Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2007., 13:44   #161
pažljivo

Quote:
Lady_Q kaže: Pogledaj post
Firma mi nudi posao pod uvijetom da otvorim svoj obrt i da me na taj način plaćaju na mjesečnu proviziju (svaki mjesec je različita svota, ovisno o učinku).

Zanimaju me sve skrivene mane (ali i prednosti, ako ih ima).
Pomoć, hitno mi je i nemam pojma šta da radim i pod kojim uvijetima da pristanem.
ako nikad nisi razmišljala o tako nečem, oprezno
tako te ta firma tjera da budeš odgovorna sama za sebe pa to ne smatram nuđenje posla nego poslovne suradnje

naročito je čest oblik kod poslovanja nekretninama
__________________
I danas je tvoj dan...
Rimax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:51   #162
Obrt - proizvodnja kolača i prehrambenih proizvoda - uvjeti??

Pozdrav ekipa,

imam pitanja za vas pa ako netko moze pomoći molim vas da odogovorite:

Situacija: imam obrt i sad zelimo prosirit poslovanja na proizvodnu djelatnost kolača i prehrambenih proizvoda koja radi sa dostavom (nema vlastiti lokal gdje posluzuje vec samo proizvodnju i dostavu). Taj proizvodni pogon bio bi u sklopu već postojećeg objeka - moje kuće, ali naravno zaseban dio od oko 20 m2.

Dakle možete li mi reći koji su tehnički uvjeti za prostoriju u kojoj se proizvodnja obavlja?

Hvala unaprijed!
Therapy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 22:55   #163
Da sam sebi odgovorim:

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/1995/1088.htm

minimalni tehnicki uvjeti.

Pozdrav, nadam se da ce nekome nekada pomoci!
Therapy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 17:35   #164
Jako puno korisnih informacija

OBRISAN LINK

Zadnje uređivanje Zafashan : 09.06.2007. at 15:23. Reason: Reklamiranje na forumu
DamirC is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 23.05.2007., 21:06   #165
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
može li se otvoriti obrt za pružanje intelektualnih usluga? jel ima takvo nešto?
i da li osoba koja radi u državnoj instituciji istovremeno može imati i takav obrt?

sorry ak je pitanje glupavo
moze & moze
trebaš definirati područje djelatnosti..
www.hitro.hr
gloweson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 21:14   #166
Post

bok! imam obrt, jedna od djelatnosti je trgovina. Imam zaposlenu djelatnicu i otvaram bolovanje usred komplikacija u trudnoći pa me zanima kako se to sad reflektira na stanje obrta u smislu da li sada moram prijaviti tu djelatnicu kao poslovođu obrta dok sam ja na bolovanju i porodiljnom ili ne moram ništa mijenjati u obrtnom registru? ako netko nešto zna, molim odgovorite jer malo je hitno.... hvala!
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 21:35   #167
PDV i obrt,molim savjet

Imam namjeru otvorit trgovacki obrt i to soluciju van sistema PDV-a .Buduci je vec prosla sredina godine tu pogodnost koristio bih nesto manje od šest mjeseci jer koliko sam shvatio obrtnik se moze zadrzati van sustava PDV-a samo jednu kalendarsku godinu ako mu je promet veci od 85 000 kn.
Taj period od niti 6 mj mi je prekratak ,pa sam dosao na zamisao da obrt za ovu godinu otvorim na tuđe ime (daljnjeg rodjaka),te da ga otkupim od njega na pocetku sljedece godine ,i na taj nacin si osiguram jos 12 mjeseci poslovanja van sustava PDV-a.
Molim vas savjet ,dali je ovo realno ?
Za svaki savjet na ovu temu najljepse hvala!
barutana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 16:40   #168
Unhappy

Quote:
alkawa kaže: Pogledaj post
Ima li ko iskustva o ovom obrtu ?
Da bi ga otvorio sta moram bit po struci ,odnosno koje struke djelatnika moram zaposliti?
Zivotinjice koje se budu prodavale moraju biti ,od ovlastenih uzgaivaca ili mogu biti od bilo koga uzgaivaca? Veterinarska kontrola?
Dio hrane za ljubimce smijem li proizvoditi sam ,kao i smijem li sam proizvoditi dio opreme za kucne ljubimce?

