Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2010., 15:33   #41
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... oh, to mi ne smeta, baš sam takav tip ( Sco na vrhu 06., vl Pl u 05. - rad predstavlja zadovoljstvo ). Malo me je bunilo to što zarada ide kroz određeni vid " brige " o ljudima, a glazbu bih možda opisala i na taj način ( " briga " o tomu da ljudima bude ugodno ), a opet, nisam bila sigurna razmišljam li u pravom smjeru ).

Hvala na svim odgovorima.
Molim. "Ugađati" se može na razne načine, a ti imaš potencijal da to radiš muzikom, pa onda radi
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 16:54   #42
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Vladar bilo koje kuće u istoj kući gdje vlada pojačava značenje te kuće.
Ali, može li se gledati da je vladar kuće u vlastitoj kući nekako "zarobljen" u njoj, pomalo autističan. Vladari iz drugih kuća uspostavljaju dinamiku u horoskopu, ovi koji su sami sebi gazde kao da se dovoljno ne povezuju s drugim sferama.

Pitam zato što imam tri takva, a dva su osim toga i planete u svom sjedištu, Mjesec u sedmoj i Merkur u devetoj. Doduše, povezani su s aspektima, međusobno sekstilom, i s ostalim planetama, ali je li ovakvo pomanjkanje dispozitora u stvari loše?
Da li se tu onda gledaju odnosi s prirodnim vladarima kuća?
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 19:54   #43
... općenito gledavši, kako 12. kuća utječe na ispoljavanje znaka koji se nalazi na njenom vrhu? " Sputava " li ona njegovu energiju ili taj znak i dalje jako djeluje samo na podsvjesnom novou pa se možda prema vani slabije manifestira?

Je li taj znak " skrivena snaga " ili " skriveni neprijatelj "?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 01:33   #44
... evo, da upitam nešto vezano uz vladara 06. kuće smještenog u 05. kući koji je " slučajno " i Pluton.
" Definicija " Plutona " kaže " da je to točka - energija u natalu koju je potrebno trošiti kako se njegova silna energija ne bih manifestirala destuktivno. Kada pogledam situacije, vidim dvije mogućnosti - prva je ta da se čovjek suzdržava od situacija koje predstavlja Pluton jer su to uistinu opasne situacije ( u slučaju vladara 06. u 05. - opasne po zdravlje ), a druga je da se jednostavno prepusti tim okolnostima i prođe taj " pakao " i na taj način " usmjeri " Plutonovu energiju. Zapravo me zanima kako se zapravo postaviti prema takvom položaju Plutona? I postoji li uopće izbor?

Pišem potaknuta vlastitim iskustvom i pokušajima da " plutonovski " odradim taj njegov položaj ali i strahom kamo sve to vodi budući konstantno, kroz aktivnosti 05. kuće dobivam i zdravstvene probleme s kojima se treba znati nositi.

P.S. Pitanje je možda prije za temu o Plutonu no pišem ovdje jer se tiče položaja vladara kuće ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 10:58   #45
... kako bi se dala tumačiti konjunkcija vladara 04. i vladara 05.?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 14:14   #46
A što znači kada na mjesto jednog znaka dođe drugi znak? Npr. meni bi 4. kuća trebala biti u Vodenjaku, no umjestno njega nalaze se Ribe.
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 12:09   #47
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
A što znači kada na mjesto jednog znaka dođe drugi znak? Npr. meni bi 4. kuća trebala biti u Vodenjaku, no umjestno njega nalaze se Ribe.
kako to misliš?
4.k. počinje u nekom znaku, ali nužno ne završava istim. Npr, možda ti počinje jednim dijelom u Vodenjaku, al se nastavljaju Ribe..jel te to zbunilo?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 14:28   #48
Ne znam jel to ispravan izraz, ali Vodenjak je meni umetnuti znak...Hoću reć, treća kuća mi je u Jarcu i sad bi trebala četvrta kuća bit u Vodenjaku, no umjesto Vodenjaka na vrhu 4. kuće pojavljuju se Ribe...Zanima me koja je simbolika toga?
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:00   #49
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
Ne znam jel to ispravan izraz, ali Vodenjak je meni umetnuti znak...Hoću reć, treća kuća mi je u Jarcu i sad bi trebala četvrta kuća bit u Vodenjaku, no umjesto Vodenjaka na vrhu 4. kuće pojavljuju se Ribe...Zanima me koja je simbolika toga?
a, tebi je Vodenjak uklješten ili umetnut u 3.k....znak kad je umetnut se teže izražava kroz kuću u kojoj je umetnut. Evo jedan zanimljiv tekst na tu temu:

