Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 10:46   #21
uh... ne znam, u najmanju ruku mi se čini neodgovorno planirati svadbu bez ikakvih primanja...

dragi i ja smo u vezi skoro 10 godina, 7 živimo zajedno i oboje smo srećom zaposleni sa dobrim primanjima, pa tek sad planiramo svadbu.. zašto? jer smo sve dosad imali kredu za stan i za aute, pa nismo mogli uštedjeti dovoljno za svadbu...
sad kad smo se (konačno) riješili kredita (osim za stan), planiramo svadbu a kasnije i bebu
vanjano is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 11:22   #22
Kod nas je situacija ovakva: dragi radi, ima dobru plaću. Ja posao nemogu naći. Radim honorarno i da se dobro zaraditi kad se zareda. Imamo riješeno stambeno pitanje zahvaljujući njegovima koji se sele u svoju novu kuću, a nama ostaje njihov stan od 85 kvadrata. Stan je na prodaju ali bitno je da imamo di biti. I računam da ćemo u tom stanu biti sigurno godinu dana ali hvala dragom Bogu da ga imamo!
Kaj se tiče bebe-planiramo raditi na bebici nakon vjenčanja. ne želimo odgađati jer kad se jednom tako nešto počne odgađati onda smatram da će bebica uvijek biti u drugom planu jer će uvijek biti nešto što bi prvo trebalo riješiti.... Da nemamo stan, da dragi nema plaću-nebi razmišljali ni o svadbi,a kamoli bebi.
Recimo mogu ja čekati da dobijem posao. No kad dobijem posao (a tko zna kad bi to moglo biti) nemogu odmah zatrudnit nakon mjesec dana rada već bi trebala čekati bar pol godine ako ne i duže...i tako fino vrijeme prolazi....Zato planiram otvoriti nekaj svoje što me veseli i ispunjava. Dragi mi daje punu podršku i sad se samo treba odlučiti.
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 11:34   #23
hm imate stan ali je na prodaju...što ako se netko odluči kupiti ga u npr sljedećih mjesec dana? koja vam je alternativa?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 11:44   #24
Gledamo polako stanove i onda mi kupujemo sebi stan. ja imam ušteđevine, stambenu štednju+lova od prodaje stana (njegovi imaju dva sina pa bi svakom dali pola-pola)+moji za mene štede godinama i prije nego sam uopće prohodala sa sadašnjim dečkom. Praktički možemo kupiti stan za gotovinu.
I sumnjam da će se stan prodati za mjesec dana jer je u oglasima pola godine i ništa,nikakva ozbiljnija ponuda. Ali nadamo se najbolje.
A ako se ipak proda stan,a mi nemamo di biti onda idemo k njegovima koji imaju veeeliku kuću i tamo ćemo biti dok ne kupimo stan.
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 11:49   #25
to je bitno da imate rezervu, jer život lako može okrenut situaciju u neku koju nismo htjeli.mi imamo isto rezervu, ići k njegovima jer je stan dovoljno velik, ali ovako kao podstanari imamo veću slobodu.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 11:56   #26
evo ja vise ne radim, jos 3mj do svadbe.....srecom imamo svoj stan, namjestili smo ga bezbolno, nemamo zaduzenja, ni kredite......dragi radi al kod sebe u firmi pa znate kak to ide, ali uvijek nekaj sa strane jos zaradi.....ak ne nadem/nademo posao tjesim se da cemo neko vrijeme zivjet od novaca od svadbe

bez zezancije, posao se mora naci, jer ako nisi neovisan i ovisis o tipa roditeljima nema tu srece. a nazalost u danasnjoj drzavi cak i kad imas posao ne znaci da ces ga imati i za dva mjeseca
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 11:58   #27
Ma mislim mi smo u velikoj prednosti naspram nekim drugim parovima jer u startu imamo stan od 85 kvadrata. Ok stan je star 25 godina ali imamo di biti, imamo krov nad glavom!Vrlo vjerojatno nikad nećemo biti podstanari!To je ogroman plus. Pa čak i da se ovaj stan ne proda malo ćemo ga preurediti i to je to. Premda nam je svima u interesu da se stan proda, braća dobiju svoj dio kolača i da mi sebi kupimo jedan lijepi stančić.
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 12:06   #28
ako već imate ušteđevine, najbolje da to ne prodajete već isplatite brata a stan ostavite. 85 kvadrata je super prostor.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 12:13   #29
aveolina pošalji mi pm sa oglasom za stan jer tražimo stan, pa kad već vidim da prodajete možda nam ponuda bude dobra

Ja sam nezaposlena ali idem na magisterij i nadam se da ću naći posao, mojposao mi dnevna rutina, poslala sam par životopisa i nadam se da ću naći nešto. Na sreću, dragi ima posao ali život u Zagrebu je skup i ne mogu i ne želim više da me moji uzdržavaju, ali ukoliko ne nađemo stan dogovorili smo se da ćemo biti podstanari barem 2 godine,ali da očekujem da sve sjedne na svoje mjesto, mislim da se nikad ne bi odlučili na svadbu. Srećom imam nešto ušteđevine i moji bi nam trebali uskočiti pri kupnji stana malo... ali teško je za mlade u ovoj državi... i onda se čude kako natalitet pada....
__________________
I love the way you love me...
kendi_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 12:28   #30
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
ako već imate ušteđevine, najbolje da to ne prodajete već isplatite brata a stan ostavite. 85 kvadrata je super prostor.
Ovo je isto dobra ideja!!! Samo da poslije ne bi bilo tipa ono: "Mogli smo prodati stan za veće novce pa ja bih ja više dobio!"
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 12:37   #31
Nemaju stan, nemaju love, nemaju auto, nemaju svoj kruh, nemaju svoju obleku, ma nemaju nis a zenili bi se i napravili djecu?