Moras zaposliti djelatnika trgovacke struke,a za zivotinjice ti nebi znao reci

Zadnje uređivanje Lavica02 : 06.02.2008. at 10:29. Reason: dodavanje quote
barutana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 01:29   #169
1. Ako do kraja godine ne pređeš 85000 nemoraš niti druge godine biti u PDVu
2. obrt ne možeš ''otkupiti''... Možeš napraviti nešto drugo tj. ući u njegov obrt kao ortak, a onda on izađe van i obrt ostaje tebi.

Al sve ti to nije potrebno, ako stvarno ne planiraš u ovih 6 mjeseci preći 85000 kn?!
TRED is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 08:00   #170
Quote:
TRED kaže: Pogledaj post
1. Ako do kraja godine ne pređeš 85000 nemoraš niti druge godine biti u PDVu
2. obrt ne možeš ''otkupiti''... Možeš napraviti nešto drugo tj. ući u njegov obrt kao ortak, a onda on izađe van i obrt ostaje tebi.

Al sve ti to nije potrebno, ako stvarno ne planiraš u ovih 6 mjeseci preći 85000 kn?!
ok jasno mi na sta mislis ! Al neznam odnosi li se tih 85 000 kn na ukupan promet ili na moju dobit??? Ako je promet sigurno cu ga premasit .A onda cu sljedece godine morat dici cjene i past ce mi konkurentnost.
A sta se tice ovog nacina pod brojem 2. dal me on onda oslobađa pdv-a,za sljedecu godinu?
barutana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 10:54   #171
za poduzetnike početnike, besplatna izrada web stranica (plaća se hosting i doržavanje 75kn mjesečno, domena besplatna)

Skinut link. Karton za reklamiranje.

Zadnje uređivanje Zafashan : 09.06.2007. at 15:17. Reason: Reklamiranje
TinnaZ is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.06.2007., 02:53   #172
Quote:
barutana kaže: Pogledaj post
ok jasno mi na sta mislis ! Al neznam odnosi li se tih 85 000 kn na ukupan promet ili na moju dobit??? Ako je promet sigurno cu ga premasit .A onda cu sljedece godine morat dici cjene i past ce mi konkurentnost.
A sta se tice ovog nacina pod brojem 2. dal me on onda oslobađa pdv-a,za sljedecu godinu?
OBRISAN LINK
Odnosi se na iznos primitaka. U obrtu nema ''dobiti'' osim ako ti to tako ne želiš... Imaš dohodak... Preporučam da proučiš OBRISAN LINK imaš tonu infromacija.

Ovo pod 2, mislim da ne... jer to nije novi obrt...

Zašto bi dizao cijene?? Razmišljaj ovako:

U vrijeme dok nisam u PDV naplaćivat ću uslugu 122 kn (konkurencija naplaćuje 123 kn) i spremati 122 kn u džep.

Kad budem u PDV, i dalje ću naplaćivati 122 kn, ali sada 22 ide državi, 100 meni, ali mi je to ok jer:
a) kunu sam jeftiniji od konkurencije
b) godinu dana sam zarađivao i 22 kn više nego što ''sam želio''-al sad je prošla zlatna koka, i sad zarađujem taman

Zadnje uređivanje Zafashan : 09.06.2007. at 15:19.
TRED is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.06.2007., 14:46   #173
Quote:
TRED kaže: Pogledaj post
OBRISAN LINK

Odnosi se na iznos primitaka. U obrtu nema ''dobiti'' osim ako ti to tako ne želiš... Imaš dohodak... Preporučam da proučiš OBRISAN LINK imaš tonu infromacija.

Ovo pod 2, mislim da ne... jer to nije novi obrt...

Zašto bi dizao cijene?? Razmišljaj ovako:

U vrijeme dok nisam u PDV naplaćivat ću uslugu 122 kn (konkurencija naplaćuje 123 kn) i spremati 122 kn u džep.

Kad budem u PDV, i dalje ću naplaćivati 122 kn, ali sada 22 ide državi, 100 meni, ali mi je to ok jer:
a) kunu sam jeftiniji od konkurencije
b) godinu dana sam zarađivao i 22 kn više nego što ''sam želio''-al sad je prošla zlatna koka, i sad zarađujem taman
hvala ti puno si mi pomogo ,OBRISAN LINK je super .mores li mi jos samo objasnit malo bolje pojam primitaka ? Malo me zbunjuje taj pojam .

Zadnje uređivanje Zafashan : 09.06.2007. at 15:20.
barutana is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 10.06.2007., 00:37   #174
ja sam znatiželjna u vezi tog OBRISANOG LINKA. ako možete pošaljite mi na PM. dali se mogu otvoriti dva obrta slične djelatnosti? ako može onda bi to moglo biti riješenje.
primitak je isto šta i prihod, izdatak je isto što i rashod. razlika između ovo dvoje je dohodak (dobit).
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 08:43   #175
re

Quote:
alkawa kaže: Pogledaj post
Ima li ko iskustva o ovom obrtu ?...

