Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2010., 12:31   #41
Evo i ja sam se nedavno zaručila. Bilo je bolje i zanimljivije nego sam očekivala!

Njegovi već očekuju par mjeseci da ćemo se zaručit i za godinu dana vjenčat dok moji nisu imali pojma. Par dana prije nego smo se zaručili (a znala sam okvirno kad bi to moglo bit) navečer me mama nešto pitala i kad sam joj rekla da smo nešto "rješavali" pitala je je li sve u redu i ja sam tu pokrenila razgovor kako je meni, ali ne znam hoće li bit njoj. I malo po malo rekla planove o zarukama, upoznavanju roditelja i da bismo mi ne tako dugo bili zaručeni. Na to je ona rekla malo ostala zbunjena količinom informacija i rekla da kao razumije našu situaciju i želju, ali da je kompromis za dvije godine. Ja sam joj davala svoje mišljenje i želje da to bude ranije, no nije baš bilo uspješno. No, opet kako joj je i ov bio ok nisam htjela inzistirat. Sutradan je ona nagovijestila ocu da bi se moglo nešto i dogodit i nabavila mezu.
I od tada stalno ispitivala kad će, je li, kakav je prsten i sl.

Nakon nekoliko dana smo se zaručili i otišl reč mojima. On je pitao "ka ono" oca za moju ruku i sv što je prikačeno na nju. Otac je samo rekao da je mislio kako smo mi to odradili prije gdinu dana (tada smo se interno dogovorili, ali samo među nama) i da pita mene,a ne njega.
Nato je mama cijela uživljena pitala da vidi prsten i onda se jilo, pilo i feštalo. Nakon svega otišli smo reč njegovima koji su to jedva dočekali i zaželili dobrodošlicu u obitelj. Opet se veselili, malo pričali o planovima i dogovorili upoznavanje.

Eto, khm, ukratko! Sad "samo" ostaje uvjerit moje tj. mamu da nećemo čekat dvije godine jer nemamo razloga za to. Mislim, razumimo je, ali se ne slažemo...no to je već druga priča.
__________________
Sunce naše
Agape is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 09:29   #42
Ovaj tjedan idemo dat lovu za salu a za dva tjedna mi je rođendan. Pozvat ćemo i moje i njegove na večeru (kao povodom mog rođendana) i usput im u razgovoru priopćiti da smo kaparili salu i da se spremaju za iduću godinu..
Matahari is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 12:23   #43
Sretno novim udavačama
Mi još nismo rekli, odlučili smo da ćemo još malo čekat povoljniji trenutak.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 12:03   #44
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
Bojim se reći mojima. Njegovi će biti sretni, to znamo, al moji bi mogli popizditi jer... eto... jer je to duga priča i jer su oni svakakvi. Ne želim scene oko toga
ti spremaš vjenčanje a bojiš se reći svojim starcima nešto što nije njima po volji, ne znam da li da stavim ili
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 13:29   #45
mi smo se zezali oko datuma i to smo iz fore rekli njegovim starcima a oni su to shvatili poprilicno ozbiljno i poceli traziti veze za restorane

moj prsten se cekao da dode, tako da kad me zaprosio smo nazvali da smo se zarucili i sljedeci dan smo isli k njima na rucak, oni nas docekali sa sampanjcem i tak
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 13:31   #46
moji starci su prvo sumnjičavo bacili pogled na moj trbuh
mala od oltara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 13:35   #47
Quote:
mala od oltara kaže: Pogledaj post
moji starci su prvo sumnjičavo bacili pogled na moj trbuh
e ovo se meni nebrojeno puta desilo zadnjih god dana cim bi rekla da se udajem, odmah fokusiranje trbuha starci mi to nisu napravili, oni su me izgrlili i natocili nam nesto kratko da nazdravimo..uglavnom, prekrasno su reagirali i moji i njegovi starci..
Dadolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 13:41   #48
haha da, moju mamu su svi kojima je rekla da se zenim pitali kolko sam trudna...ne kuzim....kaj se ne mozes ozenit a da nisi trudan?
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 13:48   #49
izgleda da ne, ista stvar je bila i kod nas. kad smo dosli kod jednih ljudi zvati u svatove, pitali su nas kako to da se zenimo (nakon 9 god veze, ono, bas, kako to ) i to je bila kap koja je dragom prelila casu, i rekao je, a sto cete, mala trudna pa morali iznenada. kao ono svi se okrenu i pogledaju u mene, i pitaju a kad je termin? nisam ni stigla reci da se ovaj salio, vec je rekao da ce se cuti kad rodim
goodgirl29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 15:42   #50


