Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2008., 14:36   #1
Smile Bračna terapija u krizi braka pred razvod?

Imam jedno pitanje...

Da li ste prije nego što ste se odlučili razvesti (pokrenuti postupak mirenja pa razvoda) pokušali pomoći na način da ste otišli bračnom terapeutu???

jer, ako je izgubljeno međusobno povjerenje i poštivanje... ljudi vezu ne pokušavaju ni spasiti...

ali ako postoji motivacija, da li ste krenuli na bračnu terapiju, gdje ste pred neutralnom osobom pokušali popraviti odnos, riješiti problem, oživiti strast i ljubav?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 19:17   #2
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje...

Da li ste prije nego što ste se odlučili razvesti (pokrenuti postupak mirenja pa razvoda) pokušali pomoći na način da ste otišli bračnom terapeutu???

jer, ako je izgubljeno međusobno povjerenje i poštivanje... ljudi vezu ne pokušavaju ni spasiti...

ali ako postoji motivacija, da li ste krenuli na bračnu terapiju, gdje ste pred neutralnom osobom pokušali popraviti odnos, riješiti problem, oživiti strast i ljubav?
jesam, no silom prilika. imali smo malodobno dijete i po zakonu RH obaveyno je proći proces mirenja na centru kod socijalnu skrb.

svojebvoljno ne jer su odnosi bili iznimno narušeni i ja sam odlučila da odlazim.

smatram da nije loše posjetiti bračng savjetnika ukoliko postoje određeni problemi koji se mogu "sankcionirati" no povjerenje i poštovanje su, bojim se nepovratni....
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 19:25   #3
Eto, mi pokušali i odustali nakon 2 razgovora.
Kao što si navela, kod nas je nestalo povjerenja i poštovanja, ali ne i ljubavi (ne još tada)...bar ne sasvim.
Potrebna je jaka obostrana želja za ozdravljenjem zajednice i vjera da ima izlaza iz krize. U mom slučaju, previše je bilo gorčine i izgovoreno teških riječi pa smo oboje znali da nikakva terapija to ne može izbrisati i da povratka na staro nema. Zato smo odustali... iako je jedan terapeut rekao da smo emotivno još vezani.

Na terapiju treba ići prije nego stvari odu predaleko, prije nego odnos bude toliko poremećen da nikakvo zajedništvo više nema smisla.

Obzirom da ne znam tvoju situaciju i razloge krize, moj bi savjet bio da pokušate, ukoliko oboje imate STVARNU želju spasiti brak. Ljubav bi trebala biti motivacija.
A ako samo želite umiriti savjest (da ste i to pokušali) ili to jedan partner radi bez previše volje i motivacije... uzalud vam trud.
Nisam sigurna da li terapija može oživjeti ljubav (i strast), sklonija sam vjerovanju da terapija služi rješavanju nagomilanih problema i nerazumijevanja.
Eto, to je moje mišljenje... sretno!
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 19:38   #4
ne pod bračnom terapijom ne mislim na odlazak postupka mirenja pri CZSS već odlasci k psihologu/psihoterapeutu koji se bavi problemima narušenih bračnih odnosa.

To pretpostavlja korak prije Mirenja (koji je zakonska formalnost te obveza) po Obiteljksom zakonu.

Znači, centar za krizna stanja, psihoterapeut, Bračni svjetni...evo ima dosta mojih znanica koje su išle u Polikliniku za zaštitu djece pri Gradu Zagrebu, zatim kod seksualnog terapeuta...znači bilo što što bi odmaklo nužan korak koji prethodi Razvodu braka
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 19:41   #5
Nije da pametujem ali eto razgovaram sa ljudima (pogotovo sa ženama) koje su na taj način učvrstile svoje već poremećene bračne odnose.

Ako postoji motivacija, možete krenuti na bračnu terapiju, pokušati popraviti odnos, riješiti probleme koje vas muče.

