Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2007., 01:02   #1
KC - što me smeta

Primjetio sam da na ovome podforumu ima podosta kršćana ( i onih koji to nisu) koji su jako ljuti na Katoličku Crkvu zbog nekih razloga.


Pa me zanima ako bi vam se dalo ovdje ljepo napisati što vas to toliko smeta kod KC-e. ( pogotovo katolici i kao se vi nosite s time)

Naime ja sam pripadnik KC-e i ne mogu reć da se baš sa kompletnim naukom/djelovanjem iste 100% slažem. Neke me stvari bodu, makar se sa velikom večinom slažem. Ako kaj bude od ovog topica olako budem iznosio svoja mišljenja.

I onako usput jel netko kojim slučajem pročitao knjigu od Bernarda Haringa "Moje iskustvo s Crkvom" ? Naime riječ je o jednom od največih (ako ne i največem) moralnom teologu prošloga stoljeća koji se "proslavio" svojim dijelom "Kristov zakon", a poradi svoga djelovanja bio je predmetom istrage Kongregacije za nauk vjere. S jedne strane izriče svoje probleme koje mu je Crkva (čitaj kongregacija) zadala a s druge strane ljubav prema istoj (čitaj Crkvi kao Božjem narodu).
(Ne)stabilni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 01:12   #2
1. Pedofilija
2. Homoseksualizam
3. Miješanje u politiku (konkretno lobiranje za hdz)
4. Inkviziciju nemrem nikak prožvakat
Ima još al neda mi se više uglavnom to su mi najbitniji razlozi, uglavnom katolička crkva ak misli opstat treba se modernizirat i ukinut celibat. A samo ukinuće celibata bi drastično smanjilo pojave pod rednim brojem 1 i 2.
__________________
Saab Born From Jets
trabaljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 01:17   #3
licemjerje i govna koja serviraju u velikim dozama.
iako mene smeta religija kao takva, sama po sebi tj. smeta me što si svakodnevno filovan bogom il nazovi kak već hoćeš. nije samo rimokatolička, da sam u srbiji mislila bi otprilike isto i o pravoslavnoj.
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 02:15   #4
1. Masovni pokolji nekršćana, filozofa, svećenstva i običnih ljudi počevši od četvrtog stoljeća. Rado prikazivaju svoje mučenike, no nigdje nisam našao naslikane one nekršćanske mučenike posječene od kršćanskog mača.
2. Spaljivanje knjižnica tj. religijskih i svjetovnih djela koja nisu bila u skladu s kršćanstvom, isto od četvrtog stoljeća.
3. Rušenje starih hramova ili sablasno preuređivanje istih u crkve, isto od četvrtog stoljeća.
4. Prisvajanje običaja i vjerovanja iz drugih religija, a sve u samo svrhu preobraćenja na kršćanstvo.
5. Ideja vodilja u sređnjem vijeku je bila: "Preobrati se ili smrt". Osnovano je čak pet inkvizicija, a pobili su više ljudi od nacista i fašista zajedno. Nisu imali konc. logore - ubijali su na licu mjesta.
6. Križarski iliti "sveti ratovi" od 11. do 13. stoljeća i to njih čak šesnaest.
7. Nepriznavanje znanosti i njezinih dostignuća.
8. Razni pokušaji upretanja u sekularnu državu i Europski ustav te posredno zauzimanje za neprihvaćanje Turske u EU.
9. Misionarstvo, siromašnim zemljama gdje umjesto da grade adekvatne bolnice grade "crkve-domove zdravlja".
10. Nesnošljivost prema drugim religijama i drugim kršćanskim denominacijama te ismijavanjem i trivijaliziranjem istih od strane njezinog svećenstva.
11. Dogmatizam i neevolutivnost iliti zastario način pogleda na duhovnost.
12. Licemjernost tj. pozivanje na skromnost dok ista raspolaže ogromnim kapitalom koji koristi samo u svrhu misionarstva ili "humanitarnog djelovanja s dodatkom".
13. Protivnicu su kontracepcije tj. kondoma i to sablasno propovijedaju ljudima u Africi.
14. Interna stvar, ali ništa manje zanimljiva: svećenstvo je organizirano donekle po uzoru na židovsko, iako je Isus, ako je postojao, imao što reći o svećenstvu. Struktura kakvu vidimo danas nigdje ne piše u Bibliji, a još manje da bi baš rimski biskup trebao imati primat među ostalima.
15. Isto kao i pod 14; trinitarno vjerovanje preuzeto iz drugih religija, iako nigdje u Bibliji ne piše doslovno da je Isus Bog niti je on to sam ikada rekao (o tome da u Bibliji nigdje ne piše doslovno da je Isus ujedno Bog izričito je potvrdio na predavanju na FFDI-u tada "zamjenik Velikog kancelara" i "provincijal Hrvatske provincije Družbe Isusove" gosp. prof. Ivan Macan, inače izvrstan logičar). Štoviše u nekoliko izjava govori o svojoj podložnosti Bogu.
16. Celibat i problemi koje on nosi za svećenike koji nisu svijesno tj. duhovno sposobni za takvo što, a danas je to više nego očito.
17. Pokrštavanje male djece te zalaganje za vjeronauk u vrtićima i školama.
18. Sudjelovanje na političkim događanjima i otvorenjima različitih državnih projekata, zahvaljujući konzervativnoj i povodljivoj vlasti za koju se zalažu.
19. Neplaćanje poreza državi.
20. Skloni su objavljivanju pseudoznanstvenih radova na području psihologije.
21. Beatificiranje i kanoniziranje osoba koje nisu živjele svetim životom.

