Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2013., 18:28   #1081
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Eto pošandrcala...
Ma samo malo

Žurim sve odraditi, a nikako da polovim konce, pa se zapetljam i padnem

Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
milina od koje nikako san na oči da ti dođe.


Sve smo preživjeli i savladali, pa ćemo i ovo

Odlučila sam da nisam u stanju sve poloviti, pa ću zivkati savjetnike za svaku situaciju. Jednostavno sve mi se pomiješalo

Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
jeli??? I sada ispada da slavim ako ne baš svaki, onda svaki treći dan? I to tako da mi za ono što ti riješiš za sat - trebaju 4 sata.
Podržavam slavljenje

__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 02:44   #1082
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Odlučila sam da nisam u stanju sve poloviti, pa ću zivkati savjetnike za svaku situaciju. Jednostavno sve mi se pomiješalo
A ja sam već povjerovala (čitaj-poveselila se) da stvarno sve znaš nakon onog seminara neki dan

Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Lijepo, "kafendišeš" u dva ujutro i usput "kontaš": otprema? prijevoz? bez prijevoza? ..... skočiš na stranicu pogledati, pa te baci na drugu, pa na treću pa nakon par skakanja sa stranice na stranicu, više ne znaš od kud si krenuo.... i tako danima.
Pa utoneš u meditaciju o Rb.11 i 12 u PDV obrascu... pa zaplaćeš (suze radosnice), ... zahvaljuješ Bogu što si se rodio u ovako važan trenutak, da upoznaš Linića, fiskalizaciju, reverse charge, ....... pa od jeseni JOPPD,... milina od koje nikako san na oči da ti dođe.
Nisam ni znala da se to smatra slavljem....
Vidi koja je ura, a ja premećem zakone o pdv-u...

Gušti su gušti, a Linić nikako da nas pušti....

Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Apis, *kafendišeš* u 2 ujutro i to po dve kavice odjednom, nije valjda danas praznik kod tebe

Izgleda da je taj praznik zarazan pa se slavlje protegnulo na cijelu zemlju, vidiš da i Lili i Dubo slave isto tako....
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 02:48   #1083
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
.......pa evo zbrajam koliko si mi kartona dodijelila... I sve su opravdani, pošteno sam ih zaslužio. Događa se da su prsti brži od mozga, pa onda treba "po prstima", to je normalno u mojim krajevima... .
I koliko kartona ukupno si dobio?
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 03:34   #1084
Quote:
GricGric kaže: Pogledaj post
I koliko kartona ukupno si dobio?
Nisam uspio pobrojiti... ali svaki puta kada sam zaslužio, osim na nekim zdravstvenim temama na kojima se pojavio dr blesimetar, koji je gurao neka svoja pravila, pa ja otišo daleko od dr blesimetra... Zasluženi karton je ok, promisliš, uvidiš kako ne valja, ideš dalje ali opreznije, onda kad vidiš što netko može napisati, pa dobiti 2 ipo dana "bolovanja", e onda ipak izgleda da tu stvari ne štimaju kako treba. Kao da netko nekoga štiti?? A to onda rezultira nezadovoljstvom svih nas koji pokušavamo pomagati, a ne "tjerati fiću 150 km na sat".

Budimo realni: ima moderatora i admina koji bi za ona "jaja" (da zadnji post od gada -ja se gadim, da ne bude zabune, i ne spominjem!) stvarno uhvatilii "dotičnog" za jaja i nebi ga lako opet pustili na stranice foruma. A ima i lili, pa još neki uz nju koji po 27 put "dotičnome" oproste: kao bit će bolji... iako svi mi sa više staža znamo da će nastaviti isto, jer je takakv kakav jest.

Međutim, kao što TV ima tipku za STBY, ima je i Forum... Tema programi izgubila je jedan broj dobrih suradnika, kojima je puko film. Pitanje je znači kada će se to i nama dogoditi - AKO se nastavi ovaj cirkus koji nam prodaje "dotični".

