Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2011., 11:34   #81
ovako nekako ja o tome razmišljam kad gledam na ovu situaciju. kao bivša (što i jesam nekome) smatram da je jako dobro za dijete što prihvaća novu ženu u životu svog oca i što ima tu sreću da još s nekim gradi odnos od povjerenja. barem ja nekako tako na to gledam. to ne znači da će ta nova žena preuzeti moju ulogu (ne može sve da se ne znam kako trudi), niti to ugrožava mene kao majku tog djeteta. na isti način moje dijete prihvaća mog novog partnera. on nije zamjena za njegovog oca, niti to može biti. on je osoba koju dijete mora staviti u kontekst cijele te slike o ljudima koji su mu bliski. ne može se ignorirati ta kockica - niti moj partner, niti očeva partnerica. oni su tu. a kako ćemo se mi (moj bivši i ja) odnositi prema tome, to je na nama, kao odraslim osobama da raščistimo sami sa sobom.
ovo što radi bivša žena u ovoj priči je otrov i ništa manje od toga.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 11:47   #82
Za autoricu-potrudila sam se pročitati i koji post osim tvojeg prvog posta i mislim da kontam...
Dakle,dečko i ti se svađate,jer ne možete ništa planirati obzirom da se sa frikušom(tako ju nazivam,ali ne mislim da je frikuša!) oko ničeg vezanog za dijete ne uspijete dogovoriti...

Ti si nekako posredno postala roditelj.

Evo,u najboljoj namjeri - tako ti je to...kao postaneš roditelj,čak i posredno-nema velikih planova...često se izvću i nestaju...planovi...jelte...

A di ne bi kad nisi mama,nego očeva djevojka,a na suprotnoj strani frikuša od bivše...

E,da,možda ženu strah da joj ne otmeš i dijete?
Mislim na djeteovo srce ofkors...
Meni to ne bi palo na um,al eto frikuši može to biti misao number one!
Ono da za tebe misli- bolja je kao žena,još će ispast da je i bolja majka od mene.
Možda je žene stra izgubit dite koliko god to ludo zvučalo...
Ona po tvojem opisu ispada kao sve najgore,a ti sva divna i strpljiva...možda i ona to vidi!?
A zna se da strah rezultira raznoraznim iracionalnim ponašanjima.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 12:04   #83
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
a vidim da i ti imaš naivca kao i ja....ufff....ali naši su i volimo ih zar ne?!?
treba staviti na papir dane za viđanje i njih se držati...drugačije neće ići...
tako je na početku bilo i kod nas dok ja nisam popizdila jer nisam mogla ništa planirati i onda je lijepo u centru sa gospođom dogovoreno sve...koliko dana , kad i kako...i toga se držimo
inače je bio kaos..
Jedini ispravan način
Onda više nema prostora za bilokakve dodatne aktivnosti koje uključuje i nove partnere i bivše žene u cijeloj priči. Tada i tada do tada i tada, crno na bijelo sa žigom i potpisom suca. A onda ako nju smeta nova partnerica pored djeteta, onda nek ona to krene tražiti crno na bijelo, jer to uvijek ima pravo, ako joj uspije onda može nešto reći.

Ja sam odahnuo od kad se više ne moram dogovarati s bivšom. Doduše, ona mi nije radila dodatne probleme zbog nove partnerice i djeteta, osim svojom poganom jezičinom, ali dakle, to je ta tematika.
Možda je malo off, no meni je smiješno kad se ljudi previše trude dogovarati s bivšim supružnikom (koliko god da je logično) jer da se čovjek može dogovoriti, ne bi ni došlo do rastave možda. Probaš se dogovoriti, pa ako ne ide - doviđenja i onda na sud, czss itd.
getrennt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 12:48   #84
Quote:
getrennt kaže: Pogledaj post
Jedini ispravan način
Onda više nema prostora za bilokakve dodatne aktivnosti koje uključuje i nove partnere i bivše žene u cijeloj priči. Tada i tada do tada i tada, crno na bijelo sa žigom i potpisom suca. A onda ako nju smeta nova partnerica pored djeteta, onda nek ona to krene tražiti crno na bijelo, jer to uvijek ima pravo, ako joj uspije onda može nešto reći.