Eto, toliko do mene... da mi se ne spava pisao bih još.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 09:14   #5
Kakve nebuloze i neargumntovani navodi.Svega gore navedenog je bilo i prije krscanstva i stoga pripisivanje bilo kakvih anomalija KC je nekulturno.Potop svijeta se zbio prije nastanka krscanastva,jel tako?Krcanstvo,tocnije KC u velikoj mjeri drzi i odrzava moralnu stabilnost citavog svijeta.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:29   #6
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Kakve nebuloze i neargumntovani navodi.Svega gore navedenog je bilo i prije krscanstva i stoga pripisivanje bilo kakvih anomalija KC je nekulturno.
Dakle, Hitleru se na temelju pokolja svega što nije smatrao čistom bijelom rasom ne može prilijepiti epitet rasista jer je rasizma bilo i prije Hitlera?! Nije mi baš logično.

Quote:
Potop svijeta se zbio prije nastanka krscanastva, jel tako?
Zanimljivo... dakle u vrijeme potopa nije bilo krščanskog Boga?

Quote:
Krcanstvo,tocnije KC u velikoj mjeri drzi i odrzava moralnu stabilnost citavog svijeta.
Vidim baš obratan proces... od kad slabi katolička crkva, pada rasizam, žene dobivaju pravo glasati i raditi, homoseksualci više nisu proganjani, zabranjena je diskriminacija na vjerskoj osnovi, strogo je zabranjeno ropstvo...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:38   #7
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Kakve nebuloze i neargumntovani navodi.Svega gore navedenog je bilo i prije krscanstva i stoga pripisivanje bilo kakvih anomalija KC je nekulturno.Potop svijeta se zbio prije nastanka krscanastva,jel tako?Krcanstvo,tocnije KC u velikoj mjeri drzi i odrzava moralnu stabilnost citavog svijeta.
Ako je svega toga bilo prije, a i kasnije, znači da se dolaskom KC po tim pitanjima zapravo ništa nije promijenilo.
Da nije KC održavala moral (a koliko dobro to čini je za posebnu diskusiju), tu bi ulogu preuzela neka druga svjetovna institucija.
Pitaj u V. Britaniji gdje je oko 50% ateista, a zatim slijedi protestantska većina, znaju li uopće što je to KC. Ili u Japanu, ili u Švedskoj...
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:22   #8
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Dakle, Hitleru se na temelju pokolja svega što nije smatrao čistom bijelom rasom ne može prilijepiti epitet rasista jer je rasizma bilo i prije Hitlera?! Nije mi baš logično.



