Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2011., 23:07   #101
valjda će se javiti neko od "pravaša" ?
Jesu li možda tada prijavili da im je pas nestao? Suzi? Danas bi to pomoglo
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 20:47   #102
pas je njezin. točka. njih prijaviti na policiju za krađu i još dodatno veterinarskoj inspekciji (nakon što dobije potvrdu od policije gdje pišu podaci o psu i imena ljudi koji su ga ukrali) te će ih inspekcija dalje goniti jer nisu cijepili psa. Ona (prava vlasnica) njih može tužiti za duševne boli, i još dodatno su dužni platiti liječenje psa, jer se razbolio dok je bio kod njeih. imala sam takvu situaciju prije cca 1 god i tako je završila.

ali samo pod uvjetom da je i vlasnica izvršila svoj dio dužnosti, odnosno nakon što je pas nestao, morala ga je oglašavati da je nestao, i morala ga je odjaviti kod svog veta. ako ga nije odjavila, onda će ona dobiti kaznu za ne cijepljenje...
__________________
Prihvati svaku stresnu situaciju kao pas... Ako to ne možeš pojesti ili se s time poigrati, popišaj se na to i kreni dalje...

Zadnje uređivanje Katrin : 14.05.2011. at 21:00.
piva007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:29   #103
Mene zanima da li ja mogu negdje pokucat na vrata i rech "dobar dan, meni treba ispitivanje poligrafom zbog kradje?", da li je to moguce samo tako i koliko se naplacuje?
Paratres is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 09:42   #104
Nije moguće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 15:22   #105
Nijemoguće kod policije, ali ima privatnika koji to rade. Međutim, pravno to nema neku težinu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 00:35   #106
Kada me uhvate u krađi koja prava imam odnosno nemam? Molim vas odgovore, hvala!