je..svi sumnjivo gledaju na našu klasu optimista koji se ženimo bez (prevelikih) bušica
mala od oltara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 16:01   #51
ja sam mami rekla da idemo po prstenje, a ona mislila da se šalim.
mi se vratili ,ja skuhala kavu i zovem mamu da dođe s nama popit i da joj pokažemo burme, a ona sva nasmijana misli da smo ih kupili na kirvaju(valjda se nadala da se šalimo).
njegov tata bio sretan ,a mama šokirana(nisam ono što je ona željela za svoga sina )
to je bilo početkom 8. mjeseca, a u 10. mj. smo slavili zaruke, dakle njegovi roditelji, moja mama i braća i moja kuma.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 16:26   #52
uh ja dođem mami ''mama ja se udajem'', kes od uha do uha, gurnem joj prsten pod nos a ona mrtva-hladna ''pa dobro, nije da nismo očekivali'' pa jebote
__________________
'pojest ću ti uho ko list salate' xD
https://lb3f.lilypie.com/2cXxp1.png
padallo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 18:27   #53
Ovo je baš dobro čitati!

Mi smo prvo rekli mojima tako da smo ušli u kuću, pogledali se i ja rekla: "On vam ima nešto za reči!" Kao, ja nisam kriva! I kad im je rekao da se ženimo, moj tata otvorio šampanjac, mama zaplakala....
A kad otišli kod njegovih, njegov otac je prvo pitao jel se moramo ženit ili to želimo???! No comment!
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 18:30   #54
Eto, podijelit ću i ja svoje iskustvo jer je svojedobno ovo pitanje bilo i moj problem... Kako reć starcia, hm...

Dragi i ja se zaručili noć badnjak na Božić 2009, Božić proveli u euforiji, a na Štefanje odlučili reć mojima... Ja sam se to jutro probudila sa takvom mučninom ko nikad do tad, nervoza, želudac koma... Mislila sam mami pomoć oko ručka no jedino što sam uspjela jest spustit se do kuhinje, reć joj da dragi dolazi na ručak, na kaj je ona planula da kaj joj nisam rekla, da nije ništ posebno kuhala (ah te mame), da samo imamo ono od jučer kaj se nije pojelo, da kak ja to mislim i da kak to da dolazi- na kaj sam ja samo promucala da on dolazi jer ima nekog posla za riješit sa starim (mojim)- na kaj je ona munjevito pogledala na moju ruku, al nije bilo prstena jer mi je bio malo preuski... Dalje nije ništa ispitivala, ja sam rekla da mi je loše i da idem u krevet.

Kak se vrijeme ručka približavalo, tak je meni bilo sve lošije... Malo me popustilo kad sam vidla da je došao dragi, a pri izlasku iz kuće uspjela sam škicnut kuhinju- mislim, pa nije moja mama od jučer... fini tanjuri i beštek (onaj za posebne prilike), od nekud se stvorilo još tri friška jela itd...

Ja izađem van po dragog i nismo se ni snašli, već smo sjedili za stolom i klopali- nismo se uspjeli ni dogovorit kad ćemo im reć- on je čekao da ja počnem, ja da on, ma grozno, on toči vino- tresu mu se ruke, ja jedva gutam meso.... No onda je moja majka započela razgovor o tome (e pazi sad) kak ove godine (2010) imamo imamo puno svadbi, puno se familije ženi, jel... E onda se moj dragi odvažio i rekao mom tati da mu mora nekaj reć, tj da ga mora o nečem obavjestit- zvučalo je nešto tipa: znate, ja sam nju pital i ona je rekla da bude, naravno ak vi nemate ništa protiv....