Ja sam odahnuo od kad se više ne moram dogovarati s bivšom. Doduše, ona mi nije radila dodatne probleme zbog nove partnerice i djeteta, osim svojom poganom jezičinom, ali dakle, to je ta tematika.
Možda je malo off, no meni je smiješno kad se ljudi previše trude dogovarati s bivšim supružnikom (koliko god da je logično) jer da se čovjek može dogovoriti, ne bi ni došlo do rastave možda. Probaš se dogovoriti, pa ako ne ide - doviđenja i onda na sud, czss itd.
Upravo to i ja pokusavam objasniti svom dragom. Vidio je i sam da se s njom nista ne moze dogovoriti osim kad njoj odgovara. Te njihove rasprave, svadje i natezanja znaju trajati danima..a nikakvog smisla nema. Bas nikakvog. On ne razumije sto ona njemu govori i misli da nije normalna, ona ne razumije sto on njoj govori i misli da je sebicni se*ronja. I tome nema kraja. A vec sam negdje napisala, stalno odgadja odlazak u centar jer misli da to nema smisla i da ce samo biti gore.

Evo jednog primjera u kojem se cak ni ne radi o meni. Moj dragi je trebao biti 4 dana s djetetom i rekao joj je da ce ici s njim kod jednih prijatelja na vikend. Bez mene. Ja sam odmah rekla da necu ici jer znam da se veseli tome pa ne zelim ugroziti odlazak, a i da to bude njihovo vrijeme..bez mene. Ali..taj njegov prijatelj je takodjer bio par godina s jednom djevojkom u vrijeme kad su moj dragi i njegova bivsa bili skupa i svi su bili dobri prijatelji. Nedugo nakon sto je moj dragi prekuinuo vezu s bivsom i ovaj je prekinuo sa svojom dragom. Ispostavilo se da ju je jako dugo varao s drugom i na kraju se ozenio s tom drugom. Oni su dobili i dijete i moj dragi je sa djetetom planirao ici na vikend kod njih jer imaju vikendicu kraj rijeke i sume..da se klinci igraju i bla bla bla. Uglavnom, kad je njoj spomenuo da idu ona je poludila i rekla da nema sanse da ce on njeno dijete voditi kod jos jedne ku*vetine.
I nije mu dala putovnicu..jer je viksa preko granice (jako blizu nas) i nisu mogli ici. Ne trebam ni spominjati koliko je moj dragi bio s*eban zbog svega toga jer se jako veselio tom vikendu. I probao joj je i to objasniti. A ona mu je na to rekla da boli nju k sto je jemu propao vikend pa se nece druziti sa svojim 'super' frendovima i da ko' da ona ne zna da je to sve isplanirao samo da je njemu dobro i zabavno. Da sta fali tome da s djetetom ode u park i kod bake i dede?!

Ovaj je samo jedan od milijon primjera. I stalno tako. On je htio ovaj vikend biti s djetetom jer ga cijeli sljedeci tjedan ne moze vidjeti zbog posla, a ona kaze da ne moze jer idu na vjencanje. Dijete ima 5 godina i po njoj je vaznije da ide s njom na vjencanje nego da bude s tatom.
balkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 13:06   #85
Koliko moralnih ljudi ovdje, što bi bilo tek da nismo iza ekrana ?!!

Balkon je bila iskrena i nije prešutjela da je započela vezu s ocem djeteta dok je on bio u braku. Da li bi savjeti upućeni autorici teme bili drukčiji da ne znamo to što znamo ? Razumijem da je bivša žena povrijeđena, ali događa se da se čovjek u vezi zaljubi u drugog, i ne događa se ako negdje između njih ne zapne prije.

Nigdje nisam primijetila da balkon naglašava iznos alimentacije, da želi oca samo za sebe i slične stvari koje joj stavljate u usta. Stekla sam dojam da se trudi oko djeteta što je vrlo pohvalno, ali zbog okolnosti se mora skrivati kao da ne postoji u cijeloj priči. A postoji. Dobro ju je netko pitao kako će biti kad rodi. Onda bi se skupa s djetetom trebala skrivati.

Kad bi više ljudi razmišljalo kao Azzura ...

