Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2013., 08:03   #101
Slozit cu se s Gio. I ja volim npr. gin-tonik, ne volim niti vino niti pivo cega najcesce ima na svadbama, pa na svadbama pijem ili colu ili, ako mi se bas pije, vino. Prezivim tu moc bez problema, taman posla da bih dignula nos ako toga nema ili, jos gore, isla do sanka i narucivala na racun mladenaca.

Mi smo za 100 ljudi uzeli 10 boca Jacka i 10 boca Jegera i bilo je taman.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 10:21   #102
Lijepo je ići ljudima ugoditi ali to kod nas sve ide predaleko. Polazim od sebe - zamaram se s time tko bi rađe meso, tko ribu, tko fuže s tartufima a ja sam se sa skoro svake svadbe osobno vratila više gladna nego sita jer je načelno sve mesno a to baš ne volim. Jedino što pojedem su neke štrukle i torta Ali većina voli meso i ja to poštujem kao izbor mladenaca. Isto je i s cugom - volim piti martini ali na svadbama pijem mineralnu ili vino, ne želim izvoljevati.

Pravi prijatelji i ljudi koji vas vole će se veseliti i sa čašom vode iz pipe, a oni drugi će naći neki prigovor i da im točite najskuplje butelje i likere. To ne znači da ne treba voditi računa o piću, ja isto gledam šta bi i kako iskombinirala da ničega ne fali, ali nemam takav džep da ugodim baš svakoj finoj guzi
Mali Pingvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 19:26   #103
Ma normalno da ne mislim pretjerivati, ali evo, konkretni ljudi o kojima govorim su naši najbliži prijatelji. Znam ja da se oni ne bi naljutili i da ne bi digli nos, dapače, jer smo bili do sad na milijun pireva skupa i nikada nikom nisu prigovorili jer nije bilo "njihove" cuge, ali su obično svoj "problem" rješavali na način da bi netko od njih sjeo u auto i otišao na pumpu kupiti martini, votku i jack daniels Jednostavno, imali su previše loših iskustava s alkoholom u mladosti i ne podnose miris ni okus ničeg drugog i onda ako već nema njihove cuge, sami se snađu. Znam da bi isto napravili i na mom vjenčanju, ali ne želim da se moraju sami snalaziti Ma dobro, nije ih puno, s njima ću lako, uzeti ću specijalno za njih i ovo drugo ćemo onda vjerojatno po vašem receptu, neku cugu koju većina pije u većim količinama i to je to
__________________
*.*.* Let's go to sleep in Paris, wake up in Tokyo... *.*.*
anything but angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 16:01   #104
probaj staviti na papir tko što pije i vidjeti otprilike koliko bi to bilo, a onda uzeti bocu, dvije više u nekom diskontu koji nudi mogućnost povrata neotvorenih boca drugi dan.
mi ćemo tako, s tim da nećemo baš pretjerivati s izborom (Jack, Johnnie, Jeger, Vodka, Amaro, možda još nešto, a domaće žestice imamo u cijeni )

ja sam bila na jednoj svadbi na kojoj je bilo samo vina, pive i domaće rakije i opet je svima bilo super
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 21:39   #105
Vinari

Pozdrav svima!!
Da li netko ima preporuku za dobrog vinara, od kojeg bi mogla uzet veću količinu vina cca 100 litara !?
Po mogućnosti da je ok kvaliteta vina i neka razumna cijena!!!
Hvala
bubamara1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 10:42   #106
Mi smo odlučili u restoran uopće nen ositi žesticu. Znam da je čudno i da možda nije ok, ali žestice će biti dok se ne popije količina od aperitiva, znači - ono što je ponuđeno za aperitiv će se popiti, a poslije neka piju vino, pivo i slične prerađevine

