Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2009., 17:11   #321
Quote:
littlefoot78 kaže: Pogledaj post
Od kada crkva definira koliko ljudi osim mladenaca i svjedoka mora biti na vjenčanju? To prvi put čujem! Ljudi rade mala ili velika vjenčanja iz osobnih razloga, zašto bi to moralo imati bilo kakve veze s američkim filmovima?

Što se tiče tog "prozivanja" na misi, u mojoj župi toga nema i nikada nije bilo i ja mislim da je to ok jer je vjenčanje privatna stvar mladenaca. Kad sam se ja udavala pozvala sam kog sam mislila, a lajave kvartovske babe nisu imale pojma o tome i nisu mogle onak "slučajno" navratit i to mi je bilo
Cuj, ti radis malu ili veliku SVADBU, a na vjencanje ti moze bilo tko doci, tako da mi nisu jasni ljudi koji bi nekome zabranjivali da dodju u crkvu. Ona je uvijek otvorena za sve, ne mozes ju ti zakupiti samo za svoje vjencanje.
bluethinkblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 17:15   #322
Quote:
bluethinkblue kaže: Pogledaj post
Cuj, ti radis malu ili veliku SVADBU, a na vjencanje ti moze bilo tko doci, tako da mi nisu jasni ljudi koji bi nekome zabranjivali da dodju u crkvu. Ona je uvijek otvorena za sve, ne mozes ju ti zakupiti samo za svoje vjencanje.
A gdje piše da bi ja nekom nešto zabranila? Ne daj bože!
littlefoot78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 15:43   #323
Mi baš tako planiramo. Planiramo se "drznuti" i vjenčati se tajno. Pristuni će biti samo kumovi i jedna cura koja će to ovjekovječiti fotoaparatom pa kasnije mislimo ljude iznenaditi vjenčanim listom.
Moji starci već nekako računaju na to da smo mi kao vjenčani jer smo godinama zajedno i već godinu dana živimo zajedno, za njegove ne znam kako će reagirati.

@waitapu - Odlično!
__________________
Nikad ne znaš koliko je kovrčava Sue ozbiljna. Ili neozbiljna.
kovrčava Sue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 16:08   #324
Ovako:

Mala skromna kapelica na nekom otoku. Samo smo moj dragi, ja i kumovi. Svećenik nam udjeli sakrament. AMEN.
Idite u miru, Bog vas blagoslovo na vašem putu!
Ponosna_Hrvatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 17:51   #325
Uh, da se tajno vjenčam moji bi me se odrekli! Ali i brat i sestra se toliko vesele mom vjenčanju, ne bi nikad mogla udati se, a da oni nisu sa mnom. Ali podržavam tko ima želju za tim, dok god to nije netko do koga mi je jako stalo (sestra, najfrendica, druga dobra frendica i tak...)
bandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 21:33   #326
Pošto sam rodom iz Hrv. Zagorja, po tradicionalnim lokalnim 'vjerovanjima', velika je 'sramota' ne imati veliku svadbetinu. Minimalno sa 100-tinjak ljudi. Mnogi tamo već pred crkvu dođu pijani. O daljnim događanjima da i ne pričam.

Poznam jedan par iz Donje Stubice. Vjenčali su se u Zagrebu potajno samo uz kumove. Kad su njihovi roditelji saznali za vjenčanje, odrekli su ih se. Doslovno! Jer su "djeca napravila veliku sramotu obitelji ne napravivši dernek za pola sela".

Mislim, što se roditelji imaju petljat u vjenčanja svoje djece??? To mi tako ide na živce. U Zagorju cijelo selo mora znat za svadbu, bukvalno rečeno. Do restorana već pola svatova pijano i uznojeno. Je l' mi treba takva svadba?

