Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2016., 12:05   #5421
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Ali djeca su tamo cijeli dan prakticki, kad da se doma odviknu od pelena? Preko vikenda?
Cekas trenutak kad imas godisnji i onda godisnji isplaniras prema tome Svi koje ja znam i svi iz nase grupe su tako radili. Ako je dijete spremno, dovoljno zrelo i pripremljeno da zna sto se i kako radi, onda to ide doslovno u par dana i bez problema
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 14:13   #5422
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Cekas trenutak kad imas godisnji i onda godisnji isplaniras prema tome Svi koje ja znam i svi iz nase grupe su tako radili. Ako je dijete spremno, dovoljno zrelo i pripremljeno da zna sto se i kako radi, onda to ide doslovno u par dana i bez problema
Bas zbog svih uvjeta koje si navela i odvikavanja u par dana nema potrebe "trositi" godisnji na to. Mi smo skinuli u subotu ujutro, a u ponedjeljak je normalno isao u vrtic. I taman su bila spajanja, pa su se tete mijenjale. Komentirale su sto smo bas sada skinuli, a ja sam samo rekla da valjda gledam kada je dijete spremno a ne tete i to je bilo to. I one su se angazirale ali mu je samo par puta prvih tjedan dana pobjeglo u vrticu, odnosno, bilo mu je neugodno pitati.
Dakle,cekati da je dijete dovoljno staro,odnosno zrelo. Ne pocinjati s 1,5 godine pa da odvikavanje traje 6mjeseci. I ne stavljati pelene u iznimnim situacijama i sl jer to je samo zbunjivanje. Mi smo tu subotu zapakirali ostatak pelena i to je bilo to.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 10:12   #5423
Moj se odvikao tjedan dana prije navrsene druge godine. odvikli smo se na godisnjem. Prvo za tutu nije htio ni cuti(plac cim mu je spomenes)..pa je poceo listati knjigicu za odvikavanje, stavljali igrace na tutu...i na posljetku stavili tutu na ljuljacku pa je brzinom munje sio na nju...nakon prevladanog straha od tute je sve islo brzo..
lozinka8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 10:24   #5424
Quote:
lozinka8 kaže: Pogledaj post
...i na posljetku stavili tutu na ljuljacku pa je brzinom munje sio na nju...
Zezaš? Pa kak je to izgledalo? NIje mu bilo nestabilno?
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 17:36   #5425
Moj se s 19 mj odviknuo...eto vec smo mjesec dana bez pelena i pobjeglo mu je dva puta samo, i to prvi dan poslije skidanja. Bio je kod babe na cuvanju i dala mu je gace jer su smrdili cijeli dan po dvoristu i djetetu se svidjelo.

Ja dosla navecer po njega...idem stavljat pelenu, a on se jadan hoce razgulit...ugl to vece sam mu stavila jos pelenu kad je zaspao jer sam se bojala da ne zapisa sve okolo ( ujutro ju je teatralno scupao sa sebe ). Drugi dan smo kupili nastavak za wc i ide normalno na njega. Prvih tjedan dana sam ga stalno ispitivala mora li ici...bila sam toliko dosadna da mi je poceo govoriti 'suti mama' sad sam trazi...u parku zapisava kamenje i tak. Najveci mi je problem sto sam nekoliko dana prije nego se skinuo opskrbila pelenama za dva mjeseca....but oh well...
VilleVixen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 18:31   #5426
Nakon tjedan i pol mj je naucio i traziti da ide piskiti i kakati. Inace smo ga mi po procjeni stavljali pa je obavio.

Nezgode nije imao od kad je na samom pocetku upisan pjesacio doma s igralista, 10ak min pjeske. Nije mu se svidjelo

Nocnu smo isto odmah maknuli,samo se jednom probudio oko 6 i trebao piskiti,ostalo sve prespava noc suh

Ja sam zadovoljna, kako je lose krenulo kad jos nije bio spreman,ovo je cudo. A u 2tj razmaka
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 13:32   #5427
Odvikavanje dan 1 - prijepodne

Tijekom prijepodneva dvoje popisane gace, jedne pokakane gace, pokakana plaza, popisani rucnik. (Erm... nosili smo kahlicu na plazu )
Ali zato i 3 piskenja u kahlicu od cega je 2x bilo prepoznavanje poze pa sam ga brzo stavila na kahlicu, a treci put je sam dosao vicuci "mama daj kahlicu"

Za popodnevno i nocno cu mu ostaviti jer klinjo jako puno pije vode i nocna pelena je prepuna, a popodnevno bum vidjela danas kak ce biti. Al uglavnom mu je isto mokra.


Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 21:58   #5428
Popodne je isto proslo dobro. Spavanje je bilo netipicno za njega, zaspao kasnije nego inace pa je spavao kratko jer smo ga probudili. Piskio je prije spavanja pa je pelena bila suha. Bila je samo jedna nezgoda al s obzirom da smo proveli popodne na plazi, sve je drugacije nego da smo ostali u kuci. Sad navecer je isto trazio par puta - nesto je bio lazan alarm, al ispalo je sve okej.
Kajjaznam... za prvi dan sam i vise nego zadovoljna i ako se nastavi ovim tempom, brzo ce se odviknuti.
Nocnu sam mu sad ostavila, al kao sto rekoh, to nemam ni u planu za sad micati.


Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 18:37   #5429
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Kim, mi smo dva puta prije pokusavali odvikavanje i nije islo. Za par dana smo odustali.