Ovako, imam jedno pitanje i molila bih vas odgovore. Nedavno, iz banalnih i sada ne bitnih razloga kad sam bila u DM-u pokušala sam ukrasti neke šminkes prijateljicom. Po izlasku iz dućana zaustavila je moju prijateljicu i mene zaštitarka i odvela nas je u skladište te tražila da izvadimo sve stvari iz torbe i džepova. Po tom su došli policajci. Prijateljica je puštena kako kod nje ništa sumnjivo nije nađeno. Nisu joj dozvolili da ostane sa mnom kako nije sa mnom u krvnom srodstvu. Čemu to, zašto nije mogla ići sa mnom? Dobila sam zapisnik i kako sam maloljetna pozvali su mi roditelje da dođu po mene. Na razgovoru su me ispitivali s kim se najviše družim, što sam radila, jesam li markirala, za vrijeme markiranja gdje sam bila, u kojem kafiću, što sam pila, zašto sam markirala... Čemu sva ta pitanja, zašto je uopće bitno ime i prezime moje najbolje prijateljice? Jesam li ja bila dužna izvaditi stvari iz torbe i džepova? Ima li pravo zaštitarka kopati po mojim stvarima? Jesam li mogla to odbiti? Jel policija ima pravo na pregled mojih osobnih stvari? Roba je bila u vrijednosti otprilike 300 kuna. Pročitala sam negdje da ako je roba u manjoj vrijednosti od 1000 kuna da to nije kazneno djelo. Jesam li odmah trebala biti puštena ili je dolazak policije bio nužan? Jesam li mogla odbiti poći sa zaštitarkom u skladište odmah na početku? Dobila sam taj zapisnik. Što to zapravo znači? Briše li se on nakon nekoliko godina i kako on može utjecati na moj upis na fakultet i kasnije zapošljavanje? Hoću li se ikada moći zaposliti u inozemstvu, dobito drugo državljanstvo, ako budem htjela/trebala...? Jesam li mogla pobjeći? ...sve ovo došlo mi je tek kasnije u glavu, u tom trenutku obuzeta neljudskim strahom sam učinila apsolutno sve što su me tražili. Sada me zanima koja sam zapravo prava imala odnosno nisam. Koje su posljedice svega ovoga??? Priznajem da sam pogrješila, ali opet mi je u glavi 1000 pitanja. Molim vas, moliiiim za odgovore zato što ću izludit. Hvala punooo unaprijed !!!!
ladyZz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 00:43   #107
A što ti misliš koja prava imaš? Ukrala si, ulovili su te, ispitali, digli prijavu i pustili. A ti se rađe zapitaj pitanja vezana uz sebe, a ne rad policije i zaštitara..
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 00:46   #108
A koje su posljedice, to mene više brine. Značenje tog zapisnika... :S
ladyZz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 00:47   #109
To je zato što si maloljetna i vjerojatno će se uključiti czss.
Moći ćeš se upisati na faks, ići u inozemstvo...
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 00:54   #110
Quote:
ladyZz kaže: Pogledaj post
A koje su posljedice, to mene više brine. Značenje tog zapisnika... :S
S obzirom da se DM namirio kad te ulovio i uzeo ti tu šminku, sumnjam da imaš više posla s njima ili da će oni pokretati privatnu tužbu. A policija će vjerojatno samo uključiti centar za socijalnu skrb, vjerojatno zbog toga su i ta pitanja, s kime družiš, jel markiraš, čime se baviš..
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 03:16   #111
Quote:
ladyZz kaže: Pogledaj post
Ovako, imam jedno pitanje i molila bih vas odgovore. Nedavno, iz banalnih i sada ne bitnih razloga kad sam bila u DM-u pokušala sam ukrasti neke šminkes prijateljicom. Po izlasku iz dućana zaustavila je moju prijateljicu i mene zaštitarka i odvela nas je u skladište te tražila da izvadimo sve stvari iz torbe i džepova. Po tom su došli policajci. Prijateljica je puštena kako kod nje ništa sumnjivo nije nađeno. Nisu joj dozvolili da ostane sa mnom kako nije sa mnom u krvnom srodstvu. Čemu to, zašto nije mogla ići sa mnom? Dobila sam zapisnik i kako sam maloljetna pozvali su mi roditelje da dođu po mene. Na razgovoru su me ispitivali s kim se najviše družim, što sam radila, jesam li markirala, za vrijeme markiranja gdje sam bila, u kojem kafiću, što sam pila, zašto sam markirala... Čemu sva ta pitanja, zašto je uopće bitno ime i prezime moje najbolje prijateljice? Jesam li ja bila dužna izvaditi stvari iz torbe i džepova? Ima li pravo zaštitarka kopati po mojim stvarima? Jesam li mogla to odbiti? Jel policija ima pravo na pregled mojih osobnih stvari? Roba je bila u vrijednosti otprilike 300 kuna. Pročitala sam negdje da ako je roba u manjoj vrijednosti od 1000 kuna da to nije kazneno djelo. Jesam li odmah trebala biti puštena ili je dolazak policije bio nužan? Jesam li mogla odbiti poći sa zaštitarkom u skladište odmah na početku? Dobila sam taj zapisnik. Što to zapravo znači? Briše li se on nakon nekoliko godina i kako on može utjecati na moj upis na fakultet i kasnije zapošljavanje? Hoću li se ikada moći zaposliti u inozemstvu, dobito drugo državljanstvo, ako budem htjela/trebala...? Jesam li mogla pobjeći? ...sve ovo došlo mi je tek kasnije u glavu, u tom trenutku obuzeta neljudskim strahom sam učinila apsolutno sve što su me tražili. Sada me zanima koja sam zapravo prava imala odnosno nisam. Koje su posljedice svega ovoga??? Priznajem da sam pogrješila, ali opet mi je u glavi 1000 pitanja. Molim vas, moliiiim za odgovore zato što ću izludit. Hvala punooo unaprijed !!!!
Čudno ja kad sam radio ko detektiv za jednu zaštitarsku firmu jako rijetko nam je murija izlazila na teren ako je krađa bila ispod soma kn. Večinu vremena mi je operater kad bi nazvao (jer sam svako zadržavanje trebao prijavit) postaju kazao ok ili tak neš...tu i tam bi zapisao i neš provjerio a jako jako rijetko su dolazili...isključivo ako bi ih dotična osoba zanimala....

