Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Pogledaj rezultate ankete: Što je samohrani otac?
budala 8 4.35%
savjestan muškarac 160 86.96%
idealan muškarac 22 11.96%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 184. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2009., 20:45   #61
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
Ja imam gotovo identičnu sitaciju sa ex. Nisam nikakva svetica ni dušica. Ali mislim da je ovo ljudima koji isto imaju probleme samo jedna velika sapunica. Uistinu mislim da bi ovo trebali riješiti oni sami, bez nas.
Slazem se. Razumijem ogorcenost, nisam imuna na jad i tugu, ali nicemu ne vodi, bas nicemu. Sve sto imam rijesiti sa bivsim muzem rijesavam u cetiri oka. Nije da neki ne bi voljeli predstave, ali im ju ne dam.
Ako se ne moze nikako razgovarati, nek s episu pisma i salju postom.
I ne mislim da razvodom i raspadom braka u kojem ima djece odnosi moraju biti trajno naruseni, i na forumu i u reali vidim mnogo lijepih primjera.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 22:49   #62
nadam se da ce 7 dana biti dovoljno da se usijane glave ohlade
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 01:52   #63
Oćemo još,oćemo još
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 08:03   #64
ako bas insistiras , mozes i ti dobiti sedmicu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 06:12   #65
Quote:
tojeh kaže: Pogledaj post
Znam da je to jako, jako, jako velika rijetkost, a pogotovo u Lijepoj našoj....
Ali postoje.....
Tipa, "malo nas je al nas ima".....
Zanimaju me razmišljanja, predrasude, osude,...., sve....
Temica je stvarno široka....
E, i što su oni, ljude koje treba žaliti ili "idealni muškarci" (ono stan, auto, dobar posao,..... a uz sve to ima i dete pa netrebaš (odmah) roditi (ne znam kak je to, nis probal, al kažu da je jako teško)
Pišite
Nisam odgovorio na anketno pitanje jer nisi ponudio odgovor koji bih mogao povrditi.
Dakle, samohrani otac nije niti budala, niti savjestan muškarac, niti idealan muškarac.

Samohrani otac je vrlo zahtjevna dužnost, ali ne i neprihvatljiva. Kako bih i sam to mogao biti, ne mogu se složiti ni s jednom ponuđenom opcijom zbog odluke samo za jednom osobinom, a što samohani očevi nisu.

Najbliže bi bila kvalifikacija "savjesnih muškaraca", ali je suhoparno nedovoljna. Savjestan je svatko tko se prihvati profesionalno i kvalitetno odraditi zadati mu posao. U ovoj anketi nedostaje bitno - roditeljski osjećaji za vlastito dijete. Kada ih imate i kada se prema djeci odnosite dobrohotno i savjesno, odn. s puno volje i razumijevanja, brižno, odgovorno i zaštitnički, onda se to ne kvalificira pridjevom za muškarca, nego samo činjenicom da li ste dobar ili normalan roditelj ili niste.

Organizirati život možete i uz vlastitu djecu. Najmanji problem.
Bitni su ciljevi koje si postavljate u životu, i što hoćete a što nećete.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 23:40   #66
Meni je ovaj muz kraljcina nevidjena.
budalaizbunara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 06:19   #67
Roditelji koji se, nakon razvoda, nađu sami s djecom obavljaju dužnosti za dvoje te nemaju puno vremena za zajedničke ugodne trenutke s djecom, izlete, razgovore za stolom ili čitanje knjiga djeci. Pri tome, očevi kojima su povjerena djeca, za razliku od majki, obično imaju podršku svog okruženja. Rodbina, poznanici, prijatelji i žene koje suosjećaju pomažu im, uzimaju djecu na vikende, u kino itd. Žene, kojima su djeca povjerena, nemaju takvu podršku.
__________________
đaba ti što imaš pločice na stomaku kad nemaš stolariju u glavi

fantazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 22:50   #68
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Samohrani otac bi podrazumjevalo da se drugi roditelj ne brine o djeci, što je izuzetno rijetko. No samohrani i rastavljeni roditelj nisu isto. Pa ću po pretpostavci da ti pitaš za razvedene muške roditelje.
Ja ih znam mada nisam osobno među njima ( jer mi je bilo bitnije zadržati odnos s djetetom nego li papirnato "skrbiti), ovdje imaš člana pod nckm Agramer ( mada ga nisam dugo vidio ) a njegova žena se, čini mi se, složila da djeca ostanu s njim. Međutim znam slučajeve ( 3 djece, 2 djece ) itd.itd MAda sad kad si spomenuo ne mogu se sjetiti niijednog slučaja gdje postoji jedno dijete a da je dodjeljeno tat na odgoj i skrb.

Pozdravson

tu sam...tu,ali jako rijetko
Djeca rastu,firma također...nemam slobodnog vremena skoro pa ništa,ali ne žalim niti trena što sam se odlučio djecu sa sobom ostaviti!
I još sam solo,navikao sam se,izgleda
__________________
Gore od poraza je odustajanje...
Kompromis je kada netko nije sretan
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 07:07   #69
Mislim da ste malo pretjerali opisivanjem samohranog oca. Nije on ni savršen, ni odgovoran ni nešto drugo. On je samo roditelj koji voli svoje djete. I dalje je on običan čovjek koji se bori u ovom životu. Je da mu nije lako ali nije ni drugima, ima malo više obaveza isl ali ništa specijalno.
Ima jedan drugi problem a to je da muškarac prirodno nije predodređen za odgoj djece ( pogotovo male ) ali roditeljka ljubav je jača i od toga i može se prebroditi i taj muški nedostatak. Jednako prolaze u životu i samohrane majke, jedino se o njima više razgovara i piše.
Mene je jedino pogodio stav našeg društva da otac ne može itd biti samohrani roditelj. Glupost !!!!
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 20:09   #70
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Mislim da ste malo pretjerali opisivanjem samohranog oca. Nije on ni savršen, ni odgovoran ni nešto drugo. On je samo roditelj koji voli svoje djete. I dalje je on običan čovjek koji se bori u ovom životu. Je da mu nije lako ali nije ni drugima, ima malo više obaveza isl ali ništa specijalno.
Ima jedan drugi problem a to je da muškarac prirodno nije predodređen za odgoj djece ( pogotovo male ) ali roditeljka ljubav je jača i od toga i može se prebroditi i taj muški nedostatak. Jednako prolaze u životu i samohrane majke, jedino se o njima više razgovara i piše.
Mene je jedino pogodio stav našeg društva da otac ne može itd biti samohrani roditelj. Glupost !!!!
Potpis kao kuća velik!
__________________
Gore od poraza je odustajanje...
Kompromis je kada netko nije sretan
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 23:37   #71
"Samohrani" ima posve drugo značenje.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 17:13   #72
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
"Samohrani" ima posve drugo značenje.
A kako ti taj naziv tumačiš?
__________________
Gore od poraza je odustajanje...
Kompromis je kada netko nije sretan
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 14:11   #73
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Mislim da ste malo pretjerali opisivanjem samohranog oca. Nije on ni savršen, ni odgovoran ni nešto drugo. On je samo roditelj koji voli svoje djete. I dalje je on običan čovjek koji se bori u ovom životu. Je da mu nije lako ali nije ni drugima, ima malo više obaveza isl ali ništa specijalno.
Ima jedan drugi problem a to je da muškarac prirodno nije predodređen za odgoj djece ( pogotovo male ) ali roditeljka ljubav je jača i od toga i može se prebroditi i taj muški nedostatak. Jednako prolaze u životu i samohrane majke, jedino se o njima više razgovara i piše.
Mene je jedino pogodio stav našeg društva da otac ne može itd biti samohrani roditelj. Glupost !!!!
Nije me bilo neko vrijeme......
Najgore je to što to nije samo stav našeg društva, nego i sudstva i socijalnih službi......
Na svu sreću, nakon pet godina borbe dobio sam rastavu, i nakon slijedećih pola i riješenje o alimentaciji (neću spminjat kolikoj jer me sram).....
Princeza je btw vwć krwnula u školu, a rečenica "U razredu imam curicu koja je samo sa majkom, i i dečka koji je samo sa majkom, i curicu koja je izgubila majku pa živi sa tetom, ali na Vašoj, da ne znam za slučaj iz dokumentacije ne bi mogla nikako primjetiti da živi samo s ocem" koju je izrekla njena učiteljica nakon mjesec dana škole samo mi potvrđuje da sam "posao" dobro odradio......

