Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 16:37   #601
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Naravno da ne mora biti nista super tragicno i dramaticno. Ali primijeti da je ovdje i Saturn u isto vrijeme na Suncu. Predikcije je uvijek dobro staviti u kontekst zivotne sitiuacije doticne osobe, koje su teme trenutacno naglasene u zivotu, koliko osoba ima godina...ako je netko stariji, ovo bi mozda moglo govoriti o umirovljenju osobe itd....dakle, kontekst je super bitan. I naravno pogledaj kojom kucom vlada Sunce...
Svjesna sam toga, znam da se radi o konjukciji Sa i Pl koja je na dosta lošem glasu sama po sebi, a kamo li još u tranzitu na osobne planete ili istaknute točke u natalnoj karti. (Ja sam samo rekla svoje iskustvo s tranzitom Pl, jer je tema konkretno baš o Plutonovim tranzitima, no to nije isto kao Sa o Pl).

Najgore je i što astrologija donosi i dosta straha...a onda valja s tim živjeti unaprijed par godina. Zato si ja ne volim gledati puno unaprijed tranzite ni solarne karte.

Kad je o konkretnom slučaju riječ, radi se o čovjeku koji je poslovni čovjek od karijere par excellence. Dakle, Jarac sa So na MC (u 10. kući, konjukcija stupanj i pol), a So mu je vladar 5. kuće. So inače nije nešto ugroženo, nema loših aspekata u natalnoj. Za pretpostaviti je da će biti nešto krupno vezano uz karijeru, položaj? Loše ili naprosto izazovno, tko zna?! Može li biti vezano i za 5. kuću - nešto što se odnosi na njegovu djecu, ne daj bože loše? Ili primarno ipak za karijeru, status, položaj?
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 16:47   #602
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Svjesna sam toga, znam da se radi o konjukciji Sa i Pl koja je na dosta lošem glasu sama po sebi, a kamo li još u tranzitu na osobne planete ili istaknute točke u natalnoj karti. (Ja sam samo rekla svoje iskustvo s tranzitom Pl, jer je tema konkretno baš o Plutonovim tranzitima, no to nije isto kao Sa o Pl).

Najgore je i što astrologija donosi i dosta straha...a onda valja s tim živjeti unaprijed par godina. Zato si ja ne volim gledati puno unaprijed tranzite ni solarne karte.

Kad je o konkretnom slučaju riječ, radi se o čovjeku koji je poslovni čovjek od karijere par excellence. Dakle, Jarac sa So na MC (u 10. kući, konjukcija stupanj i pol), a So mu je vladar 5. kuće. So inače nije nešto ugroženo, nema loših aspekata u natalnoj. Za pretpostaviti je da će biti nešto krupno vezano uz karijeru, položaj? Loše ili naprosto izazovno, tko zna?! Može li biti vezano i za 5. kuću - nešto što se odnosi na njegovu djecu, ne daj bože loše? Ili primarno ipak za karijeru, status, položaj?
Moze biti i dobro, vezano uz karijeru, ali buduci da se radi o Plutonu, vjerojatno ce biti nekakvih intenzivnijih iskustava. Mislim da je, kad se radi o Plutonu u 10. kuci, bitno da se osoba suzdrzi od nekakvih manipulativnih igara za iskljucivo vlastitu dobrobit itd. Pluton nosi sa sobom manipulaciju, borbu za kontrolu i prevlast nad drugima itd....Mozda ce mu biti ponudjena nekakva super placena pozicija ili posao koji ukljucuju nekakvu muljazu i poslovanje na rubu zakona itd...znaci nekakav kompromitirajuci polozaj.....(ovo su naravno samo neki od scenarija, ne kazem da ima veze s realnoscu). Pogledaj da li mu taj Pluton jos sto tranzitira u to vrijeme, u 4. kuci npr., pa to moze onda biti nesto tipa zrtvovanje obitelji na neki nacin za posao itd....
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 17:14   #603
Ne, ne trazitira mu ništa u 4. kući, niti je u kvadratu ni opoziciji na ikakve druge planete (nisu ni Pl ni Sa).

Mislim da si na dobrom tragu, jer znam da je on u nekim razmišljanjima i planovima (ambicije tu stalno rade, em Jarac, em So na MC, možeš zamisliti! ).

