto napraviti na +35,on/ oni će napraviti...
Ulaže u nas,u školstvo,znajući da je to jedan način da nam bude lakše u ovom okorjelom dobu...
S druge strane,primjer osobe iz dalje obitelji npr.,njemu je bitno da je on sit i napojen...
Ima naslijeđenu kuću,i još nešto sa strane,živi kao da je on sam na ovome svijetu,lijepo se kupi carsko meso,roštiljić,prijatelji,za jedan dan se potroši lijepi iznos-ima radničku plaću...
Djeca?
Oni koji su i imali volju,kvalitetu-nisu prošli dalje...tko ga jeb...bit će konobar ako je žensko,ako je muško fizikalac...
Sami si platili vozački,jer tko je on da to plaća....

Nakon par godina iskustva, ruke ko u šezdesetogodišnjak-a, a ima 24....
Kćer konobari,štaš bolje...

I na KRAJU,on ima više poštovanja nego moj otac,pa postali su i bolji ljudi...
Takvi primjera je na stotine..

Što reći?
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 23:00   #2
Pratim temu!
Primijetila sam isto...zašto? i mene zanima
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 23:51   #3
Quote:
anin1 kaže: Pogledaj post
Pratim temu!
Primijetila sam isto...zašto? i mene zanima
očito neobjašnjivo...kada nitko nema komentara...
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 12:35   #4
stvar je u tome kako definiramo "što bolji roditelj".

da se maknemo od roditeljstva na temu veza - je li najbolji partnet onaj koji sve žrtvuje za drugoga, i kako obično takvi prolaze u vezama?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 18:07   #5
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
stvar je u tome kako definiramo "što bolji roditelj".
+1

Iako to možda tada nisam mislila, ne bih nikako voljela da su roditelji sve ikad obavljali umjesto mene, da su sve ikad podredili meni, da su sve sami radili umjesto da su očekivali i od mene da se nekad pomučim i potrudim oko nečega. Mislim da bi ih to činilo lošijim roditeljima, a ne boljim.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 09:23   #6
U cijeloj situaciji je najgore što jedni roditelji koji baš sve rade za svoje dijete/djecu,pa ovi uopće nikad nemaju nikakve dužnosti,padaju preko onih roditelja koji svoju djecu uče obavezama i dužnostima..a djeca pak međusobno daju loš primjer drugoj djeci.
Teško je nekom desetgodišnja/ku/kinji shvatiti zašto njegov razredni prijatelj/ica nosi modni hit i 5 tisuća vrijedan mobitel,a nje/ni/govi roditelji njemu to ne daju..bez obzira što oni prvi nisu u ništa boljoj materijalnoj situaciji.A pogledam djevojčice s tonom šminke,zadnjim trendovskim kreacijama,a doma im isključuju plin,vodu ili struju..jer roditelji ne mogu platiti,smatram da su roditelji pošandrcali a ne djeca.
Gotovanski odgoj djece rezultira nezahvalnošću i nesposobnošću shvačanja pravih životnih vrijednosti.
Jedan takav primjer iz mog osobnog iskustva:
Pojavila se susjeda da joj "posudim" 3000 Kn jer njenoj curic(12 g) je neugodno u školi jer nema robicu kakvu nose druge curice..a ona bi joj tako rado kupila.A istovremeno u kući su im isključili i vodu i struju jer nisu godinu dana platili,a otac zarađuje cca 2000 eura..Naravno da sam odbila.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 11:29   #7
apsolutno podilaženje djeci ne znači bivanje boljim roditeljem.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 11:55   #8
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
stvar je u tome kako definiramo "što bolji roditelj".
tako je.
a definicija dobrog roditeljstva kao "podređivanja života svojoj djeci", žrtvovanja za djecu, činjenja stvari umjesto djece nije točna, dapače.
to nije dobro ni za djecu, a ni za roditelje.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 21:07   #9
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
I na KRAJU,on ima više poštovanja nego moj otac,pa postali su i bolji ljudi...
šta su to "bolji ljudi"?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 08:39   #10
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
šta su to "bolji ljudi"?
Ljudi koji poštuju sebe same i druge ljude oko sebe.
U tematskom smislu,bez obzira kakvim ih procjenjuju:
vlastite roditelje.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 14:04   #11
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
....I na KRAJU,on ima više poštovanja nego moj otac,pa postali su i bolji ljudi...
Takvi primjera je na stotine..

Što reći?
zašto ti ne poštuješ više svog oca nakon svega što je za tebe napravio?...
inace, ovo govori više o tebi/meni kao osobi nego o onom koji poštuje svog oca samo zato jer mu je otac...
i nije ti to nikakav fenomen, to ti je samo dokaz u što se kao ljudi pretvaramo...a, takvih primjera imaš svugdje i u svemu...u susjedstvu, na poslu, školi...itd...nezahvalni smo, zlocesti, ljigavi, bez poštovanja i morala...i, to ti je to
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 16:37   #12
I ja mislim da je puno teže pustiti dijete da se samo bori u životu za neke stari, nego sve uraditi za njega.
Moji su apsolutno sve radili za mene i brata, postavljali se zaštitinički, veličali nas do nebesa, a sva druga djeca su bila smo sjena našeg savršenstva... Takva odgoj nimalo mi nije pomogao izgraditi samopouzdanje niti me naučio životu.
Sa svojom maleckom se trudim raditi drugačije. Recimo, neki dan hoće da se ljulja. Ljulja je nisko pa je ona teoretski može dohvatiti i sjesti na nju. Ja sjedim s prijateljicom, ona me zove da je stavim na ljulju. Meni je najmanji problem bio ustati se i staviti je na ljulju, ali sam joj rekla: Pokušaj sama. Pokušala je i rekla da ne može. Rekla sam joj da pokuša ponovno i nakon nekoliko puta je uspjela i bila presretna, pucala je od ponosa. Odgurnula bi se nogama i sama se zaljuljala. Dva puta je i pala i udarila glavom u ljulju (plastičnu, ništa strašno), utješila sam je i ona je ponovno sama sjela na ljulju i sama se ljuljala.
Netko sa strane je možda pomislio da sam lijena i nemarna majka, ali moji motivi su bili sasvim druge prirode.

