Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2008., 14:33   #41
Zvončice, hvala! Unijela si tračak nade u mrak kojim vladaju ova dva strašna malefika Ma šalim se, meni je Mars jedina planeta čiju simboliku ne volim, ali ozloglašeni Saturn mi je kao strogi, ali pravedni profesor, koji da 5 ako savladaš lekciju, ali kaže '' kolega, vidimo se na idućem roku '' ako ne svladaš.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 15:28   #42
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Zvončice, hvala! Unijela si tračak nade u mrak kojim vladaju ova dva strašna malefika
ne volim planete u natalu smatrati maleficima, oni su sastavni dio svakoga od nas, što bi ti ili ja ili bilo tko bez marsa ili saturna?!?!

Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
meni je Mars jedina planeta čiju simboliku ne volim,
to je i za pretpostaviti s obzirom da je tvoj mars u raku..
ja te u potpunosti razumijem (moj je u djevici )
nikako mi nije jasno veličanje marsa u ovnu, glavom-kroz-zid metode i oglušivanje na bilo kakav znak zdravog razuma...ko bik kad lovi crvenu krpu ?!?! meni to nije neka spika, ali svakom njegovo, kako bi se reklo

ali opet, to ne znači da si lišena životne strasti - mars ti je u 8. polju, polju koje se prirodno veže za škorpiona; što te čini intuitivnom na nekoj pimalnoj razini (ipak je to mars), izošterenih psiholoških receptora (osma kuća, škorpionsko-detektivska-spika)
to je i kuća seksa, tuđe imovine, upravljanja tuđim resursima, kuća smrti, sveg skrivenog i okultnog (pa i astrologije)

Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
ali ozloglašeni Saturn mi je kao strogi, ali pravedni profesor, koji da 5 ako savladaš lekciju, ali kaže '' kolega, vidimo se na idućem roku '' ako ne svladaš.
da, ali opet se vraćam na ono da je to saturn u natalu, ne uči on tu perviše, to radi onaj tranzitni kada prelazi nekim ključnim točkama ili radi aspekte s istim
u natalu on ukazuje na ono gdje si najviše ukočena, gdje si 'pehist', što bi tebi bilo najkritičnije -11. polje...prijateljstva- i još je u škorpionu...tebi zaista nije do površnih poznanstava i tričavih razgovora, ne znam što ti se još nalazi u toj kući...
ali ovo je ionako razgovor o marsu, pa u tom kontekstu; taj saturn podržava tvoj mars, dajući mu škorpionsku hladnoću, snagu i kako smo ono rekli 'steven segal ( ) masku'; pa u ključnim trenucima i hrabrost da racionalno (ipak je to saturn) poduzme akcije na koje se sam od sebe (pošto je u raku) i ne bi odvažio
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 00:09   #43
Je li Mars u 8. (u Blizancima) kriv sto me privlace tipovi s nekom destruktivnom vibrom? Koji su On The Highway to Hell?
Koji "zive na rubu" ili bar prodaju takve price (Blizanci)?
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 08:45   #44
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
ne volim planete u natalu smatrati maleficima, oni su sastavni dio svakoga od nas, što bi ti ili ja ili bilo tko bez marsa ili saturna?!?!


da, ali opet se vraćam na ono da je to saturn u natalu, ne uči on tu perviše, to radi onaj tranzitni kada prelazi nekim ključnim točkama ili radi aspekte s istim

u natalu on ukazuje na ono gdje si najviše ukočena, gdje si 'pehist', što bi tebi bilo najkritičnije -11. polje...prijateljstva- i još je u škorpionu...tebi zaista nije do površnih poznanstava i tričavih razgovora, ne znam što ti se još nalazi u toj kući...
Ne kažem da nam nisu potrebni, dapače, ali kroz većinu tekstova koje sam čitala, nekako sam navikla o njima razmišljati kao o maleficima.Znaš da ljudi razmišljaju u takvim dobro/loše kategorijama jer svijet onda djeluje jednostavnije.No, ne dam ja svoje malefike nikom, neka njih.


U pravu si, opisala sam tranzitni Saturn, ali ostaje ono što sam rekla o njemu kao mudrom, strogom i pravednom starom profesoru, jednostavno ga tako doživljavam.

Samo je Saturn u 11. i imam tek nekoliko prijatelja, ali to su prava, duboka prijateljstva, za cijeli život. Ostala me ni ne zanimaju, užasna sam u small talku, ne znam kako pričati o vremenu s neznancima i užasavam se površnih odnosa.Sve ili ništa.

