Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2009., 12:40   #21
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post
Kakav je to ekstremno loš roditelj? Gdje je granica?

Po meni je ekstremno loš kada djete ne vidi skoro godinu dana.

Ja imam dvoje djece, mladje nema pojma sta znaci rijec "tata" jer oca nije nikad vidjelo.

el to ekstremno lose? I mogu li ja onda reci i bolje da ga nemaju?

Mene hvata muka pi pomisli da ce se on jednog dana sjetiti da bi njih mogao vidjati. Iskreno, ja to ne zelim jer mislim da im je bolje da ga ne vide nego da ga vidjaju jednom godisnje.
Ne znam ni dali da kcer ucim da joj je to tata, ne znam ni kako bih ju to trebala naucit? Sa slika? Kao sto ju ucim kako izgledaju pas i konj ?
Upravo je to extremno loš roditelj! Ima sve predispozicije da bude otac a nije ga briga. A ti se moraš misliti oko nečega što nebi trebao biti tvoj problem. Jer ako niste mogli zajedno i ako ste se rastali i dalje ste mogli biti roditelji toj djeci i dijeliti i brige i radosti.
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 12:51   #22
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ne pričam ja konkretno o vašim ex već o stvarima bitnim za djecu. A normalno da je svaki slučaj za sebe.
Ovo dole si napisao ti:
Opet okrećete priču na njega kao da vam djete nije bitno. Dajte djetetu šansu da ima oca, kakav god on bio. Ne radi se tu o materijalnom, o vešim ex, već o porebama djeteta na oba roditelja. Pričate o spašavanju braka, o vašim ili njegovim slobodama isl a malo se spominju djeca.
Ni meni otac nije bio pri ruci kad sam htio i nije znao pokazati ljudav ali sam znao da ga imam

Pitanje je bilo:Kakav roditelj trebaš biti da neviđaš svoje dijete po mjesec dana?Samo pitanje upućuje na to da je ovo rasprava na konkretnu temu. I normalno je da je svaki slučaj za sebe, postoje divni očevi i loše majke. Zato nemožeš reći da djetetu treba dati šansu da vidi oca. Za vidit kip Slobode trebaš otići u New York ili otvoriti enciklopediju ili šta već.
Šta bi mi trebale, npr Lukrina?
Uzet čerkicu za ruku i čekat iza zida ili virit iza žbunja da dijete vidi oca.
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 13:24   #23
Quote:
lara32 kaže: Pogledaj post
Ovo dole si napisao ti:
Opet okrećete priču na njega kao da vam djete nije bitno. Dajte djetetu šansu da ima oca, kakav god on bio. Ne radi se tu o materijalnom, o vešim ex, već o porebama djeteta na oba roditelja. Pričate o spašavanju braka, o vašim ili njegovim slobodama isl a malo se spominju djeca.
Ni meni otac nije bio pri ruci kad sam htio i nije znao pokazati ljudav ali sam znao da ga imam