Možda je rješenje u nekim kolektivnim zahtjevima vlasniku foruma, dali temu samo o Synesisu ili nešto drugo. Ali je jasno da bi onda "knjigovodstveni programi" mogli zatvoriti butigu.

Eto koliko loš vijak može nanijeti štete stroju...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 03:42   #1085
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Nisam uspio pobrojiti... .
Ajme Dubo, samo sam te pitala koliko ih je, nije mi bila namjera dodavati dva na vatru koja je ionako već previše usijana

Znači ne znaš...

Vidim i ti "slaviš" večeras
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 05:28   #1086
Quote:
GricGric kaže: Pogledaj post
Ajme Dubo, samo sam te pitala koliko ih je, nije mi bila namjera dodavati dva na vatru koja je ionako već previše usijana

Znači ne znaš...

Vidim i ti "slaviš" večeras
A ni ti ne spavaš u sitne ure?? Ma eto, ovaj PDF je dobar, tu su uglavnom drage gospođe i onda mi je drago staviti koju riječ više. A vatra gori već jakoodavno i nikako da malo smanji intenzitet i da samo dimi...

Da, večeras je naša festa, Dubrovačka noć. Otvaranje igara moram provesti sam, bolja polovica popijeva u zboru. Ali poslije idemo u život... na 5 čevapa ili gerice, ili... tako što. Usitno, penzijonerski. Baš ono: kruha i igara, pa sad ako kruha nema, ma za igre nema problema.

Neka uđu!!! (bolje oni, nego neki gori od njih...!)
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 06:27   #1087
Dubo, umori me brate mili...

Daj se fokusiraj radje na fine dame. Zivot odmah postane ljepsi


Ne se ljutiti skodi tenu
__________________
It could have been...

Zadnje uređivanje lili p. : 10.07.2013. at 06:36.
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 15:53   #1088
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Aj na odmor, iš! Ali evo sve je oblačno, mogla bi i kiša.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 21:12   #1089
Da i ja malo svratim na kavicu i pozdravim sve vrijedne kolegice i kolege Forumaše.

Vidim da nam je svima veselo ovo ljeto 2013.
kanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 23:00   #1090
Quote:
kanj kaže: Pogledaj post
Da i ja malo svratim na kavicu i pozdravim sve vrijedne kolegice i kolege Forumaše.

Vidim da nam je svima veselo ovo ljeto 2013.
Urnebesno veselo!
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 23:22   #1091
Dubo spavaš li ti uopće

Gledam pišeš usred noći, ranom zorom, popodne, jedino predvečer te nema, tada spavaš priznaj,

Apis i ja noćne ptice, Lili dnevna, Gric gric noćno jutarnja, al ti si nas sve nadmašio...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 06:54   #1092
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Dubo spavaš li ti uopće

Gledam pišeš usred noći, ranom zorom, popodne, jedino predvečer te nema, tada spavaš priznaj,

Apis i ja noćne ptice, Lili dnevna, Gric gric noćno jutarnja, al ti si nas sve nadmašio...
Nema me samo ujutro, a tu naviku sam stekao prije cca 40 godina, kada sam bio DJ... (a jest-nostalgičan sam...) A i moj drugi posao ne može se raditi osim poslije radnog vremena, opet noć. Ali najvažnije: kada sam prije 19 godina krenuo u ovo mučenje sa znanjem strojarstva, elektronike, informatike, a bez blage veze što me čeka, onda sam morao raditi noću jer sam trebao potpuni mir da mogu uključiti sve raspoložive vijuge da išta shvatim od vašega posla. Naime u svim drugim djelatnostima kojima se bavim 1mm je 1mm, 1V je 1V, a 1kW je 1kW, ali u knjigovodstvu je: možeš ovako, ma i onako... (može na obvezu, ma i ne mora...) E dok sam ja to ukapiro - postao sam sova. I ostao... Jer kada jednom promijeniš ritam - teško se vratiti, moglo bi se to i vama dogoditi, jednostavno se puni mentalni kapacitet postiže tek u neke kasnije ure. E, pa: oprez cure i gospođe.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 22:16   #1093
Hahaha Dubo, vidiš da si nam umorio Lili