No, pošto je ovo tema o Marsu, da ne budem totalno offtopic, moram reći da mislim da je moj Mars u raku zdrav, da nije frustriran, zajedljiv i da nema potrebu bjesomučno raditi po kući čim ga netko malo izbaci iz takta ili orbite, whatever. To što je u 8. kući spriječava ga da se iskaže u punom borbenom sjaju, ali je zato nezaustavljiv i neustrašiv kada se treba boriti za nekog slabog i nemoćnog, osobito djecu, i to mislim da mogu pripisati račiću u kojem se smjestio.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 10:38   #45
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Samo je Saturn u 11. i imam tek nekoliko prijatelja, ali to su prava, duboka prijateljstva, za cijeli život. Ostala me ni ne zanimaju, užasna sam u small talku, ne znam kako pričati o vremenu s neznancima i užasavam se površnih odnosa.Sve ili ništa.
pa naravno

Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
To što je u 8. kući spriječava ga da se iskaže u punom borbenom sjaju,
to buš tek vidla kad se zatelebaš kao malo tele, u ložnici, jel
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 19:51   #46
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Sve je to bespotrebno rasipanje energije ...sa marsom u jarcu je ona kanalizirana na najbolji nacin-prvo se izvaze isplativost ulaganja energije te ako postoji rentabilnost onda se ide do kraja-ali bas do kraja, gdje Ma u Ovnu,Skorpiji wherever na pola puta odustanu .
Vidi Nadala
I dok jarci sve to skontaju scorpe&ofce im pokupe sve cure
pms is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 10:26   #47
Quote:
pms kaže: Pogledaj post
I dok jarci sve to skontaju scorpe&ofce im pokupe sve cure
I onda sve te cure dolaze nama sa marsom u jarcu(i ostalim pozicijama) i prosipaju zalbe tipa "jooj nisam mu jedina, j**e gdje stigne i gdje ne stigne" ili "brzo se zapali ali se i ugasi u kratkom roku" i sl.

A nama jadnima ne preostaje nista drugo no da ih tjesimo.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 12:32   #48
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
mars 29 djevice, neptun 24 strijelca

