Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2008., 21:55   #1
Pitanja i odgovori u vezi Plutona i njegovih aspekata

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post

Npr. Pluton u Vagi u 9. bi govorio o tome kako je osoba prikupljala razna znanja i učenja (9.k.) kroz veze u koje se upuštala (Vaga). Nasuprotni znak Ovan i 3.k. govore kako se u ovom životu osoba mora više usmjeriti na sebe (Ovan) i stvaranje vlastitih stavova (3.k.) neovisno o tome kroz kakve je životne filozofije (Pluton u 9.) prošla putem odgoja i odrastanja.
Točno si dala moj primjer
To je korisna Plutonova lekcija, već dugo radim na tome da je usvojim i za sada mi to krasno ide od ruke.
Meni je osim navedenog Pluton na MC-u. Kaže mi prijateljica da je to pokazatelj da volim šefovati.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 22:13   #2
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Meni je osim navedenog Pluton na MC-u. Kaže mi prijateljica da je to pokazatelj da volim šefovati.
ili da se bojis sefovati ali bi ti sjajno islo. i da zelis biti na polozaju od utjecaja. inace je dobar za karijeru u bankarstvu i financijama ako ostatak horoskopa naginje tome. ili kriminalistici npr. ili psihologija. istrazivacki, pedantan i naporan rad koji oduzima puno zivotne energije.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 22:21   #3
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
inace je dobar za karijeru u bankarstvu i financijama ako ostatak horoskopa naginje tome.
a kad pluton radi s lovom onda radi s puuuuuuuuuno love €€€€€€$$$$$€€, je li tako betiboop?
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 22:31   #4
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
a kad pluton radi s lovom onda radi s puuuuuuuuuno love €€€€€€$$$$$€€, je li tako betiboop?
pa da, ili s tudjim financijama, u osiguranju npr.

ne znam na sto si tocno mislila, ako mislis na veliku zaradu onda samo pluton na MC-u nece biti dovoljan nego kako stoje 2. i 8. kuca. ali ponekad je dovoljna samo kombinacija sunce kvadrat pluton i podznak ili vladar podznaka u skorpionu ili sl. + nesto lava ili jako sunce + nesto neuravnotezenog jupitera ili strijelca. mislim da je za veliku lovu zaradit najbitnije imati nekakav spoj plutona (skorpiona), sunca (lava) i jupitera (strijelca) a bome i saturna (jarca)

mislim da smo malo skrenuli s teme tema je trebala biti vise duhovna
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 23:02   #5
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
ponekad je dovoljna samo kombinacija sunce kvadrat pluton i podznak ili vladar podznaka u skorpionu ili sl. + nesto lava ili jako sunce + nesto neuravnotezenog jupitera ili strijelca. mislim da je za veliku lovu zaradit najbitnije imati nekakav spoj plutona (skorpiona), sunca (lava) i jupitera (strijelca) a bome i saturna (jarca)
zašto baš sunce kvadrat pluton? ja imam taj aspekt recimo, podznak mi je škorpion a imam i nešto lava i strijelca ali nikakva lova na vidiku zasad
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 16:11   #6
hmm a koja bi onda bila uloga Plutona u 11. kući u Vagi - transformacija kroz društvo ili prijatelje?
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 18:30   #7
Pitanja i odgovori u vezi Plutona i njegovih aspekata

Pluton u prvoj, konjukcija ASC, trigon s Marsom i Suncem u osmoj... Ja bi' rekla da me baššš voli.
cowgir| is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 21:53   #8
Quote:
mush mushi kaže: Pogledaj post
zašto baš sunce kvadrat pluton? ja imam taj aspekt recimo, podznak mi je škorpion a imam i nešto lava i strijelca ali nikakva lova na vidiku zasad
zato sto je to pohlepan, megalomanski aspekt, vrlo cesto povezan s razlicitim kompleksima i osjecajima ugrozenosti pa se novac cesto vidi kao put prema sigurnosti (opsjednutost financijskom sigurnosti i zeljom za dominacijom ima raznorazne korijene, uglavnom je osoba prilicno nestabilna i sklona ekstremima i podlozna cudnim strahovima mada se usprkos svemu tome odlicno kontrolira i izaziva strahopostovanje) i polozaju. ugrozen je u cijeloj prici ego, najcesce od strane oca, kao i uvijek kod napetih aspekata sa suncem, medjutim, price su jako razlicite i vecinom prevelik utjecaj oca ne bude toliko koban po nacinu kako ta osoba ide kroz vanjski zivot (vecinom su dobro opremljeni da se probijaju kroz zivot) nego za njihov unutarnji zivot, sto se najcesce reflektira u njihovim privatnim odnosima sa najblizima. vec smo pisali o tome na topicu saradonije o aspektima.