Zato me i zaboli đon. Vjenčat ću se na nekom otoku samo uz kumove i nitko neće znat! Ne mora znat. Jer to je samo moja stvar, a ne stvar 'tradicije' i rodbine oju vidim jednom godišnje!
Ponosna_Hrvatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 00:57   #327
Quote:
waitapu kaže: Pogledaj post
Ja se drznula udati u tajnosti

. Prošetali do kapelice, rekli DA... Slavili do dugo u noć (bilo je i krštenje vjenčanice u moru :
Najbolji dan u životu!!! I što je najbolje, bio je posve naš. Nas dvoje u svom malom svemiru.
Jooooojjjjjj - -redivno , svaka cast - za to treba hrabrosti i biti "ludo" zaljubljen
Martina2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 03:20   #328
Quote:
Ponosna_Hrvatica kaže: Pogledaj post
Pošto sam rodom iz Hrv. Zagorja, po tradicionalnim lokalnim 'vjerovanjima', velika je 'sramota' ne imati veliku svadbetinu. Minimalno sa 100-tinjak ljudi. Mnogi tamo već pred crkvu dođu pijani. O daljnim događanjima da i ne pričam.

Poznam jedan par iz Donje Stubice. Vjenčali su se u Zagrebu potajno samo uz kumove. Kad su njihovi roditelji saznali za vjenčanje, odrekli su ih se. Doslovno! Jer su "djeca napravila veliku sramotu obitelji ne napravivši dernek za pola sela".

Mislim, što se roditelji imaju petljat u vjenčanja svoje djece??? To mi tako ide na živce. U Zagorju cijelo selo mora znat za svadbu, bukvalno rečeno. Do restorana već pola svatova pijano i uznojeno. Je l' mi treba takva svadba?

Zato me i zaboli đon. Vjenčat ću se na nekom otoku samo uz kumove i nitko neće znat! Ne mora znat. Jer to je samo moja stvar, a ne stvar 'tradicije' i rodbine oju vidim jednom godišnje!
imam prilicno slicno misljenej, barem sto se tice "tradicije i to je moja stvar", ali ipak nekako mislim da se ne bih mogla udati a da moja mama nije pored mene u tom trenu....sam cin vjencanja shvaca kako ko zeli, naravno, i tome se prilagodjava....moj muz i ja smo razmisljali o nekom nestandardnom vjencanju, ali smo na kraju ipak pozvali 60 ljudi ja jednostavno ( a ni on) nisam mogla da se udam a da moja majka nije bila prisutna, a da ne pricam o bratu i par zbilja ljudi koji su uvijek bili uz mene i pomogli mi u zivotnim olujama...ne mora covjek pozvat na svadbu koga ne zeli....zbilja treba imati hrabrosti ali i mudrosti da se ozeni u tajnosti (npr. ja znm da bi moja mama svisnula od tuge da se njena jedina kcer udala, a da joj nije rekla prije, nego tek par dana nakon)...to mi je ko maturalna zabava-mnogi su isli na drugo maturalno putovanje, ali smo mi kolektivno u razredu imali misljenje da trebamo i za roditelje napravit festu, njima dati pocast sto su nas sve te godine skolovanja trpili i pomagali i podrzavali i sve....
nisam protiv tajnog vjencanja, samo kazem da treba biti mudar,i uvaziti misljenje najblizih mama, tata, sestra, brat) a ne sebican (sto se ponekad desi, kad ljudi misle da je tajno vjencanje a priori suprotnost slavonskoj svadni od 500 ljudi)
Ivette is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 19:32   #329
Mi ćemo se drznuti vjenčati u tajnosti.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 10:45   #330
da mi sad vratit obavila bi vjenčanje u tajnosti, na nekom lipom egzotičnom mjestu. kumove bi našli negdje na cesti .
__________________
Zidovi se javljaju ne da bi nas spriječili u naumu, već da bi vidjeli koliko to stvarno želimo.
lavić26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 11:11   #331
uh...sve mi se čini da je danas vjenačanje u tajnosti najbolja opcija...i ja bi to napravila istog trenutka, bez obzira što imam i starce i sestru koje jako volim, ali isto tako znam da oni vole mene i poštuju svaku moju odluku, pa bi tako i tu...njima bi,na kraju krajeva, trebalo biti najvažnije da im je dijete sretno i ispunjeno, a ako je to vjenčanje na otočiću u japankama...why not??