Roba koju si maznula je vraćena i u pravilu nikad dučani/firme nejdu u tužbu jer im se ne isplati...s obzirom koja je cijena robe...i da do soma kn je sve to banalno...Sad s obzirom da detektiv piše izvješće koje kasnije kontrolori iz firme prikupljaju i šalju u mup...koji sad kaj radi sa tim...neznam toćno....al opet do soma kn se nemoraš brinut....stim da ti ovo netreba sad bit poticaj da opet pokušaš neš takvu jer nikad se nezna dal se negdje drugdje netko možda i zainati pa ti se to obije o glavu...

A pretres se smije obavit...tebe kao curu smije isključivo pretrest ženski zaštitar a muški te smije zatražit da izvadiš sve iz đepova i da isprazniš na stol torbu...ako odbiješ ima te pravo zadržat do dolaska murije...

A kaj se tiće kopanja po torbi....samo opipom sa vanjske strane a nikako ti nitko pa ni murija nesmije stavljat ruke u djepove ili gurat i kopat po torbi....pobjeć si mogla probat ali opet dal bi to uspjela ili se dovela u skroz neugodnu situaciju da se na tebi isprobaju metode zadržavanja prisliom od večinom totalno neducirane ekipe kaj radi ovaj posao....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 11:53   #112
Quote:
ladyZz kaže: Pogledaj post
Čemu sva ta pitanja, zašto je uopće bitno ime i prezime moje najbolje prijateljice? Jesam li ja bila dužna izvaditi stvari iz torbe i džepova? Ima li pravo zaštitarka kopati po mojim stvarima? Jesam li mogla to odbiti? Jel policija ima pravo na pregled mojih osobnih stvari? Roba je bila u vrijednosti otprilike 300 kuna. Pročitala sam negdje da ako je roba u manjoj vrijednosti od 1000 kuna da to nije kazneno djelo. Jesam li odmah trebala biti puštena ili je dolazak policije bio nužan? Jesam li mogla odbiti poći sa zaštitarkom u skladište odmah na početku? Dobila sam taj zapisnik. Što to zapravo znači? Briše li se on nakon nekoliko godina i kako on može utjecati na moj upis na fakultet i kasnije zapošljavanje? Hoću li se ikada moći zaposliti u inozemstvu, dobito drugo državljanstvo, ako budem htjela/trebala...? Jesam li mogla pobjeći? ...sve ovo došlo mi je tek kasnije u glavu, u tom trenutku obuzeta neljudskim strahom sam učinila apsolutno sve što su me tražili. Sada me zanima koja sam zapravo prava imala odnosno nisam. Koje su posljedice svega ovoga??? Priznajem da sam pogrješila, ali opet mi je u glavi 1000 pitanja. Molim vas, moliiiim za odgovore zato što ću izludit. Hvala punooo unaprijed !!!!
Sitno djelo krađe.Mogli su te i pustit jer su ti pronašli ukradeno ali nisu.Zapisnik o uzimnju izjave-možeš ga i bacit-neće utjecat na sve što si navela kao ni moguća kazna.Imaju ti pregledat stvari i tebe zbog pronalaska predmeta koje si ukrala.
Sve u svemu ništa osim mladenačke pogreške.Nešto si valjda naučila.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 14:57   #113
Quote:
ladyZz kaže: Pogledaj post
… Čemu to, zašto nije mogla ići sa mnom?...
Zato što si ti počinitelj, a i maloljetna. Službene osobe su dužne zaštititi tvoj identitet, a nebitno je poznaš li ti osobu s kojom si u društvu. Ako ti nije bliski rođak, ne smije biti s tobom.


Quote:
ladyZz kaže: Pogledaj post
… Čemu sva ta pitanja, zašto je uopće bitno ime i prezime moje najbolje prijateljice?...
Radi stvaranja slike o tebi, tj. osnovnoj slici tvoje ličnosti, kako bi se mogao kvalitetnije izvijestiti centar za socijalni rad.


Quote:
ladyZz kaže: Pogledaj post
… Jesam li ja bila dužna izvaditi stvari iz torbe i džepova?...
Jesi.


Quote:
ladyZz kaže: Pogledaj post
… Ima li pravo zaštitarka kopati po mojim stvarima?...
Nema, ali uštediš si puno neprilika ako to dozvoliš.


