Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2007., 20:03   #41
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Mali ispravak, Drakulj je ona a ne on°.

Znak Djevice je podijeljen na 8 i 9 kuću (Saturn se nalazi u 8) ali egzaktni kvadrat na ASC će biti kad Saturn zađe iz moje 8 u 9 kuću.

Znači ASC na 24 Strijelca, Saturn na 8 Djevice u natalu.
Dakle najprije suočavanje sa samom sobom jer se najprije dešava Saturnov povratak (već na zimu ove godine).Kao što sam rekla Saturnov se povratak vezuje za miijenjanje sebe u smislu sazrijevanja i odrastanja ,preuzimanja odgovornosti,riješavanja problema...Ja ga još nisam doživila al nema izuzetaka što se tiče Saturnovog povratka.Definitivno to je period kad je najvažnije suočiti se sa onim što nas je mučilo zadnjih godina i pravilo nam probleme.

Potom ti slijedi Saturnov ulazak u devetu kuću ,vjerujem da ćeš se dotad "pomiriti "sa Saturnom i da nećeš ni osjetiti tu kvadraturu na Ascedent jer ćeš već početi "nov život"
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 23:02   #42
a kad meni saturn udje u drugu kucu? jel mi to znaci muke sa financijama?
Nije fer ako to znaci to Pa taman treba da se zaposlim
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 01:01   #43
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Dakle najprije suočavanje sa samom sobom jer se najprije dešava Saturnov povratak (već na zimu ove godine).Kao što sam rekla Saturnov se povratak vezuje za miijenjanje sebe u smislu sazrijevanja i odrastanja ,preuzimanja odgovornosti,riješavanja problema...Ja ga još nisam doživila al nema izuzetaka što se tiče Saturnovog povratka.Definitivno to je period kad je najvažnije suočiti se sa onim što nas je mučilo zadnjih godina i pravilo nam probleme.

Potom ti slijedi Saturnov ulazak u devetu kuću ,vjerujem da ćeš se dotad "pomiriti "sa Saturnom i da nećeš ni osjetiti tu kvadraturu na Ascedent jer ćeš već početi "nov život"
Slažem se, pomalo već i osjećam kako je došlo vrijeme za promjene ali one dubinske. Neke stvari još moram riješiti koje mi stvaraju prepreke. Na kraju mi se čini da će mi taj 'strogi' Saturn biti korisniji za put kroz život od dobrog Jupitera.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 02:26   #44
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Slažem se, pomalo već i osjećam kako je došlo vrijeme za promjene ali one dubinske. Neke stvari još moram riješiti koje mi stvaraju prepreke. Na kraju mi se čini da će mi taj 'strogi' Saturn biti korisniji za put kroz život od dobrog Jupitera.


To je,kažu,svrha Saturna.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 03:06   #45
E sad,pošto mi se ne spava jer me jako iznervirala jedna osoba sa saturnovskim mjesecom (Zašto su tako surovi? ) riješila sam da vam postavim nešto malo o aspektima Saturna u natalu

Saturn u aspektu sa Suncem :Borci,ljudi koji se rvu sa životom ,sve što dobiju "na tacni" ili uz nečiju pomoć razočara ih.Kada snagom sopstvenih ruku urade nešto od svog života onda je to nešto što zaslužuje aplauz.
Ovaj uspjeh najčešće im dolazi prilikom "Saturnovog povratka". (evo primjera gdje je milostan )
Postignuvši to ,ovaj Saturn je zadovoljan,pršti od samopouzdanja.(ove osobe teško se mire sa neuspjehom).
Prisutno je i samosažaljenje kod ovih osoba nad svojom gorkom sudbinom,čak i ako je riječ o izuzetno veselim i šarmantnim osobama,šaliće se na račun toga ali će obavezno pominjati
Ovi kontakti Saturna sa Suncem i jesu praćeni teškim uslovima u djetinjstvu.(Čak i ako je u pitanju harmoničan aspekt!)Odnos sa ocem je loš od samog početka -njegova hladnoća,prenaglašavanje dužnosti,obaveza,itd.Postoji i slučaj da je otac pun nježnosti ali slab i nesposoban ,bolestan,ili teškog materijalnog stanja.
Zato jake osobe sa ovim aspektom u glavi stvaraju novu figuru muškarca..ili imaju teškoće kroz život.
Opozicija nekada zna da se manifestuje i da osoba tvrdi da nije ambiciozna,da je uspjeh uopšte ne privlači.Međutim iza tog se obično krije nesigurnost u te ambicije.Ova opozicija je prisutna i kod alkoholičara..ali to su ekstremni slučajevi.