Da, odlicna ideja

Bravo roditelji koji to podrzavate

__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 12:43   #32
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
ako već imate ušteđevine, najbolje da to ne prodajete već isplatite brata a stan ostavite. 85 kvadrata je super prostor.
To će mislim biti zadnja opcija...ali ono kada sve ostalo padne u vodu onda će se pričati o tom prijedlogu. Iako smo dragi i ja nešto već pričali o tome ali ništa ozbiljno...
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 13:26   #33
mislim da je vise fer da se stan proda i novci idu pola-pola.
cist racun - duga ljubav.

inace cete se naci u situaciji da ce brat odjednom htjeti zivjeti u tom stanu.
na primjer.
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 13:28   #34
Quote:
keiTee kaže: Pogledaj post
mislim da je vise fer da se stan proda i novci idu pola-pola.
cist racun - duga ljubav.

inace cete se naci u situaciji da ce brat odjednom htjeti zivjeti u tom stanu.
na primjer.
I ja tako mislim....a vjerojatno i moji i njegovi...
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 13:31   #35
Quote:
hopeless_ri kaže: Pogledaj post
Po meni nije u redu i osobno mi nikada nešto takvo ne bi palo na pamet. Pogotovo bez posla, bez sređenog stambenog pitanja (koliko vidim, ovo je privremeno rješenje) ići na bebu. Vjenčanje se može obaviti i bez puno love, to je najmanji problem (osim ako ne očekuju da im se plati klasična hrvatska svadba), ali beba ... Beba zahtijeva i love i truda i odricanja i svačeg nečeg. Da ne govorimo o tome da ona može fino zaboraviti da će se zaposliti u dogledno vrijeme ako ostane trudna.
I slažem se da takva situacija može itekako izazvati probleme u njihovoj vezi. Ne male, ne bezazlene. Gadno je kad te stisne svakodnevnica i problemi.

Mi smo oboje zaposleni, sa stalnim, za današnje prilike solidnim primanjima, pa smo sa odlukom o bebi čekali dok nismo došli do kredita i dok nismo adaptirali svoj stan u koji uskoro useljavamo (trenutno smo kod mojih). Naše vjenčanje je pak slijedeće subote i to samo obred i tulum za najdraže prijatelje. Čak si i možemo priuštiti i više trošiti na to, ali beba i kuća su nam prioritet.
I nemamo nikakvu želju da nas bilo tko uzdržava. Uzdržavam se sama od kada sam završila srednju (13 godina), a tako i dragi. To je nešto što ne želim mijenjati.

Moram komentirati.. sa 13 završila srednju??
Ramones! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 13:36   #36
Quote:
Ramones! kaže: Pogledaj post
Moram komentirati.. sa 13 završila srednju??
Mislim da je mislila već 13 godina, a ne od 13-naeste godine
Aurorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 15:09   #37
Quote:
Aurorica kaže: Pogledaj post
Mislim da je mislila već 13 godina, a ne od 13-naeste godine
Da, to bi bilo ispravno tumačenje
Sa 13 sam srednju ipak tek upisala
__________________
26.4.2011. stigao mali zmaj
hopeless_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 15:37   #38
Quote:
keiTee kaže: Pogledaj post
mislim da je vise fer da se stan proda i novci idu pola-pola.
cist racun - duga ljubav.

inace cete se naci u situaciji da ce brat odjednom htjeti zivjeti u tom stanu.
na primjer.
zapravo ne. zove se procjenitelj koji procijeni stan, pola od tog iznosa date bratu i on potpiše ugovor kojim potvrđuje da ste ga isplatili i da više nema potraživanja kao ni njegovi starci.
mi imamo sličnu situaciju za kuću koja bi trebala ostat seki a mene bi isplatili.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 15:44   #39
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
zapravo ne. zove se procjenitelj koji procijeni stan, pola od tog iznosa date bratu i on potpiše ugovor kojim potvrđuje da ste ga isplatili i da više nema potraživanja kao ni njegovi starci.
mi imamo sličnu situaciju za kuću koja bi trebala ostat seki a mene bi isplatili.
Bila je agencija koja je dala svoj sud o cijeni stana.
Gle i ja želim imati nešto što je moje,što mogu uređivati od početka. Ovaj stan je ok, premda mi ne paše lokacija niti raspored no ipak bih da se dragi i ja odvojimo,da budemo svoj na svome. Moji su radili i štedili ne da bi kasnije taj novac dali nekom već da se on potroši na nešto korisno.
Opet kažem ta opcija će biti tek spomenuta kada baš ništa ne krene onako kako smo planirali, nakon što prođu 2 godine,a stan nije dobio ozbiljnijeg kupca. Tek onda će se spomenuti i razgovarati o tome. Sada svi težimo prodaji stana itd...
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 15:46   #40
kužim ja tebe. nadovezala sam se na post koji sam citirala, znači kako izbječ da se brat javi nakon ne znam koliko godina za taj stan.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.