Quote:
ladyZz kaže: Pogledaj post
… Jesam li mogla to odbiti? ...
Mogla si, ali bi to bilo učinjeno prije ili poslije.


Quote:
ladyZz kaže: Pogledaj post
… Jel policija ima pravo na pregled mojih osobnih stvari?...
Ima.


Quote:
ladyZz kaže: Pogledaj post
… Pročitala sam negdje da ako je roba u manjoj vrijednosti od 1000 kuna da to nije kazneno djelo...
Krivo si pročitala. To je i dalje kazneno djelo, samo je formalni postupak drugačiji (ne tuži te policija, nego žrtva).


Quote:
ladyZz kaže: Pogledaj post
… Jesam li odmah trebala biti puštena ili je dolazak policije bio nužan?...
Bio je apsolutno nužan, obzirom da si maloljetna.


Quote:
ladyZz kaže: Pogledaj post
… Jesam li mogla odbiti poći sa zaštitarkom u skladište odmah na početku?...
Nisi. Da si odbila poći s njima, smjeli bi te prisilno odvesti. A vjeruj, to ne bi željela iskusiti.


Quote:
ladyZz kaže: Pogledaj post
… Dobila sam taj zapisnik. Što to zapravo znači? Briše li se on nakon nekoliko godina i kako on može utjecati na moj upis na fakultet i kasnije zapošljavanje? Hoću li se ikada moći zaposliti u inozemstvu, dobito drugo državljanstvo, ako budem htjela/trebala...? ...
Obzirom da se radi o krađi male materijalne vrijednosti, ako ostane iznimka, a ne postane pravilo, nećeš imati nikakvih problema koje tu navodiš.


Quote:
ladyZz kaže: Pogledaj post
… Jesam li mogla pobjeći?...
Ovo ti je najbolji mogući odgovor:

Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
… pobjeć si mogla probat ali opet dal bi to uspjela ili se dovela u skroz neugodnu situaciju da se na tebi isprobaju metode zadržavanja prisliom...
Točka.


Quote:
ladyZz kaže: Pogledaj post
… Koje su posljedice svega ovoga???...
Sigurno te neće privatno tužiti, obzirom da je roba vraćena. Policija prema tebi neće postupati, nego će izvijestiti centar za socijalni rad koji će te (i tvoje roditelje) zvati na razgovore. Ako se ne pokaže neki drugi problem, obavit ćete razgovor-dva i to je to. Ako se stvar ponovi li se utvrde neki drugi problemi (npr. alkoholizam, zlostavljanje ili dr. problem u obitelji), centri imaju pregršt mjera koje mogu poduzeti, ali to je neka sasvim druga krajnost.


Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
Čudno ja kad sam radio ko detektiv za jednu zaštitarsku firmu jako rijetko nam je murija izlazila na teren ako je krađa bila ispod soma kn…
Ako je počinitelj maloljetan, izlazak je obavezan.


Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
… Večinu vremena mi je operater kad bi nazvao (jer sam svako zadržavanje trebao prijavit) postaju kazao ok ili tak neš...tu i tam bi zapisao i neš provjerio a jako jako rijetko su dolazili...isključivo ako bi ih dotična osoba zanimala...
Ovo si poprilično dobro opisao. Zaštitari izvijeste policiju, a ako ne trebaju pomoć (ako osoba surađuje, vrati stvari, da im svoje osobne isprave i sl.) i policija ne treba tu osobu (nije recidivist ili sl.), ostaje samo na zabilješci.


Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
… nikako ti nitko pa ni murija nesmije stavljat ruke u djepove ili gurat i kopat po torb...
Malo krivo. Policija smije (ako ne dozvoliš, uhitimo te, a onda možemo raditi pretragu bez naloga).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 17:05   #114
hvala vam puno svima
ladyZz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 18:03   #115
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Malo krivo. Policija smije (ako ne dozvoliš, uhitimo te, a onda možemo raditi pretragu bez naloga).
Mislio sam na situaciju kad bi odma policajac krenuo gurat ruke u djepove....Ak nemaš neš za skrivat ili si glup, kakav je problem izvadit sve iz djepova...dopustit da te pregleda i da te se pusti ak nisi ništa napravio ili bio kriv za nekaj....al da mi on sam ide gurat ruke u djepove ak se ne varam to se nesmije....