u principu je to spoj 5. i 8. kuce, u napetom odnosu, sto znaci da se dosta toga radi iz krivih razloga i poriva ali ujedno i da je motivacija ogromna. 5. je kuca srece i velikog iznenadnog dobitka a ujedno i casti i zivota na visokoj nozi, dok je 8. jedna od dvije financijske kuce. s konjukcijom sunca i venere nije isto, bas me zanima zasto. ali mozda ja samo ne znam za primjere velikog bogatstva s konjukcijom sunca i venere. ti su aspekti po meni dijametralno suprotni.

pogledaj si 2. i 8. kucu, ima li i koje planete, tj. koliki je naglasak na njima. a i 5. koliko i kako je naglasena, mada je dovoljno nesto lava. postoje i jako produhovljene osobe s ovim aspektom. ali i u svojoj su produhovljenosti tada preintenzivne. a cuj, ni meni velika lova zasad nije na vidiku, ali ja ne odustajem od namjere da se obogatim spoznaj samu sebe i koji su ti prioriteti! hihihi....
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 22:56   #9
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
zato sto je to pohlepan, megalomanski aspekt, vrlo cesto povezan s razlicitim kompleksima i osjecajima ugrozenosti pa se novac cesto vidi kao put prema sigurnosti (opsjednutost financijskom sigurnosti i zeljom za dominacijom ima raznorazne korijene, uglavnom je osoba prilicno nestabilna i sklona ekstremima i podlozna cudnim strahovima mada se usprkos svemu tome odlicno kontrolira i izaziva strahopostovanje) i polozaju. ugrozen je u cijeloj prici ego, najcesce od strane oca, kao i uvijek kod napetih aspekata sa suncem, medjutim, price su jako razlicite i vecinom prevelik utjecaj oca ne bude toliko koban po nacinu kako ta osoba ide kroz vanjski zivot (vecinom su dobro opremljeni da se probijaju kroz zivot) nego za njihov unutarnji zivot, sto se najcesce reflektira u njihovim privatnim odnosima sa najblizima. vec smo pisali o tome na topicu saradonije o aspektima.

u principu je to spoj 5. i 8. kuce, u napetom odnosu, sto znaci da se dosta toga radi iz krivih razloga i poriva ali ujedno i da je motivacija ogromna. 5. je kuca srece i velikog iznenadnog dobitka a ujedno i casti i zivota na visokoj nozi, dok je 8. jedna od dvije financijske kuce. s konjukcijom sunca i venere nije isto, bas me zanima zasto. ali mozda ja samo ne znam za primjere velikog bogatstva s konjukcijom sunca i venere. ti su aspekti po meni dijametralno suprotni.

pogledaj si 2. i 8. kucu, ima li i koje planete, tj. koliki je naglasak na njima. a i 5. koliko i kako je naglasena, mada je dovoljno nesto lava. postoje i jako produhovljene osobe s ovim aspektom. ali i u svojoj su produhovljenosti tada preintenzivne. a cuj, ni meni velika lova zasad nije na vidiku, ali ja ne odustajem od namjere da se obogatim spoznaj samu sebe i koji su ti prioriteti! hihihi....
hvala ti na objašnjenju, sad mi je puno jasnije, nisam nikad prije tako duboko išla u aspekte

u svakom slučaju ovo sa utjecajem oca je apsolutno točno - nažalost u mom slučaju njegov utjecaj je bio takav da ga nikad nije bilo, a kad je nešto forsirao izazvao bi kod mene samo ljutnju, bijes i bespomoćnost

kod mene su i 2. i 8. kuća ajmo reći bogate , u 2. su mi Mjesec i Neptun u konj. a u 8. Sunce i Venera - ko zna možda me čeka neko nasljedstvo
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 14:40   #10
Meni je pluton 3 kuća, u znaku vage
nasuprot dakle leži 9 kuća, u znaku ovna
ako bi ono što je saradonija napisala okrenuli, značilo bi da sam se u prošlom životu prilično dobro usmjerila na sebe, a da bi se u ovom životu trebala više usmjeriti na ljude i na komunikaciju s njima
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 17:42   #11
meni je pluton u 2. kuci,u skorpionu...nasuprot 4. kuca,u biku...moze li mi netko objasniti nesto o tome
__________________
Tu noc kad si se udavala nitko nije znao zasto si plakala,dali radi tamjana ili starih uspomena...
dupla voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 18:49   #12
Quote:
dupla voda kaže: Pogledaj post
meni je pluton u 2. kuci,u skorpionu...nasuprot 4. kuca,u biku...moze li mi netko objasniti nesto o tome
nasuprot 2. kuće može biti samo i jedino 8. kuća

