Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2009., 18:23   #41
Quote:
zoa25 kaže: Pogledaj post
Bez obzira i da se zamisli,sta sad zar zena ne smije imati krizu u zivotu, znaci sve mu mora biti divno i krasno da bi funkcionirao, sta bi da im se desila neka tragedija(ne daj Boze).Ljudi i u najtezim trenutcima moraju ostati skupa.Draga Limba jesi ti razmisljala(ako vec netko treci ne postoji) da predlozis svom muzu da odete kod bracnog savjetnika, da probate spasiti brak?Da mu kazes da je to mozda prolazna kriza, i da vas treba netko savjetovati strucno sta i kako dalje.A ko zelis spasiti brak, i ako oboje to zelite i u vama zivi nada da opet moze biti dobro,mislim da bi se trebali jos jednom potruditi prije nego odustanete od svega.Ako si vec bila u depri, reci mu da ces se potruditi to popraviti, al da on mora biti uz tebe, da zajednickim snagama probate sve dovesti u red.Pricacajte o vremenima kada je sve bilo lijepo, i kako uz malo volje s obe strane opet sve moze biti dobro.U razgovor ne upleci dijete, jer ona nikako ne smije biti razlog za opravak vaseg odnosa, nego vi sami.Mislim da nakon 17 godina vrijedi jos jednom dati priliku svemu, pa ako ne bude islo, ne bude, nemate sta izgubiti.Skupa jos zivite i nista vas ne kosta.Mozda je samo doslo vrijeme da jedno drugome priustite malo zabave i uvedete neke promjene u zivotu.Otvoren razgovor sa muzem ce ti jako pomoci, i tebi i njemu, razgovarajte o tome sta vam je pocelo smetati,sta treba mijenjati.Nece ti takvo sto naskoditi vjeruj mi.Nemas sta izgubiti.Otidjite na neko putovanje,gjde ces se opustiti i samo prepustiti svemu, bez razmisljanja samo jos jednom probajte osjetiti jedno drugo kao nekad.Ovo ti govorim u slucaju da ne postoji netko treci u cijeloj toj prici.Mislim da ni on nije bas ravnodusan, jer je jos u kuci, mozda je samo takav period dosao.pozdrav i sretno!
meni je to palo na pamet odmah, i spomenula sam njemu samo on nije tip za tako nesto, nitko nije pametniji od njega da mu kaze sta bi on trebao uraditi, hmmmm, s druge strane razgovor sa nekim ne moze mu vratiti ljubav prema meni zar ne. Zaista ne znam vidjecu i pricat cu sa njim ponovo u vezi toga, jer pricamo mi, nije da ne razgovaramo, samo sto je on na distanci prema meni. Drugaciji je. Zaista ne znam kako ce ovo moci funkcionirati, zaista ne znam. Sutra dolazi sa puta, pa tek sada mogu misliti da vidim kako to radi il ne radi. Ne znam dal postoji treci, koliko znam ne jos, al mozda se zaljubio... Mozda samo flerta i zeli biti slobodan za nju. Nije mi to rekao tako da ne znam...

jedno znam da moram na sebi poraditi, zavolit se opet jer ne osjecam nikakvu ljubav prema sebi trenutno. Kad to uradim onda cu vjerujem shvatiti sta mi je sljedeci potez. To sto njega nazivam tako super, mozda sam i previse gledala sta njemu treba i previse se brinula za njega i njegove potrebe, i naravno za kcerine. Gdje sam sama sebi bila u to vrijeme, ma ni ne znam, izgubila se u nedostatku vremena. Eto tako.. sredicu stvari koje moram sto su mi bile na beck shelf, ono jednog dana cu ovo il ono.. e pa taj dan je sada dosao, valjda cu se bolje osjecati od toga. evo danas sam bolje, sinoc sam imala vrlo losu krizu...

hvala vam svima na komentima puno vas pozdravljam, ovo mi jako pomaze da cujem sebe i svoje misli... zaista mi pomaze ovo pisanje ovdje..
Limba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 18:33   #42
Quote:
Frony kaže: Pogledaj post
Limba, ovo će možda zvučati grubo, ali ja sam preživjela slično i majka sam; ti koristi kćer kao izgovor da se ne makneš s mrtve toćke!
Ja mogu razumjeti da se brineš za dijete, da ne želiš da njoj bude teško, ali ona sve vidi i zamisi se koliko ti zaista kvalitetnog vremena provodiš sa svojom kćeri? Koliko puta u danu dok si s njom ti misli odlutaju, koliko puta ti suze dođu na oči pa ih skrivaš?
Nije to zdravo za nju! Ja sam se preporodila kad se bivši odselio, jer sam mogla kolko tolko biti ona stara, bar dok sam s klincem.
Razumijem da ti je to sve došlo naglo i da ga još voliš, ali odgađaš neizbježno, čekaš da netko drugi za tebe odluči i onda ćeš se opet jadati kako ti je sve došlo iz vedra neba. On se po meni ponaša isto, sve je prebacio na tebe, "budi tu ili odi ja ne idem nikud" i za sve je izgovor dijete.
Bilo je tako i kod mene pa sad nakon godinu dana taj isti "predivni" otac ni ne pita za svoju djecu...
Neće se nikakvo katastrofalno zlo dogodit ako se ti pokupiš kod svojih na tjedan dva i ostaviš kćer s ocem. Kažeš mu da ti s njim pod ovakvim uvjetima nećeš živjet. Veća je šansa i da će nakon toga doći puzeći za tobom jer će vidjeti da te stvarno gubi (mislim da to i želiš).
ne mogu otici kod svojih na "par dana" nismo ni blizu ni u istoj drzavi. Da istina sve je prebacio na mene, da ja odlucim.. Ja ne mogu se igrati tako, odlazak bi me mogao kostati puno. Odlazim i ostavljam dijte bi znacilo mnogo u slucaju da dode do komplikcije i on ne ostane tako fin...
pricala sam sa pravnicom koja se ovdje bavi samo takvim stvarima (centar za zene) i objasnila mi je sve, tako da sam zaista u pat poziciji i ona mi je to objasnila. Najvise sto se mogu nadat da on vidi da nije dobro za nase dijete ovako, i sam zakljuci da je bolje da ode tj da mu lijepo objasnim i dogovorim se. Ja zaista nemam problem da bude kod njega koliko god ona hoce al ona koja tek ulazi u pubertet vrlo skoro treba mene i ja sam ta koja ce biti uz nju kroz sve to, i ne vjerujem da ce joj on pruziti dovoljno...
on sutra dolazi sa puta, pa tek sada kad sam ja malo normalnija cemo vidjeti kako to izgleda da zivimo skupa, dobra stvar je i to sto radimo drgacije dane, tako da bi pokrivali malu da nije sama. Samo cemo se navecer vidjati zapravo on ce biti u svojoj sobi a ja dole na katu.. TO sto ce dijete vidjeti suze u mojim ocima i sta je sve vidjela zanja dva tjedna je uzasno.. al zaista ne znam sta mogu po tom pitanju. to ce biti kako bilo jel on tu ili nije zaista ne mjenja puno. Sada za sada moram poraditi na sebi i zaista se sjetiti sve sto sam zelila da uradim a nisam jer nisam imala vremena opet zbog njega i mislim da sam zaboravila voliti sebi i ugadjati zadnjih godina misleci prvo na njih... znam da cudno zvuci, al zaista zelim da se pogledam u ogledalo i nasmjesim sama sebi a ne da se pogledam u ogledalo i pocnem plakati... (sazaljevati samu sebe)...
Limba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 22:43   #43
Quote:
Limba kaže: Pogledaj post
Sada za sada moram poraditi na sebi i zaista se sjetiti sve sto sam zelila da uradim a nisam jer nisam imala vremena opet zbog njega i mislim da sam zaboravila voliti sebi i ugadjati zadnjih godina misleci prvo na njih... znam da cudno zvuci, al zaista zelim da se pogledam u ogledalo i nasmjesim sama sebi a ne da se pogledam u ogledalo i pocnem plakati... (sazaljevati samu sebe)...
Ma bit ćeš ti ok

