Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2008., 14:00   #41
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post

Moje osobno mišljenje je da je Pluton egzaltiran u Blizancima i Ribama.

Objavio sam i članak o tome.
Da nisi ti "talentirani budući astrolog" Domagoj B.? Ako jesi to znači da sam čitala tvoj članak ..
Slažem se s blizancima ali s ribama ne ..
__________________
I want my candy cane...
Candy Cane is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 16:10   #42
tako je ja sam Domagoj B-----. odkud si čula za mene ?

separacijski aspekti ukazuju više na neke naše psihološke odrednice, na nas unutra, dok aplikacijski aspekti ukazuju na same događaje i promjene u našim životima i utoliko su bitniji.

recimo suncu treba 8 stupnjeva do trigona sa plutonom. i sada kroz primarne direkcije i progresije doći će s vremenom do egzaktnog aspekta.

separacijski aspekti su ključni kada govorimo o karmičkoj astrologiji, tada se radi o tzvu konverzvinim progresijama.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 27.03.2008. at 11:04. Reason: private podaci
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 16:19   #43
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
po čemu su takvi od izuzetne važnosti?
misliš aplikacijski je onaj kad sunce ulazi u aspekt s plutonom?
ili kad je saturn u aplikaciji sa plutonom?
neću valjda skrenut
što mi je činiti
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 16:31   #44
ja sam sunce naveo kao primejr jer aspekti svjetala su uviejk prvi na razmatranja.

no jednako tako ne treba odbaciti niti saturn ako vlada nekim bitnim poljem u horoskopu ili je vladar prvog polja.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 17:03   #45
Ja imam Pluton u Škorpiji, a moj dečko u Vagi, mislim..Uglavnom veže nas nekakav ludi trigon koji donosi ludilo i posesivnost
No, mislim da nakon Jupitera ovi znakovi ostali nisu toliko bitni za samu ličnost osobe, više utječu na događaje..
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 17:12   #46
međusoboban odnos Plutona u dvije natalne karte je zanemariv.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 17:17   #47
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
međusoboban odnos Plutona u dvije natalne karte je zanemariv.
Da, imaš prafo
Vidim da si ti totalno stručan u ovome, pa mi nemoj zamjeriti jer sam se jedno vrijeme intenzivno igrala s astrologijom, ali sam sve zaboravila, pa se sam sada otkrila ovaj podforum i baš mi se sviđa
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 17:57   #48
ma sve ok nisam ništa loše mislio
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 13:37   #49
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
tako je ja sam Domagoj B----. odkud si čula za mene ?
Ja svašta, pa pratim ja našu scenu astrologa .. i to vrsnih

O plutonovoj egzaltaciji bi se moglo malo raspravit i ovdje .. nema niti jedna takva tema otvorena, pa pretpostavljam da ovdje svi misle da je on egzaltiran u škorpionu?
__________________
I want my candy cane...

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 27.03.2008. at 11:04. Reason: private podaci
Candy Cane is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 16:35   #50
ideja da je pluton egzaltiran u škorpionu je ideja tradicionalne astrologije koja uopće ni ne prihvaća postojanje Urana, Neptuna i Plutona u horoskopu.

takva ideja je zastarjela.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 18:18   #51
Moj nat-pluton je u vagi, 3. kuća, uglavnom tvori sestile i quintile, ima puno neutralnih aspekata... s ASC je u aspektu sestila.
Rečeno mi je da sadašnje kretanje plutona za mene ima veliku važnost, i da će mi donijeti neku promjenu (pozitivnu, ali veliku i bitnu promjenu)
može li mi netko objasniti sadašnje kretanje plutona?
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 19:20   #52
pluton je ušao u znak jarca. on se uvijek osjeti i njegov tranzit traje dugo.

preko sunca, mjeseca, ac-a vladara ac-a, vrha 4 i 7 polja.

često naviješta smrt bliskih osoba ako je loše aspektiran.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 21:23   #53
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
pluton je ušao u znak jarca. on se uvijek osjeti i njegov tranzit traje dugo.

preko sunca, mjeseca, ac-a vladara ac-a, vrha 4 i 7 polja.