Nije to toliko zbog troška, jer ne bi ni bio neki veliki trošak, nego čisto iz razloga što će u 6-om mjesecu već biti toplo i svima će prijati vino, sigurna sam; a ionako ga svi i piju
__________________
Ne.
bee ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 19:59   #107
nekim našim gostima je u srpnju jako pasao Jack Daniels

ali da, da nije bilo toga pili bi vino. najbolje da svatko sam procijeni
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 10:16   #108
za doma bi trebao 15-tak gajbi jamnice i 10-12 gajbi pive,kole i sokova..gdje najpovoljnije to uzet? Nemam tolko gajbi ni pive ni vode pa kak to ide? na kauciju il neki predracun pa platim sve kad vracam il? kak ste vi to skemijali?
__________________
11
Dado-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 10:24   #109
Imaš sad u mnogim dućanima deal da možeš vratiti sve što ti je neotvoreno (Spar, Roto, Vrutak...). Mi smo uzimali u Vrutku.
Uzimali smo samo žesticu pa nismo imali kauciju, ali pretpostavljam da kauciju dobivaš natrag kad vratiš prazne boce.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 09:18   #110
Piće za svadbu

Pozdrav ekipa,
gdje u Zagrebu mogu uzeti piće za svadbu, ali da imam mogućnost vratiti što se ne popije?

Trebam samo žestice, ostalo imam u restoranu.

Hvala!
hpiskor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 11:16   #111
Quote:
hpiskor kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,
gdje u Zagrebu mogu uzeti piće za svadbu, ali da imam mogućnost vratiti što se ne popije?

Trebam samo žestice, ostalo imam u restoranu.

Hvala!
Vrutak, Roto. U Vrutku je moguc povrat 100% ukoliko placas gotovinom, a u Roto 30ak%. Cijene su tu negdje, ovisno sto mislis kupovat.
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 15:25   #112
Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
Vrutak, Roto. U Vrutku je moguc povrat 100% ukoliko placas gotovinom, a u Roto 30ak%. Cijene su tu negdje, ovisno sto mislis kupovat.
Da da, plaćao bih gotovinom tako da mi dogovara više Vrutak.

Hvala za info!
hpiskor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 19:28   #113
Quote:
hpiskor kaže: Pogledaj post
Da da, plaćao bih gotovinom tako da mi dogovara više Vrutak.

Hvala za info!
Nema na cemu, mi smo prosli tjedan kupovali pa mi je frisko
Rok za povrat u Vrutku je 7 radnih dana, tako da je i to ok.
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 08:37   #114
Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
Nema na cemu, mi smo prosli tjedan kupovali pa mi je frisko
Rok za povrat u Vrutku je 7 radnih dana, tako da je i to ok.
hahaha taman mi je to i bilo iduće pitanje, koliki je rok za povrat robe

Hvala još jednom!
hpiskor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2022., 10:31   #115
u sali za vjencanje, jack daniels nije u ponudi pica pa bih to sam uzeo za salu. Zanima me, ako je netko od vas uzimao jack ili neku tako zestu, kolika mi kolicina treba. Znam da to sve ovisi o gostima itd, ali neka odokativna mjera. Svatovi su usred ljeta ako to igra ulogu.
elnino3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2023., 14:17   #116
Evo da prenesem iskustvo sa vlastite svadbe, bila je u svibnju za cca 140 ljudi.

Mi smo apsolutno pretjerali s količinama, zezamo se da, ako bi nadokupili Jack Daniel'sa, bi mogli organizirati još jednu svadbu

Od žestokog smo uzimali Jameson (11l), Jack Daniel's (11l), Pelin Antique (12l pobogu zašto neznam) i Hendricks (10l). Ovakav je bio skor na kraju:

Jack 9 od 11 popijeno
Jameson 5 od 11
Antique NITI JEDAN PUNI
Hendricks 3 i sitno komada

Moj prijedlog je, ako išta, nakrcati Jack. Uzimali smo u Matan prometu koji prima samo gotovinu i dopušta 30% povrata, obavezno sa naljepnicama.
balbaroystoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2023., 16:34   #117
Pozdrav ekipa,trebala bi mi pomoc!
Dakle posto u mom mjestu nitko ne radi ketering odlucili smo ga sami napraviti al bi mi teebala pomoc u vezi pica!

Uzeo bih pivo al ne znam bil mozda uzeo limenke.Dal je to nekako “seljacki” ili “kao ono ispada zeli ustedjet na picu”
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2023., 21:26   #118
Uzmi limenke, koga briga. Kod nas obično bude točeno na feštama.
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.