Zanimljivo... dakle u vrijeme potopa nije bilo krščanskog Boga?



Vidim baš obratan proces... od kad slabi katolička crkva, pada rasizam, žene dobivaju pravo glasati i raditi, homoseksualci više nisu proganjani, zabranjena je diskriminacija na vjerskoj osnovi, strogo je zabranjeno ropstvo...
Polako mladicu,Hitlera i KC dovoditi u istu konotaciju nije razumno.

Sto se tice potopa-smaka svijeta i svjetskog grijeha kiji ga prouzroci bez krscanstva.
Iznenadjuje me tvoje gey opredjeljenje,tocnije opravdavanje istoga.Pravo glasa zenama ne vodi dobrome.Diskriminacija i KC nemaju blage veze.Ropstvo je postojalo i postoji samo u drugom obliku,perfidnijem.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:29   #9
[[QUOTE=Cocaine Nights;10241879]Ako je svega toga bilo prije, a i kasnije, znači da se dolaskom KC po tim pitanjima zapravo ništa nije promijenilo.

Pa zasto napadate KC kao da je doslo do promjene?

[QUOTE=Cocaine Nights;10241879]
Da nije KC održavala moral (a koliko dobro to čini je za posebnu diskusiju), tu bi ulogu preuzela neka druga svjetovna institucija.

Da su babi..............
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Pitaj u V. Britaniji gdje je oko 50% ateista, a zatim slijedi protestantska većina, znaju li uopće što je to KC. Ili u Japanu, ili u Švedskoj...
Uporedi V. Britaniju i Irsku pa ti bude sve jasno.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:48   #10
Gledaj Kc-i je nužna radikalna reforma nismo više u srednjem vijeku. Kad se nađem u društvo kolega iz holandije ili švedske kolko god se ja trudio branit KC gubim na svim frontovima zbog razloga navedenih u mom prvom postu gore.
__________________
Saab Born From Jets
trabaljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:00   #11
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Polako mladicu,Hitlera i KC dovoditi u istu konotaciju nije razumno.
Samo povlačim logiku paralelnu tvojoj da dokažem koliko je apsurdna.

Quote:
Iznenadjuje me tvoje gey opredjeljenje,tocnije opravdavanje istoga. Pravo glasa zenama ne vodi dobrome.
Nakon ovoga diskusiju o moralnosti mirne duše mogu prekinuti

Quote:
Diskriminacija i KC nemaju blage veze.Ropstvo je postojalo i postoji samo u drugom obliku,perfidnijem.
Bravo! Isto kao što i KC i moral nemaju veze. Moral je postojao i prije KC, i tamo gdje KC nema nekog utjecaja...

A što se Irske i Engleske tiće... si možda gledao film "Sestre Marije Magdalene"?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:03   #12
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Polako mladicu,Hitlera i KC dovoditi u istu konotaciju nije razumno.