Moj se sad odviknuo, 2 god i 5mj, ali kad ga pitamo jel mora piskiti uglavnom mase ne. Ali kad ga skinemo i stavimo redovno piski

Nama je pomoglo to sto je par dana bio samo u majici,bez gacica. Pa je skuzio da mora sjest na kahlicu piskiti. I da,kad sam makla pelenu,nema je ni za spavanje ni uopce. Jer je samo cekao da ju vratimo i da on obavi svoje

Koliki sam citala,njima je navika to obaviti u odjecu,kad nema ni gaca ni pelena onda su "u problemu"
super ste uspjeli!!!! bravo za mališana!

moj nema problema s golotinjom, uredno se on popiša i pokaka i ako nema gaće
kim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 19:58   #5430
Meni se moj jucer na plazi pokakao u ruku A nije mogao piskiti stojecki niti cucecki, nego sam mu podmetnula kanticu
Danas mi se popiskio u krilo, al bolestan je pa sam zapravo i ponosna na njega jer je imao samo tu jednu nezgodu.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 20:01   #5431
sad si me sjetila kad se moj mali na plaži popišao tati na glavu. također se onak usput popišao nekome u kroksicu. sva sreća da vlasnik nije bio u blizini i samo sam ju isprala u moru. u našu obranu imao je samo godinu i pol.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 14:52   #5432
Proslo je tjedan dana od pocetka odvikavanja. Ako izuzmemo nocne pelene i dnevnu (iako bude suha), usudila bi se reci da se odviknuo.
Jutros smo na primjer zujali okolo, nismo bili doma. Uzela sam rezervni komplet robice za svaki slucaj, ali nije trebalo. Trazio je piskiti dva puta. Kvaka je jedino ta kaj nemre piskiti ni stojecki niti dok cuci, pa kako nam je kahlica velika, nosimo sa sobom kanticu (bez lopatice i grabljica ). Kad javi da mu se piski, stavimo kanticu pod rit da glumi kahlicu i mali sve odradi.
Ovo je stvarno ispalo lakse nego sam se nadala, samo nek sad tako i ostane

Nocnu cu rjesavati cim dodemo doma jer su mi tu na moru malo ograniceni resursi - nit imam rezervne plahte, a ni ne mogu se bas razbacivati s vodom.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 12:51   #5433
Kad je realno ocekivati da dijete samo nauci brisati rit?

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 13:39   #5434
Ja još čekam da sam nauči skinuti se za kahlicu On stane ispred nje i čeka. Ako ne dočeka, ode u gaće
Brisati ga nisam ni pokušavala učiti
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 14:21   #5435
Moj zna skinuti gacice. Sad je ili u gacicama ili u kupacima i to ide. Malo slabije kad ima jos i hlacice, al ucim ga.
Ma ne bi previse razmisljala ni o skidanju/oblacenju ni o brisanju, al lakse ce mu biti kad opet krene u vrtic. Ma lako za brisanje, zvat ce tetu. Vazno mi je da se nauci sam skinuti. Onda lako dode ili do tete s hlacama na podu ili vice da mu obrise guzu. Pimpija ga ucim da protrese i obrise

Prosle godine sam isla linijom manjeg otpora sa samostalnim jedenjem pa nije znao jest sa zlicom kad je krenuo u jaslice. I to mi je kasnije bilo zao. Sad imam jos dva tjedna fore da ga naucim skidati i oblaciti gacice i hlace. Biti ce mu lakse u vrticu.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 14:38   #5436
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Kad je realno ocekivati da dijete samo nauci brisati rit?

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
moj će uskoro 6 i još mi nije palo na pamet da bih ga možda trebala to učiti. iako mi se pohvalio par puta da se sam obrisao. do škole valjda bude.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 14:59   #5437
Moj doma ne zna sam jesti za žlicom. Al da ga mi ne hranimo uopće ne bi jeo, pa izabirem manje zlo.

Za vrtić ne znam, kako će, uopće nije zaintereisran da se sam skine. Al barem traži kahlicu i čak igru prekida i trči ako treba. Obući se pokuša, al povuče i gaće i hlače skupa i onda to divno izgleda
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 21:38   #5438
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Kad je realno ocekivati da dijete samo nauci brisati rit?

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nećakinja s 4,5 godine zna, i opere ruke nakon wc-a, isto kao i odrasli.
A moj neće naučiti valjda do srednje...

Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
.... Kvaka je jedino ta kaj nemre piskiti ni stojecki niti dok cuci, pa kako nam je kahlica velika, nosimo sa sobom kanticu (bez lopatice i grabljica ). Kad javi da mu se piski, stavimo kanticu pod rit da glumi kahlicu i mali sve odradi.....

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Ovakav je i moj, ne želi ništa obaviti ni na stojećki, ni u kadi, ni u moru, ni na školjci, samo kahlicu priznaje. Za 2 tjedna kreće u vrtić. Nadam se da će tamo prihvatiti mini zahode, ali ako ne prihvati - može li imati svoju kahlicu tamo?
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 22:49   #5439
I mene frka za te mini wc-e tamo, isto bi mi bilo lakše da je kahlica

BTW sad mi sinulo, jel svi vaši dečkići piške sjedećki?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 23:35   #5440
tute imaju samo u jaslicama (barem je tako u našem vrtiću).
niš se ne brinite oko toga. snaći će se oni s onim kaj imaju i kaj je dozvoljeno. moj je u vrtiću sjedio na zahodu. doma je tuta neko vrijeme bila u igri dok nije postala premala i svaki put bi većina toga pobjegla van. onda je prešao na malu wc dasku. u početku je isto bilo problema sa pišanjem vani. nije htio stoječki nego "sjedečki" na našim rukama.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.