Pitanje je bilo:Kakav roditelj trebaš biti da neviđaš svoje dijete po mjesec dana?Samo pitanje upućuje na to da je ovo rasprava na konkretnu temu. I normalno je da je svaki slučaj za sebe, postoje divni očevi i loše majke. Zato nemožeš reći da djetetu treba dati šansu da vidi oca. Za vidit kip Slobode trebaš otići u New York ili otvoriti enciklopediju ili šta već.
Šta bi mi trebale, npr Lukrina?
Uzet čerkicu za ruku i čekat iza zida ili virit iza žbunja da dijete vidi oca.
Možete koji put i podsjetiti oca (očitati mu bukvicu) isl, ne mislim da ste čudotvorke ali za djecu ste napravile puno pa dajte i to. Normalno ako je ikako moguće.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 13:53   #24
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Možete koji put i podsjetiti oca (očitati mu bukvicu) isl, ne mislim da ste čudotvorke ali za djecu ste napravile puno pa dajte i to. Normalno ako je ikako moguće.
Ma daj?!
Da ga podsjetim na sto tocno?
Da ima djecu
Nemoj molim te...
Ja jesam cudotvorka () i za svoju djecu cu ak treba okrenut zemlju naglavacke, ali da podsjecam njihovog vlastitog oca da oni postoje, vjeruj ne pada mi napamet.
Radije cu toj djeci osigurat drugog oca i normalnu obitelj i na to trosit svoju energiju.
Kuzim ja na sta ti pucas, ali u mom slucaju to je nemoguca misija. Ja sam se jako dugo lomila u sebi, jer sam smatrala to svojom odgovornoscu. Da ja sredim da oni vidjaju oca.
Ali svatko ima svoje granice... uostalom tu je potrebna volja druge strane.
Lukrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 14:42   #25
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post
Ma daj?!
Da ga podsjetim na sto tocno?
Da ima djecu
Nemoj molim te...
Ja jesam cudotvorka () i za svoju djecu cu ak treba okrenut zemlju naglavacke, ali da podsjecam njihovog vlastitog oca da oni postoje, vjeruj ne pada mi napamet.
Radije cu toj djeci osigurat drugog oca i normalnu obitelj i na to trosit svoju energiju.
Kuzim ja na sta ti pucas, ali u mom slucaju to je nemoguca misija. Ja sam se jako dugo lomila u sebi, jer sam smatrala to svojom odgovornoscu. Da ja sredim da oni vidjaju oca.
Ali svatko ima svoje granice... uostalom tu je potrebna volja druge strane.
Ne kažem da je to kod tebe moguće (ne znam) ali sigurno da negdje ima mogućnosti.
Mislim da i ti shvaćaš da nema drugog oca a i majke, nema zamjene.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 15:06   #26
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ne kažem da je to kod tebe moguće (ne znam) ali sigurno da negdje ima mogućnosti.
Mislim da i ti shvaćaš da nema drugog oca a i majke, nema zamjene.
Sigurno da nema zamjene, i da se preudaš, ta osoba djetetu nije otac, to je sigurno.
Ali nije ni otac ona osoba koju moraš napominjat da ima dijete i da bi dijete želilo vidit oca, to moraš imat u sebi. Ja sam s bivšim u korektnim odnosima, zato što bi on želio postati ponovno sadašnji, nemam drugog muškarca uz sebe pa da mi je on sad nekakav teret.
I da mu rećem da viđa češće dijete, vjerujem da bi me možda i poslušao, i da bi to trajalo prvih 10-tak dana a onda ponovo sve po starom. Ja imam svoje dijete i neželim imati još jedno od trideset godina. Tužno je da dijete od 5 godina slabo poznaje svog oca, a još je tužnije da otac slabo poznaje svog sina.
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 18:10   #27
xedos ima pravo, podrzhavam ga ......

ochito je tvoj bivshi samozadovoljan neki tip i nie dovoljno zreo za oca ( mozhda nikada neche niti biti)..... ali na vama je da i dalje omugućujete termine predvidjene za susrete i da, da i podviknesh ako to koristi, makar 10-ak dana.... onda jednostavno podviknesh opet.... pa opet 10-ak dana....

mozhda da s djetetom navratish i do njegovih roditelja ( djetetovih djeda i bake), za koje sam siguran da bi ga rado vidjeli....

ono shto xedos govori je da ZBOG DJETETA pregrizete i to govno i podsjechate bivshe na vidjenja s djetetom....iako vam se to ne da vishe, razumljivo..... a mozhda mu i sine jednog dana da je otac, pa nadje vremena za njega, al ako se dijete vech do tada odluchi zamjeriti mu to, to dijete ostaje bez oca praktichki zauvijek.... a vjeruj mi da će mu otac faliti, kasnije josh i vishe.... poanta je u tome da si i u braku brinula za sebe, njega i dijete, a sad ispada da trebash i dalje, skoro na isti nachin, ali zahebi svoj polozhaj bivshe i gledaj samo na nachin MAJKE..... reci samoj sebi: "nek ide u klinac krasan i neodgovoran, al ja nechu dozvoliti da moje dijete nema oca"... i davi ga dok god to daje rezultata..... dijete che biti sretnije, ne mora ni znat da si ti podsjetila starog da dodje po njega.....

a isto tako mislim da ne bi bilo na odmet da koji vikend i prespava kod oca jer se tako stvaraju dublje spone i brige u ochinstvu.....
__________________
kochnice nas samo usporavaju...
KarloDelPontiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 18:19   #28
Quote:
lara32 kaže: Pogledaj post
Kakav roditelj trebaš biti da nevidiš svoje dijete po mjesec dana?! Šta je to u glavi takvih roditelja?
Ovisi kakve su okolnosti, kao i sta je toj osobi u glavi. Nikad nisam bas vjerovala da konstantno vidjenje mora biti nuzno i odraz ljubavi. Bitnije mi je bilo da znam da ce roditelji biti uz mene kada sam u "neprilici", kada ih trebam. I sta onda dobijes? Cusku. Prijekor. Kaznu. Toliko o bezuvjetnoj roditeljskoj ljubavi i vidjanju. To je dio staraca. Mi djeca to drugacije brojimo.
Dream on is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 18:22   #29
ma jooj..eo ja sam djete rastavljenih roditelja i isto vidim svog "tatu" 1 nekad 2 puta mjesecno..a sta mi da kad ga vidim? 80 kn i to je ono-vrhunac -.-..cujemo se svaka 2 tjedna a i kad se vidimo kao ono sve je uredu..iskreno nefali mi uopce u zivotu...pa si ti misli
Guns n roses is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 18:30   #30
Quote:
Guns n roses kaže: Pogledaj post
ma jooj..eo ja sam djete rastavljenih roditelja i isto vidim svog "tatu" 1 nekad 2 puta mjesecno..a sta mi da kad ga vidim? 80 kn i to je ono-vrhunac -.-..cujemo se svaka 2 tjedna a i kad se vidimo kao ono sve je uredu..iskreno nefali mi uopce u zivotu...pa si ti misli
Gdje ste djeco...ajde dajte ovim tukcima recite kako se zivi. Zaboravili su.