Ipak, prije spašavanja ljubavnog odnosa treba nužno odbaciji kritiziranje partnera, prijezir prema partneru, svoj obrambeni stav i zatvaranje u sebe jer su to obrasci ponašanja koji su najveći i razarači veza općenito.

bezobzira koliko je velik jaz između vas i partnera, netko mora napraviti prvi korak i ne odustati na baš prvim preprekama bračne krize.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 22:01   #6
I moja ex i ja smo probali,od predviđenih 7.susreta,odradili smo 4.ili 5.(ne sječam se više).Prekinuli smo na njezino inzistiranje,kad je skužila da je sve otišlo kvragu zbog nje.Mislim da terapija može pomoči,ali ako sami nemožete riješiti stvari,tečko da netko drugi umjesto vas može....ali to je samo moje mišljenje...
__________________
Gore od poraza je odustajanje...
Kompromis je kada netko nije sretan
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 22:44   #7
eto.. barem ste probali... žao mi je što niste uspjeli
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 18:27   #8
Žena i ja odlazili desetak puta. Nastavljamo i najesen. Osnovna pretpostavka: da želite spasiti brak, da se ne zatvarate. Ima izvrsnih psihoterapeuta - koji čačkajući po koječemu uspiju razviti bliskost...
Ali, ako oboje iskreno i dubinski to ne želi, džabe... I s voljom je teško (ali moguće)...
Brezskrbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 19:08   #9
Pokušala... Nakon razgovora s nama terapeutkinja je našla razlog naših nesuglasica. Bili smo taj jedan jedini put i tada je ex rekao da njemu ne treba pomoć nego meni... Sada smo 1,5 godinu razvedeni...
Hvala Bogu!
Matrix-Os is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 20:41   #10
Pred tri godine doslovce sam ga molila da odemo - nije htio. Pod parolom da nam neko sa strane, neko ko nas ne pozna, ne može ništa pomoći. Možda još i više zamutiti vodu...
Danas smo par dana pred razvod i on moli mene. Ali sad ja ne vidim svrhu jer je i ono malo ljubavi i dobre volje s moje strane nestalo u bespućima njegove samoživosti

A uvjerena sam da smo mogli uspjeti... makar održati onaj minimum potreban da se ugodno proživi još dobar niz godina. Možda čak i da se vrati ona ljubav s početka...
Asti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 13:34   #11
Jednom smo bili kod psihića zajedno, i nije uopće pomoglo...Naime, problem je bio u tome što je on odrastao bez oca, s majkom koja ga nije previše voljela (jer se zalomio) i koja je često dovodila raznorazne "stričeke". Stoga je i njegov odnos prema braku bio prilično čudan u smislu da je u meni tražio majku, da je stalno imao podsvjesni strah od nevjere, i da nije gajio nikakve očinske osjećaje prema maloj. Sve je to psihić dobro primjetio, i pokušao ga "popraviti". No na kraju, sve sam ja to nekako i prihvatila, potrudio se i on....Ali, puklo je zbog sasvim desete stvari - kocka i kladionica. I baš sam danas ljuta kao ris, i dobro mi dođe da se ovdje malo ispucam, jer evo je već prošlo godinu dana, a ja se nikako ne mogu službeno rastati, i početi primati alimentaciju. U godinu dana dao je za malu ravno 100 kuna. I danas zovem taj jebeni centar za socijalnu skrb, i pitam gdje je zapelo, a ono žena veli da im je psihologica prije dva mjeseca dala otkaz, pa je tu zapelo...Ne može doći do pokušaja mirenja, jer nema jebene psihologice. A ja malu trebam poslati na more i izmisliti pare. Sve bih ih najradije postreljala u tim prokletim birokratskim javnim ustanovama....psmtr....
dr.bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 14:25   #12
Ja moga pokušavan nagovorit da odemo skupa pa da spasimo brak,iako mislin da je kasno,ako se da,ali on mi umre od smija u facu i kaže da ja iden,da njemu ne triba,da meni triba....Ja san njemu rekla da ako dođe do rastave da će morat ić na prisilno mirenje,a on meni kaže da neće on ić na nikakvo prisilno mirenje i da njega niko neće i ne može na to prisilit!Nisan znala šta bi rekla.......
__________________
Never judge a girl by the T-shirt she is wearing
Kleopatra_0107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 21:55   #13
Quote:
Kleopatra_0107 kaže: Pogledaj post
Ja moga pokušavan nagovorit da odemo skupa pa da spasimo brak,iako mislin da je kasno,ako se da,ali on mi umre od smija u facu i kaže da ja iden,da njemu ne triba,da meni triba....Ja san njemu rekla da ako dođe do rastave da će morat ić na prisilno mirenje,a on meni kaže da neće on ić na nikakvo prisilno mirenje i da njega niko neće i ne može na to prisilit!Nisan znala šta bi rekla.......
nisi mu ni trebala ništa reć, nego mu nabit nogu u dupe i adio. oprosti na brutalnosti
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 13:19   #14
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
nisi mu ni trebala ništa reć, nego mu nabit nogu u dupe i adio. oprosti na brutalnosti
Ma kakva brutalnost,to bi i tribala napravit...
__________________
Never judge a girl by the T-shirt she is wearing
Kleopatra_0107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 20:24   #15
Ja sam govorila ranije da odemo na savjetovanje, on je odbijao. Sad, kad je po meni vec kasno, on nesto zeli spasiti
Moze li bracno savjetovaliste pomoci kod razvoda? Da se "sretno" rastanemo?
amandita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 18:08   #16
Quote:
amandita kaže: Pogledaj post
Ja sam govorila ranije da odemo na savjetovanje, on je odbijao. Sad, kad je po meni vec kasno, on nesto zeli spasiti
Moze li bracno savjetovaliste pomoci kod razvoda? Da se "sretno" rastanemo?
po meni može!