Primarno je ipak vrlo radišna, marljiva osoba i vrlo sposobna...hoću reći, primarno se oslanja na svoj marljiv rad, doista je sposoban i vrhunski profesionalac, mada mu kao Jarcu borba za kontrolu, pa može se reći i manipulacija nije strana (onako više psihološki, mentalitetski, no ne mogu reći da je ikad to zloupotrebljavao, samo hoću reći da nije tip 'naivca' ili pretjeranog idealista, ako me razumiješ). Nekih životnih lekcija i bogatijeg iskustva već ima, tako da nadam se da neće doći do ničeg kompromitirajućeg ili nečeg iz konteksta koji spominješ nego da će biti tek "izazovno", ali u konačnici - nakon puno truda (tipično za njega) - konstruktivno.

Hvala ti, baš mi pomažu tvoja tumačenja!
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 18:23   #604
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Ne, ne trazitira mu ništa u 4. kući, niti je u kvadratu ni opoziciji na ikakve druge planete (nisu ni Pl ni Sa).

Mislim da si na dobrom tragu, jer znam da je on u nekim razmišljanjima i planovima (ambicije tu stalno rade, em Jarac, em So na MC, možeš zamisliti! ).

Primarno je ipak vrlo radišna, marljiva osoba i vrlo sposobna...hoću reći, primarno se oslanja na svoj marljiv rad, doista je sposoban i vrhunski profesionalac, mada mu kao Jarcu borba za kontrolu, pa može se reći i manipulacija nije strana (onako više psihološki, mentalitetski, no ne mogu reći da je ikad to zloupotrebljavao, samo hoću reći da nije tip 'naivca' ili pretjeranog idealista, ako me razumiješ). Nekih životnih lekcija i bogatijeg iskustva već ima, tako da nadam se da neće doći do ničeg kompromitirajućeg ili nečeg iz konteksta koji spominješ nego da će biti tek "izazovno", ali u konačnici - nakon puno truda (tipično za njega) - konstruktivno.

Hvala ti, baš mi pomažu tvoja tumačenja!
Nema na cemu. I Saturn i Pluton daju jaku ambiciju i zelju za uspjehom. Bitno je da se ta vlastita zelja za probitkom i uspjehom ne kosi s moralom i dobrobiti drugih. Jer s Plutonom, ako osoba krene s kontrolom i manipulacijom dolazi i otpor drugih, pa situacija postaje zestoka i destruktivna.
Pluton trazi da se osoba rijesi svih zastarjelih psiholoskih obrazaca (pogotovo onih podsvjesnih, kompulsivnig) koji joj vise nisu potrebni tako da je rekonstrukcija licnosti isto jedna od posljedica ovog tranzita.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 19:30   #605
Da, jasno mi je o čemu govoriš.

Pluton zaista uvijek donosi rekonstrukciju, i ruši i razara, ali i gradi, tu je riječ o nevjerojatnoj energiji koja je potencijalno i destruktivna ali i konstruktivna. Pa sve ovisi i o konstrukciji ličnosti, koliko je osoba u osnovi (samo)destrukivna, a koliko konstruktivna i eventualno sposobna kanalizirati ogromnu snagu i moć (koja, dakle, potencijalno može biti jako destruktivna) u nešto konstruktivno.

U svakom slučaju, jako puno ovisi o toj sposobnosti kanaliziranja, usmjeravanja te energije. Neki odu u mračnu stranu (ili ostanu na mračnoj strani), dok drugi prožive određenu krizu i iz nje izgrade nešto novo i bolje: odbace nakupljeno 'smeće' (zastarjele psihološke obrasce), što se obično povezuje s Plutonom, i uzdignu se iz toga u nešto bolje, zdravije, dakle iz te mračne strane prokopaju si put do 'svjetlije strane'.

Negdje sam čitala da se Pluton može ilustrirati / predočiti s jako visokim neboderom, za kojeg je potrebno napraviti jako duboke temelje - temelji bi trebali iznositi 1/3 visine tog nebodera, da bi on bio čvrst i stabilan. Dakle otići duboko pod zemlju, da bi se gore moglo doprijeti uvis.