inače, ne vjerujem u reinkarnaciju i prošle živote tako da ti ne mogu ništa reći o tome
druga kuća, laičkim jezikom, govori o tome kakav je tvoj odnos prema materjalnom, imovini, eventualno bogatstvo koje možda možeš steći, pandan je znaku bika
tvoja 2. kuća je duplo ''škorpionska'' - vladar kuće je pluton, a on se također nalazi u svom sjedištu i u toj kući
dosta jak položaj
to bi ovako po mojoj slobodnoj procjeni značilo da si ti jedna od onih koja će skrivati koliko zapravo ima (kao skandinavci recimo), nisi jedna od onih koji se hvale i razbacuju novcem
pluton je ''rušitelj'' i autodestruktivan planet, ali također i ''feniks'', on ruši i zatim se diže iz pepela
pa tako da bi tvoje imovinsko stanje kroz život moglo biti raznoliko, od bogatstva, do granice bankrota pa natrag do bogatstva;
vrlo je vjerojatan priljev novca od 'škorpionskih' zanimanja, bankarstvo, mešetarenje, brokeri, upravljanje tuđim novcem; nešto s velikom dozom hazarda i rizika;
kao npr. ovaj ludi broker iz Francuske koji je gotovo doveo banku do bankrota, da bi na kraju postao legenda antiglobalista;
također zanimanja povezana sa smrću (jesi gledala 2 metra pod zemljom ) ili sexom (neki sexi shop, emisija tipa lizaljka marije štrajh) novinar u crnoj kronici, vlasnik pogrebnog poduzeća
uglavnom tebi svane kad drugima smrkne
ili neka mistično-iscjeljivačka zanimanja, reiki, tai-chi, bioenergija, tarot linije, vidoviti milan
valjda ti je jasno da sada već karikiram
naravno ovo nemoj shvatiti zdravo za gotovo, bitna je cijela karta..
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 19:54   #13
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
.....pa tako da bi tvoje imovinsko stanje kroz život moglo biti raznoliko, od bogatstva, do granice bankrota pa natrag do bogatstva;
vrlo je vjerojatan priljev novca od 'škorpionskih' zanimanja, bankarstvo, mešetarenje, brokeri, upravljanje tuđim novcem; nešto s velikom dozom hazarda i rizika;
kao npr. ovaj ludi broker iz Francuske koji je gotovo doveo banku do bankrota, da bi na kraju postao legenda antiglobalista;
također zanimanja povezana sa smrću (jesi gledala 2 metra pod zemljom ) ili sexom (neki sexi shop, emisija tipa lizaljka marije štrajh) novinar u crnoj kronici, vlasnik pogrebnog poduzeća
uglavnom tebi svane kad drugima smrkne
ili neka mistično-iscjeljivačka zanimanja, reiki, tai-chi, bioenergija, tarot linije, vidoviti milan
valjda ti je jasno da sada već karikiram
naravno ovo nemoj shvatiti zdravo za gotovo, bitna je cijela karta..


a da i ti nemas nesto od plutona pa te danas posebno inspirirao ? ili si ti samo neki ludi blizanac ? bas sam se nasmijala....

