Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2007., 13:57   #81
tako je sly!
to su novci mladenaca a nažalost još ih ima puno koji misle da su iako su oni ti koji trebaju biti plaćeni, ustvari šefovi.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 13:58   #82
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
..jel tako?
je
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 14:03   #83
Da su me očerupavali na svakom koraku jesu i još uvijek, istina samo još mjesec i pol, i to kao kokoš!Cijene su bolesno astronomske, jadni oni šta će se ženit za par godina , a ne ne, neće više biti mgalomanskih svadbica! Hvala Bogu, meni ta lova nije toliki problem, ali nekad ono fakat staneš, i pitaš se zar to stvarno toliko košta, i to čim uzmeš neke malo bolje u tom poslu, hop, ajmo gore par tisućica! E i onda još ništa od pregovora !
Meni su u Westinu toliko bili ljubazni, da li mi mog čovjeka za kontakt, sve fino u rukavicama, dogovorim kavicu, pa dođem, pa ne platim parking, jer ću tu imat svadbu, ma ludnica , čista profesionalnost, i jedno od rijetki mjesta gdje sam progurala svaku svoju ideju, a šefica mi kažek može, to ionako Vi sve plaćate! To te ja pitam, i tako je to u bijelom svijetu! Bar mislim!
Zairra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:43   #84
Ajmo se vratit temi...... Sta bi jos trebali pitati?
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:53   #85
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Ajmo se vratit temi...... Sta bi jos trebali pitati?
- Kod fotografa recimo dal su slike za zahvalnice u cijeni jer kod nekih jesu kod nekih nisu
- Jos bi pripomenula sto se tice relacije slasticar-restoran da danas puno restorana ne zeli da se dovezu kolaci od slasticara/zena koje peku kolace a koje nemaju registriranu firmu
- Dal restoran moze uskladistiti tortu do ponoci ( susjedi se torta rastopila u Buncicu jer je nisu stavili u frizider zbog "manjka mjesta"
- Jos nesto vezano za restoran!!! Neki restorani ne dozvoljavaju konfete
(npr: konfete u balon exploziji) pa cak i baloncice

Evo ja malo otisla i u sirinu ali nadam se da ce pomoc ...kad se jos neceg sjetim, javim
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:55   #86
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Ajmo se vratit temi...... Sta bi jos trebali pitati?
hihihihihi ... Magg dobar pokušaj vidjeti ćemo hoće li uspjeti

Fotograf - pitanje 1.- kada ga idete birati pitajte da vam pokaže jedan kompletan album svadbe, a ne da vam pokaže izbor svojih najboljih fotografija, isto tako pitajte ga da vam pokaže fotografije onog tima fotografa koji će vas doći snimati na svadbu .. tako da znate što kupujete.
Fotograf - pitanje 2.- pitajte ga koji mu je rok isporuke za dvd-e i slike, tako da znate
Fotograf - pitanje 3. - ako unaprijed znate da želite naglasak na nešto recite to fotografu unaprijed, znači ukoliko želite neke posebne slike

drugog se ne mogu sjetiti
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:56   #87
Super, hvala Ako se jos neceg sjetis udri

Moram si napravit listu sa tim pitanjima.. Imam ja jos hrpu njih za salu...
Bend si jos moram smislit sta da ih upitam Na prvoj stranici ima dobri pitanja... A mozda se jos necega sjetite......


Sanja he he ak ne uspije -
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:58   #88
Eh da ...

Pitanje za restoran - vrlo bitno, iako kuhinja restorana zna ili bi to trebala znati koliko dugo im treba da priprave neko jelo i kada će ga staviti na stol, pitajte ih za to i probajte uskladiti isto s muzikom .... jer je meni muzika morala raditi pauze radi kuhinje i gotovih jela
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 16:00   #89
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Bend si jos moram smislit sta da ih upitam


