Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2009., 13:47   #1
Situacija!

Dakle, ukratko. Pre mesec dana ponudi meni lik posao (rad sa ljudima tj. klijentima). Pare su mi bile jako potrebne (i jos uvek su, jelte). Medju kolegama, koje poznaju i mene i tog lika, 99% njih mi je reklo da je lik teska ljiga, da trazim pare unapred i da ga se cuvam, jer uz sve to zna i da omalovazava zene. Prihvatim job, uzmem pare unapred, odradim, svi zadovoljni. Posle nekoliko dana, lik-ljiga zove me u ranim jutarnjim casovima, ne znam gde se nalazim, ali ipak odgovaram na poziv i lik me preko telefona ispickara, a da mi nije dao ni da udahnem i pitam o cemu se radi. Sutradan saznam da se radi o, ajd da kazemo tracu, da sam mu ja pokupila klijente za sebe (sto nema veze sa zivotom), ali ono sto je mene najvise izpi....o je to sto nisam dobila priliku da izgovorim jednu jedinu rec u svoju odbranu ,jelte (mada ne znam ni zbog cega bi se branila). E sad, da je barem tu bio kraj, ali nije. Sledeceg dana se nadjemo na terenu, gde svi mi tj. kolege radimo i on mi pridje i ponovo krene da me pickara pred svima. Ja se udaljim, on krene za mnom i obasipa me onim najprljavijim psovkama (iskreno takve vulgarnosti do sad nisam uzivo cula). Okrenem se prema njemu i tu mi padne jmrak, odvalim ga po nosu, razbijem mu naocare i raskrvarim mu nos. (Naravno na sok svih prisutnih, jer to, do tada kako su me poznavali, nisam bila ja). E sad mozda ce me tuziti, a mozda i nece. Ali poenta ovog mog posta je : Ja sam se u tom trenutku osecala sjajno (ne, nisam do tada nikad tukla ljude, uvek sam bila povucena i sklanjala se od takvih frikova). Ali moja majka mi kaze da sam impulsivna i da mora da naucim da se kontrolisem. A ja vas pitam: zasto? Sta biste vi uradili da ste bili na mom mestu? Unapred vam se svima zahvaljujem.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 14:37   #2
Isto što i ti, osobito kada bi mi netko psovkama spomenuo familiju.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 14:49   #3
Tuzi ti njega, postoje prava radnika, definiran ustav, ljudska prava itd.... On je povrijedio sve od navedenog i vise od toga.. Jos uz sve trazi odstetu za dusevne boli (svjedoke imas)... Ako mislis da muti, digni to do drzavne razine, posalji mu inspekciju, ali nemoj odustati... Takve treba smaknuti sto prije.
__________________
Kad bi muškarci imali menstruaciju, hvalisali bi se oko velicine tampona
Madame_Noir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 17:23   #4
Haha, ni ja ne bih mogla jamciti za sebe da nebi isto tako postupila nakon tolikih napada, tak da te ne osudjujem. Mislim da se ne trebas zbog toga brinuti.

Sad u buduce jedino znas da je bolje reagirat vec na prvu nego cekati da se u tebi kuha
moi_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 18:25   #5
Quote:
moi_27 kaže: Pogledaj post

Sad u buduce jedino znas da je bolje reagirat vec na prvu nego cekati da se u tebi kuha
Da, ranije sam znala da bes nosim u sebi i onda placem u jastuk, uvek sam bila takva.Valjda sam se samoj sebi smucila. A i doticna ljiga je valjda mislio da ce me i dovesti do placa.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 21:26   #6
ti si ga udarila i razbila mu nos. tuzio on tebe ili ne tuzio, ti imas problem. veliki.

sutra npr odes u ducan, i prodavacica se zezne i vrati ti manje para nego sto treba. razbit ces joj nos? pucati joj u glavu?

imas vrlo velike frustracije u privatnom zivotu, i to trebas rjesavati. taj tip ti je bio samo okidac.
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 21:34   #7
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
ti si ga udarila i razbila mu nos. tuzio on tebe ili ne tuzio, ti imas problem. veliki.

sutra npr odes u ducan, i prodavacica se zezne i vrati ti manje para nego sto treba. razbit ces joj nos? pucati joj u glavu?

