Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2009., 13:04   #61
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Ali, ljudi ne mijenjaju manje stvari a kamoli osnovne karakterne osobine.

Kad to shvatiš to će biti tvoj trigger.
ljudi se mijenjaju ako smatraju da imaju razloga mijenjati se...
ako vide svoju korist u svemu tome..


svaki nas postupak je krajnje sebican
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:05   #62
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
ljudi se mijenjaju ako smatraju da imaju razloga mijenjati se...
ako vide svoju korist u svemu tome..


svaki nas postupak je krajnje sebican
Hajde... kad tako ružičasto gledaš na svijet oko sebe... objasni "trenutnoj" zašto joj se muž ne mijenja nabolje nakon svih tih godina braka?
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:08   #63
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Daj sad... ne drami...
Nitko te ne podcjenjuje...
Ovdje se ne radi o nama nego o ženi u problemima.
A tebi osobno svaka čast što u tim godinama znaš kako se izboriti za svoja prava. Što govori da se nećeš naći u takvoj situaciji o kakvoj ovdje raspravljamo.
ne radi se o nama al je potrebno problem sagledati iz svakog kuta i isprobati vise potencijalnih rjesenja a ne odbacivati nesto sto drugi smatraju ispravnim jer sam nisi tako nesto dozivio.....

i jos omalovazavati druge jer nisu 50 godina u braku.. covjek sa razvijenom empatijom ne mora imati prijasnje iskustvo da bi se mogao uziviti u situaciju i ponuditi rjesenje..
kao sto psiholog ne mora proci drame da bi dao savjet..
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:10   #64
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
ne radi se o nama al je potrebno problem sagledati iz svakog kuta i isprobati vise potencijalnih rjesenja a ne odbacivati nesto sto drugi smatraju ispravnim jer sam nisi tako nesto dozivio.....

i jos omalovazavati druge jer nisu 50 godina u braku.. covjek sa razvijenom empatijom ne mora imati prijasnje iskustvo da bi se mogao uziviti u situaciju i ponuditi rjesenje..
kao sto psiholog ne mora proci drame da bi dao savjet..
Najmanje mi je bio interes zakačiti se sa bilo kime... zbog tuđe nesreće.
Stojim kod svog savjeta da se ljudi NE mijenjaju.
Trenutna, ono snage i energije koja ti je preostala usmjeri na sebe.
Fine
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:13   #65
Hejjj...
smijem li ja nesto reci???
Cijenim svacije misljenje, ne se svađati
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:14   #66
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Hajde... kad tako ružičasto gledaš na svijet oko sebe... objasni "trenutnoj" zašto joj se muž ne mijenja nabolje nakon svih tih godina braka?
mozda zato sto ne vidi razlog zasto bi se mjenjao..nit je sretan nit je nesretan ali ona sama mu nije neki pokretac i u sebi ne misli da ona zasluzuje da on bude bolji..jer ga ne usrecuje...

mozda je opcenito nezadovoljan sa zivotom i samim sobom i nema volje promijenit se

mozda je jednostavno sebican i nikad ju nije postivao(uzimajuci u obzir da kod kuce nista ne radi)..i ovakva situacija mu savrseno odgovara... jer doma ima zamjenu za majku a samo to je uvijek i htio...

ne mozemo znati o cemu se radi bez njegove strane....
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:15   #67
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Najmanje mi je bio interes zakačiti se sa bilo kime... zbog tuđe nesreće.
Stojim kod svog savjeta da se ljudi NE mijenjaju.
Trenutna, ono snage i energije koja ti je preostala usmjeri na sebe.
Fine
ja sam se promijenila iz temelja kao i moj decko djelomicno zbog mene ali i sebe..

i drzim da ce se pametan covjek mijenjati cijeli zivot


vecina ljudi se ne mijenja al to ne znaci da se covjek nece promijeniti ako ga nesto motivira
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:15   #68
e sad... HALOOOOOO
mogu reci svoju?
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:16   #69
Sad je ovo postalo prepucavanje izmedu dva stajalista...
A hebiga onda
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:19   #70
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
mozda zato sto ne vidi razlog zasto bi se mjenjao..nit je sretan nit je nesretan ali ona sama mu nije neki pokretac i u sebi ne misli da ona zasluzuje da on bude bolji..jer ga ne usrecuje...

mozda je opcenito nezadovoljan sa zivotom i samim sobom i nema volje promijenit se

mozda je jednostavno sebican i nikad ju nije postivao(uzimajuci u obzir da kod kuce nista ne radi)..i ovakva situacija mu savrseno odgovara... jer doma ima zamjenu za majku a samo to je uvijek i htio...

ne mozemo znati o cemu se radi bez njegove strane....
Maybe!!!

A da li bi ti htjela sudjelovati u tom i takvom cijeloživotnom experimentu da stalno nekoga vučeš? ili guraš? a taj drugi će svakim danom biti sve teži i teži?
Neee... nakon nekog vremena bi se okrenula i otišla svojim putem.
Gdje bi ovaj svije završio kad bi svi bili defektolozi i rješavali tuđe urođene "boleštine"?
Pogledaj u prošlim postovima jedini trenutak kad joj se mužić prenuo???
Onog trena kad je rekla da odlazi...
To govori o njegovoj empatiji... jedino kad je frka za njegovu komociju.
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:22   #71
Quote:
trenutna kaže: Pogledaj post
e sad... HALOOOOOO
mogu reci svoju?
hahahaha
pa reci!
tko ti brani
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:23   #72
Sto je najinteresantnije od svega slazem se djelomicno sa oba stajalista...