Sto se tice potopa-smaka svijeta i svjetskog grijeha kiji ga prouzroci bez krscanstva.
Iznenadjuje me tvoje gey opredjeljenje,tocnije opravdavanje istoga.Pravo glasa zenama ne vodi dobrome.Diskriminacija i KC nemaju blage veze.Ropstvo je postojalo i postoji samo u drugom obliku,perfidnijem.
22. Ne sviđa mi se i zbog mentalne zaostalosti većine njezinih vjernika kao što je ovaj gore koji opravdava teški šovinizam i homofobiju.
23. Naravno da nije uredu izjednačavati Hitlera i katoličku crkvu jer je potonja pobila daleko više ljudi od Hitlera i Mussolinija zajedno.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:12   #13
Smeta mi nerealnost prema Crkvi. Učinila je i čini više dobra nego većina svih institucija koje su ikada postajale skupa, ali o tome se ne govori. Mrzitelji izmišljaju i izvlače neke davno prevladane probleme i besramno ih preuveličavaju, a raja vjeruje i čudi se. Budućnost Hrvatske je u obrazovanju i razmišljanju vlastitom glavom, onda više nitko neće moći prodavati neutemeljene bajke...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:22   #14
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Smeta mi nerealnost prema Crkvi. Učinila je i čini više dobra nego većina svih institucija koje su ikada postajale skupa, ali o tome se ne govori. Mrzitelji izmišljaju i izvlače neke davno prevladane probleme i besramno ih preuveličavaju, a raja vjeruje i čudi se. Budućnost Hrvatske je u obrazovanju i razmišljanju vlastitom glavom, onda više nitko neće moći prodavati neutemeljene bajke...
SMS nadmašila si sebe.... znači mi smo svi u BAJCI a ti ne... bajka ti je već prodata i ti je tako rado konzumiraš bez mozga.

Tipična je to odlika konzumenta u najvećem svjetskom trgovačkom lancu laži Vatikanu.

I ONO ŠTO JE KOD TEBE NAJGORE nije tvoja sužena svijest već to što predaješ djeci u sekularnoj državi vjeronauk.

zemljo otvori se ......
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:37   #15
[QUOTE=Ego;10243163]Samo povlačim logiku paralelnu tvojoj da dokažem koliko je apsurdna.

Ja konstatujem,a ti se sluzis logikom.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:40   #16
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
22. Ne sviđa mi se i zbog mentalne zaostalosti većine njezinih vjernika kao što je ovaj gore koji opravdava teški šovinizam i homofobiju.
23. Naravno da nije uredu izjednačavati Hitlera i katoličku crkvu jer je potonja pobila daleko više ljudi od Hitlera i Mussolinija zajedno.
Ti bi da dajes dijagnoze,a sigurno nemas vise od 16 god.

Izadji malo vani ocito ti treba kiseonika.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:41   #17
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Ja konstatujem,a ti se sluzis logikom.
Daj se nauči kvotati.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:46   #18
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Daj se nauči kvotati.
Izvoli pokazati,budem zahvalan.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:48   #19
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Ti bi da dajes dijagnoze,a sigurno nemas vise od 16 god.
Mene ne zanima koliko ti imaš godina nego koliko si obrazovan, a sudeći po tvojim postovima očigledno malo.

Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Izadji malo vani ocito ti treba kiseonika.
Kiseonika?
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:50   #20
Kada jedan kirurg neprofesionalno postupi prema pacijentu i pacijent umre tada je kirurg kriv. Da li su onda svi kirurzi isti ili je samo jedan pojedinac kriv? Da li su svi Srbi isti zato što su vodili agresiju protiv susjeda? Ili su ipak krivi pojedinci? Uvijek postoji masa... Masa je podložna zavođenju. Isto tako smatram da je većina svečenika profesionalna u onome što rade. Naravno da ima i onih koji nisu dostojni zvati se svečenicima ali oni ne predstavljaju stvarne vrijednosti Krščanske zajednice. Cilj Crkve kao institucije je okupiti istomišljenike u službu Boga. Ako netko ne vjeruje u Boga ne mora biti članom te zajednice ali isto tako mi nije jasno zašto sada bez veze napadate instituciju. Ako je netko sretan u toj zajednici zašto bi mu netko branio pravo na sreću? To me podsjeća na odnos između bogatog frajera i zgodne cure, pa sve žene kažu eto sponzoruše a on je jadan jer ga ona iskorištava a pritom ne napominju da bi sve do jedne vrlo rado bile na njenom mjestu.
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.