To je što se Pl tiče. Što se tiče Sa, te lekcije mislim da svi već puno bolje znamo iz upisa ovdje.

Konjukcija Sa o Pl se i u mundanoj astrologiji opisuje jako zahtjevnom... paaa , vidjet ćemo.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 19:53   #606
Spomenule ste tu konjukciju Sa i Pl koja će za par godina sjesti meni na IC

Je netko ovdje preživio prijelaz Plutona preko IC a da podijeli iskustva?
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 23:17   #607
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Da, jasno mi je o čemu govoriš.

Pluton zaista uvijek donosi rekonstrukciju, i ruši i razara, ali i gradi, tu je riječ o nevjerojatnoj energiji koja je potencijalno i destruktivna ali i konstruktivna. Pa sve ovisi i o konstrukciji ličnosti, koliko je osoba u osnovi (samo)destrukivna, a koliko konstruktivna i eventualno sposobna kanalizirati ogromnu snagu i moć (koja, dakle, potencijalno može biti jako destruktivna) u nešto konstruktivno.

U svakom slučaju, jako puno ovisi o toj sposobnosti kanaliziranja, usmjeravanja te energije. Neki odu u mračnu stranu (ili ostanu na mračnoj strani), dok drugi prožive određenu krizu i iz nje izgrade nešto novo i bolje: odbace nakupljeno 'smeće' (zastarjele psihološke obrasce), što se obično povezuje s Plutonom, i uzdignu se iz toga u nešto bolje, zdravije, dakle iz te mračne strane prokopaju si put do 'svjetlije strane'.

Negdje sam čitala da se Pluton može ilustrirati / predočiti s jako visokim neboderom, za kojeg je potrebno napraviti jako duboke temelje - temelji bi trebali iznositi 1/3 visine tog nebodera, da bi on bio čvrst i stabilan. Dakle otići duboko pod zemlju, da bi se gore moglo doprijeti uvis.

To je što se Pl tiče. Što se tiče Sa, te lekcije mislim da svi već puno bolje znamo iz upisa ovdje.

Konjukcija Sa o Pl se i u mundanoj astrologiji opisuje jako zahtjevnom... paaa , vidjet ćemo.
Lijep upis.

Ja imam natalno konjukciju Saturna i Plutona u 8. kući (ali ne mogu baš reći da sam se naviknula na te enrgije, dobro funkcioniraju kad se usmjerim na ambicioznost i težak rad i disciplinu. Problem je što mene to već godinu, dvije uopće ne zanima pa mi se onda događaju loše stvari odnosno ta energija se kanalizira na negativne načine i jako me kažnjava za manjak discipline i odgovornosti posebno u stvarima vezanima za 8. kuću)

- i ta konjukcija Sa-Pl-Ju koja će mi bit na nat. Suncu u 12. će mi ujedno raditi kvadrat na tu natalnu konjukciju Sa-Pl u 8.

Ali mislim da sam prokljuvila što će mi se dogoditi - ubit ću svog partnera (sunce vladar 7.) i završit ću u zatvoru. Tako da se ne sekiram.

Quote:
Polly Leandar kaže: Pogledaj post
Spomenule ste tu konjukciju Sa i Pl koja će za par godina sjesti meni na IC

Je netko ovdje preživio prijelaz Plutona preko IC a da podijeli iskustva?
Ima jedan moj frend (u biti imaju ti većina njih koji su podznak Vaga), mogu ga pitat kako mu je meni se čini da je njemu lijepo krenulo u životu, barem što se posla tiče (ali Jupiter mu je na poznaku pa može biti i zato - vjerojatno je to i tebi sada, to ti je super tranzit ).

Aha, ti tražiš da je već prošao kroz tranzit. Onda traži ljude s podznakom djevica.

Zadnje uređivanje Alienica : 10.09.2017. at 23:43.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 23:58   #608
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post



Ima jedan moj frend (u biti imaju ti većina njih koji su podznak Vaga), mogu ga pitat kako mu je meni se čini da je njemu lijepo krenulo u životu, barem što se posla tiče (ali Jupiter mu je na poznaku pa može biti i zato - vjerojatno je to i tebi sada, to ti je super tranzit ).