Mislim da se covjek moze promijeniti ako ima neku snaznu motivaciju bez obzira na godine-
s druge strane ,
mislim da ipak ima neke vaznosti kad covjek progovori- i iz nekog zivotnog iskustva i kroz godine... jer tako se ponekad cini jednostavnim u mladosti i zaklinjes se "da ce tako biti zauvjek", s vremenom postane, "mozda zauvjek" a na kraju" pa mozda ipak ne zauvjek " ....( mozda sam malo zakomplicirala stvar al mislim da me shvacate...
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:23   #73
Quote:
trenutna kaže: Pogledaj post
Sad je ovo postalo prepucavanje izmedu dva stajalista...
A hebiga onda
ma nije,.,,,pa to je zdrava rasprava
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:25   #74
Quote:
trenutna kaže: Pogledaj post
Sad je ovo postalo prepucavanje izmedu dva stajalista...
A hebiga onda
Nije prepucavanje.
Raspra je...
Ja sam Ovan.
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:26   #75
BLACKMORE...
ja i dalje se mislim boriti...i nije kljuc u njemu, vec u meni, vjeruj mi na rijec

Kad se potpuno budem uvjerila ( JA SE U TO MORAM UVJERITI) da sam stvarno sve poduzela e onda cu mirne duse otici...( a nece biti mirne duse ali cu definitvno napraviti rez)
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:28   #76
Quote:
trenutna kaže: Pogledaj post
Sto je najinteresantnije od svega slazem se djelomicno sa oba stajalista...

Mislim da se covjek moze promijeniti ako ima neku snaznu motivaciju bez obzira na godine-
s druge strane ,
mislim da ipak ima neke vaznosti kad covjek progovori- i iz nekog zivotnog iskustva i kroz godine... jer tako se ponekad cini jednostavnim u mladosti i zaklinjes se "da ce tako biti zauvjek", s vremenom postane, "mozda zauvjek" a na kraju" pa mozda ipak ne zauvjek " ....( mozda sam malo zakomplicirala stvar al mislim da me shvacate...
moje iskustvo je dovoljno jer sam s deckom prosla njegov bankrot, kud ces vise... sto na gori nacin utjece na psihu muskarca od gubitka svega meterijanog...pogotovo ako je godinama bio uspjesan..

osim toga, meni nikad nije bilo jednostavno jer sam znala sto zelim i koje ponasanje vodi kakvom odnosu u budunosti... nijedan problem ne moze se rijesiti sam a iz njega ce se izroditi jos niz drugih problema..
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:29   #77
Quote:
trenutna kaže: Pogledaj post
BLACKMORE...
ja i dalje se mislim boriti...i nije kljuc u njemu, vec u meni, vjeruj mi na rijec

Kad se potpuno budem uvjerila ( JA SE U TO MORAM UVJERITI) da sam stvarno sve poduzela e onda cu mirne duse otici...( a nece biti mirne duse ali cu definitvno napraviti rez)
Imaš ti neku tablicu po kojoj ćeš vidjeti da si zaista SVE učinila?
Sorry ako zvuči cinično... ali fakat...
Kako i kada ćeš znati da si sve probala?

Kako veli onaj stih: "... možda je najbolje već davno iza nas..."
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:30   #78
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
moje iskustvo je dovoljno jer sam s deckom prosla njegov bankrot, kud ces vise... sto na gori nacin utjece na psihu muskarca od gubitka svega meterijanog...pogotovo ako je godinama bio uspjesan..

osim toga, meni nikad nije bilo jednostavno jer sam znala sto zelim i koje ponasanje vodi kakvom odnosu u budunosti... nijedan problem ne moze se rijesiti sam a iz njega ce se izroditi jos niz drugih problema..
Bolest djeteta?
Smrt bračnog druga?
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:34   #79
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Imaš ti neku tablicu po kojoj ćeš vidjeti da si zaista SVE učinila?
Sorry ako zvuči cinično... ali fakat...
Kako i kada ćeš znati da si sve probala?

Kako veli onaj stih: "... možda je najbolje već davno iza nas..."
ma, osobno mislim da bi najbolje za nju bilo otici jer nisu kompatibilni...
koliko god covjek bio sebican nece raditi sebi na stetu i ocigledno je da je sutnja sastavni dio njega...

Pitala bih partnera... zasto si sa mnom ako te ne zanima nista o meni....
i nakon toga bi mu rekla ravno u glavu da mi je dosadan, da sam nesretna zbog njega i da zasluzujem boljeg.. da sam dala sve od sebe al sam takodjer drustveno bice i potreban mi je covjek koji ce s jedne strane pokazati interes za mene a s druge dijeliti sebe i ukljucit me u svoj zivot..

Zadnje uređivanje little_devil : 26.01.2009. at 14:39.
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:39   #80
Ne bi volela da se to pretvori u chat i otvoreni sukob izmedu dva misljenja...
Istina je uvijek negdje u sredini
Nisam nazalost pokusavala ni ja nis mijenjati ima dosta vremena ( da se ne ponavljam...pise sve na pocetku)...
Sad zelim promijenu, napokon je zahtjevan i dajem,ostaje mi jos da pjevusim i smijesim kad dode kuci i tako neko krace vrijeme ...
necu cekati godine jer ih vise toliko nemam na raspolaganju
Ako budem ustrajna i imala snage da ovo izdrzim do kraja, budem li ga tako uveseljavala a on i dalje po starom...
E onda za zaslugu mi ostaje pjevusanje i smijesak koji cu poceti dijeliti okolo...
Mozda kakva zeljna dusa i primijeti srceke kako lete nebom i primijetiti me, ja cu se na prvi pogled zaljubiti u njega, imati cemo puno djece i zivjeti sretno,veselo i pjevuseci do kraja zivota.
E hebiga, nisam mogla odoliti, sami su prsti poceli tipkati ovu pricu
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.