Ostalo je povijest, starci sretni, mi sretni, mučnina isti čas prestala... Jedino im je bio bitan datum, ali i tu su bili sretni kad smo ih obavijestili da planiramo lipanj 2011... (još mjesec i 14 dana )

Isti dan kod njegovih- još sam s vrata viknula svojoj svekrvi da se ženimo, na kaj je ona rekla- znam, pa to se ionak samo čekalo...

Eto, isprike na odužem postu...
__________________
27.srpanj 2012.- jel moguće...
BettyBop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 19:00   #55
Ja i dragi smo već podulje živjeli zajedno kada smo se odlučili vjenčati!
Dogovorimo se da ćemo sve po ps napravit i da će on doći na pitanje kod mojih!Normalno da nije mogao izdržati i kad je bio kući(u Slavoniji) navratio je kod mojih da ih 'pita' jel može doći na pitanje almface: a svojima nije ništa rekao do zadnjeg dana na što mu je mama dobila popizditis jer nije ništa stigla snajki kupit!
Na sam dan pitanja lijepo sam sredila kuću,s mamom klopu pripremila,a o sebi uopće nisam razmišljala i tako ti usred večere moj dragi održi govor vezan za pitanje,ja ga gledam u čudu otkud to izlazi kadli pita moj tata šta ja kažem!
Ja ostala paf i totalno nespremna kažem 'isto što i on'
Moram li reći da su svi zamrli od smijeha,a dragi me još uvijek zeza
__________________
Moj prodajni album
zabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 21:51   #56
Quote:
padallo kaže: Pogledaj post
uh ja dođem mami ''mama ja se udajem'', kes od uha do uha, gurnem joj prsten pod nos a ona mrtva-hladna ''pa dobro, nije da nismo očekivali'' pa jebote

ovako nekako bilo i kod mene

mi rekli a reakcija bila vrlo mlaka "pa dobro....cestitamo" i onda posle dobrih 10 minuta su ustali da se jel`te izljubimo i cestitaju ko svet...meni bas bilo bez veze,ali boze moj svakom svoje...


a to da gledaju u stomak...na to sam potpuno oguglala

pre par godina kad sam obnovila godinu na faxu,sretnem jednog prijatelja i on kao "sta ima novo" ja onako iz zajebancije "svasta nesto" misleci prvenstveno na fax a on ko iz topa "trudna si,udajes se,napustas fax"

znaci ljudi moji toliko zluradosti u zivotu nisam videla,bukvalno mu je zlo izbijalo iz ociju...

ja ne znam od kada se to trudnoca pocela smatrati necim toliko tragicnim


uglavnom taj "prijatelj" je od tada stavljen na ignore
sonea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 00:05   #57
moji su nekako očekivali naše zaruke tak da sam imala pozitivne reakcije

al je najjača moja baka bila.. njen komentar je bio ni manje ni više nego "ah, svašta"

baka je zakon uvijek ima neke provale
anđeo-s-rogićima is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 11:08   #58
Mojem dragom su i prije nego što smo prohodali rekli da im doma ne dovodi cure s kojima ne misli ozbiljno, tak da kad me doveo k njima da se upoznamo, podrazumijevalo im se da ćemo se kroz neko vrijeme i vjenčati A moju mamu je tako oduševio da se i njoj podrazumijevalo da ću se jednog dana udati za njega. Čudna situacija.
Kamena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 00:26   #59
Dođem s posla kod staraca na rucak i pita mene stari E mala kad se ti planiras zenit? Onaj tvoj nikako da pita ha?.. Ja starom ne zezaj, kad pita rec cu ti.
Nakon rucka odem doma i decko me ceka sa prstenom ( Stari nista nije znao ).
Dodemo navecer kod mojih i ja kazem starom: E posto si me danas pitao kad se zenim, evo ti odgovora i pokezem mu prsten...
Ahahahhahahhahh stari ko da ga je slag strefio. Još se opali po glavi i kaže u Je**te
Stara naravno sva sretna pocne plakat i istu vecer napravi popis gostiju.
Njegovi su znali jer im je rekao i isto bili ful sretni..
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 00:53   #60
ja se spremam sutra zaprositi curu ))
moji roditelji znaju moju curu odmalena tako da su bili baš sretni zbog toga.
rekao sam im prije dva dana na što se spremam, taman pred uskrs
malo me trema hvata hehe
Delay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.