I nemoj samo suze lit pred njim, moraš mu pokazat da si jaka i da te ovo nije slomilo.
I pripremi se sutra za najgore. U slučaju da je bio na putu s nekim nebi me iznenadilo da ti prizna da je druga u pitanju. Tebe je već "pripremio na razvod" pa ti sad može reći za drugu. Meni se ta tvoja priča čini baš by the book. Ma meni se identićno dogodilo. Prvo priča gušiš me, ja nemam slobodu, nesretan sam i onda puf...ljubavnica kojoj je već ispričao kak se brak raspao i kako je on ženi obznanio da odlazi (je dva dana prije ).
Frony is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 00:20   #44
Slusaj Limba on nije savrsen i mora znati da postoje pametnije ljudi,necemu razgovor s nekim vratiti ljubav prema tebi al ne mogu shvatiti covjeka koji tako lako odustaje od svega, ja sam za to da se sve proba, al bas sve i onda odustane ako ne ide.Bez truda se ne moze nista.On sutra dolazi kazes,lijepo sjedi s njim i sve ovo sto si ovdje napisala lijepo reci njemu, (prvo vidi jel zasluzio, i saslusaj njega da kaze sta ima) pa odluci.Ima da sutra sve karte stavite na stol, i zelim ti svu srecu da to lijepo zavrsi.Pa ljudi ste, sve se moze dogovoriti. I slusaj me, ne poznajem te al se vidi da si jedna jako topla osoba, puna brige i paznje, i jako dobronamjerna i puna ljubavi.Vjeruj mi da je takve ljude danas tesko naci, i da bi mnogi bili sretni da ih imaju uza se.Nije savrsen onaj tko je uspjesan,i tko ne uzrokuje probleme djetetu i zeni 17godina.To je normalno,mislim trebalo bi biti.Vidim da puno vrijedis, i nemoj si dopustiti da izgubis sebe u svemu ovome, nemoj postati drugacija.Ako ti kcer i vidi suze, to nije sramota, to su samo osjecaji.Kad bude malo veca , shvatiti ce da je njena majka plakala jer joj je bilo tesko i jer se osjecala nevoljeno, shvatiti ce da su to prirodni osjecaji i znati ce da nitko nije savrsen i da takve stvari pogadjaju ljude.Nije sramota plakati vjeruj mi,ne trebas se skrivati toliko.Sretno sutra i javi obveznodrzim fige!!!
zoa25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 01:53   #45
Quote:
Frony kaže: Pogledaj post
Ma bit ćeš ti ok