Proživljavala sam nedavno slične stvari i nikako da dokučim zašto bivša žena ima uvijek "bolji" tretman ? Zbog kronologije, jer je prije rodila ili ...
vaganelamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 13:25   #86
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Za autoricu-potrudila sam se pročitati i koji post osim tvojeg prvog posta i mislim da kontam...
Dakle,dečko i ti se svađate,jer ne možete ništa planirati obzirom da se sa frikušom(tako ju nazivam,ali ne mislim da je frikuša!) oko ničeg vezanog za dijete ne uspijete dogovoriti...

Ti si nekako posredno postala roditelj.

Evo,u najboljoj namjeri - tako ti je to...kao postaneš roditelj,čak i posredno-nema velikih planova...često se izvću i nestaju...planovi...jelte...

A di ne bi kad nisi mama,nego očeva djevojka,a na suprotnoj strani frikuša od bivše...

E,da,možda ženu strah da joj ne otmeš i dijete?
Mislim na djeteovo srce ofkors...
Meni to ne bi palo na um,al eto frikuši može to biti misao number one!
Ono da za tebe misli- bolja je kao žena,još će ispast da je i bolja majka od mene.
Možda je žene stra izgubit dite koliko god to ludo zvučalo...
Ona po tvojem opisu ispada kao sve najgore,a ti sva divna i strpljiva...možda i ona to vidi!?
A zna se da strah rezultira raznoraznim iracionalnim ponašanjima.
Zao mi je ako ona po mojem opisu ispada sve najgore jer mi to uopce nije bio cilj pogotovo zato jer ja uopce ne mislilm o njoj sve najgore. Jedino sto ja cijelo vrijeme pisem ovdje je to da ona onemogucava ocu normalna i redovita vidjanja s djetetom. I tu nista ne izmisljam, ne preuvelicavam niti bilo sto slicno..samo pisem sto se dogadja vec 4 godine.

I ja nigdje nisam napisala da sam ja divna i strpljiva, pogotovo zato jer ja to nisam. Strpljiva vise nisam uopce..nekad sam poprilicno vec luda zbog svega toga..da, priznajem..luda sam vec! U nasem zivotu vise ne postoji nista nego samo razmisljanje kakve ce ona ovih dana biti volje pa kako ce proci neki dogovor u svezi djeteta. Jer nisam to prije spomenula..ima dana kad je ona super i sve super funkcionira..ali mi nikad ne znamo kada su ti dani, a kada su dani ludila i mrznje.

I ne mislim ja uopce da sam ja divna..pa napisala sam da se niti malo ne ponosim s tim sto sam se zaljubila u osobu koja je bila u dugogodisnjoj vezi i to s djetetom.
balkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 14:19   #87
Ovo je stvarno teška situacija, ali radi djeteta se nekako morate dogovoriti. Vi radi zdravlja tog djeteta morate postići dogovor. Djeca nisu glupa, moj posinak sa 5 godina je već sve znao i razumio i nije mu bilo lako, a sve je bilo koliko toliko u redu, a kamoli ovakva situacija. da li joj je ikad pokušao objasniti što ona zapravo radi tom djetetu sa tim svojim ponašanjem?

A za sve ove ostale napadače i ja ne volim preljube, ljubavništva, ali sad nije trenutak za napade i osuđivanje. Što je da je autorica je pokazala suosječanje i shvaća da je pogriješila, mislim oni, ne treba je sad dodatno gaziti. Bivša i njeno ponašanje prilaze svake granice, da su to počeci i ja bi rekla da se nema što miješati, ali ona je sa dečkom 4 godine i bivša bi radi svoga djeteta trebala doći sebi i prestati maltretirati dijete.
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 14:58   #88
Quote:
balkon kaže: Pogledaj post
Strpljiva vise nisam uopce..nekad sam poprilicno vec luda zbog svega toga..da, priznajem..luda sam vec!

U nasem zivotu vise ne postoji nista nego samo razmisljanje kakve ce ona ovih dana biti volje pa kako ce proci neki dogovor u svezi djeteta. Jer nisam to prije spomenula..ima dana kad je ona super i sve super funkcionira..ali mi nikad ne znamo kada su ti dani, a kada su dani ludila i mrznje.

I ne mislim ja uopce da sam ja divna..pa napisala sam da se niti malo ne ponosim s tim sto sam se zaljubila u osobu koja je bila u dugogodisnjoj vezi i to s djetetom.

Smiri se. To prvo.