Sretna Vam Nova 2010, želim puno sreće i veselja i puno nezaboravnih i neprocjenjivih trenutaka sa prinčevima i princezama!!!!!!
 
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 15:16   #74
Quote:
tojeh kaže: Pogledaj post
Nije me bilo neko vrijeme......
Najgore je to što to nije samo stav našeg društva, nego i sudstva i socijalnih službi......
Na svu sreću, nakon pet godina borbe dobio sam rastavu, i nakon slijedećih pola i riješenje o alimentaciji (neću spminjat kolikoj jer me sram).....
Princeza je btw vwć krwnula u školu, a rečenica "U razredu imam curicu koja je samo sa majkom, i i dečka koji je samo sa majkom, i curicu koja je izgubila majku pa živi sa tetom, ali na Vašoj, da ne znam za slučaj iz dokumentacije ne bi mogla nikako primjetiti da živi samo s ocem" koju je izrekla njena učiteljica nakon mjesec dana škole samo mi potvrđuje da sam "posao" dobro odradio......

Sretna Vam Nova 2010, želim puno sreće i veselja i puno nezaboravnih i neprocjenjivih trenutaka sa prinčevima i princezama!!!!!!
Hvala,i ja isto želim tebi i ostalima!

Na žalost,dobar dio očeva se rastane i od djece,zato se nekima čini neobično da tata hoće djecu,moj nije ni u šali to predložio.:
Svim silama se bori da sudjeluje čim manje...

Iako nisi samohrani roditelj,ako je drugi živ,skrbništvo bi trebalo biti zajedničko.Nekada riječ samohrani važi i za jednog roditelja,iako je drugi jako živ i zdrav(osim u glavu)!

Čestitam što si uspio,djeca su i tatina!

Zadnje uređivanje sama45 : 30.12.2009. at 15:20. Reason: dodatak
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 18:31   #75
Quote:
tojeh kaže: Pogledaj post
Nije me bilo neko vrijeme......
Najgore je to što to nije samo stav našeg društva, nego i sudstva i socijalnih službi......
Na svu sreću, nakon pet godina borbe dobio sam rastavu, i nakon slijedećih pola i riješenje o alimentaciji (neću spminjat kolikoj jer me sram).....
Princeza je btw vwć krwnula u školu, a rečenica "U razredu imam curicu koja je samo sa majkom, i i dečka koji je samo sa majkom, i curicu koja je izgubila majku pa živi sa tetom, ali na Vašoj, da ne znam za slučaj iz dokumentacije ne bi mogla nikako primjetiti da živi samo s ocem" koju je izrekla njena učiteljica nakon mjesec dana škole samo mi potvrđuje da sam "posao" dobro odradio......

Sretna Vam Nova 2010, želim puno sreće i veselja i puno nezaboravnih i neprocjenjivih trenutaka sa prinčevima i princezama!!!!!!
gdje ćeš više sreće
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 10:38   #76
Bok,

da se i ja ukljucim u ovu temu.