poznam nekoliko cura koje su radile velike svadbe i svaka mi je rekla da više to ne bi ponovila jer to u 99% slučajeva iwspadne najobičniji seljački dernek, a za mladence nakon crkve više nitko ni ne pita, bitno se najest i napit..ma daj....rađe bi u samostan, kao što je rekal jedna forumašica...gdje je tu sam čin?? jedna frendica koja se sad udaje uskoro mi je na pitanje kako je njen dragi sad odgovorila da ni ne zna jer su se totalno pogubili i udaljili u silnim pripremama za svadbu na koje su zvali poslovne partnere svojih staraca i sad samo jedva čeka da sve prođe, da svi budu zadovoljni i da se sve 'odradi'...ja svoje vjenčanje ne želim odrađivati, a bogami niti zvati stričeve koji ni ne znaju pravo kako mi se dragi zove, koliko dugo smo zajedno, ne znaju ništa doli se dobro nažderat....i takvih je po svadbama mali milijun...no thanks...

a najbolji su mi oni koji vele da rade velike svadbe da bi nešto zaradili pa danas je na svadbama svaka druga kuverta prazna ili sa maximalno 200 kuna, tko će te darivati u ovakvoj situaciji??? mama, tata, sestra, brat i eventualno najbolja frendica, i to ako ima solidna primanja. i točka. a od tih ljudi ću dobiti poklon od srca vjenčala se u Sheratonu ili u kakvoj spilji...

uglavnom, ljudi previše pate od kompleksa 'što će xy reći', a nitko ne gleda sebe u tom trenutku, što je zapravo najvažnije
mimi8311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 14:58   #332
drznula bih se ja, ali ne bi on
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 13:16   #333
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
ma čisto sumnjam da će doći netko tko nije pozvan, jedino ono kao eto došli mi da vidimo da li je istina....
Itekako moguće! Ima stvano nametljivih ljudi.. Rođakinja od mog supruga je napravila intimnu svadbu sa kumovima i roditeljima i skroz nepozvano su nahrlile njene tete.. Srećom, bilo je mjesta u restoranu pa nije bilo većih neugodnosti..
__________________
ALBUMI
alexandra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 10:05   #334
ima koga tko se odlučio za ovakvo vjenčanje u zadnje vrijeme? kako je prošlo, što su rekle obitelji nakon svega?
__________________
When roped to concrete and noose your bauble for car-powered head divorce. Then find your scheme all twunted by a Honda. And when all your taxi journeys come to this. Then welcome mmm Ooh, astonishing sod ape, welcome, in jam jam! jam! jam! jam! jaaaaaaaaam!
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 11:43   #335
Kak stvari stoje i koliko ima posla s organizacijom trenutno si razmisljam da smo trebali napravit takvo vjenčanje
ancica985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 13:42   #336
Mi smo se odlucili za takvo vjencanje tj. nije bas u tajnosti, ali je vjencanje na putovanju samo nas dvoje i kumovi. Nakon sto smo poceli planirati "pravo" vjencanje shvatili smo da to nije za nas, previse stresa i ispunjavanja tudih zelja. Svima smo rekli da ipak nece biti vjencanja, prijatelji i rodbina su bili malo razocarani, a roditelji su to dobro prihvatili bitno im je da smo sretni
pixii is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 17:04   #337
Svaka čast na hrabrosti, ali ja se ne želim udati a da kraj mene nisu moji roditelji, seka i brat.
Maja 777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 09:10   #338
A da pozoves samo roditelje in one najblize prijatelje? Tako smo ja i moja draga napravili i to je to. Prihvatili ili ne, ne zenis se zbog drugih nego zbog sebe.
__________________
Moj potpis!
Uroshito is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.