nije uvijek dobro postavljati pitanja i traziti savjete na astrologiji
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 16:36   #14
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Svi koji imaju Pluton u Vagi, a ima nas, imali su za zadatak u zadnjem životu shvatiti sebe unutar odnosa s drugima, učiti o međusobnom uvažavanju i ravnopravnosti. Nasuprotni znak Ovan govori o zadatku da u ovom životu shvatimo tko smo, da upoznamo sebe.
Os 5. - 11. kuća: Pluton u 5. govorio bi o usmjerenju na vlastite kreativnosti, ljubav i djecu, odnosno Pluton u Vagi u 5.k. značio bi da si u zadnjem životu razvijala svoju kreativnost tako što si skupljala iskustva kroz odnose s drugima, učila si o ljubavi kroz odnose s drugima, stvarala si svoj odnos prema djeci uspomoć veze s partnerom. U ovom životu Ovan i 11.k. zahtjevaju da pronađeš sebe (Ovan) van društvenih okvira (11.k) odnosno da se oslobodiš ograničenja nametnuta društvom, i pronađeš sebe (Ovan) na svjetskom nivou (11.k.).
Za dopunu značenja Plutona, 5. i 11. kuće pogledaj i položaj Čvorova.
Još pitanja vezano u aspekte s Plutonom: što znači Pluton u trigonu s AC - om i Pluton u trigonu sa MC - om?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 17:07   #15
Quote:
Anastasia kaže: Pogledaj post
Meni je pluton 3 kuća, u znaku vage
nasuprot dakle leži 9 kuća, u znaku ovna
ako bi ono što je saradonija napisala okrenuli, značilo bi da sam se u prošlom životu prilično dobro usmjerila na sebe, a da bi se u ovom životu trebala više usmjeriti na ljude i na komunikaciju s njima

i ja imam identičnu situaciju. kad sam prije par godina bila kod jednog astrologa ovako mi je rekao što se tiče plutona ( i saturna) u 3. kući: "kad budeš dobro znala objasniti i opisati ljudima kako se osjećaš, tada ćeš uvelike uspjeti." tek sam prošle godine shvatila koliko je ustvari bio u pravu, jer sam sam uvijek mislila da sam očitija nego što jesam. nekada treba i više nego "nacrtati" nekome da bi i druga strana mogla shvatiti da situacija i nije takva kakva jest. ako ne, komjunikejšn brejkdaun i ode sve...

i da, u kojoj je kući pluton ( & saturn), to nam je najosjetljivije podrujčje života, tu smo najtanji i najranjiviji.
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 19:50   #16
meni je pluton u vagi, u 2. kuci... neptun, sunce, mjesec i merkur sextile pluto, a mars conj. pluto...
nitya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 20:59   #17
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
nasuprot 2. kuće može biti samo i jedino 8. kuća