Druga stvar ak ja nedam..pa me se privede...i skine do gola....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 19:57   #116
Quote:
ladyZz kaže: Pogledaj post
.....
Nije mi se dalo čitati sve odgovore, pa zanemari moj post ako ti je već odgovoreno.

Kao prvo, nije točno da te za sitnu krađu (ispod 1000 kn) goni oštećenik. To vrijedi samo ako je počinitelj punoljetna osoba. Obzirom da si maloljetna, postupak prema tebi pokreće se po službenoj dužnosti od strane državnog odvjetništva.

Iz tvog posta sam zaključila da ti je ovo prvo kazneno djelo, stoga mislim da trebaš očekivati poziv od defektologa državnog odvjetništva, ili centra za socijalnu skrb,i on će ti sve objasniti. Odnosno, vjerujem da će se u konačnici kaznena prijava prema tebi odbaciti, zato što ti je prvi puta. Ali ako nastaviš s glupostima- pokrenut će se postupak (za to novo kazneno djelo) i slijede ozbiljnije sankcije.

Kazneno djelo će ti se evidentirati u državnom odvjetništvu, ali nikakvih drugih posljedica nećeš imati ( u smislu zapošljavanja), ali to vrijedi samo za kaznena djela koja napraviš kao maloljetnica.

Nadam se da si svjesna gluposti koju si napravila i neugodnosti koju si prouzročila sebi i svojoj obitelji te da ti se ovo više neće ponovti
Ljiljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 20:26   #117
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
... Druga stvar ak ja nedam..pa me se privede...i skine do gola....
Možeš biti uhićen odmah na cesti pri prvm kontaktu s policajcima i odmah ti mogu gurati ruke u džepove.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 17:49   #118
Thumbs up

ovako nalazim se u vrlo zeznutoj i jako teskoj situaciji...naime zivim u studentskom domu i jedan dan ostanem bez para i treba mi ono 50 kn da imam jer sutra dobijam ponovo na racun novce i kako sam ja trazio sad 50 kn da posudim ja sam obisao oko 30 soba u par sati....neke su ispostavilo se bile i prazne i dan nakon toga dolazi meni covijek iz doma i vodi me u sobu i kaze mi da sam optuzen za kradu novaca...da je decku iz novcanika nestalo 220 kn a imao je 240 i kao da se na kameri u tom nekom periodu samo ja vidim kako ulazim u sobu jer sam ja u tu sobu 3 puta ulazio i prva dva puta ih nije bilo....i sad on meni kaze ako dam decku pare i ispricam se da cu ostat u domu i sve ce biti uredu a u suprotnome kao ce me izbaciti i ja sam u tom mahu onako prestravljen od svega toga rekao da moze dat cu mu novce samo hocu svoj mir i to je to i nakon sto sam ja njemu dao novce ja dobijam opomenu za otuđivanje imovine i to se pojavi u hodniku doma i sad dva dana nakon ovog prvoga dolaze jos 3 prijave i kao od te 3 mi te mozemo teretit za 2 jer su te uhvatile kamere i sad i tim ljudima kao nedostaju novci i to na isti taj datum kad i ovome ali oni su to prijavili tek nakon sto je ona opomena postala javna.....ovo je upuceno za drota ako moze da mi pomogne sa pravnog stajalista...ili bilo tko od vas.....

sto se tice kamera na kamerama se vidi da sam ja u tim sobama bio na nekih 5-10 sekundi i da od 30 soba fali samo u te 3 i to 600 kn....a postoji mogucnost ulaska u te sobe a da se nevidi preko kamere....

Zadnje uređivanje Katrin : 04.12.2011. at 17:06.
limacVU is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 11:51   #119
Moje mišljenje nije lijepo, tako da ću ga zadržati za sebe.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 12:29   #120
Quote:
limacVU kaže: Pogledaj post
ovako nalazim se u vrlo zeznutoj i jako teskoj situaciji........
Moram priznati da ti je priča užasno prozirna.
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.