I nemoj samo suze lit pred njim, moraš mu pokazat da si jaka i da te ovo nije slomilo.
I pripremi se sutra za najgore. U slučaju da je bio na putu s nekim nebi me iznenadilo da ti prizna da je druga u pitanju. Tebe je već "pripremio na razvod" pa ti sad može reći za drugu. Meni se ta tvoja priča čini baš by the book. Ma meni se identićno dogodilo. Prvo priča gušiš me, ja nemam slobodu, nesretan sam i onda puf...ljubavnica kojoj je već ispričao kak se brak raspao i kako je on ženi obznanio da odlazi (je dva dana prije ).
uhhh by book, to je zadnje sto zelim biti il pozeliti nekome. Ako je istina da je druga u pitanju i zaljubio se. Razmisljam o tome cijeli dan "pripremam se". Nije nista tako rekao veceras, al ja ne znam sta da mislim o tome. Znam da bi kcerku to slomilo, i da bi tek onda ona patila, i zato to ne zelim, a opet sto se mene tice kao da bi to prihvatila bolje nego ovo jer ne znam sta da mislim "zasto". Jucer prije njegovog dolaska bila sam ok. Jutros kad se pojavio na vratima (umoran od vremenske razlike) sve me pokosilo cijeli dan pokusavam biti ok al uzasno mi je tesko. Jedino sto znam moram prestati gledati sta on i usmjeriti misli na sebe i poraditi na sebi. I onako je uvijek bilo sve usmjereno na njega sto se mene tice. ON se naravno nebi slozio sa tom konstatacijom jer sam ja jedino skretala paznju na sebe sa svojim prozivljavanjima i kako se ja osjecam, al ja znam da se sve vrtilo oko toga sta on hoce i zeli i kako da to postigne. Da eto postigao je i sada mu je dosta mene. Ok sada moram ja da postignem sto sam uvijek odgadjala kao da nije bitno jer on je taj koji je stub obitelji, dal sam ga ja stavila tamo il se on postavio tamo ni sama ne znam al mislim da sada to vise nije bitno. Zaista nije jer sada sam sama i prokleto se ojsecam samom i nevoljenom i bez trunke podrske, al isto tako znam da sam ja ta koja je bila jaka u najtezim situacijama a on taj koji je gurao iz dana u dan.
Sada moram pokazati ne njemu nego sebi svoju snagu, i zavoliti sebe, imam srece da me mnogi vole i da mi svi moji prijatelji govore da nisam nsita lose ucinila da sam uvijek bila za njega tu, da sam uvijek o njemu pricala sa ponosom i podrskom. Eto tako.. nista se nije pomjerilo na bolje osim sto sam samu sebe pocela da gledam na sebe. Samo je pitanje hocu li to odrzati jer to je ono gdje sam slaba. Sada vise nemam izbora ne mogu se opustiti jer nemam nikoga da se oslonim.
Limba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 02:07   #46
Quote:
zoa25 kaže: Pogledaj post
Slusaj Limba on nije savrsen i mora znati da postoje pametnije ljudi,necemu razgovor s nekim vratiti ljubav prema tebi al ne mogu shvatiti covjeka koji tako lako odustaje od svega, ja sam za to da se sve proba, al bas sve i onda odustane ako ne ide.Bez truda se ne moze nista.On sutra dolazi kazes,lijepo sjedi s njim i sve ovo sto si ovdje napisala lijepo reci njemu, (prvo vidi jel zasluzio, i saslusaj njega da kaze sta ima) pa odluci.Ima da sutra sve karte stavite na stol, i zelim ti svu srecu da to lijepo zavrsi.Pa ljudi ste, sve se moze dogovoriti. I slusaj me, ne poznajem te al se vidi da si jedna jako topla osoba, puna brige i paznje, i jako dobronamjerna i puna ljubavi.Vjeruj mi da je takve ljude danas tesko naci, i da bi mnogi bili sretni da ih imaju uza se.Nije savrsen onaj tko je uspjesan,i tko ne uzrokuje probleme djetetu i zeni 17godina.To je normalno,mislim trebalo bi biti.Vidim da puno vrijedis, i nemoj si dopustiti da izgubis sebe u svemu ovome, nemoj postati drugacija.Ako ti kcer i vidi suze, to nije sramota, to su samo osjecaji.Kad bude malo veca , shvatiti ce da je njena majka plakala jer joj je bilo tesko i jer se osjecala nevoljeno, shvatiti ce da su to prirodni osjecaji i znati ce da nitko nije savrsen i da takve stvari pogadjaju ljude.Nije sramota plakati vjeruj mi,ne trebas se skrivati toliko.Sretno sutra i javi obveznodrzim fige!!!
oh da znam da nije on savrsen al pokusaj to njemu reci... Kad mu nesto prigovorim odmah se izivcira, a on meni moze prigovarati koliko mu volja, meni je to ok bilo, jer sam gledala na to kao da mi zeli najbolje da promjenim neke stvari i da budem jos bolja. Sto je moja prijateljica rekla on se odlicno lupa u grudi kao cipmaza kad neso uradi a ja potpuno suprotno uopce se ne lupam i ne izigravam gorilu... Hmmm da to mi nikad nije padalo na pamet. Al da ona ima pravo.. sta je sve on... wau.. ma dobro nije da nije, i nije da je ista lose radio, kao sto sam vidjela jedan topik ovdje na ovom podforumu "imam savrsenog muza" koji eto nije samo pricao o svemu. Ovaj moj je cak i to. HMMM ja nisam bila tako savrsena ni zena i majka, al sam bolja od moje mame, i od svih mama sto znam, al priznam kad napravim pogreske cak i njoj, i tu sam kad god me trebala. HMMM.. da razmisljam na glas, i ovo pisanje mi zapravo pomaze da razmisljam. Ovo njemu ne mogu ovako predociti, jer bi to samo zavrsilo sa njegovom ljutnjom.. Neme smisla da mu ovim nacinom govorim i to kako on nije nesto dobro uradio, i slicno. Odlazak kod savjetnika ne znam kako bi mogao pomoci jer on me ne voli, to ne vidim kako moze promjeniti tu cinjenicu. Da probat cu razgovarait sa njim i vidjeti ako hoce da tako nesto probamo, ako je uoce voljan.
Za sada mislim da je vaznije da radim na sebi i sredim neke stvari sto sam odgadjala al zanimljivo je to sto sam to sve odgadjala najvise zbog novca jer smo uzeli krediti i nismo znali kad ce on dobiti posao i kad nece moja placa biti jedini stalni izvor prihoda, pa sam odgadjala evo do sada kad je situcija da nemam izbora. Sada mogu potrositi svoju placu na sve to, al to vise ne zelim sada je to postalo moranje, a ne zelja. Eto toliko za veceras puno hvala na svim podrskama, svakako cu vas informirati sta se dogada, u krajnjem slucaju ovo mi je izlaz da negdje otvorim ventil da ne puknem potpuno.
Limba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 23:32   #47
Mene bi jako zanimala njegova strana price. Niko ne odlazi bez razloga, niti ljubav umire naprasno. Ocito da je on bio toliko nezadovoljan da je smogao snage prekinuti brak. Da li si to trebala videti, ne znam, zena koja zaista voli, oseti da nesto nije u redu. Neke lazu sebe da je sve super, a neke preduzmu nesto. Ne mogu se oteti utisku da postoji i druga strana medalje.
GlavnaRiba ovde is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 01:00   #48
Quote:
GlavnaRiba ovde kaže: Pogledaj post
Mene bi jako zanimala njegova strana price. Niko ne odlazi bez razloga, niti ljubav umire naprasno. Ocito da je on bio toliko nezadovoljan da je smogao snage prekinuti brak. Da li si to trebala videti, ne znam, zena koja zaista voli, oseti da nesto nije u redu. Neke lazu sebe da je sve super, a neke preduzmu nesto. Ne mogu se oteti utisku da postoji i druga strana medalje.