da razgovorima pred neutralnom osobom uvidite sve što nije trebalo jedno drugom napraviti, popričate i priznate svoje ne-fer poteze..... a ljubav je ionako prestala....

a priznavanje svojih pogriješaka...dobar je temelj za fer odnos i rastanak
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 08:31   #17
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje...

Da li ste prije nego što ste se odlučili razvesti (pokrenuti postupak mirenja pa razvoda) pokušali pomoći na način da ste otišli bračnom terapeutu???

jer, ako je izgubljeno međusobno povjerenje i poštivanje... ljudi vezu ne pokušavaju ni spasiti...

ali ako postoji motivacija, da li ste krenuli na bračnu terapiju, gdje ste pred neutralnom osobom pokušali popraviti odnos, riješiti problem, oživiti strast i ljubav?
Preporučam psihoterapije po sistemu Williama Glassera, začetnika "Realitetne terapije" http//www.udruga-hurt.hr, i njegove dvije prekrasne knjige "Teorija izbora" i "Naći se i ostati zajedno".
Suština je ne pokušavati mijenjati druge nego sebe, ne patiti zbog prošlosti koju i onako ne možemo mijenjati, nego raditi da poboljšamo sadašnjost i da naših 5 osnovnih životnih potreba uskladimo s partnerom.
U Zagrebu je sjedište udruge pa se može pitati.
Allisson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 09:19   #18
hvala na informaciji...nadam se da će mnogima u bračnoj krizi biti korisna
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 17:01   #19
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje...

Da li ste prije nego što ste se odlučili razvesti (pokrenuti postupak mirenja pa razvoda) pokušali pomoći na način da ste otišli bračnom terapeutu???

jer, ako je izgubljeno međusobno povjerenje i poštivanje... ljudi vezu ne pokušavaju ni spasiti...

ali ako postoji motivacija, da li ste krenuli na bračnu terapiju, gdje ste pred neutralnom osobom pokušali popraviti odnos, riješiti problem, oživiti strast i ljubav?
Jesam. I sama ju placala. I uzimala slobodno s posla da bi isli na termin koji njemu odgovara. Malo je pomoglo, ali ne do kraja. Ali znam parove kojima je odlicno pomoglo.
Sad me voli i sad bi na terapiju, sad nam je on nasao terapeuta, ma sve filmski a dok sam mu ja zadnje dvije i vise godine govorila da me gubi i gleda, tad je to islo kroz jedno uho unutra kroz drugo van.
Slucajno sam mu morala ostaviti poruku kod njegove sekretarice na njegovom novom poslu i ona meni jao sto vam muz ima zgodnu zenu pa na radnom stolu je velika vasa slika uokvirena pa on samo o vama prica ...dok ju nisam blago prekinula, hvala na komplimentima ali je on maltene free man, pa ako hocete bodove za simpatiju kod mene ne morate skupljati, za to sam ja sad pogresna osoba
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 18:15   #20
Ja sam predlagala da odemo k bračnom savjetniku, jer je očito da nam treba.
Međutim, on ne misli tako... I šta sad?
A znam kad dođe do razvoda, kad bude definitivno kasno, onda će se trgnit...
ljubičica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.