Saturn u aspektu sa Mjesecom: Mjesec naravno predstavlja majku,naš odnos sa njom ,djetinjstvo,korijene iz kojih se razvija karakter ,atmosferu koja preovladava u domu u djetinjstvu.
Ovdje je riječ o osobi koja je imala teško djetinjstvo,ili je bilo siromašno,ili ako je bilo u izobilju nedostajalo je topline i spontanosti u emocionalnom izražavanju.Samim tim,ove osobe postaju pomalo stidljive,sa teškoćama u emotivnom izražavanju,često se povlače u sebe iz opreznosti.Majka je uzdržana ili na neki drugi način predstavlja razočarenje.
Kod lakših aspekata (trigon,sekstil) ovdje je prisutna stabilnost i postojanost ali ipak je česta mrzovoljna osamljenost,uzdržanost,izolacija..Osoba stvara zid oko sebe kojeg nije lako razbiti.
Dakle ,roditelji ovoj osobi često predstavljaju razočarenje ,i često ova osoba pali sve mostove iza sebe.
Ovaj aspekt u horoskopu muškarca se ispoljava u privlačenju partnerki koje su agresivne,dominantne i ne obećava ništa dobro.On se obično zakopa u svoje obaveze i rad,teško ispoljava osjećanja i samom sebi-pokušava da "ne vidi" usamljenost i ranjivost koje ga nagrizaju iznutra.

Kod žene sa ovim aspektom prisutna je emotivna zatvorenost.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 03:22   #46
Saturn u aspektu sa Merkurom : Ovi aspekti ne proizvode stres i frustraciju,već se kombinacija ove dvije planete povezuje sa diplomatijom,taktom,oštroumnošću,poslovnom promoćurnošću,dobrom koncentacijom.
Manje atraktivna lica ovog aspekta su lažov ,sklonost ka izvrdavanju,krutost u stavovima.
U jako lošim aspektima ,ovo je dijete čiju su intaligenciju i radoznalost roditelji gušili i sputavali,često mu govorili da je glupo i da ne zna ništa.Često ova osoba i dobije kompleks da je glupa,da je loš đak i da na izvjestan način je razočarao svoje roditelje.Kasnije može postati ćutljiva,nesigurna u društvu,ali ovo je osoba sa najvećim koeficijentom intaligencije u tom istom društvu.Njihov cinizam ih brani od normalnog,opuštenog razgovora o nekoj temi.
Ovo su i osobe sposobne da se smoobrazuju,da pokopaju po suštini stvari,steknu iskustvo kojeg inače jako cijene.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 04:00   #47
Saturn u aspektu sa VeneromSpada u najbolnije aspekte,donosi razočarenje u ljubavi,i daje osjećaj osobi da su sreća i uživanje u životu za nju nedostižni.Sve to ako usamljenost i odbijanje u jednom periodu života zagorčaju život,unište samopouzdanje i stvore jedan grč koji nije lako otkloniti.
Kažu da ove osobe mogu da ostvare jedan trajan odnos pun povjerenja ,ali njihov nesvjestan strah ih koči.Ovo je najčešće dijete pomalo neodgovornih roditelja,koji su ga zapostavljali u djetinjstvu.I kako god da se drugačije projektovao ovaj aspekt,uvijek je prisutna doza emotivnog zapostavljanja djeteta i za njega je najbolje da se što prije osamostali.
Ovi ljudi su najčešće stalno gladni ljubavi i ,u životu ih dosta često prati osjećaj nevoljenosti,čak i kada to jesu.I stalno traže još..i još...Dakle ovdje je Saturn dao kompleks nevoljenosti.One se dure il plaču il nastoje da nanesu bol.Kada ispoljavaju ljubav,to je često na nivou djeteta od 4 god Jednostavno,plaše se da će biti nevoljeni,da će ostati sami.