'..."...Sto se uklještenih znakova tiče, iskustvo je pokazalo da je tumačenje te kuće (u kojoj su uklješteni znaci), identično kao i tumačenje svih ostalih, s`tim sto događaji koji se vezuju za datu kuću (ili pak oblasti na koju se odnosi), kod određene osobe, moraju da prođu kroz tri faze. Na primjer: ukoliko prva kuća počinje u vagi, zahvata celu škorpiju i dio strijelca, toj osobi će u prvoj trećini života (mladosti) dominirati vaga u prvoj kući, u sredini života koja logično i najduže traje, dominirače uklještena škorpija, a u starosti strijelac, znači osoba će se krajem života ponašati kao AC strijelac. A sve to je naravno i veoma logično ako uzmemo u obzir direkcije.
Jedini razlog zbog čega je kuća u kojoj je znak uklješten važnija, je zato što ta kuća automatski ima minimum 3 vladara. A ti vladari (npr. venera, mars, pluton i jupiter) se najčešće nalaze u različitim kućama horoskopa, tako da je akcija osobe usmerena na mnoštvo različitih oblasti. U ovom primjeru, da bismo opisali ovu osobu, moramo da pratimo čak 4 planete, koje imaju odredjene aspekte i značaj u cijeloj karti. Naravno ovo nam takođe govori da je datoj osobi kuća sa uklještenim znakom veoma važna, nekada čak i najvaznija oblast života, i da je akcija osobe najviše usmjerena u tom pravcu (a kako, na koji način, zašto itd. vidimo kada analiziramo gdje su otišli vladari polja).'

Dakle, tvoja 3.k. ima dva vladara Saturna i Urana...i za detaljnije tumačenje važno je pogledati gdje se Saturn i Uran nalaze...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 18:30   #50
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
a, tebi je Vodenjak uklješten ili umetnut u 3.k....znak kad je umetnut se teže izražava kroz kuću u kojoj je umetnut. Evo jedan zanimljiv tekst na tu temu:

'..."...Sto se uklještenih znakova tiče, iskustvo je pokazalo da je tumačenje te kuće (u kojoj su uklješteni znaci), identično kao i tumačenje svih ostalih, s`tim sto događaji koji se vezuju za datu kuću (ili pak oblasti na koju se odnosi), kod određene osobe, moraju da prođu kroz tri faze. Na primjer: ukoliko prva kuća počinje u vagi, zahvata celu škorpiju i dio strijelca, toj osobi će u prvoj trećini života (mladosti) dominirati vaga u prvoj kući, u sredini života koja logično i najduže traje, dominirače uklještena škorpija, a u starosti strijelac, znači osoba će se krajem života ponašati kao AC strijelac. A sve to je naravno i veoma logično ako uzmemo u obzir direkcije.
Jedini razlog zbog čega je kuća u kojoj je znak uklješten važnija, je zato što ta kuća automatski ima minimum 3 vladara. A ti vladari (npr. venera, mars, pluton i jupiter) se najčešće nalaze u različitim kućama horoskopa, tako da je akcija osobe usmerena na mnoštvo različitih oblasti. U ovom primjeru, da bismo opisali ovu osobu, moramo da pratimo čak 4 planete, koje imaju odredjene aspekte i značaj u cijeloj karti. Naravno ovo nam takođe govori da je datoj osobi kuća sa uklještenim znakom veoma važna, nekada čak i najvaznija oblast života, i da je akcija osobe najviše usmjerena u tom pravcu (a kako, na koji način, zašto itd. vidimo kada analiziramo gdje su otišli vladari polja).'