Izdržala si 4 godine. Pa možeš još i malo.

Njen problem vjerovatno nisi samo ti ako si i sama rekla da on zadnjih godina njihove veze nije bio "cvijeće".... ovo je sad payback time i nažalost dio toga pokusati ćeš i ti, čisto iz razloga jer si ti s njim a on je njena meta...ti i dijete čak i niste tu bitni (ne kupuj maloj ili malom ništa što je ekstra namijenjeno njemu, robicu ili igračke a što će dijete moći prezentirati kao nešto što je dobilo od tebe, ako donosiš doma voće reci kupila sam to za nas da se zasladimo, za nas ne za tebe.) Jednostavo nastoj ne razmišljati srcem nego što više koristi logiku (znam da je to teško nakon 4 godine ali ne odustaj od toga dok je bivša raspoložena da vas zafrkava zbog svake sitnice.)

Ti i dijete ste sporedne uloge, alat koji oni koriste jer ne mogu nikako funkcionirati čak i sad kad su odvojeni.
Bitni su njih dvoje koji očito još imaju naraščišćenih odnosa, pusti njega neka to riješava sam, budi mu podrška i radi ono što si radila i kad ona nije toliko mahnitala, to ti je the way to go- otiđi u šetnju, otiđi k frendici, ne forsiraj druženja s djetetom, makni se, pusti njega s djetetom na miru-ako to donekle funkcionira.

Zašto dijete ne bi nazvalo mamu ( radi se o školskom djetetu zar ne?) i reklo da ide s tatom u kino ili na predstavu i pitalo mamu hoće li i ona ići s njima, da li da dođu po nju Ako i ih otkanta, vidjeti će da da je ona u mislima svog djeteta i da još mogu funkcionirat u troje, makar i samo tijekom kina.

To definitivno znači da bi ti bila na čekanju još neko vrijeme ali bi možda otvorila mogućnost da napraviš odmak i da onda s vremenom i mirom dođeš na svoje.

Ti i tvoj dečko ste se isto postavili u borbenu poziciju, bez obzira na to što joj udovoljava-financijski, silno želite da si možete isplanirati vrijeme i da bude manje nervoze-a ona to koristi.

Čovjek bi joj trebao uskratiti novac za registracije i gluposti jer nema razloga da joj to plaća a istodobno bi se trebao pomiriti s tim da je ona trenutno "gazda" što se tiče viđanja- kad ga nazove da skupi dijete za pola sata neka dođe po dijete sretan i opušten. I neka ne dođe koji put.

Neka to ne bude borba. Ako to bude borba, bit će jebeno, sa ili bez centra za socijalnu skrb- ako ona nakon 4 godine ne pomišlja da spusti oružje zadnje što treba je dati joj još municije.

Ako si izdržala 4 godine, izdržati ćeš još. Opustite se oboje, on nek nabaci mantru: To je moje dijete, ono je vrijedno svih mojih muka, sve ću izdržati, dati ću sve od sebe da izgradim što bolji odnos sa svojim djetetom koje će kroz neko vrijeme odrasti dovoljno da shvati i samo tko je kakav i što mu je bitno.

Istu tu priču neka servira i njoj- meni je naše dijete najbitnije, dok je ono zdravo i zbrinuto, ništa mi drugo nije problem. I smajl

Ako joj je napravio nešto što nije trebao tijekom tih zadnjig godina dok su bili skupa- iskreno trebao bi se ispričati za to, reći da se kaje ali da sad nema druge nego broditi kroz svoj život (ovakak kakav je) najbolje što može.
Treba biti pomirljiiv jer sve drugo će ga odvesti u pakao.

Što se tebe tiče, ne znam, ako to nije nešto s čim se možeš pomiriti, takve polovične situacije, možda je najbolje da prekineš s njim. Čitam tvoje postove i mislim si: Stvarno žena ima strpljenja, ja bi već bila daleko od cijele te familije.

Možda se sve smiri kad bivša nađe novog partnera jer nijedan muškarac neće htjeti pristati na situaciju da osoba s kojoj je u vezi još želi biti ekstra bitan faktor u životu bivšeg dečka-tako da tu uvijek postoji mogućnost da će sjašiti s vas kad uzjaše na nekog drugog.