Nekad ove osobe mogu pokazati hladan odbrambeni stav,sumnjičavu i ljubomornu prirodu koja neprestalno očekuje da će biti izdana,ostavljena.Muškarac gaji duboko nepovjerenje prema ženama.Neće mu se dopasti inaligentna,samosvjesna žena jer takvu ne može da drži pod kontrolom.Muški šovinista je najčešće muškarac sa ovim aspektom

U horoskopu žene,ovaj aspekt pomalo negativno utiče na njeno samopouzdanje u smislu njene ženstvenosti.
Na prvom joj je mjestu da bude voljena,ma koliko to potiskivala,da joj se dive,da je smatraju lijepom.Često su ovo zaista fizički privlačne osobe ,ali u stalnom strahu da nisu. Ova žena pravi neprijateljstva sa drugim ženama i najviše joj odgovara druženje sa muškarcima koji su potajno zaljubljeni u nju ili joj se dive
Ovo su usjedjelice,ili prostitutke ili žene koje se svjesno zaljubljuju u muškarca koji ih ne može povrijediti.Često su ovo žene "mučenice" nezadovoljne svojim brakom al se ne razvode.
Za osobu koja je po prirodi senzitivna i romantična,ovo je dosta težak aspekt.Onima koje su manje takve obično posao nudi spas i u njega bježe.

Kod ovog aspekta,stvar je u tome da osoba mora prvo naučiti da voli sebe.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 04:06   #48
Slijedi nastavak..prispavalo mi se
Moram još napomenuti da nisam ja ovoliko pametna već Liz Grin koju sam parafrazirala
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 08:56   #49
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Mali ispravak, Drakulj je ona a ne on°.
Drakuljica, izvinjavam se
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 08:57   #50
Quote:
sweet Irma kaže: Pogledaj post
evo recimo, vidim da mi slijedi kvadrat tranzitnog saturna iz druge kuće na natalni mars. A mars mi je natalno u 12 kući, a inače je vladar mog mjeseca. Ne znam ako sam jasna

malo sam se vraćala unazad i vidim da kada mi je saturn bio u konjukciji sa natalnim marsom, da mi je donio jednu važnu mušku osobu, zatim kada su nakon toga bili u sekstilu ta muška osoba se, recimo, vratila u moj život na neki način.. e sada kada budu u kvadratu može li to značiti definitivan odlazak te osobe iz mog života?

može li netko riješiti moju zagonetku?ja se zaista trudim )
Sagan, imaš možda tako napisano ili neki link koji tumači tranzite, pa da si mogu pogledati za značenje ovog kvadrata koji će mene mučiti..
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 08:59   #51
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Zanima me što ako se Jarac nalazi uklješten (kod mene u 1 kući)?
Gledam ga kao i vladara ASC. Što bi značilo da imaš 2 podznaka , imam sličan slučaj sa uklještenim znakom u 1. kući.

Quote:
ASC je u Strijelcu na 24 stupnju, i kad Saturn zađe u Djevicu (a moj natalni Saturn je u Djevici inače, na 8 stupnju, u 8 kući) napravit će mi kvadrat na ASC. Vladar ASC -a je Jupiter (na 7 stupnju Lava u 8 kući).
Hoće biti puno štete?
Zaboravi na taj kvadrat i više se koncentriraj na Saturnov povratak koji će sigurno lagano početi djelovati kad Saturn uđe u djevicu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 13:45   #52
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Saturn u aspektu sa VeneromSpada u najbolnije aspekte,donosi razočarenje u ljubavi,i daje osjećaj osobi da su sreća i uživanje u životu za nju nedostižni.Sve to ako usamljenost i odbijanje u jednom periodu života zagorčaju život,unište samopouzdanje i stvore jedan grč koji nije lako otkloniti.
Kažu da ove osobe mogu da ostvare jedan trajan odnos pun povjerenja ,ali njihov nesvjestan strah ih koči.Ovo je najčešće dijete pomalo neodgovornih roditelja,koji su ga zapostavljali u djetinjstvu.I kako god da se drugačije projektovao ovaj aspekt,uvijek je prisutna doza emotivnog zapostavljanja djeteta i za njega je najbolje da se što prije osamostali.
Ovi ljudi su najčešće stalno gladni ljubavi i ,u životu ih dosta često prati osjećaj nevoljenosti,čak i kada to jesu.I stalno traže još..i još...Dakle ovdje je Saturn dao kompleks nevoljenosti.One se dure il plaču il nastoje da nanesu bol.Kada ispoljavaju ljubav,to je često na nivou djeteta od 4 god Jednostavno,plaše se da će biti nevoljeni,da će ostati sami.