Dakle, tvoja 3.k. ima dva vladara Saturna i Urana...i za detaljnije tumačenje važno je pogledati gdje se Saturn i Uran nalaze...
Ok, hvala, sad mi je jasno
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 11:39   #51
A što kad je Sunce vladar 12.kuće,u konjukciji s Venerom vladaricom 2.kuće,a unutar 2.kuće Pluton u trigonu s Suncem?
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 17:44   #52
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
A što kad je Sunce vladar 12.kuće,u konjukciji s Venerom vladaricom 2.kuće,a unutar 2.kuće Pluton u trigonu s Suncem?
a u kojoj se kući nalazi Sunce?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 21:39   #53
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
a u kojoj se kući nalazi Sunce?
U 5. kući
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 17:11   #54
... trebala bih malu pomoć vezano uz tumačenje konjunkcije vladara 12. i vladara 01.kuće, koja je smještena u samoj 12.kući.
Znam da takav aspekt povezuje psihu (12.) i fizičko tijelo (01.) i da psiha snažno utječe na fizičko tijelo, ali i obrnuto.

Ono što mi je nejasno jest KAKO položaj te konjunkcije u 12.kući utječe na samo fizičko tijelo i sve ono što ono predstavlja, što mu konjukcija sa vladarem 12. i položaj u 12.kući daje odnosno oduzima?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 23:31   #55
... pitanjce vezano za položaj vladara 07. u 04.:

obično ukazuje da je partner " iz mjesta rođenja " osobe no može li takav položaj vladara ukazivati i na partnera koji nije iz rodnog kraja osobe već je primjerice stranac koji dolazi u domovinu, rodni kraj, stan osobe? Uglavnom, da partner " dolazi ka osobi " u svakom smislu te riječi.

Jel može ovako?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 14:04   #56
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... pitanjce vezano za položaj vladara 07. u 04.:

obično ukazuje da je partner " iz mjesta rođenja " osobe no može li takav položaj vladara ukazivati i na partnera koji nije iz rodnog kraja osobe već je primjerice stranac koji dolazi u domovinu, rodni kraj, stan osobe? Uglavnom, da partner " dolazi ka osobi " u svakom smislu te riječi.

Jel može ovako?
Normalno da može. Bitno je da ga pronalaziš tamo gdje živiš, znači da ne moraš nigdje radi njega ići. Hoće li on živjeti cijeli život tu, ili će biti stranac ili bilo šta, nije bitno, bitno je da se on tebi pojavi tamo gdje ti trenutno živiš
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 14:42   #57
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Normalno da može. Bitno je da ga pronalaziš tamo gdje živiš, znači da ne moraš nigdje radi njega ići. Hoće li on živjeti cijeli život tu, ili će biti stranac ili bilo šta, nije bitno, bitno je da se on tebi pojavi tamo gdje ti trenutno živiš
... hvala.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 16:59   #58
a vladar 07. u 01. kuci?
tifani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 01:17   #59
a vladar 7. u 2.kuci?
što bi to trebalo znaciti?

Također me zanima kada je vrh 7.u ovnu,ali se zatim vecim djelom nastvalja u biku?što to znaci?
da li se onda kao suvladar 7.uzima i venera u ovom slučaju?

hvala
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 09:01   #60
Quote:
lilith_zg kaže: Pogledaj post
a vladar 7. u 2.kuci?
što bi to trebalo znaciti?

Također me zanima kada je vrh 7.u ovnu,ali se zatim vecim djelom nastvalja u biku?što to znaci?
da li se onda kao suvladar 7.uzima i venera u ovom slučaju?

hvala
Vladar 7. kuće u 2. koja označava sve ono "moje" može značiti da se kroz brak i partnerstvo traži odredjena sigurnost, ali i posesivnost prema partneru jer ćeš ga smatrati svojim "vlasništvom", može isto značiti da partner često nešto poklanja i na taj način iskazuje svoju privrženost, brine o tebi i tvojoj finansijskoj situaciji, mnogo zajedničkih ručkova i sl...ali ako je aflikovan, onda dolazi do sukoba zbog pitanja 2. kuće i onda partner uzima ono što je tvoje ili ga ti ne osjećaš kao "svog" pa ti to predstavlja faktor nestabilnosti...

Što se tiče vrha kuće u ovnu, uvijek gledaš marsa kao vladara 7. kuće, medjutim, s vremenom dolazi do promjene pa se situacija stabilizuje odnosno ustrajava u svojoj nepromjenjivosti i brak poprima taj fiksni "bikovski" ambijent, tako da za suvladara gledaš veneru...
Fata_Morgana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.