imas vrlo velike frustracije u privatnom zivotu, i to trebas rjesavati. taj tip ti je bio samo okidac.
Ne slažem se s tobom. Mislim da je dobro reagirala. I siguran sam da ne reagira svaki put u sličnoj situaciji. Tip očito nebi stao, nego bi i dalje nastavio.
Čovjek guta, guta i najednom pukne. To ne znači da će nekog ubiti.
Ja šutim, šutim i onda se zrušim na cesti. Znao sam i ja puknuti. Jednom sam izbacio svoju bivšu ravnateljicu iz ambulante. I opet bi ju izbacio. I mogu vam reći da sam se puno bolje osjećao.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:12   #8
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
ti si ga udarila i razbila mu nos. tuzio on tebe ili ne tuzio, ti imas problem. veliki.

sutra npr odes u ducan, i prodavacica se zezne i vrati ti manje para nego sto treba. razbit ces joj nos? pucati joj u glavu?

imas vrlo velike frustracije u privatnom zivotu, i to trebas rjesavati. taj tip ti je bio samo okidac.

Ne.
Nema ona veliki problem, nego tip koji se tako ponio prema njoj i vulgarno je ispičkarao dvaput - prvi put na telefon, a drugi put pred svim kolegama, što je krajnje ponižavajući čin.

Ne opravdavam niti jedan oblik nasilja, ali postoje trenuci kada se čaša prelije.
Problem bi bio kada bi dushica sve konfliktne situacije rješavala na takav način, međutim, ona je prvi put tako reagirala, što ne znači da će joj prijeći u naviku
Tip se namjerio na ženu i mislio je da će lako s njom. Ona je reagirala pravo muški i uzvratila mu.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:57   #9
Tvoja reakcija možda nije pohvalna, ali je us vakom slučaju bila primjerena, jer nažalost postoje likovi koji jedino na taj način razumiju da su prešli svaku mjeru. I ništa se ne brini, neće on tužiti
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 08:44   #10
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
ti si ga udarila i razbila mu nos. tuzio on tebe ili ne tuzio, ti imas problem. veliki.

sutra npr odes u ducan, i prodavacica se zezne i vrati ti manje para nego sto treba. razbit ces joj nos? pucati joj u glavu?

imas vrlo velike frustracije u privatnom zivotu, i to trebas rjesavati. taj tip ti je bio samo okidac.
Nije baš. Ova je opisana situacija prilično ekstremna. Potegla je drastičan potez obrane vlatitog prostora, jer je isti bio na nasilni način opetovano napadan. Mislim da je tip konačno zašutio kad je dobio po nosu.

Što su joj bile opcije:
1. šutiti i trpiti, do u besvijest?
2. početi urlati, kao i on?
3. prekinuti napad na jedini mogući raspoloživi način?

Mislim da je 3. naprimjerenije. Extreme situations require extreme measures.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 09:55   #11
Trebala si se odmah izderat na sav glas da se udalji jer ćeš ga tužiti za klevetu. Mogla si biti pametnija i izvuči koju paru više. Pa nek ide onda okolo i kleveće

Sve u svemu, popušila si.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:05   #12
znaci, tip se svadja sa zenom, ona je frustrirana i place i dere se i dere i sasvim je opravdano da je lik lupi sakom?
po meni je situacija jednaka...

slazem se s vilenicom da autorica ima problem...

osim toga, drugi put joj se moze dogoditi da zavrsi na hitnoj...

jer joj frajer moze vratiti i malo jace....
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 13:35   #13
Čekaj, čekaj - tko je u većini slučajeva fizički jači? Muško ili žensko?

I što je konkretno autorica trebala poduzeti? Pa nije od čelika.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 13:49   #14
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Čekaj, čekaj - tko je u većini slučajeva fizički jači? Muško ili žensko?

I što je konkretno autorica trebala poduzeti? Pa nije od čelika.
Možda tužiti prva?
Naravno da nije od čelika, i to joj mora uvijek biti na pameti. Lik koji je spreman tako javno i bez dokaza širiti klevetu, može potegnuti i šaku na ženu.
Na karaju krajeva, bio muško ili žensko, fizički se obračunavati je samo odraz nemoći i nesposobnosti nekome intelektualno parirati.

Ovak ima situaciju da je lik može tužiti i da sve ono što kakti ima protiv nje je zapravo istina.
Drekenšit
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 14:40   #15
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Možda tužiti prva?
Naravno da nije od čelika, i to joj mora uvijek biti na pameti. Lik koji je spreman tako javno i bez dokaza širiti klevetu, može potegnuti i šaku na ženu.
Na karaju krajeva, bio muško ili žensko, fizički se obračunavati je samo odraz nemoći i nesposobnosti nekome intelektualno parirati.