oh da postoji sada poslije 16 dana mogu i da kazem sta je to.. Da znala sam da nesto nije u redu, a to u redu je daleko od onoga sto je u redu u pogledu i sa stajalista jedne zene. Sta nije bilo u redu je to sto sam izgubila sebe brinuci se sta njemu pase ili ne. Ne sada kao da sam bila krpa al jesam se osjecala kao da trebam provesti vrijeme sa njim da nebi on bio nervozan. Kao da sam vise posvecivala paznje njemu nego sto bi trebala.. zanimljivo al zadnjih par dana samo razmisljam o tome sta sam ja toliko pogresno uradila. I da priznajem da nije sve do njega, izgubila sam sebe toliko sam se brinula oko njega i njegovog uspjeha da moj je bio na dnu liste. Ne samo uspjeha nego svega. On je stub obitelji (bio u mojoj glupoj glavi) i sve je bilo posveceno tome. Gdje sam ja bila e pa jebi ga nigdje tamo negdje ostala u proslosti.

Sada zadnjih par dana sto se osjecam tako izgubljeno i samo bez podrske pocela sam da se borim i osjecam se ponovo snazno i ono sto jesam. POcela sam da ganjam stvari koje mozda nebi dok ne vidim sta bi on imao komentirati o tome. Sada nemam nikome da kazem il ne kazem sta radim, zapravo ni necu da mu govorim. Eto dolazim sebi ponovo al to nije preko noci, i boli, al nemam izbora, nisam vise u poziciji da prepustam njemu da se brine o svemu.. Ok znam to nije u redu, al ne mogu to objasniti, recimo da smo oboje podjednako krivi. Ma zapravo mi nije bitno vise ko je kriv. Kako se on ponasao kad nije nesto kako on hoce mene je dovodilo da meni zapravo nije bitno. Jer to su uvijek bile male stvari al upravo sa toliko malih stvari ja sam se izgubila. Nemoj pogresno shvatiti nisam se nikad osjecala ko u zatvoru mogla sam raditi sta hocu i koliko hocu, nekako sam imala slobodu onoliku koliku sama sebi dam uvijek od pocetka.. Ok sada sam mozda zakomplicirala, al poenta je u tome sto sam ja odlucila jos davno od te slobode upravo da ne uzmem nista il vrlo malo, misleci da je to dobro.. HMMM ok ne znam ni sama.. pogresno sam radila valjda, nebi to znala da nije doslo do ovoga. Ne mogu sebe naci u njegovoj kozi i razumjeti. Ne voli me vise??????? dal ja njega volim i ozjecam pozudu kao prije 15 godina naravno da ne, al to ne znaci da ne zelim provesti ostatka zivota sa njim... Tako da ne mogu da ga razumijem...

OK mozda bi trebao covjek njega razumijeti, njegovo jedino je da ne zeli da vise bude samnom.. al ne zeli razvod ne zeli da se brak okonca niti zeli otici niti misli da cu ja otici.. (naravno da necu).. niti ima drugu tako bar kaze al nisam sigurna bas...

mozda sam se izgubila tjekom ovih godina (znam da jesam) i on me presato voliti.. i to je to.. sama sam kriva zbog toga. sta sada mogu.. vratiti se sebi zasto jer nema nikoga da mu kazem sta radim, osjecam se slobodno sa jedne strane. osjecam se snazno, i bit cu snazna jer nemam izbora. Moram biti snazna zbog svoje kceri, kojoj sada najvise trebam.. On nije vise bitan a bio je najbitniji do prije 20 dana zajedno sa njom.. nisam sada cak sigurna jel ona bila na drugom mjestu..

NIti sam glupa niti nesposobna niti ce me ovo ubiti.. jedino sto mi je ovo uzelo je moju buducnost sve ono sto sam se mogla zamisliti za 10-20 godina je nestalo odjednom i nikad nece se vratiti nazad sta god da se desi. Ne trebam misliti sada o tome,... jer moram ziviti dan za danom i prezivljavati...

i da njemu je tesko.. kaze da jeste.. al ni sakim nema da prica (a ja eto imam prijatelje). sta da mu kazem na to.. Pa nek pita pomoc.. Ne moze mene, cak sam se ponudila al kaze da ne moze sa mnom o tome.. pa dobro.. s kim moze (nema s kim)..

pa ako je sretan neka bude..uzas je sve skupa al s obzirom kakva sam bila prije 15 dana i sada.. mogu reci da idem gore.. i da cu da se konacno vratim sebi. hajde nesto dobor u svemu ovome.. ?

i imao je pitanje meni a evo postavicu ja tebi, sta treba da se pretvara da hoce da spva samnom u krevetu i mazi me i grli, i ljubi? i tako...
rekla sam nema govora, i sta bi mu ti rekla.. jesam li ja kriva il on..

mislim da nema veze ko je tu kriv.. zaista nema.. jedno je sigurno ja kao zena nemam uopce taj nacin razmisljana i ne mogu razumjeti..pozuda i ljubav prema nekome koga sam voljela svim svojim bicem cijeli svoj zivot i poklonila sebe njemu, rodila dijete, ne moze se uopce stavljati u istu kosaru, i sa time igrati braka i ovakvih odluka.. i kako da ga shvatim........

samo da nesto jos dodam, svi koji nas znaju dozivljavaju nas kao perfect par, i kao netko ko se volio van normalnih granica. Tako je bilo godinama.... da jakoooooo smo se voljeli, bila je to ljubav iz romana u doba kad smo imali 20 godina.. i 25, i tako.... hmmmm... da bila je.. ja nisam znala da umire.. jer sa moje stane nije...
Limba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 08:30   #49
Draga Limba!
I sama sam već 3 i pol dana u situaciji kao i ti- muž me ostavio, volim ga, nisam naslućivala da se sprema nešto takvo, ne znam pravi razlog, a jedina je razlika u nijansama- on nije ravnodušan, nego luđački bijesan na mene (a po prirodi nije ni poseseivan, ni ljubomoran) i tvrdi da se ohladio, ali ne do kraja i da će još mjesec dana ostati s nama dok ne nađe stan, a tada...
Dakle, ostavlja me s dvoje djece; zbog neke imaginarne slike koju je ovio oko mene: bahata sam, egoistična, sama sam sebi na prvom mjestu, umjesto da mi budu djeca...blabla..