I ja sam samohrani otac koji zivi u njemackoj. Moja bivsa, s kojom sam sad u postupku rastave, je putem suda trazila skrbnistvo nad djecom medutim kad je sud saznao kako maltretira djecu ( skoro svaki dan batine, kajsom slauhom od usisivaca, prijetnje nozem i puno vise ) istim trenom je meni dodjelio djecu. Moram reci da nije lako pogotovo s curicom koja je u sred puberteta. Medutim imam veliku podrsku od moje djevojke koju klinci cak nazivaju mamom i jedva cekaju da se vjencamo.
Pitanje pred kraj: Dali je u moguce u Hrvatskoj brze razvesti brak jer u NJ je kao prvo skupo kao drugo dugo traje jer moja bivsa sve moguce pokusava da se ne razvedemo. ( Zivimo vec godinu i pol razdvojeno )

POZ.
dream740d is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 13:31   #77
Quote:
dream740d kaže: Pogledaj post
Bok,

da se i ja ukljucim u ovu temu.

I ja sam samohrani otac koji zivi u njemackoj. Moja bivsa, s kojom sam sad u postupku rastave, je putem suda trazila skrbnistvo nad djecom medutim kad je sud saznao kako maltretira djecu ( skoro svaki dan batine, kajsom slauhom od usisivaca, prijetnje nozem i puno vise ) istim trenom je meni dodjelio djecu. Moram reci da nije lako pogotovo s curicom koja je u sred puberteta. Medutim imam veliku podrsku od moje djevojke koju klinci cak nazivaju mamom i jedva cekaju da se vjencamo.
Pitanje pred kraj: Dali je u moguce u Hrvatskoj brze razvesti brak jer u NJ je kao prvo skupo kao drugo dugo traje jer moja bivsa sve moguce pokusava da se ne razvedemo. ( Zivimo vec godinu i pol razdvojeno )

POZ.
budući da je sud dodijelio djecu tebi, mislim da je bolje nastaviti u njemačkoj. ako sve prebaciš u hr, pa se čitav postupak ponovi, riskiraš da skrbništvo dobije bivša supruga (jer sad dobro zna koje činjenice mora prešutjeti i prikriti). dakle, moje je mišljenje da je bolje izgubiti vrijeme i lovu, nego djecu.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 15:51   #78
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
budući da je sud dodijelio djecu tebi, mislim da je bolje nastaviti u njemačkoj. ako sve prebaciš u hr, pa se čitav postupak ponovi, riskiraš da skrbništvo dobije bivša supruga (jer sad dobro zna koje činjenice mora prešutjeti i prikriti). dakle, moje je mišljenje da je bolje izgubiti vrijeme i lovu, nego djecu.
potpisujem......
dakle i moj je savjet da sve obaviš tamo, pošto je naše sudstvo jako jako jako, ma užasno jako sporo i daje majkama sve i najmanje šanse i slamčice kako bi bolo: dijete - majci ako je živa.......
moj ti primjer to najbolje govori.....
 
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 15:57   #79
Bok,

ja bih samo rastavu vrsiti u hrvatskoj, sto se djece tice ta rasprava ce se i dalje u njemackoj vrsiti. Meni je sud u NJ dodjelio djecu zbog navedeni razloga i socialni centar me u svemu podrzava. Cak razmisljam da rijesenje prevedem na hrvatski i predam odvjetniku u HR za svaki slucaj.
dream740d is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 15:06   #80
Quote:
dream740d kaže: Pogledaj post
Bok,

ja bih samo rastavu vrsiti u hrvatskoj, sto se djece tice ta rasprava ce se i dalje u njemackoj vrsiti. Meni je sud u NJ dodjelio djecu zbog navedeni razloga i socialni centar me u svemu podrzava. Cak razmisljam da rijesenje prevedem na hrvatski i predam odvjetniku u HR za svaki slucaj.
ako imaš skrbništvo nad djecom i od hrvatskog socijalnog centra, ne bi trebalo biti problema, iako je naše sudstvo jako još uvijek feminizirano........čast iznimkama......
nekako mi je mišljenje da bi dobro bilo da sve obaviš u njemačkoj, pa tu samo preneseš i potvrdiš
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.