Ovak ima situaciju da je lik može tužiti i da sve ono što kakti ima protiv nje je zapravo istina.
Drekenšit
tako je.....
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 14:41   #16
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Čekaj, čekaj - tko je u većini slučajeva fizički jači? Muško ili žensko?

I što je konkretno autorica trebala poduzeti? Pa nije od čelika.
razbila mu je nos

trebala ga je usutkati i reci sto ima za reci
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 14:47   #17
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
Dakle, ukratko. Pre mesec dana ponudi meni lik posao (rad sa ljudima tj. klijentima). Pare su mi bile jako potrebne (i jos uvek su, jelte). Medju kolegama, koje poznaju i mene i tog lika, 99% njih mi je reklo da je lik teska ljiga, da trazim pare unapred i da ga se cuvam, jer uz sve to zna i da omalovazava zene. Prihvatim job, uzmem pare unapred, odradim, svi zadovoljni. Posle nekoliko dana, lik-ljiga zove me u ranim jutarnjim casovima, ne znam gde se nalazim, ali ipak odgovaram na poziv i lik me preko telefona ispickara, a da mi nije dao ni da udahnem i pitam o cemu se radi. Sutradan saznam da se radi o, ajd da kazemo tracu, da sam mu ja pokupila klijente za sebe (sto nema veze sa zivotom), ali ono sto je mene najvise izpi....o je to sto nisam dobila priliku da izgovorim jednu jedinu rec u svoju odbranu ,jelte (mada ne znam ni zbog cega bi se branila). E sad, da je barem tu bio kraj, ali nije. Sledeceg dana se nadjemo na terenu, gde svi mi tj. kolege radimo i on mi pridje i ponovo krene da me pickara pred svima. Ja se udaljim, on krene za mnom i obasipa me onim najprljavijim psovkama (iskreno takve vulgarnosti do sad nisam uzivo cula). Okrenem se prema njemu i tu mi padne jmrak, odvalim ga po nosu, razbijem mu naocare i raskrvarim mu nos. (Naravno na sok svih prisutnih, jer to, do tada kako su me poznavali, nisam bila ja). E sad mozda ce me tuziti, a mozda i nece. Ali poenta ovog mog posta je : Ja sam se u tom trenutku osecala sjajno (ne, nisam do tada nikad tukla ljude, uvek sam bila povucena i sklanjala se od takvih frikova). Ali moja majka mi kaze da sam impulsivna i da mora da naucim da se kontrolisem. A ja vas pitam: zasto? Sta biste vi uradili da ste bili na mom mestu? Unapred vam se svima zahvaljujem.




tako je mala,nedaj se zaje...
marko aurelije is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 15:01   #18
Svi ovi savjeti i kritike autorici su namijenjeni za neki idealni svijet.

Prečesto viđamo fine i kulturne koji bivaju pregaženi. Zlo mi je više od toga.

Neka, stala je u svoju obranu, i osjetila satisfakciju. Mislim da je to ok i prirodna reakcija, pokazuje da ima zdrave agresivnosti u njoj.

Da više ljudi ovako reagira, odlučno, manje bi bilo ovih uobičajenih stvari - gaženja, mobbinga, uništavanja ljudi.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 16:29   #19
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Da više ljudi ovako reagira, odlučno, manje bi bilo ovih uobičajenih stvari - gaženja, mobbinga, uništavanja ljudi.
da vise ljudi tako reagira, zivjeli bismo na divljem zapadu. zamisli da me sef lupi sakom u glavu svaki put kad zakasnim na posao ili kad me uhvati da visim na forumu umjesto sto radim?

fizicki napad je kazneno djelo. za to se odgovara, cak i ide u zatvor.

dobro je zauzeti se za sebe. pod uvjetom da biras zdrave metode, a ne nasilje
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 17:54   #20
Nažalost, već živimo na divljem zapadu. Misliš da šefovi ne rade takve stvari zaposlenicima, samo si ti srećković pa imaš bolje uvjete, falabogu.

Uz nikako funkcionirajuće sudstvo gdje da legalist izvojuje svoje pravo? Spominjanje zakona već je postala otužna sprdnja.

Ljudi koji nisu reagirali kao autorica teme, sustavno su gaženi. No, ovo je psihologija - mislim da njen postupak nije bio poremećen već prirodna reakcija.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.