Aha, ti tražiš da je već prošao kroz tranzit. Onda traži ljude s podznakom djevica.
Da, asc Vaga sam i da Ju mi je ušao u 1.kuću sad pa mi je strava

Al me zanimaju iskustva tranzitnog Pl u 4., onako općenito

Muči me što će mi ta konjukcija sa Sa biti na ICu a roditelji mi zadnjih par godina nisu baš ok sa zdravljem :/
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 00:19   #609
Quote:
Polly Leandar kaže: Pogledaj post
Muči me što će mi ta konjukcija sa Sa biti na ICu a roditelji mi zadnjih par godina nisu baš ok sa zdravljem :/
Ma ja mislim da bi tranzit ipak trebao aktivirati neki natalni planet da bi se nešto dogodilo.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:46   #610
Quote:
Polly Leandar kaže: Pogledaj post
Spomenule ste tu konjukciju Sa i Pl koja će za par godina sjesti meni na IC

Je netko ovdje preživio prijelaz Plutona preko IC a da podijeli iskustva?
Mene to isto čeka nad Venerom u 12.kući... Venera mi je u T kvadratu sa Saturnom i Marsom... i u Velikom trigonu s Mjesecom i Plutonom... ima li netko iskustva?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:39   #611
Quote:
Polly Leandar kaže: Pogledaj post
Je netko ovdje preživio prijelaz Plutona preko IC a da podijeli iskustva?
Pluton mi je egzaktno na IC donio životnu ugrozu koja je bila posljedica slabog imuniteta zahvaljujući prijevremenom rođenju.
Isto je donio transformaciju u zdravlju,pojavom muske osobe u domu,a koja mi nije bila krvno srodstvo, obzirom da tranzit Plutona vuče energiju polja u kojem je natalno smjesten,dakle kod mene 3. polja.Osobu sam nazvala ujak,mada on to nije bio.
U tranzitu 4. poljem ,brat mi se rodio(energija Pl iz 3. natalnog polja),a te godine umrla je muska osoba koja me prije bila spasila smrti.U tim događajima je tranzitni Pl iz 4. polja bio u trigonu na natalno Sunce u 8. polju.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:54   #612
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
... obzirom da tranzit Plutona vuče energiju polja u kojem je natalno smjesten...

Sad razmišljam o tranzitima i njegovoj energiji iz 7.polja... prelaskom preko MC-a i 10 polja (gdje je Sunce, vladar 7...) trebao je donijeti brak...
(nije...)
Prelaskom preko 12. polja i Venere - vuče energiju iz 7... donijet će... tajni brak? Natalni trigon Plutona i Venere će se aktivirati... kako?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 09:16   #613
Pozdrav, a što bi rekli o tranzitnom Pl u trigonu sa 10.k.? Natalni se nalazi u 9.k. i vladar je 11. i 12.k., u opoziciji je sa MO. Trenutno mi 10. tranzistira Ju. Već mi je duže Pl u ovom aspektu, pa me zanima jel moguće to povezati s poslom jer sam na tom polju napredovala od kad mi je ovaj tranzit?
teranee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 09:43   #614
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post

Sad razmišljam o tranzitima i njegovoj energiji iz 7.polja... prelaskom preko MC-a i 10 polja (gdje je Sunce, vladar 7...) trebao je donijeti brak...
(nije...)
Prelaskom preko 12. polja i Venere - vuče energiju iz 7... donijet će... tajni brak? Natalni trigon Plutona i Venere će se aktivirati... kako?
Nisam nikad primjetila ni čula da tranziti djeluju u tom smjeru.