Nekad ove osobe mogu pokazati hladan odbrambeni stav,sumnjičavu i ljubomornu prirodu koja neprestalno očekuje da će biti izdana,ostavljena.Muškarac gaji duboko nepovjerenje prema ženama.Neće mu se dopasti inaligentna,samosvjesna žena jer takvu ne može da drži pod kontrolom.Muški šovinista je najčešće muškarac sa ovim aspektom
ajme, šokirana sam: kako precizan opis tipa kojeg znam. dapače, pitala sam na onoj temi o aspektima za objašnjenje njegovog aspekta - konjukcija sunca i venere u opoziciji sa saturnom, ali mi nitko nije odgovorio. evo, ovdje sam našla objašnjenje. moram reći da se jako poklapa... thanks, sagan! nestrpljivo čekam dalje.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 15:19   #53
Quote:
sweet Irma kaže: Pogledaj post
Sagan, imaš možda tako napisano ili neki link koji tumači tranzite, pa da si mogu pogledati za značenje ovog kvadrata koji će mene mučiti..
Čim nađem nešto više o tome postaviću ti to
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 15:21   #54
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
ajme, šokirana sam: kako precizan opis tipa kojeg znam. dapače, pitala sam na onoj temi o aspektima za objašnjenje njegovog aspekta - konjukcija sunca i venere u opoziciji sa saturnom, ali mi nitko nije odgovorio. evo, ovdje sam našla objašnjenje. moram reći da se jako poklapa... thanks, sagan! nestrpljivo čekam dalje.
Tu sam uplela malo i ličnog iskustva sa tim aspektom.
Ajda,baš mi je drago da ti je pomoglo.
Da,to je najčešće slika muškarca koji ne vjeruje ženama.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 15:22   #55
da, sagan, lijepo si opisala taj aspekat. Nisam mu ranije pridavala paznju ali kad sam ovo procitala
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 15:31   #56
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Tu sam uplela malo i ličnog iskustva sa tim aspektom.
Ajda,baš mi je drago da ti je pomoglo.
Da,to je najčešće slika muškarca koji ne vjeruje ženama.
ti si imala iskustva s muškarcem koji ima taj aspekt? je li se baš radilo o opoziciji venere i saturna?

ja sam bila jako zaljubljena u tipa koji ima taj aspekt. i mogu ti reći da je on upropastio odnos sa svojom krutosti, totalnim nedostatkom spontaniteta, užasnim kompliciranjem i nesposobnošću da se "razmekša" i opusti. točno kad vidiš da se zapravo guši od osjećaja, on bi uključio nekakvu krutost, pa i ono durenje koje si spomenula (poput malog djeteta)...pa nekakvo "kažnjavanje", da ti točno ni ne znaš zašto, nastojanje da nanese bol, koje si također spomenula ..
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 15:39   #57
Saturn u aspektu sa Marsom: Srednjovjekovni astrolozi su ovakav aspekt povezivali sa okrutnošću i sadizmom,bezobzirnošću i sebičnosti.
Međutim,iskustvo je pokazalo da ovaj aspekt često pokazuje i okrutnost drugih prema dotičnom pojedincu.dobre strane bi bile sposobnost dobre organizacije i kontrola volje.
Budući da je ovo kombinacija manjeg i većeg malefika,Saturn-Mars kontakt je vezan za podložnost nesrećama,nasilje,konflikt sa autoritetom,sklonost ka privlačenju neprijatelja,konfliktnih situacija.
Ovaj je aspekt je teži kada se nađe u horoskopu muškarca ,kao što je kontakt Venera-Saturn problematičniji za ženu.(Venera će se u horoskopu muškarca često projektovati na ženu,a mars u ženskom horoskopu na muškarca u njenom životu)

Ovo je aspekt onog ko voli da nameće svoju volju,da potčinjava i da agresivno i burno reaguje ,prenaglašena je muškost.
(Postoji i druga krajnost,kada je muškarac sa ovim aspektom pasivna i njime doslovno vlada njeova žena i omiljen je među ženskim članovima porodice ,ali kad tad pokazaće izliv bijesa.)Možda će zloupotrebljavati žene ili ih tretirati kao seksualne objekte jer mu to pomaže da se osjeća sigurnijim.

Ovo su često osobe kojima je otac bio jak autoritet ,ograničavao slobodu ,vaspitavao kruto,religiozno..