Jesi ti 100% ziher za to? Jer pet shopovi koje ja znam su se zatvorili, drže se samo ovi najpoznatiji ali ne znam baš da im cvatu ruže. Mislim da ti to nije baš pametan potez.

Zadnje uređivanje Lavica02 : 06.02.2008. at 10:29. Reason: dodavanje quote
Tania is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 09:25   #176
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
ja sam znatiželjna u vezi tog OBRISANOG LINKA. ako možete pošaljite mi na PM. dali se mogu otvoriti dva obrta slične djelatnosti? ako može onda bi to moglo biti riješenje.
primitak je isto šta i prihod, izdatak je isto što i rashod. razlika između ovo dvoje je dohodak (dobit).
OBRISAN LINK. hvala na razrjesenju pojmova .
ako sam dobro shvatio primitak = prihod = promet.
Ma u stvari trazin nacin da ostanem van sustava pdva ,bar godinu dana a ne samo 5 mj do kraja godine .A poceti posao pocetkom godine izgubio bi poslovni prostor koji mi je zapeo za oko.Mora postojati koja rupa .!!!

Zadnje uređivanje Zafashan : 10.06.2007. at 13:23. Reason: Brisanje linka.
barutana is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.06.2007., 10:19   #177
Quote:
ako sam dobro shvatio primitak = prihod = promet.
dobro si shvatio.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 17:13   #178
može li netko dati savjet?...

pozdrav svima.
nadam se da će mi netko znati reći štogod pametno...

imam 35 godina i položen cvjećarski ispit.
kako ne mogu naći posao (kao i tisuće ddrugih žena), a znam da sam sposobna, htjela bih pokrenuti vlastiti obrt, tj. cvjećarnu.
e sad, problem je u onih 20ak tisuća kuna koje naravno nemam.
kredit bi bio rješenje, ali ne posjedujem nikakve nekretnine (ništa od hipoteke)
koliko znam, može se dobiti kredit na temelju već otvorenog obrta...
ima li itko savjet što da radim - postoje li kakvi poticaji ili nešto, kako do novca za pokretanje?

unaprijed hvala
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 18:53   #179
Quote:
Frigg kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.
nadam se da će mi netko znati reći štogod pametno...

imam 35 godina i položen cvjećarski ispit.
kako ne mogu naći posao (kao i tisuće ddrugih žena), a znam da sam sposobna, htjela bih pokrenuti vlastiti obrt, tj. cvjećarnu.
e sad, problem je u onih 20ak tisuća kuna koje naravno nemam.
kredit bi bio rješenje, ali ne posjedujem nikakve nekretnine (ništa od hipoteke)
koliko znam, može se dobiti kredit na temelju već otvorenog obrta...
ima li itko savjet što da radim - postoje li kakvi poticaji ili nešto, kako do novca za pokretanje?

unaprijed hvala
Za obrt ti ne treba 20.000 kn. To ti treba za doo...

Dao bih ti link na kojem možeš sve proučiti ali će ga admini izbrisati jer link sa informacijama oko obrta i dooa smatraju reklamom pa nemogu.
TRED is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 20:38   #180
Quote:
TRED kaže: Pogledaj post
Za obrt ti ne treba 20.000 kn. To ti treba za doo...

Dao bih ti link na kojem možeš sve proučiti ali će ga admini izbrisati jer link sa informacijama oko obrta i dooa smatraju reklamom pa nemogu.

Pa pošalji joj na PM jadna ne bila!

Glede poticaja Frigg raspitaj se kod Ministarstva gospodarstva i poduzetništva, mislim da njihovim natječajima uskoro ističe rok za prijavu (ako već nije) ili u samoj obrtničkoj komori. Nekakve poticaje dijele i pojedine županije, neke opet daju pojedine banke. Na hitro.hr-u možeš pogledati osnovne informacije oko otvaranja obrta ili d.o.o.-a.
Prije nego kreneš u bilo što napravi si nekakvu računicu koliko trebaš uložiti u startu da bi posao uopće pokrenula, i koliki će ti biti mjesečni troškovi, pa sve to kroz procjenu mjesečne/polugodišnje/godišnje zarade tako da vidiš koliko cijela ideja drži vodu.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.