ma ok je...već sam ja navikla na tu sretnu kombinaciju
isti slusaj kod mene i ja sam vec navikla...
meni je mars djevice (r) 15° i pravi kvadrat sa neptunom 21° strijelca
v4ga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 16:31   #49
Sunce skorpija, mjesec bik, merkur vaga, venera u djevici, mars u ribama, jupiter u blizancima, saturn i uran u strijelcu, neptun u jarcu, pluton u skorpiji....sve u svemu nije nesto fino....
dali mi moze neko reci o marsu u ribama u devetoj kuci i veneri u djevici u trecoj?
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 19:51   #50
Bok
moze li mi netko nesto vise napisati o Marsu na 14 stupnjeva Strijelca u prvoj kući,radi mi sekstil sa Plutonom,konjukcije sa Neptunom,Suncem i ASC,trigone sa Saturnom i Mjesecom.
Hvala
damir1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 11:17   #51
Vidim da ovdje ima dosta škorpionskih marsića.
Evo još jednog.
Dakle, i moj je u Škorpionu, u konjukciji sa Saturnom i ASC te sekstilu s MC-em, u kvadratu s Mjesecom i Venerom.
Ambiciozni primjerak koji sve strasti ulaže u posao.
Što se tiče konjukcije Sa i Ma, pročitala sam komentare kako je bilo koji aspekt između ta dva tijela, pa bio on i dobar, zapravo negativno produktivan zbog toga što su i Ma i Sa malefici. Međutim, mislim da je taj aspekt neutralan, s tendencijom da bude dobar ili zao. Važno je naučiti dozirati te energije i još važnije, naučiti praviti strategije, vizualizirati puteve kojima će teći energija Marsa. Ovisno o tome kamo putevi vode, aspekt će biti negativan ili pozitivan. To je barem moje skromno mišljenje.
Mislim da je kvadrat teže kontrolirati, da ne kažem socijalizirati . Ako je uopće s njim tako nešto i moguće.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 13:40   #52
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
Sunce skorpija, mjesec bik, merkur vaga, venera u djevici, mars u ribama, jupiter u blizancima, saturn i uran u strijelcu, neptun u jarcu, pluton u skorpiji....sve u svemu nije nesto fino....
dali mi moze neko reci o marsu u ribama u devetoj kuci i veneri u djevici u trecoj?
Mars u Ribama znači da si u akciji požrtvovna, da se više boriš za sebe nego za druge,da tvoja energija raste u izolaciji, da možeš biti borac za duhovne stvari i ideale, da si daleko od egoiste, za sebe se najteže boriš,kao da ti to nema smisla. U 9.kući znači da energiju trošiš najviše na putovanja, bilo fizička bilo umna, da u daljini, i na putovanjima ili proučavanju duhovnih stvari tvoja enegija raste, što si dalje od kuće bolje djeluješ u akciji.
Venera u Djevici pokazuje tvoju ženstvenost i šarm. U Djevici je ona nekako sputana, izražavaš se i pokazuješ konzervativno, sramežljivo, proračunata si i u ljubavi i u prijateljstvu, u svemu nešto računaš, zbrajaš i oduzimaš, teško se otvaraš osjećajima, a ako se otvoriš oni su pod utjecajima razuma i intelekta. Dobra vijest je kad se otvoriš, onda si vjerna i sa tobom je moguće ostvariti ozbiljnu i dugu vezu. Samo ti dugo do toga treba... U 3. kući znači da uživaš na kratkim putovanjima, voliš knjige,čitati,pričati; Imaš dobre odnose sa braćom i sestrama, a i zaljubiti se možeš u najbližoj okolini (u susjedstvu,možda u prvog susjeda)
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 18:50   #53
nisam vidio taj topic,čitao sam ga i dosat mi je pomogao...ja sam dupli ovan,također jako izražen mars imam,sad shvaćan zakaj se nekad tak osjećam...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 19:40   #54
mars u vagi u kvadrat s uranom i trigonu sa satrunom
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 17:32   #55
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Mars u Ribama znači da si u akciji požrtvovna, da se više boriš za sebe nego za druge,da tvoja energija raste u izolaciji, da možeš biti borac za duhovne stvari i ideale, da si daleko od egoiste, za sebe se najteže boriš,kao da ti to nema smisla. U 9.kući znači da energiju trošiš najviše na putovanja, bilo fizička bilo umna, da u daljini, i na putovanjima ili proučavanju duhovnih stvari tvoja enegija raste, što si dalje od kuće bolje djeluješ u akciji.
Venera u Djevici pokazuje tvoju ženstvenost i šarm. U Djevici je ona nekako sputana, izražavaš se i pokazuješ konzervativno, sramežljivo, proračunata si i u ljubavi i u prijateljstvu, u svemu nešto računaš, zbrajaš i oduzimaš, teško se otvaraš osjećajima, a ako se otvoriš oni su pod utjecajima razuma i intelekta. Dobra vijest je kad se otvoriš, onda si vjerna i sa tobom je moguće ostvariti ozbiljnu i dugu vezu. Samo ti dugo do toga treba... U 3. kući znači da uživaš na kratkim putovanjima, voliš knjige,čitati,pričati; Imaš dobre odnose sa braćom i sestrama, a i zaljubiti se možeš u najbližoj okolini (u susjedstvu,možda u prvog susjeda)
Hvala lijepa na odgovoru!! )
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 22:17   #56
Kako se tumaci konjukcija tranzitnog Marsa s onim u natalu? Jos 3° i eto ga XD.
pms is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:56   #57
Niste spomenuli lavovski mars (5) u sprezi sa rakovskim saturnom (5) i kvadratu sa škorpionskim uranom (8) divota od eksplozije i ograničavanja
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:59   #58
Quote:
pms kaže: Pogledaj post
Kako se tumaci konjukcija tranzitnog Marsa s onim u natalu? Jos 3° i eto ga XD.
Sigurno će pojačati aspekte koje tvoj natalni mars ima u karti.
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 13:01   #59
Mars 90 Saturn

I ja sam ponosni vlasnik kvadrata Marsa i Saturna i to aplikacionog i to u 1. (Sa) Libra i 10. (Ma) Gemini MC.

Saturna u 1. kuci malo spasava 0 sa Jup. orb manje od 1 stepena (sistem), a Jup je za nijansu blize Asc.

Ma 90 Sa je jaka energija, opasnija ako prevlada Marsova priroda, hladnija ako prevlada Saturn.
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 19:41   #60
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Sigurno će pojačati aspekte koje tvoj natalni mars ima u karti.
Ajde plz baci pogled na sig pa prokomentiraj

THX
pms is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.