Zadnje uređivanje Libertango : 02.09.2011. at 15:21.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 16:31   #89
Quote:
balkon kaže: Pogledaj post
Zao mi je ako ona po mojem opisu ispada sve najgore jer mi to uopce nije bio cilj pogotovo zato jer ja uopce ne mislilm o njoj sve najgore. Jedino sto ja cijelo vrijeme pisem ovdje je to da ona onemogucava ocu normalna i redovita vidjanja s djetetom. I tu nista ne izmisljam, ne preuvelicavam niti bilo sto slicno..samo pisem sto se dogadja vec 4 godine.

I ja nigdje nisam napisala da sam ja divna i strpljiva, pogotovo zato jer ja to nisam. Strpljiva vise nisam uopce..nekad sam poprilicno vec luda zbog svega toga..da, priznajem..luda sam vec! U nasem zivotu vise ne postoji nista nego samo razmisljanje kakve ce ona ovih dana biti volje pa kako ce proci neki dogovor u svezi djeteta. Jer nisam to prije spomenula..ima dana kad je ona super i sve super funkcionira..ali mi nikad ne znamo kada su ti dani, a kada su dani ludila i mrznje.

I ne mislim ja uopce da sam ja divna..pa napisala sam da se niti malo ne ponosim s tim sto sam se zaljubila u osobu koja je bila u dugogodisnjoj vezi i to s djetetom.
Kad sam napisala divna i strpljiva-mislila sam u odnosu na dijete..
Što ona očito nije,jer ako se toliko svađa sa njime-zasigurno ju je njeno dijete vidjelo u nedivnim i nestrpljivim izdanjima...
Ti vrlo lako njenom djetetu možeš ispasti nešto poput dobre,savršene vile,a njoj kao majci koja se loše nosi sa svime-to čini dodatnu prijetnju.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 16:53   #90
Quote:
balkon kaže: Pogledaj post
???? Nemam njega, imam njega i njegovo dijete. To dijete nije samo njezino nego i njegovo.

I ja nisam nikome nista uzela. I mene je u prosloj vezi decko ostavio jer se zaljubio u drugu, pa mi nikad nije palo na pamet reci da mi ga je ona uzela. On je odrastao covjek i sa donosi svoje odluke.
I nakon svih upisa i postova i dalje ne shvaćaš ???
Ne znam što ti još možemo reći.
Ovu temu si otvorila zbog tvojih problema i svađa sa dečkom zbog situacije u kojoj se nalazi.Ne zbog nepravde prema djetetu,zbog suosjećanja prema djetetu već želiš da on poduzme nešto.Pa da se situacija smiri i vi opet veselo zagrljeni trčite livadama.
Je li on pokušao sve što u njegovoj moći da normalno viđa dijete i zaustavi tiraniju i osvetu koja se vrši preko klinca?
Nije.
Kako znate da je ona u 4 zida dobra i strpljiva majka puna razumijevanja kada radi ovako podmukle spačke i zlo svome djetetu?
Opet kažem ..unatoč strahu i bedastoćama koje radi otac je jedini koji misli na to dijete i kojemu je stalo do djeteta.
Svima vam je ostalima stalo do osobnih vendeta ili ugodnosti koje su vam zbog ove lude situacije uskraćene.
Zato razgovaraj sa njim,povuci se od želje da budeš divna pomajka ako o frikuši smeta,budi strpljiva i pokušaj ga razumjeti zašto mu sada nisi na prvom mjestu.Ni ti ni vaša veza.Ti to ne možeš shvatiti i ne želiš i šlus.
Onda najbolje da odeš od njega.
Nema za ovaj problem instant rješenja.Nažalost.
I pripremi se još pino godina na prepucavanja,gnjavažu,izigravanja do+govora i manipulaciju te očajne žene kao i na njegovu nervozu,umor,strah,suze i muku.
Još ćeš jako dugo biti na drugom mjestu.U odnosu na dijete zauvijek.

Konkretan savjet:
Neka nađe odvjetnika,neka ode u Centar za socijalni rad i prijavi ju po osnovi koja će mu omogućiti da ju prisili na dogovor i da zaustavi njeno nerazumno ponašanje.Ti se drži postrani i ne petljaj se više u njihov odnos.
Iskreno draga ovo je početak tek te drame a ti mi ne djeluješ kao osoba koja može izdržati takvu borbu.4 godine su ništa...pa ako želiš biti uz njega pokaži malo više razumijevanja za njega i dijete a ne za sebe i vašu vezu.