Sanja he he ak ne uspije -
Bend

1. naglasite im da nema najavljivanja mladenaca dok apsolutno svi ljudi ne sjednu za svoje stolove
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 16:01   #90
Mene opcenito zanima kad se tocno rade pauze.. Samo za vrijeme jela, znaci kad svi imaju za stolom hranu pa i bend pauzira/vecera?
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 16:43   #91
kod mene je muzika bila u savršenom skladu sa restoranom za što je bio zaslužan voditelj restorana koji je na neki naćin od našeg dolaska bio koordinator svadbe...mi nismo o nićemu brinuli...tako da to provjerite sa muzikom i restačem...naša muzika je svirala več milijon puta u Lidu pa su i s te strane več sve znali...Što se muzike tiće nemojte biti lijene (iz iskustva) i tražite od muzike da vam da repertoar i skrižajte stvari koje ne želite i samim time dobit čete i uvid u širinu njihovog repertoara i naglasite što da obavezno sviraju...možda sam pretjerala al osobno da sam to napravila danas nebi imala gorak okus u ustima...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 16:51   #92
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
kod mene je muzika bila u savršenom skladu sa restoranom za što je bio zaslužan voditelj restorana koji je na neki naćin od našeg dolaska bio koordinator svadbe...mi nismo o nićemu brinuli...tako da to provjerite sa muzikom i restačem...naša muzika je svirala več milijon puta u Lidu pa su i s te strane več sve znali...Što se muzike tiće nemojte biti lijene (iz iskustva) i tražite od muzike da vam da repertoar i skrižajte stvari koje ne želite i samim time dobit čete i uvid u širinu njihovog repertoara i naglasite što da obavezno sviraju...možda sam pretjerala al osobno da sam to napravila danas nebi imala gorak okus u ustima...
Niti to nije garancija znam iz iskustva :-)
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 17:11   #93
jedna od bitnih stvari kod benda je da se dogovorite oko toga kako će komentirati rezanje torte i slične hajlajte večeri, da vam se ne dogodi npr. da imate religiozne goste a ovi počnu prek razglasa "gurni ga dublje.... sve obliži..." i slično. zvuči bedasto, al zna bit škakljivih situacija, vidio ja
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 22:42   #94
da ovo oko rezanje torte imam vec na popisu
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 22:59   #95
Ništa, morat ću još jedan popis napraviti
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 08:56   #96
Fora tema!
Neznam zašto (zapravo nisam o tome uopće razmišljala) ali sam na popis gostiju automatski dodala fotografa, snimatelja, svećenika i njegovu ženu itd... Naime ne samo da sam ih stavila na popis i zbroila u ukupan broj ljudi nego i svi ti ostaju tamo spavati (u hotelu kao i mi) jer mi je bed ljude u neko doba noći slati doma. Npr. neki od njih bit će samnom tamo skoro cijeli dan i noć i zbilja mi je bed ljude onda poslat doma jer svadba nije u Zg nego 1h dalje. Tako da samo i spavanje odmah uračunali u troškove + spavanje za roditelje sa bebama (bit će ih troje sa bebama od par mjeseci-sve rodbina pa nema kome ostaviti bebe jer su svi na svadbi) + sve one koji vidimo da su malo cugnuli i da nema šanse da voze . Eto na kraju je cijena porasla za par tisuća kuna ali nekako nisam takva da bi im mogla reći e sad je svadba prošla...snađite se ko kako zna. Nedaj Bože da se nekom nešto desi jer se pijan vozio (ok znam nije moja krivica ali svejedno) ili jer je zaspao po putu itd.. mislim da bi me to mučilo cijeli život. Zato smo se dragi i ja dogovorili da rezerviramo bar 15-tak soba i Zato rađe platim spavanje i mirno spavam i ja.Ok možda i neću spavati ...ko zna A i kroz druženje zbog svadbe zbilja sam se skompala sa svima i svi su mi tako dragi da nebi imala obraza za tako nešto. Svi se toliko trude da mislim da je to najmanje što mogu ja uraditi za njih.

Cure držite fige ... čekam odgovor od restorana da li ću moći imati svadbu na otvorenom pored jezera, posla sam im ovih dana dopis sa cijelim objašnjenjem Ako me odbiju onda ću
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 23:41   #97
Evo citam malo ovdje, pa evo par savjeta;

- obavezno u restoranu napomenuti da sef sale po dogovorenom protokolu dogovara stanke sa muzikom, jer vjerujte mi da vam se nece trcat svaki cas do muzike pa do sefa sale i obrnuto, (sad torta sad juha, sad buket itd=

- napomenite muzici sastav gostiju i odmah im jasno i glasno kazite sto ne zelite da sviraju, (nema navijackih himni zato sto od ujne Mare unuk voli Dinamo)

-mojim muzicarima su neki decki popodne slagali instrumente i dosli su navece na svadbu i cijelu vecer sjedili i pili, tak da nisam platila za 4 muzicara nego za 6-razjasnite to odmah da takve stvari ne zelite

-fotograf neka bude na mjestu sa kojeg ce imati pristup da vam poslika sve sto se dogadja na svadbi, vjerujte mi to je najvaznije

-u restoranu napomenite da zelite da sve bude frisko i obilno, jer vi to placate pogotovo ako su vam svadbe subotom, jer znaju podgrijati hranu od petka.

-zamolite nekog od rodbine(4-5 osoba) da se pobrine oko kolaca ako ih mislite ujutro dijeliti, jer ne zelite vi ujutro 2 sata stajat kraj vrata i dijelit kolace, a nebi bilo lijepo ni da jedna osoba to sama radi, pa svatko malo i svi ce bit sretni...

-slasticar kad doveze tortu nek napomene da mora u frizider jer konobari to ponekad zaborave

-cvjecarki dajte broj restorana, da moze dogovorit kad da doveze cvijece, jer u vecini restorana se npr. nemoze cvijece dovest ujutro nego popodne, a vjerujte mi nije lijepo kad konobari slazu cvijece po svom, suprotno od dogovora, mladenaca i cvjecarke

Toliko za sada...
Kandela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 00:39   #98
Quote:
Kandela kaže: Pogledaj post

-u restoranu napomenite da zelite da sve bude frisko i obilno, jer vi to placate pogotovo ako su vam svadbe subotom, jer znaju podgrijati hranu od petka.
u mom restoranu (iako smo sto puta to napomenuli da se ne obrukamo pred stranim gostima), ne da nije bilo frisko i obilno vec je NESTALO hrane usred vecere-dakle nije je bilo dovoljno (a moji gosti nisu nesto narocito prozdrljivi)!!!

radi se o STAROJ VURI ako nekome uopce adne na pamet tamo raditi festu....
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 08:28   #99
Dobro jutro svima. Trebam HITNU pomoć.
Danas idemo na finalni dogovor sa bendom, dogovoriti sve detalje i protokol, pa vas molim sve ideje i savjete na što moram obratiti pozornost. Hvala!
milica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 08:48   #100
Milice123,
ne paničari!
Ako si uzela dobar i iskusan band (a vjerujem da jesi!), budi bez brige jer takvi band-ovi jako dobro znaju svoj posao i sigurno će ti i oni sami pomoći savjetima.
on_i_ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.