Da, uvjerio me u tu sliku, i to je bilo ono najgore; mr. perfect, koji logično projecira neke svoje osobine u okolinu. Smatra da manipuliram djecom...neke smješne i bolesne stvari, o kojim prvo uz plač tri dana mozgaš kako ti je promaklo da si ustavri takva osoba...

Najgore je što mi je po ljetu, postavljao neke ultimatume, zbog kojih sam se osjećala kao da sam na ugovoru na određeno. No, mimslila sam da smo to riješili, kad mi sad kaže da mi je dao vremena od ljeta, a ja nisam ništa promijenila...

Zapravo, on ne želi živjeti s osobom koja u njemu potiče agresivnost, koju želi zadaviti, zatući, ubiti...iako me nikad nije udario(Samo, nije svjestan toga da je agresivnost njegov problem; jer je vrlo impulzivan, netaktičan i nagao kad "pukne" i tada općenito traži kavgu, i među nepoznatima- kao vulkan; sve mirno, racioanlno, staloženo i hladno, a onda bukne taj potiskivani bijes i sve razara). Nije me briga dal ima drugu, to nije problem koji se mene tiče. Moj problem je to što sam sama s djecom za koju trebam skrbiti.

Ono što želim reči, tebi Limba jest: drži se! I meni je užasno teško, jer ništa posljednjih mjeseci nije upućivalo na raskid; no ono što mi je najviše pomoglo je razgovor s prijateljicama i mamom. Upravo mi je mama jučer otvorila oči. Zagrlila me, saslušala, utješila... Dala mi je snage da nastavim dalje upravo zbog djece. Oni su centar mojeg svijeta i zaslužuju svu moju pažnju, posebno ako ih odgajam sama.

Umjesto da se prepustim ogromnoj žalosti koja me je u stanju pojesti, ili bijesu koji me razara, odlučila sam oslobođenu energiju kanalizirati u produktivnije svrhe: čistim i preuređujem stan. Bacam sve nagomilane gluposti koje me potsjećaju na njega, a nemaju posebnu svrhu, pripremam njegove stvari za odlazak, izbacujem ga iz života...Da, volim ga, ali više ni tren si neću dozvoliti da mu povjerujem kako je on jedina osoba u nešem braku koja je nešto radila, trudila se! Bio mi je zajedno s djecom centar svijeta...naravno da sam davala sve od sebe. Da, volim ga, ali ne želim da me ta ljubav razori. Ne mora sve biti savršeno da bi funkcioniralo.

Dozvoli si da osjetiš bijes uz žalost, jer nisi ti sigurno za sve kriva! Bijes je moćnija emocija od žalosti; kad te preplavi adrenalin, bojaj zidove, trči, kopaj na nečijem vrtu, bacaj stvari, aktiviraj se, izbaci to iz sebe. Bolan je to proces koji će trajati...ali krize su odlična stvar: OJAČAJU TE! Spoznaš sebe bolje nego u trenucima kad se prilagođavaš i podilaziš okolini (a ja sam uvijek bila ona koja se željela njemu prilagoditi i svidjeti)! Povjeri se roditeljima, bez srama, oni imaju više iskustva i vole te. Napravi sve da te negativne osjećaje iskoristiš kao pokretače nečeg novog, uzbudljivog!

Želim ti svako dobro, kolegice po životnoj situaciji! Nije ugodno, izgleda kao kraj svemira (u neku ruku i jest), ali glavu gore!!!
zaigrana.foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 02:19   #50
Quote:
Limba kaže: Pogledaj post
toliko sam se brinula oko njega i njegovog uspjeha da moj je bio na dnu liste. Ne samo uspjeha nego svega. On je stub obitelji (bio u mojoj glupoj glavi) i sve je bilo posveceno tome. Gdje sam ja bila e pa jebi ga nigdje tamo negdje ostala u proslosti.

Ne voli me vise??????? dal ja njega volim i ozjecam pozudu kao prije 15 godina naravno da ne, al to ne znaci da ne zelim provesti ostatka zivota sa njim...
Niko ne voli da mu se jase po mozgu non-stop i da je centar necijeg neispunjenog sveta. Svako bi poludeo na njegovom mestu, jos pogotovo kada vidim ovo boldano. Sama si sebi iskopala jamu u koju si pala. Procitaj ovo sto si napisala jos jednom....
GlavnaRiba ovde is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 00:40   #51
Quote:
zaigrana.foka kaže: Pogledaj post
Draga Limba!
I sama sam već 3 i pol dana u situaciji kao i ti- muž me ostavio, volim ga, nisam naslućivala da se sprema nešto takvo, ne znam pravi razlog, a jedina je razlika u nijansama- on nije ravnodušan, nego luđački bijesan na mene (a po prirodi nije ni poseseivan, ni ljubomoran) i tvrdi da se ohladio, ali ne do kraja i da će još mjesec dana ostati s nama dok ne nađe stan, a tada...
Dakle, ostavlja me s dvoje djece; zbog neke imaginarne slike koju je ovio oko mene: bahata sam, egoistična, sama sam sebi na prvom mjestu, umjesto da mi budu djeca...blabla..

Da, uvjerio me u tu sliku, i to je bilo ono najgore; mr. perfect, koji logično projecira neke svoje osobine u okolinu. Smatra da manipuliram djecom...neke smješne i bolesne stvari, o kojim prvo uz plač tri dana mozgaš kako ti je promaklo da si ustavri takva osoba...

Najgore je što mi je po ljetu, postavljao neke ultimatume, zbog kojih sam se osjećala kao da sam na ugovoru na određeno. No, mimslila sam da smo to riješili, kad mi sad kaže da mi je dao vremena od ljeta, a ja nisam ništa promijenila...