Slušaj, (mi to tebi iz ljubavi) kad pogledaš na nebo i vidiš da je oblačno, nemoj reći - uskoro će kiša - nego reci-vidi sunce se nazire iza oblaka i izvirit će čim oni prođu :-))

Meni je čaša uvijek napola puna, tebi napola prazna...
Promijeni način razmišljanja i odmah će ti cijeli svijet biti ljepši, vjeruj mi :-)).

Sigurna sam da će se Apis, Devilgirl i Lili naročito, složiti s ovim što sam napisala

Kanj pozdrav i tebi, kasno je za kavu...
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 22:23   #1094
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Aj na odmor, iš! Ali evo sve je oblačno, mogla bi i kiša.
Neću još na godišnji
Prvo ću srediti sve obrasce, a onda ću ohanuti i uloviti se u koštac sa PDV-om nakon 01.07. Sreća pa kasnim za svijetom mjesec dana

Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Apis i ja noćne ptice, Lili dnevna, Gric gric noćno jutarnja, al ti si nas sve nadmašio...
Bome, taj ne spava
Ja u ponoć redovito padnem u nesvijest.

Quote:
GricGric kaže: Pogledaj post
Hahaha Dubo, vidiš da si nam umorio Lili
Ma nije, to ja od milja. Umaraju me priče koje se vrte i vrte u nedogled

Quote:
Kanj pozdrav i tebi, kasno je za kavu...


Vratila sam se sa svoje tjelesne aktivnosti i pravo da vam kažem idem pod tuš i uzet ću si to pivo.
Udri brigu na veselje
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 22:33   #1095
Znam ja da ti to Dubi od milja (i ja) a i on to zna, pa je sve ok...

Jel tako Dubo?
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 22:36   #1096
Quote:
GricGric kaže: Pogledaj post
Znam ja da ti to Dubi od milja (i ja) a i on to zna, pa je sve ok...

Jel tako Dubo?
Još on možda i zna (jadan ti je on s nama), ali da se drugi ne zamisle


Jel ti odmaraš ili kao Apis gubiš oči čitajući?
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 23:31   #1097
Hvala ekipica, nazdravljam i ja vama

GricGric slažem se, samo pozitivno treba gledati stvari i onda će tako i biti. Večeras je lijepo palo malo kiše, ne treba zalijevati vrt i cvijeće (gledati dobru stranu).

Lili, mene issto čekaju obrasci za sređivanje i proučavanje novog PDV-a i još svašta.

Inače pohvale svima, svi ste mi vrijedni i jako aktuelni. U zadnje vrijeme nisam vas baš imala kada čitati, a koliko vidim nema nam Vitas i Vlado3 baš ne piše. Pa pozdrav i njima.
kanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 23:35   #1098
Quote:
kanj kaže: Pogledaj post
...a koliko vidim nema nam Vitas i Vlado3 baš ne piše. Pa pozdrav i njima.
Bit će da godišnjiraju

Meni i dalje fale neki koji su me mnogo toga naučili - Dubravka i VTi prvi padaju na pamet. Baš mi nedostaju
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 04:01   #1099
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post


Vratila sam se sa svoje tjelesne aktivnosti....
Ja ovo nebi komentiro... Ko zna što ona pod tim misli??

__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 09:33   #1100
Pozdrav

Imam jedno malo pitanje, pa da ne otvaram temu uletavam ovdje. Vjerujem da ćete znati.
Naime, na koji način se može dobiti službeno mišljenje porezne uprave vezano za neki problem.
Znači, da ja njima mailom pošaljem upit, i da mi oni (nadam se ) odgovore, pa da imam pisani trag.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.