Quote:
teranee kaže: Pogledaj post
Pozdrav, a što bi rekli o tranzitnom Pl u trigonu sa 10.k.? Natalni se nalazi u 9.k. i vladar je 11. i 12.k., u opoziciji je sa MO. Trenutno mi 10. tranzistira Ju. Već mi je duže Pl u ovom aspektu, pa me zanima jel moguće to povezati s poslom jer sam na tom polju napredovala od kad mi je ovaj tranzit?
Ni za ovo nisam primjetila ni čula da su bitni aspekti koje tr. planeti rade s kućama u kojima nema natalnih planeta?
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:00   #615
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Nisam nikad primjetila ni čula da tranziti djeluju u tom smjeru.
Ako ti npr. tranzitni Pluton radi konjukciju na natalno Sunce,a u natalu imaš trigon Sunca i Plutona, upravo će tim tranzitom Pluton na Sunce oživjeti energiju polja iz kojeg dolazi.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:16   #616
meni je čak tranzit Plutona u 5. natalnom polju u kvadratu na Sunce ,bio dobar.Svako zaljubljivanje u tom periodu mi je proljepšavalo izgled.Često sam održavala veze putem pisma,jer nisam bila sigurna da li je veza bila za mene, mada sam znala da nije i bilo me strah realizirati.Stalno sam se nešto s potencijalnim partnerima vozila.Vožnje i vožnje. Sviđali su mi se šoferi u uniformi. Sve je to energija natalnog Plutona iz 3. polja koji je u konjukciji s vladarem Asc.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:57   #617
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Nisam nikad primjetila ni čula da tranziti djeluju u tom smjeru.


A u kojem smjeru bi trebao djelovati onda tranzit Plutona nad natalnom Venerom, ako su natalno u trigonu?
Dapače - natalno postoji Veliki trigon između Mjeseca, Venere i Plutona...

Osim toga, u svoj sam post stavila nekoliko upitnika... ne konstatiram nego pitam...

__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:05   #618
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post


A u kojem smjeru bi trebao djelovati onda tranzit Plutona nad natalnom Venerom, ako su natalno u trigonu?
transformacija tebe kroz emotivno iskustvo.Ja sam imala tranzit konjukciju isto,a natalno kvadrat Plutona i Venere.
Oživjet će ti tvoj trigon, potpuna predaja u emocionalnom odnosu,tjelesno sjedinjenje bez ostatka,ona potreba da postanes on,a on ti.Pretakanje moći.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:51   #619
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Ako ti npr. tranzitni Pluton radi konjukciju na natalno Sunce,a u natalu imaš trigon Sunca i Plutona, upravo će tim tranzitom Pluton na Sunce oživjeti energiju polja iz kojeg dolazi.
Da, ali iz polja iz kojeg dolazi Sunce, ne Pluton.

Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post


A u kojem smjeru bi trebao djelovati onda tranzit Plutona nad natalnom Venerom, ako su natalno u trigonu?
Dapače - natalno postoji Veliki trigon između Mjeseca, Venere i Plutona...

Osim toga, u svoj sam post stavila nekoliko upitnika... ne konstatiram nego pitam...

Ma nisam ni ja konstatirala, samo sam zaboravila staviti upitnik
U smjeru da djeluje u onom području kojim ti vlada Venera u natalu.

Ako će ti biti Plutom trigon Pluton, onda da, djeluje i na kuću kojom natalno vlada Pluton (7. ako se dobro sjećam), ali to je generacijski aspekt pa ne znam koliko je bitan, vjerojatno postoji neka općepoznata prekretnica kod svih koji su u toj dobi (kao kod Saturnovog povratka, samo još manje bitno).

Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Oživjet će ti tvoj trigon, potpuna predaja u emocionalnom odnosu,tjelesno sjedinjenje bez ostatka,ona potreba da postanes on,a on ti.
Ovo zvuči dobro, ja bi takav tranzit! Jel to vrijedi i ak natalno imaš kvadrat?
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 08:19   #620
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Ovo zvuči dobro, ja bi takav tranzit! Jel to vrijedi i ak natalno imaš kvadrat?
kvadrat je borba ,osoba mora naučiti kako će doći do toga.Ponekad smetaju manipulacije vlastitim tijelom,potreba za potpunim sjedinjenjem nije čisti seks,a to se zna zaboraviti,pa ispočetka na bolnom iskustvu se uči.Ne treba se osoba obući ko prostitutka i ili se jeftino ponuditi da bi dobila potpunu ljubav.
Ponekad je to partner koji se ne uklapa u naš život.Pa opet učenje što zapravo želimo.A opsesija drugom osobom je stalno prisutna.Ono kad ne znaš zašto te uopće privukao,a nanosi ti bol,jer ti sama ne znaš što ti je potrebno u životu.Ili, jednostavno, trebaš proći dug proces transformacije odnosa do potpune predaje.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:18.