Zapravo, on ne želi živjeti s osobom koja u njemu potiče agresivnost, koju želi zadaviti, zatući, ubiti...iako me nikad nije udario(Samo, nije svjestan toga da je agresivnost njegov problem; jer je vrlo impulzivan, netaktičan i nagao kad "pukne" i tada općenito traži kavgu, i među nepoznatima- kao vulkan; sve mirno, racioanlno, staloženo i hladno, a onda bukne taj potiskivani bijes i sve razara). Nije me briga dal ima drugu, to nije problem koji se mene tiče. Moj problem je to što sam sama s djecom za koju trebam skrbiti.

Ono što želim reči, tebi Limba jest: drži se! I meni je užasno teško, jer ništa posljednjih mjeseci nije upućivalo na raskid; no ono što mi je najviše pomoglo je razgovor s prijateljicama i mamom. Upravo mi je mama jučer otvorila oči. Zagrlila me, saslušala, utješila... Dala mi je snage da nastavim dalje upravo zbog djece. Oni su centar mojeg svijeta i zaslužuju svu moju pažnju, posebno ako ih odgajam sama.

Umjesto da se prepustim ogromnoj žalosti koja me je u stanju pojesti, ili bijesu koji me razara, odlučila sam oslobođenu energiju kanalizirati u produktivnije svrhe: čistim i preuređujem stan. Bacam sve nagomilane gluposti koje me potsjećaju na njega, a nemaju posebnu svrhu, pripremam njegove stvari za odlazak, izbacujem ga iz života...Da, volim ga, ali više ni tren si neću dozvoliti da mu povjerujem kako je on jedina osoba u nešem braku koja je nešto radila, trudila se! Bio mi je zajedno s djecom centar svijeta...naravno da sam davala sve od sebe. Da, volim ga, ali ne želim da me ta ljubav razori. Ne mora sve biti savršeno da bi funkcioniralo.

Dozvoli si da osjetiš bijes uz žalost, jer nisi ti sigurno za sve kriva! Bijes je moćnija emocija od žalosti; kad te preplavi adrenalin, bojaj zidove, trči, kopaj na nečijem vrtu, bacaj stvari, aktiviraj se, izbaci to iz sebe. Bolan je to proces koji će trajati...ali krize su odlična stvar: OJAČAJU TE! Spoznaš sebe bolje nego u trenucima kad se prilagođavaš i podilaziš okolini (a ja sam uvijek bila ona koja se željela njemu prilagoditi i svidjeti)! Povjeri se roditeljima, bez srama, oni imaju više iskustva i vole te. Napravi sve da te negativne osjećaje iskoristiš kao pokretače nečeg novog, uzbudljivog!

Želim ti svako dobro, kolegice po životnoj situaciji! Nije ugodno, izgleda kao kraj svemira (u neku ruku i jest), ali glavu gore!!!
fokice evo citam ovo i mogu naci dosta slicnosti. Sto se tice bjesa da mislim da bi mi moglo pomoci, al jednostavno ne dolazi. Zapravo vec se jesam pokrenula i radim sve samo da nebi mislila i da moram prezivjeti i biti 100 puta bolja i jaca jer nemam vise nikakav oslonac. Sama sam i moram tako i da djelujem. Gledam uspjesne zene sa 35 godina koje imaju karijeru, i zasto su one sve same bez djece, muza i pasa.. Pa cini mi se upravo zato sto nisu se imale na koga osloniti i morale su gurati u tom smjeru. Ja se sada osjecam da sam gurala u pogresnom smjeru. On sto je htio on je to i uradio, a ja sam uvijek mislila ma hajde nije tako vazno.. Hvala ti na tvom komentaru, zaista mi pomaze jer nalazim neke podudarnosti. Nije bilo na odredjeno vrijme i nije mi davao rok, al nekad se upravo tako osjecam da je bilo. NIsam nikad galamila na njega, niti sam mu kad branila da ide gdje hoce i radi sta hoce, znam za sigurno da nisam gila bich.. I da slazem se znam da ja nisam kriva. Ko je kriv ko da je sada bitno, neka eto mu savrsen zivot meni ne trebal poslije ovo izdaje. Vec sam puno jaca nego sam bila prije sada skoro tri tjedna. i bit cu jos jaca. Kod tebe je to jako svjeze i ako ti treba ikakva podrska zelim ti je pruzti. TOcno znam kako se osjecas sada, u soku i panici, pokusavas biti racinalna al dolaze momenti kad jel places za sobom il za buducnisti za koju si mislila da je sigurna a sad je odjednom postala potpuno nesigurna i nenapisana. Svaki dan je malo laksi, al znam da ce dolaziti krize i potreba da te netko zagrli. Tesko je uzasno je tesko, al ipak mi zene smo mnogo snaznije nego to znamo dok ne dodemo u ovakve situacije. Nadam se da ces biti dobro i vjeruj mi mislim da imas srece sto te napusta i odlazi. Moj nece da ode, vrtice mi se tu ko zna do kada i kako.. i to me uzasava jer kao da imam sada policajca u kuci koji zna a "nije ga briga" sta se dogada.

uzasno se osjecam izdano od strane mr.perfect-a. Jaka sam samu sebe cudim kako jesam jaka.. zaista, i nevjerovatno sta mi majke mozemo i u stanju smo kad imamo razlog za borbu a to su nasa djeca..