često naviješta smrt bliskih osoba ako je loše aspektiran.
Meni je Pluton u 05. kući u Vagi ( 22,15 stupanj ). Aspektira Mjesec iz 02. kući ( u kvadratu su, orbis je 5,43 stupnja ).
Znači li to da će loše utjecati na moju majku?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 23:04   #54
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
pluton je ušao u znak jarca. on se uvijek osjeti i njegov tranzit traje dugo.

preko sunca, mjeseca, ac-a vladara ac-a, vrha 4 i 7 polja.

često naviješta smrt bliskih osoba ako je loše aspektiran.
Molila bih te, molim te, da mi odgovoriš ako bih mogao: što znači kada se tranzitni Pluton nađe na natalnoj Veneri u Jarcu ( u horoskopu muškarca )?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 23:15   #55
to mi ne govori mnogo, ne znam odkuda dolazi ta venera, kojim poljem vlada.

općenito bi moglo donijeti fatalnu ljubav, ako je u braku smrt žene ili napad od žene ali to je sve tako preopćenito da ne mogu biti precizniji.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 23:28   #56
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
to mi ne govori mnogo, ne znam odkuda dolazi ta venera, kojim poljem vlada.

općenito bi moglo donijeti fatalnu ljubav, ako je u braku smrt žene ili napad od žene ali to je sve tako preopćenito da ne mogu biti precizniji.

Venera je u 12. kući u Jarcu, dolazi iz 04. kuće kojoj je na vrhu Bik. Može li biti vezano i za stare ljubavi?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 10:48   #57
Moja Venera je u 12.kući, ali tek na 22 stupnja Jarca... ali mi je Pluton trenutno u kvadratu na natalni Jupiter i Uran (oni su u konjukciji!!) u 7. kući....
Inače mi Pluton tranzitira 10.kuću... kad je bio n MC, ništa se posebnog nije desilo!!

Molim Suspiriuma da mi objasni moguće "posljedice"...
(znam dosta o astrologiji, ali kad je MOJ horoskop u pitanju, uvijek sam neobjektivna...
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 16:45   #58
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Venera je u 12. kući u Jarcu, dolazi iz 04. kuće kojoj je na vrhu Bik. Može li biti vezano i za stare ljubavi?
može. ali budi oprezan. 4 polje je naš dom, obitelj, 12 polje su gubici i tajne. moguće otkrivanje neke tajne, stradanje nekog daljeg rođaka, no tebi je Škorpion onda na mc-u , pa ovo može ukazivati i na promjenu posla ili na stres na poslu, ovisno o tome kako je pluton stavljen u karti.

daj cijelu kartu da se ne mučim ovako.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 19:54   #59
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
može. ali budi oprezan. 4 polje je naš dom, obitelj, 12 polje su gubici i tajne. moguće otkrivanje neke tajne, stradanje nekog daljeg rođaka, no tebi je Škorpion onda na mc-u , pa ovo može ukazivati i na promjenu posla ili na stres na poslu, ovisno o tome kako je pluton stavljen u karti.

daj cijelu kartu da se ne mučim ovako.
Nije riječ o meni, ja sam ženskog roda.
Evo, karta:

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=

Budi iskren i kritičan
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 20:25   #60
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Pluton mi je u 7.kući.... U Velikom trigonu s Mjesecom i Venerom... a kako mi je Venera u Jarcu u 12.kući i pored toga u kvadratu sa Saturnom i Marsom...
Možete misliti na što mi liči ljubavni život i sve glede i oko ljubavnih veza..l..
A zar i ti trigoni prave frku? uUu mozda jer je taj Pluton nekak 'taman' pa s tim finim svijetlim planetama. Ja sam svoju Veneru (u blizancima) jednostavno prestala gledati kao planet koji nesto utice na ljubav u mom zivotu, mada je 'univerzalni planet ljubavi'... mozda i u toj 12toj kuci moze imati neku drugu interpretaciju, mozda vecu ulogu ima znak u kojoj je peta i/ili sedma kuca i njihovi vladari te aspekti tih vladara. Al ak vec imas potvrdu djelovanja te Venere u zivotu... treba nauciti zivjeti s tim, a uvijek mozes i ubijedit sebe da Pluton nije planeta /amaterka
Astarte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.