inače, ne vjerujem u reinkarnaciju i prošle živote tako da ti ne mogu ništa reći o tome
druga kuća, laičkim jezikom, govori o tome kakav je tvoj odnos prema materjalnom, imovini, eventualno bogatstvo koje možda možeš steći, pandan je znaku bika
tvoja 2. kuća je duplo ''škorpionska'' - vladar kuće je pluton, a on se također nalazi u svom sjedištu i u toj kući
dosta jak položaj
to bi ovako po mojoj slobodnoj procjeni značilo da si ti jedna od onih koja će skrivati koliko zapravo ima (kao skandinavci recimo), nisi jedna od onih koji se hvale i razbacuju novcem
pluton je ''rušitelj'' i autodestruktivan planet, ali također i ''feniks'', on ruši i zatim se diže iz pepela
pa tako da bi tvoje imovinsko stanje kroz život moglo biti raznoliko, od bogatstva, do granice bankrota pa natrag do bogatstva;
vrlo je vjerojatan priljev novca od 'škorpionskih' zanimanja, bankarstvo, mešetarenje, brokeri, upravljanje tuđim novcem; nešto s velikom dozom hazarda i rizika;
kao npr. ovaj ludi broker iz Francuske koji je gotovo doveo banku do bankrota, da bi na kraju postao legenda antiglobalista;
također zanimanja povezana sa smrću (jesi gledala 2 metra pod zemljom ) ili sexom (neki sexi shop, emisija tipa lizaljka marije štrajh) novinar u crnoj kronici, vlasnik pogrebnog poduzeća
uglavnom tebi svane kad drugima smrkne
ili neka mistično-iscjeljivačka zanimanja, reiki, tai-chi, bioenergija, tarot linije, vidoviti milan
valjda ti je jasno da sada već karikiram
naravno ovo nemoj shvatiti zdravo za gotovo, bitna je cijela karta..
Zvonkaaa,hvala puno na odgovoru,stvarno sam se pronasla u ovom opisu,volim sve sto je povezano sa smrcu,obozavam adrenalin,volim vlakove smrti i te stvari,mozda zbog podznaka i lilita u škorpionu,zanimanja koja volim su medicina i kriminalistika...
__________________
Tu noc kad si se udavala nitko nije znao zasto si plakala,dali radi tamjana ili starih uspomena...
dupla voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 22:48   #18
Pozdrav svima,od skoro sam clan ovog foruma ali se astrologijom kao hobijem bavim vec neko vreme.
Moj pluton je u vagi u 12 kuci. Cini mi se da se ceo zivot transformisem,onako iz duse,sto od citanja knjiga raznih,na temu filozofije,psihologije,astrologije sklona sam samoanalizi-plutoncic mi radi.
Evo i necega za razmisljanje.Znam da tema nije sinastrija ali primer iz sinastrije.Neciji pluton na nasem asc u trigonu sa vasom venerom koja je u 9 kuci. Poznanstvo sa tom osobom je iskonski promenilo neka moja dotadasnja shvatanja tj. kao da sam poznanstvom sa njim, ponovo pronasla sebe.Kao da je on bio okidac necega sto je trebalo da me transformise.Ta transformacija nije bila bezbolna ali je bila prava, u pozitivnom smislu .Imate li vi slicna iskustva?
venera80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 23:17   #19
Quote:
venera80 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,od skoro sam clan ovog foruma ali se astrologijom kao hobijem bavim vec neko vreme.
Moj pluton je u vagi u 12 kuci. Cini mi se da se ceo zivot transformisem,onako iz duse,sto od citanja knjiga raznih,na temu filozofije,psihologije,astrologije sklona sam samoanalizi-plutoncic mi radi.
Evo i necega za razmisljanje.Znam da tema nije sinastrija ali primer iz sinastrije.Neciji pluton na nasem asc u trigonu sa vasom venerom koja je u 9 kuci. Poznanstvo sa tom osobom je iskonski promenilo neka moja dotadasnja shvatanja tj. kao da sam poznanstvom sa njim, ponovo pronasla sebe.Kao da je on bio okidac necega sto je trebalo da me transformise.Ta transformacija nije bila bezbolna ali je bila prava, u pozitivnom smislu .Imate li vi slicna iskustva?
dobro došla. I moj Pluton je u Vagi u 12. kući. Moj plutončina radi 100 na sat. Radi opozicije na Sunce i ja se cijeli život transformiram, ali često prisilno. Kao da sam jedan dio života bila jedna osoba, a onda život od mene zatraži da postanem neko drugi. I tako svakih par godina. Kako je tebi Pluton aspektiran? I gdje su ti Sunce, Mjesec i Asc? Pitam jer sam ja Ovan/Škorpija/Škorpija, pa je taj moj Pluton u 12. prilično bitan, zanima me koliko je tebi bitan u odnosu na tvoju ličnost.
Što se tiče sinastrije, eto moja sestra ima Pluton na mom Asc, može od mene radit šta hoće u stanju sam sve napravit za nju. Srećom pa je dušica od osobe, inače bi me mogla natjerat na svakakve gluposti.
Isto, moj pokojni tata je imao Pluton u trigonu na moj Mars u 5. Mars mi je inače važan jer je vladar Sunca, Mjeseca i Asc, tako je on na mene pozitivno utjecao u smislu sporta, kao malu me upisao u planinare i zbog tog sam se trigona napješačila uzbrdo , isto, bio mi je velika podrška dok sam trenirala streljaštvo.
Imam i neke bliske odnose s osobama koje mi rade opozicije i kvadrate sa svojim Plutonom. Ne znam šta bih rekla, osim da je gadno!
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 23:44   #20
Meni su sunce,mesec i merkur u 8 kuci u konjukciji, u biku,ali se vise ponasaju kao skorpija,bas zbog te 8 kuce.Vladar 5 kuce mi je neptun- jupiter.Neptun je u sekstilu sa plutoncicem. Celo peto polje pocinje ribama, a zavrsava se ovnom .Pluton mi je bas blizu asc tj. u konjukciji sa njim.Cini mi se da pored analiza transformacija koje mi pruza-da ponekad cesto i bolno i prisilno,pluton u kontaktu sa sanjivim neptunom,donosi i na ljubavnom planu promene,koje cesto u pocetku ne shvatim kao dobre.Ali na kraju vidim da je za moje dobro bila i ta vrsta transformacije. Mislim da je sve to pozitivno jer su mi u sekstilu i neptun i pluton, a dispozitori venera i jupiter koji su mi opet u sekstilu.A i trudim se da uvek sve shvatim pozitivno. E da i pluton ne kaci bas sve ljude, tj da se izrazim pravilno, ne osecaju ga bas svi, vec samo oni odabrani -salim se malo.Naime mislim da se to odnosi isljucivo na osobe koje bi da rade na sebi
venera80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.