Puno toplih pozdrava od mene, i molim te javi se kad god uhvatis priliku.. ako zelis mozda jedna drugoj mozemo pomoci razmjenjujuci misli i razmisljanja jer u isto vrijme prolazimo potpuno istu stvar..
Limba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 01:03   #52
Quote:
GlavnaRiba ovde kaže: Pogledaj post
Niko ne voli da mu se jase po mozgu non-stop i da je centar necijeg neispunjenog sveta. Svako bi poludeo na njegovom mestu, jos pogotovo kada vidim ovo boldano. Sama si sebi iskopala jamu u koju si pala. Procitaj ovo sto si napisala jos jednom....
ne razumijem i dalje procitala sam nekoliko puta, i samo mogu reci da ne lazem samu sebe, kad pogeldam bolje, da istina je nisam imala leptirice u trbuhu kad imam sex sa njim zadnjih ko zna koliko godina, naravno da nije bilo kao na pocetku (al ipak sex smo imali fantastican i uvijek smo se trudili da ga napravimo zabavnim i interesantnim - uopce nisam osoba koja radi to automatski nego bas suprotno). A biloooo je vise nego mozes zamisliti, neopisivo, i obozavali smo se. Ne znam jesi li imala dugu vezu, al svatko ko je imao vezu duzu od 10 godina razumjet ce sto govorim osim ako se ne laze. Ipak to ne znaci da ga ne volim i ne zelim, samo sto je drugacije i sto mi je on vise od moje mame i tate, (na kraju krajeva vise sam provla sa njim nego sa njima, bar onih godina sto sam bila svjesna). TOliko stvari koje smo prozivjeli zajedno, odrasla sam uz njega, i na kraju krajeva nebi bila ovo sto jesam da nisam s njim, jer tako dugo smo skupa, da ga ne volim znacilo bi kao da ne volim samu sebe. Tako da ne razumijem kao zena, ne mogu da razumijem ovo jer koliko god razmisljala ne mogu da shvatim da bi ja tako nesto njemu mogla napraviti cak i kad bi prestala osjecati tu ljubav kao sto je bila prije 17 godina..
Limba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 01:10   #53
Quote:
GlavnaRiba ovde kaže: Pogledaj post
Niko ne voli da mu se jase po mozgu non-stop i da je centar necijeg neispunjenog sveta. Svako bi poludeo na njegovom mestu, jos pogotovo kada vidim ovo boldano. Sama si sebi iskopala jamu u koju si pala. Procitaj ovo sto si napisala jos jednom....
Osim za vrijeme dok se taj koji 'jaše' žrtvuje radi ispunjenja njegovih snova - školovanja, brige o djeci itd.
Onda kad se snovi ostvare, puf! Ne volim te.

Ma izvrsno.

Nemoj se bahatit na suho. Svaka osoba koja voli rekla bi to boldano za svog partnera.

I da, ontopic.

Meni bi trebao closer. Ne bi mogla nakon 17 godina prihvatit da sam svom partneru počela ići na živce i da me ne voli.

Tu mora biti još nešto.
iexplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 01:21   #54
Quote:
iexplorer kaže: Pogledaj post
Osim za vrijeme dok se taj koji 'jaše' žrtvuje radi ispunjenja njegovih snova - školovanja, brige o djeci itd.
Onda kad se snovi ostvare, puf! Ne volim te.

Ma izvrsno.

Nemoj se bahatit na suho. Svaka osoba koja voli rekla bi to boldano za svog partnera.

I da, ontopic.

Meni bi trebao closer. Ne bi mogla nakon 17 godina prihvatit da sam svom partneru počela ići na živce i da me ne voli.

Tu mora biti još nešto.

prihvtiti?? zar ja zvucim kao da to prihvatam...

raspadam se ziva, daleko od toga da prihvatam, kazes nesto bi jos trebalo biti????

staaaaaaaaa????????? mislis da je meni jasno????
Limba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 01:25   #55
Pa ne znam, oprosti ako mi je promaklo, ali nisam iz tvojim postova isčitala da ste vas dvoje poveli konstruktivan razgovor o tome gdje je pošlo krivo, kad je postalo prekasno, da li je netko drugi u pitanju, itd.

Sve ovo što sam pročitala su nekakva tvoja promišljanja o tome, i gdje si ti pogriješila.
iexplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 03:46   #56
Quote:
Limba kaže: Pogledaj post
ne razumijem i dalje procitala sam nekoliko puta, i samo mogu reci da ne lazem samu sebe, kad pogeldam bolje, da istina je nisam imala leptirice u trbuhu kad imam sex sa njim zadnjih ko zna koliko godina, naravno da nije bilo kao na pocetku (al ipak sex smo imali fantastican i uvijek smo se trudili da ga napravimo zabavnim i interesantnim - uopce nisam osoba koja radi to automatski nego bas suprotno). A biloooo je vise nego mozes zamisliti, neopisivo, i obozavali smo se. Ne znam jesi li imala dugu vezu, al svatko ko je imao vezu duzu od 10 godina razumjet ce sto govorim osim ako se ne laze. Ipak to ne znaci da ga ne volim i ne zelim, samo sto je drugacije i sto mi je on vise od moje mame i tate, (na kraju krajeva vise sam provla sa njim nego sa njima, bar onih godina sto sam bila svjesna). TOliko stvari koje smo prozivjeli zajedno, odrasla sam uz njega, i na kraju krajeva nebi bila ovo sto jesam da nisam s njim, jer tako dugo smo skupa, da ga ne volim znacilo bi kao da ne volim samu sebe. Tako da ne razumijem kao zena, ne mogu da razumijem ovo jer koliko god razmisljala ne mogu da shvatim da bi ja tako nesto njemu mogla napraviti cak i kad bi prestala osjecati tu ljubav kao sto je bila prije 17 godina..
Dobro, hajde da nacrtam:

Napisala si sledece: " dal ja njega volim i ozjecam pozudu kao prije 15 godina naravno da ne, al to ne znaci da ne zelim provesti ostatka zivota sa njim..."

NE volis ga kao pre 15 godina, ne uzbudjuje te kao pre 15 godina, sta jos ne razumes? Ja jesam u dugoj vezi i jos uvek imam leptirice i moj decko me uzbudjuje najvise na svetu, dovoljno je samo da me pogleda ili ja njega, a volim ga jos vise nego na pocetku. A to sto zelis da provedes ostatak zivota sa njim je samo tvoja ziheraska sebicnost. Da ga volis, dala bi mu priliku da bude sa zenom koja ga voli i koju on uzbudjuje. Zalepila si se za njega iz navike i straha da ne ostanes sama.