Ili, kad mi se žali na nekoga, a nije ništa opasno... Npr, jučer se igra s prijateljem i on je prska vodom, ona dolazi meni i kaže mi: Mama, M. me prska! Ja joj kažem da se on tako igra i da prska i ona njega ako želi, a ako ne želi da se ode igrati s nečim drugim. Sva sretna je otrčala do vode, prskala ga i baš su uživali. Moja mama bi dreknula na to dijete i rekla da me ni slučajno više ne smije poprskati.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 10:38   #13
sviđa mi se tvoj odgoj
ja sam kao tvoja mama
i šta je najgore, neće mi pasti na pamet drugačije raditi
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 14:13   #14
Pa zasto, ako ti se ne svidja, nego ovaj nuklein vidis kao bolji?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 14:58   #15
pa zato što bi ja kad bi meni tako dijete došlo i reklo da ga drugo dijete prska, na prvu reagirala kao nukleina majka
ili to sa ljuljačkom, ne bi mi palo na pamet da mu velim da sam proba nego bi odmah skočila.
a voljela bi da bi mi uopće palo na pamet reći mu: ajde sam probaj. ali sam takav karakter pa mi to neće pasti na pamet nego ću skakati oko njega.

eto zato
a nije dobro to moje, i svjesna sam toga. a možda se uspijem malo i preokrenuti
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 15:00   #16
imas vremena, poradi na tome
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 15:19   #17
Ima i svjesnost o tome, sto vjerojatno kod nukleine mame nije bio slucaj.
S time je vec u ogromnoj prednosti.

@vlovrec pobijedi instinkt, natjeraj se na drugaciju reakciju...za pocetak nauci da ne trcis, nego si das vremena da osmislis pravi potez. Koji put dijete i treba pomoc, treba uskociti ....ali ne bas na svaki mamaaaaa...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 14:34   #18
meni je ovo iz naslova da prostite nista doli glupi klisej. apsolutno ne mora bit istina.
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 20:05   #19
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
I ja mislim da je puno teže pustiti dijete da se samo bori u životu za neke stari, nego sve uraditi za njega.
Moji su apsolutno sve radili za mene i brata, postavljali se zaštitinički, veličali nas do nebesa, a sva druga djeca su bila smo sjena našeg savršenstva... Takva odgoj nimalo mi nije pomogao izgraditi samopouzdanje niti me naučio životu.
Sa svojom maleckom se trudim raditi drugačije. Recimo, neki dan hoće da se ljulja. Ljulja je nisko pa je ona teoretski može dohvatiti i sjesti na nju. Ja sjedim s prijateljicom, ona me zove da je stavim na ljulju. Meni je najmanji problem bio ustati se i staviti je na ljulju, ali sam joj rekla: Pokušaj sama. Pokušala je i rekla da ne može. Rekla sam joj da pokuša ponovno i nakon nekoliko puta je uspjela i bila presretna, pucala je od ponosa. Odgurnula bi se nogama i sama se zaljuljala. Dva puta je i pala i udarila glavom u ljulju (plastičnu, ništa strašno), utješila sam je i ona je ponovno sama sjela na ljulju i sama se ljuljala.
Netko sa strane je možda pomislio da sam lijena i nemarna majka, ali moji motivi su bili sasvim druge prirode.

Ili, kad mi se žali na nekoga, a nije ništa opasno... Npr, jučer se igra s prijateljem i on je prska vodom, ona dolazi meni i kaže mi: Mama, M. me prska! Ja joj kažem da se on tako igra i da prska i ona njega ako želi, a ako ne želi da se ode igrati s nečim drugim. Sva sretna je otrčala do vode, prskala ga i baš su uživali. Moja mama bi dreknula na to dijete i rekla da me ni slučajno više ne smije poprskati.

Ovaj post potpisujem.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 19:10   #20
ukratko...

dobar roditelj - onaj tko je odgojio samostalnu, moralnu, empatičnu osobu koja je sposobna preuzeti odgovornost za svoja djela. to je osoba koja cijeni i uvažava druge, te je jednako tako sposobna izboriti se za svoja prava, nastupati argumentirano i odlučno. to je osoba koja se poštuje i brine o sebi, baš kao i o drugima. brine o svom zdravlju, ponašanju, svojoj edukaciji, te se neometano kreativno izražava ukoliko ima takvih afiniteta.

loš roditelj - onaj tko je odgojio bahatu, arogantnu osobu koja ne preuzima odgovornost, ne mari za druge, koja nije u stanju brinut se ni za sebe, ni za druge, već samo gleda zadovoljiti trenutne potrebe. to je osoba koja laže, mulja, često je u kriminalnom miljeu, u stanju je pregaziti sve i svakog da bi došla do cilja. to je osoba koja prolazi svijetom kao crna rupa, te se sukladno funkciji crne rupe i ponaša i hoda ovom planetom.

javim za nekoliko godina kad mi dijete odraste kakav sam roditelj ispala...

a to hoće li me sutra dijete cijeniti.... ako je ovo potonje opisano govno od čovjeka onda sigurno da neće. no to bi u tom slučaju uistinu bio najmanji problem.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.