Ljudi sa ovim aspektom često imaju stav zasnovan na gorkom iskustvu da je napad najbolja odbrana.Prisutna je razdražljivost i eksplozivnost.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 15:47   #58
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
ti si imala iskustva s muškarcem koji ima taj aspekt? je li se baš radilo o opoziciji venere i saturna?

ja sam bila jako zaljubljena u tipa koji ima taj aspekt. i mogu ti reći da je on upropastio odnos sa svojom krutosti, totalnim nedostatkom spontaniteta, užasnim kompliciranjem i nesposobnošću da se "razmekša" i opusti. točno kad vidiš da se zapravo guši od osjećaja, on bi uključio nekakvu krutost, pa i ono durenje koje si spomenula (poput malog djeteta)...pa nekakvo "kažnjavanje", da ti točno ni ne znaš zašto, nastojanje da nanese bol, koje si također spomenula ..
Imam još uvijek,svaki se dan susretnem sa tom opozicijom u njegovom horoskopu. Al,imam je i ja To je dosta težak aspekt i različito djeluje na muškarca i ženu.
Vidi,to su muškarci koji mogu sami,koji će dugo birati svoju Veneru dok ne budu potpuno sigurni u njenu vijernost i odanost.Oni su,ustvari velika djeca koja se plaše da će biti ostavljena.Ako si bila u vezi sa tim muškarcem onda znaš o čemu pišemtalno čeka da nešto krene naopako,da ga prevariš i ostaviš,da kaže "Eto,znao sam".Stalno traže potvrdu da su voljeni i potrebna im je veeelika količina te sigurnosti.Jako su sumnjičavi.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 16:05   #59
Saturn-Jupiter: Ovaj kontakt nije toliko ličan kao u prethodnim primjerima,međutim može ukazivati na fatalistički stav prema životu.Znači,ovi kontakti iako nisu isuviše lični,mogu uticati na individuin stav prema životu ,na njenu unutrašnju filozofiju.

Kvadrati i opozicije se povezuju sa vrstom neuravnoteženog karaktera koji je podložan ekstremnim oscilacijama između pretjeranog optimizma i očajanja. (slijepi optimizam i sljiepi pesimizam)
Jupiterova rasipnost i Saturnova škrtost mogu se smjenjivati u fazama.

Aflikcije se često vezuju i za jako loše poslovne procjene.
Ovi kontakti zaista utiču na materijalnu sferu-osoba se često može dovesti u situaciju da jedva sastavlja kraj sa krajem,stalno očekivajući iznenadni nalet sreće (slijepi optimizam) koji nikako da dođe.Često ga prijatelji vade iz škripca.Ovi ljudi vjeruju da novac pada s neba.

Često su ovo i osobe za koje kažemo da su "prodale dušu đavolu" ,njihov moral je diskutabilan .

Takođe ,ovo su ponekad i osobe sklone dubokoj depresiji usled nedostatka smisla u životu.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 16:41   #60
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Imam još uvijek,svaki se dan susretnem sa tom opozicijom u njegovom horoskopu. Al,imam je i ja To je dosta težak aspekt i različito djeluje na muškarca i ženu.
Vidi,to su muškarci koji mogu sami,koji će dugo birati svoju Veneru dok ne budu potpuno sigurni u njenu vijernost i odanost.Oni su,ustvari velika djeca koja se plaše da će biti ostavljena.Ako si bila u vezi sa tim muškarcem onda znaš o čemu pišemtalno čeka da nešto krene naopako,da ga prevariš i ostaviš,da kaže "Eto,znao sam".Stalno traže potvrdu da su voljeni i potrebna im je veeelika količina te sigurnosti.Jako su sumnjičavi.
imaš pravo, sagan...da, užasan strah kod njega, ali koji je on nastojao zakamuflirati hinjenom hladnoćom, čak i svojevrsnom okrutnošću, rekla bih...i arogancijom, čak...ne baš direktnom, ali također nekako zakamufliranom, kad vidiš da mu dim ide na uši i da bi te najradije povrijedio nekakvim cinizmom, glumljenjem ravnodušnosti...
da, stalno je čekao da nešto krene naopako, sve crno gledao, pesimizam i totalna nesigurnost u sebe (a inače izrazito zgodan, izuzetno atraktivan i....drag!!!).

ma svaka tvoja riječ je točna..."jako su sumnjičavi". o da, znam...

kad stigneš možeš mi napisati još o tome. jako me zanima. btw, on je imao i konjukciju mjeseca i neptuna u škorpionu. i to vjerojatno ima neke veze s odnosom prema ženama. znaš li nešto i o tome?
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.