Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2007., 14:46   #21
Quote:
zg_sash kaže: Pogledaj post
trebas predati zahtjev za promjenu i trebas priloziti potvrdu da nisi pod istragom

nakon toga , kasnije , morat ces mijenjati sve dokumente
aaaaajme
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 14:47   #22
Quote:
lyrics kaže: Pogledaj post
osobno bih vratila svoje djevojacko a kad se sljedeci put udam opet bih uzela prezime novog muza. i tako svaki put novo prezime, bas fora zar ne.
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 14:52   #23
ostavila sam prezime, djece nismo imali

iz dna duse mrzim redove i cekanja i guzve i stajanje na jednom mjestu

pitala sam bivseg jel mu smeta - rekao je ne

pitala sam sadasnjeg jel mu smeta - rekao je ne


i svi sretni i zadovoljni
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 15:00   #24
Quote:
manitusha kaže: Pogledaj post
Ja bi volila vratit svoje prezime, al sam čula da je to navodno teška procedura? jel to istina?

nije istina
niska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 15:01   #25
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ostavila sam prezime, djece nismo imali

iz dna duse mrzim redove i cekanja i guzve i stajanje na jednom mjestu

pitala sam bivseg jel mu smeta - rekao je ne

pitala sam sadasnjeg jel mu smeta - rekao je ne


i svi sretni i zadovoljni
meni isto ne smeta, nego san mislila ajd, ako nije prekomplicirano, da se..pomladim

majketi atlantis, svaki put kad naletim na ovi tvoj sig, ne mogu tri dana doć k sebi
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 16:27   #26
zato i je sig
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 17:44   #27
Quote:
manitusha kaže: Pogledaj post
aaaaajme
procedura mijenjanja prezimena i papirologija koja ide uz to je kompleksinja od skupljanja dokumentacije za stambeni kredit....
(najjači je dio da obavijest o ršomjeni mora visiti na nekakvpj poglasnoj ploči prije same promjene u slučaju da se netko buni )
ja krenula u 3 mjesecu, tek sam sada promijenila prezime i osobnu....a gdje su drugi dokumenti....
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 17:48   #28
Quote:
lavica55 kaže: Pogledaj post
procedura mijenjanja prezimena i papirologija koja ide uz to je kompleksinja od skupljanja dokumentacije za stambeni kredit....
(najjači je dio da obavijest o ršomjeni mora visiti na nekakvpj poglasnoj ploči prije same promjene u slučaju da se netko buni )
ja krenula u 3 mjesecu, tek sam sada promijenila prezime i osobnu....a gdje su drugi dokumenti....
Bolje i 4 mj. cekati nego tudje prezime nositi !
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 20:44   #29
Quote:
Dasha kaže: Pogledaj post
Bolje i 4 mj. cekati nego tudje prezime nositi !



i to još od BIVŠEG muža.. to nikad neću shvatit
niska is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 08:53   #30
Quote:
niska kaže: Pogledaj post


i to još od BIVŠEG muža.. to nikad neću shvatit
pa šta?

neš ti šta me i vlastito prezime usrećilo

kad se sitim procedure, papirologije, morala bi valjda uzet cijeli godišnji i potrošit ga na mijenjanje prezimena i kompletne prateće dokumentacije. Slabo mi je od same pomisli na to.
Nedavno sam malog upisivala u srednju školu, morala sam mu vadit rodni list, kopirat puste papire, dokazivat..šta? Da se mali stvarno rodija i da se u međuvremenu nije rodija još jeanput pod drugim imenom?!?
Mrrrzim te njihove kancelarije, one blazirane službenike, redove, gužvu, aaaajme!
Sad mi triba mala pauza, od jedno desetak godina, prije nego smognem snage za ikakvo ponovno traženje dokumenata i dokazivanje vlastitog postojanja po ko zna koji put. Briga me kako se prezivam. Bitno je kako se osjećam.
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 09:26   #31
Quote:
manitusha kaže: Pogledaj post
pa šta?

neš ti šta me i vlastito prezime usrećilo

kad se sitim procedure, papirologije, morala bi valjda uzet cijeli godišnji i potrošit ga na mijenjanje prezimena i kompletne prateće dokumentacije. Slabo mi je od same pomisli na to.
Nedavno sam malog upisivala u srednju školu, morala sam mu vadit rodni list, kopirat puste papire, dokazivat..šta? Da se mali stvarno rodija i da se u međuvremenu nije rodija još jeanput pod drugim imenom?!?
Mrrrzim te njihove kancelarije, one blazirane službenike, redove, gužvu, aaaajme!
Sad mi triba mala pauza, od jedno desetak godina, prije nego smognem snage za ikakvo ponovno traženje dokumenata i dokazivanje vlastitog postojanja po ko zna koji put. Briga me kako se prezivam. Bitno je kako se osjećam.

sve rečeno za peticu! božepomozi da je procedura jednostavnija, ovako je zamorno! sretnemo poznanika/cu i pitamo.. bok, kako si?, ne pitamo... bok, kak se prezivaš?
fairy696 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 09:28   #32
Quote:
fairy696 kaže: Pogledaj post

sve rečeno za peticu! božepomozi da je procedura jednostavnija, ovako je zamorno! sretnemo poznanika/cu i pitamo.. bok, kako si?, ne pitamo... bok, kak se prezivaš?


bok, fairy, aj dosta vrdanja, govori kako se prezivaš? Ha?
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 11:13   #33
Quote:
Dasha kaže: Pogledaj post
Bolje i 4 mj. cekati nego tudje prezime nositi !
tako je
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 12:13   #34
Quote:
niska kaže: Pogledaj post


i to još od BIVŠEG muža.. to nikad neću shvatit
sto, a bilo je dobro dok ste bili u braku?