On je daleko posteniji od tebe i rekao ti je da te ne voli. Mladalacka zaljubljenost je prosla, ljubav nije dosla i medju vama je gotovo. Nista ti nece pomoci ako nastavis sebi mazati oci i ubedjivati sebe u nesto sto nema veze sa realnoscu. On je otisao dalje, druga zena, druga ljubav, ti si proslost. Ne odlazi se tako lako posle 17 godina bez debelog razloga, a on ga ima i to sto mu fali nasao je u drugoj zeni, ali ti ni to ne zelis da vidis.Mislis li da bi detetu ikada rekao da te ne voli da nije sto posto siguran u to? A ti jos mislis da ce se on predomisliti. Samo ce jednog dana dovesti drugu u deo kuce gde on sada zivi, a ti ces moci da ga gledas sa njom i slusas sta rade. Sasvim ga razumem da si ga ugusila, jer nemas ni malo senzibiliteta, cak ni ovde u diskusiji, mogu da mislim tek kakva si sa njim. Niti sta hoces da vidis, niti da shvatis, najlakse ti je da se pravis blesava. Prihvati cinjenice kakve jesu i kreni i ti dalje. Vreme je. Proslost se vise ne moze vratiti, i pokusaj da ne pravis iste greske u sledecoj vezi, a ti vrlo dobro znas koje su te greske.

Ne zelim ti zlo sa ovim recima, ali trebas se trgnuti prestati zaliti samu sebe, on to ne cini, bas ga je briga, nema nikakva osecanja za tebe vise. Pomiri se sa time, buducnost je pred tobom. Nadji svoj stan i pocni svoj zivot, ovako ces samo sve nize padati i propasti.

Zadnje uređivanje GlavnaRiba ovde : 26.01.2009. at 04:02.
GlavnaRiba ovde is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 11:23   #57
Insistiraj na tome da ti objasni kako mu se to "odjednom" desilo da te ne voli. Zasto ti nije rekao ranije da se nesto dogadja sa njim? Sta misli pod tim kada ti kaze da ga gusis i da je nesretan zbog tebe? Da li postoji neka druga osoba u njegovoj glavi? To su sve pitanja na koja bih ja trazila iskren, posten odgovor. Inace, zvuci jadno ono sto je on naveo kao razloge za razlaz.

Zadnje uređivanje pingvin7 : 26.01.2009. at 11:37.
pingvin7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 02:26   #58
Molim glavnu ribu ovde da se javi za 16 godina kad bude u braku sa svojim muzem, da vidimo te leptirice u stomaku...nisi ti bila u braku, ne znas sta je brak,briga o djeci i ostalo...nakon 15 godina zajednistva ljubav poprimi drugi oblik, u pitanju su puno dublje stvari od strasti i uzbudjenja...nije to najbitnije u zivotu vjeruj...
zoa25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:10   #59
Quote:
zoa25 kaže: Pogledaj post
Molim glavnu ribu ovde da se javi za 16 godina kad bude u braku sa svojim muzem, da vidimo te leptirice u stomaku...nisi ti bila u braku, ne znas sta je brak,briga o djeci i ostalo...nakon 15 godina zajednistva ljubav poprimi drugi oblik, u pitanju su puno dublje stvari od strasti i uzbudjenja...nije to najbitnije u zivotu vjeruj...
svaka čast na ovim rječima
ne može to razumjeti onaj ko još nikada nije bio u braku
choco LADA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 15:41   #60
Quote:
GlavnaRiba ovde kaže: Pogledaj post
Dobro, hajde da nacrtam:

Napisala si sledece: " dal ja njega volim i ozjecam pozudu kao prije 15 godina naravno da ne, al to ne znaci da ne zelim provesti ostatka zivota sa njim..."

NE volis ga kao pre 15 godina, ne uzbudjuje te kao pre 15 godina, sta jos ne razumes? Ja jesam u dugoj vezi i jos uvek imam leptirice i moj decko me uzbudjuje najvise na svetu, dovoljno je samo da me pogleda ili ja njega, a volim ga jos vise nego na pocetku. A to sto zelis da provedes ostatak zivota sa njim je samo tvoja ziheraska sebicnost. Da ga volis, dala bi mu priliku da bude sa zenom koja ga voli i koju on uzbudjuje. Zalepila si se za njega iz navike i straha da ne ostanes sama.

On je daleko posteniji od tebe i rekao ti je da te ne voli. Mladalacka zaljubljenost je prosla, ljubav nije dosla i medju vama je gotovo. Nista ti nece pomoci ako nastavis sebi mazati oci i ubedjivati sebe u nesto sto nema veze sa realnoscu. On je otisao dalje, druga zena, druga ljubav, ti si proslost. Ne odlazi se tako lako posle 17 godina bez debelog razloga, a on ga ima i to sto mu fali nasao je u drugoj zeni, ali ti ni to ne zelis da vidis.Mislis li da bi detetu ikada rekao da te ne voli da nije sto posto siguran u to? A ti jos mislis da ce se on predomisliti. Samo ce jednog dana dovesti drugu u deo kuce gde on sada zivi, a ti ces moci da ga gledas sa njom i slusas sta rade. Sasvim ga razumem da si ga ugusila, jer nemas ni malo senzibiliteta, cak ni ovde u diskusiji, mogu da mislim tek kakva si sa njim. Niti sta hoces da vidis, niti da shvatis, najlakse ti je da se pravis blesava. Prihvati cinjenice kakve jesu i kreni i ti dalje. Vreme je. Proslost se vise ne moze vratiti, i pokusaj da ne pravis iste greske u sledecoj vezi, a ti vrlo dobro znas koje su te greske.

Ne zelim ti zlo sa ovim recima, ali trebas se trgnuti prestati zaliti samu sebe, on to ne cini, bas ga je briga, nema nikakva osecanja za tebe vise. Pomiri se sa time, buducnost je pred tobom. Nadji svoj stan i pocni svoj zivot, ovako ces samo sve nize padati i propasti.
Drago dijete!

I ja sam bila bahata, razmažena "najpametnija" pubertetska i postpubertetska riba, koja je sebe doživljavala kao glavni i presudni faktor u razvitku ljudskog uma i moralnu vertikalu čovječanstva.
Vrlo je lako pametovati osobi kojoj do te vrste "pametnih" savjeta sigurno nije, jer niti imaju svrhu, niti (iz kuta odraslih osoba) sadrže trunku zdrave logike. Tvoja slika o poštenju, leptirićima, uzbuđenju...nadobudna je i smiješna, zaostala, primitivna,...
zaigrana.foka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.