Ako moj tata ne moze biti uz mene kad ga trebam, morao bi imati jebeno opravdanje. Cokoladice, vodjenje na rucak, neki prijkori, stotine poljubaca (radi njega). Neka odjebe. Otac mi je, hocu da me vadi iz sranja s smijeskom i empatijom, a onda nek lepo ide na ljetovanje u juznu Ameriku s cijelim ansamblom stjuardesa. Ja sam razmazerno deriste.
Dream on is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 18:36   #31
Quote:
Dream on kaže: Pogledaj post
Gdje ste djeco...ajde dajte ovim tukcima recite kako se zivi. Zaboravili su.

Neka odjebe. Otac mi je, hocu da me vadi iz sranja s smijeskom i empatijom, a onda nek lepo ide na ljetovanje u juznu Ameriku s cijelim ansamblom stjuardesa. Ja sam razmazerno deriste.
da a moj stari ode s novom ženom na more ,a mene je obecao vodit..nemam rijeci -.-
Guns n roses is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 18:40   #32
Quote:
Guns n roses kaže: Pogledaj post
da a moj stari ode s novom ženom na more ,a mene je obecao vodit..nemam rijeci -.-
Guns, stresi mu to u facu. Ajde, curo. Ne gubis nista. Ovo sta imas je samo mrcvarenje. Mozda moze biti i bolje, ako nista bar ce shvatiti s kakvom pametnicom ima posla, pa ce slijedeci put biti pazljiviji kad obecaje nesto.
Dream on is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 18:42   #33
Quote:
lara32 kaže: Pogledaj post
Kakav roditelj trebaš biti da nevidiš svoje dijete po mjesec dana?! Šta je to u glavi takvih roditelja?
Takvi nemaju ništa u glavi. Apsolutno ništa.
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 18:43   #34
e ak mu nisam sto puta rekla u facu-erkla sam mu sve sve sto mislim o njiemu i tako se uvtrijediooooooooo ljutio se na mene mjesec dana -.- al eto..on ti je kreten..nemozes tu nista..kad kazem sto mislim uvrijedi se i sta cu se svadat s njim..
Guns n roses is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 18:45   #35
Quote:
mppet kaže: Pogledaj post
Takvi nemaju ništa u glavi. Apsolutno ništa.
Za razliku od tebe koji imas nesto vise gluposti.
Dream on is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 18:49   #36
Quote:
Guns n roses kaže: Pogledaj post
e ak mu nisam sto puta rekla u facu-erkla sam mu sve sve sto mislim o njiemu i tako se uvtrijediooooooooo ljutio se na mene mjesec dana -.- al eto..on ti je kreten..nemozes tu nista..kad kazem sto mislim uvrijedi se i sta cu se svadat s njim..
Pa, jasno. Ti kao dijete ga moras bezuvjetno voljeti.

Znas, kad malo odrastes... prihvatit ces ga kao svakoga covjeka. Niti vise niti manje. Ostaje ti duznost jednoga dana, ona prirodna iz zahvalnosti prema zivotu na koji te je pomoga dovesti da ga mirno otpratis do vjecnog pocivalista. Ali, polako i hrabro.

Ne sekiraj se, neki s takvim roditeljima zive.
Dream on is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 18:51   #37
Quote:
Dream on kaže: Pogledaj post
Za razliku od tebe koji imas nesto vise gluposti.
Lijepo je kad se čovjek prepozna.
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 18:55   #38
Quote:
mppet kaže: Pogledaj post
Lijepo je kad se čovjek prepozna.
Da, fali. Ali nikada nece dvojiti oko onoga oko cega ces ti biti nesiguran. Gotovo da sam sigurna. Sorry
Dream on is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 19:01   #39
Quote:
Dream on kaže: Pogledaj post
Da, fali. Ali nikada nece dvojiti oko onoga oko cega ces ti biti nesiguran. Gotovo da sam sigurna. Sorry
Koji je roditelj nesiguran?
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 19:04   #40
Quote:
mppet kaže: Pogledaj post
Koji je roditelj nesiguran?
Onaj koji misli da je najpametniji. Iskustvo: takvi su svi.

Edit: vecina.
Dream on is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.