mene ne odredjuje prezime, ne razvijam se kroz (broji na prste) 8 slova ne dokazujem se kroz prezime... ja sam ja, kak god izgledala i kak god se zvala

vish ja, za razliku od vas, shvacam da ste ostale jako povrijedjene u braku i da brisanjem prezimena zelite izbrisati i dio proslosti... i ne krivim vas
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 13:34   #35
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post

vish ja, za razliku od vas, shvacam da ste ostale jako povrijedjene u braku i da brisanjem prezimena zelite izbrisati i dio proslosti... i ne krivim vas
potpuno krivo. prošlost se nikada ne može izbrisati.
n.pr. ja sam ostavila svoje prezime zbog posla i dodala njegovo.
Kada smo se rastali htjela sam maknuti njegovo isključivo iz razloga što više ne osijećam pripadnost tom čovjeku i nismo više zajednica.

A imam i novog partnera pa mislim da mu ne bi bilo simpatično da imam prezime od bivšeg muža, pogotovo ukoliko se vjenčamo jednog dana.
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 13:38   #36
a sve zavisi o tome kako su se rastali i ono najvažnije zbog čega
ja osobno u slučaju razvoda bi vratila svoje prezime jer zbog nekih stvari ne želim da me se na bilo kakav način povezuje s njegovim roditeljima
ako prezime baš i nije toliko važno zašto se onda budući muževi uvrijede ako žena odbije uzeti njegovo prezime i ostavi svoje
fashiongirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 13:47   #37
Još nosim njegovo... U prvom trenu mislila sam brže-bolje vratiti svoje, ali eto - još je tu. Sad mi je ravno do Kosova hoću li vratiti svoje ili držati njegovo... čisto radi djeteta mi je nekako svejedno... Međutim - ne mogu se načuditi kako to da sam uopće UZELA njegovo, jer sam cijeli život PRIJE braka urlala iz petnih žila da želim zadržati svoje. No - eto! Talijanke već odaaavno NE uzimaju muževo prezime, niti kao "dodatnu opremu" na svoje. To mi se nekako čini - prirodno. Ne radi "papirologije" nego - ako si već "nasljenim putem" dobio neko prezime - čemu ga mijenjati? Ti si X.Y. a on Z.Q i po čemu bi sad ti negdje u 20inekoj trebala "postati" X.Q.? Mislim da je to staromodan način "pripadanja". No - što je tu je. Sad "pripadam" i dalje čisto radi lijenosti trčkanja po raznim uredima da bih izmjenila prezime u svoje.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 13:49   #38
eh, šta sam sve ja urlala prije braka...

a tek za vijeme...
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 20:48   #39
Quote:
manitusha kaže: Pogledaj post
pa šta?

neš ti šta me i vlastito prezime usrećilo

kad se sitim procedure, papirologije, morala bi valjda uzet cijeli godišnji i potrošit ga na mijenjanje prezimena i kompletne prateće dokumentacije. Slabo mi je od same pomisli na to.
Nedavno sam malog upisivala u srednju školu, morala sam mu vadit rodni list, kopirat puste papire, dokazivat..šta? Da se mali stvarno rodija i da se u međuvremenu nije rodija još jeanput pod drugim imenom?!?
Mrrrzim te njihove kancelarije, one blazirane službenike, redove, gužvu, aaaajme!
Sad mi triba mala pauza, od jedno desetak godina, prije nego smognem snage za ikakvo ponovno traženje dokumenata i dokazivanje vlastitog postojanja po ko zna koji put. Briga me kako se prezivam. Bitno je kako se osjećam.

Ma daj ..malo pretjerujes .Nista to nije tako zamorno niti tesko .Barem u mom gradu, sve se to rijesi u jednom prostoriji ..
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 08:52   #40
Quote:
Dasha kaže: Pogledaj post
Ma daj ..malo pretjerujes .Nista to nije tako zamorno niti tesko .Barem u mom gradu, sve se to rijesi u jednom prostoriji ..
Ja NIKAD ne pretjerujem.
Dobro, možda ...ponekad.
Malo.
Često.
Non-stop

Bez zezanja, zadnji put sam stajala u redu sat vrimena
Normalni ljudi lakše podnose birokraciju i sve njene labirinte. Ja od toga međutim imam traume, taj osjećaj da si broj, da si jmbg, to me frustrira, i istina je da pretjerujem, ali u biti i ne, jer to JEST moj doživljaj, i pa ma koliko bio pretjeran, meni je realan. Ima npr. 2god. da sam promijenila mjesto stanovanja, a još nisam to prijavila NADLEŽNIM vlastima
Dokumente mijenjam tek kad sam dovedena u situaciju da to zaista MORAM učiniti, kad mi prijeti ono, štajaznam, zatvor i izgon iz države
U tom smislu mi je lakše podnijeti i prezime bivšeg, eto, to mi je manja trauma od administracije birokracije i dokumentacije. Ja i to prezime se sasvim dobro slažemo, imamo jedan idiličan suživot, toleriramo se međusobno, i opraštamo si male nesavršenosti.....
Djevojačko prezime mi ne stvara nostalgiju, jer u roditeljskoj kući nisam baš cvjetala od sreće i ljubavi, što je vjerovatno indirektan povod kasnijem pogrešnom odabiru životnog suputnika, tako da su mi ta dva prezimena, od bivšeg muža, i bivših roditelja, jednako loša, i jednako dobra. Zbog toga namjeravam jednog dana uzeti prezime svojih djeda i bake, jer da njih nije bilo, ja ne bi znala što je zagrljaj. A kakva će tek TO procedura biti, e, to prepuštam vašoj mašti
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.