Quote:
Da rodim? I po tvome, onda bih ja i nase dijete dane kada je moj dragi sa njihovim djetetom bili sami jer bi oni te dane trebali provoditi negdje gdje nismo mi????
Tu si napisala da imaš njegovo dijete a ovo kvotano dolje..???
To mi ne izgleda kao briga za njega ili za dijete.
Djeluje mi kao briga najviše za sebe.Zato frigaš drage tete i njihove bonbone.
Poradi na tome.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 17:26   #91
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
I nakon svih upisa i postova i dalje ne shvaćaš ???
Ne znam što ti još možemo reći.
Ovu temu si otvorila zbog tvojih problema i svađa sa dečkom zbog situacije u kojoj se nalazi.Ne zbog nepravde prema djetetu,zbog suosjećanja prema djetetu već želiš da on poduzme nešto.Pa da se situacija smiri i vi opet veselo zagrljeni trčite livadama.
Je li on pokušao sve što u njegovoj moći da normalno viđa dijete i zaustavi tiraniju i osvetu koja se vrši preko klinca?
Nije.
Kako znate da je ona u 4 zida dobra i strpljiva majka puna razumijevanja kada radi ovako podmukle spačke i zlo svome djetetu?
Opet kažem ..unatoč strahu i bedastoćama koje radi otac je jedini koji misli na to dijete i kojemu je stalo do djeteta.
Svima vam je ostalima stalo do osobnih vendeta ili ugodnosti koje su vam zbog ove lude situacije uskraćene.
Zato razgovaraj sa njim,povuci se od želje da budeš divna pomajka ako o frikuši smeta,budi strpljiva i pokušaj ga razumjeti zašto mu sada nisi na prvom mjestu.Ni ti ni vaša veza.Ti to ne možeš shvatiti i ne želiš i šlus.
Onda najbolje da odeš od njega.
Nema za ovaj problem instant rješenja.Nažalost.
I pripremi se još pino godina na prepucavanja,gnjavažu,izigravanja do+govora i manipulaciju te očajne žene kao i na njegovu nervozu,umor,strah,suze i muku.
Još ćeš jako dugo biti na drugom mjestu.U odnosu na dijete zauvijek.

Konkretan savjet:
Neka nađe odvjetnika,neka ode u Centar za socijalni rad i prijavi ju po osnovi koja će mu omogućiti da ju prisili na dogovor i da zaustavi njeno nerazumno ponašanje.Ti se drži postrani i ne petljaj se više u njihov odnos.
Iskreno draga ovo je početak tek te drame a ti mi ne djeluješ kao osoba koja može izdržati takvu borbu.4 godine su ništa...pa ako želiš biti uz njega pokaži malo više razumijevanja za njega i dijete a ne za sebe i vašu vezu.



Tu si napisala da imaš njegovo dijete a ovo kvotano dolje..???
To mi ne izgleda kao briga za njega ili za dijete.
Djeluje mi kao briga najviše za sebe.Zato frigaš drage tete i njihove bonbone.
Poradi na tome.
A gle, po meni ni ti nakon svih postova neke stvari i dalje ne shvacas ili ih ne zelis shvatiti. Ja imam razumijevanja za njega i njegovo dijete, ali ne slazem se stobom niti malo da me treba boliti ona stvar za nasu vezu i da ja sebi tu ne bi trebala biti vazna. Ja niti malo ne pokusavam narusiti odnos oca i djeteta zato jer mislim samo na sebe i nasu vezu. Ali mislim da nema smisla to tebi objasnjavati jer ti to ne shvacas. Ja ne patim od toga tko je na kojem mjestu i totalno mi je maloumno da se usporedjujem s djetetom i razmisljam tko je na kojem mjestu. A ti si ocito namjerno preskocila post u kojem ti pokusavam objasniti sto sam mislila s tim da nemam samo njega. Ja nikome ne zelim biti nikakva divna pomajka..vec sam ti napisala..ja se samo ponasam normalno. I ja nigdje nisam izjavila da ja njega ne shvacam, ja samo trazim pomoc da bi mu znala savjetovati sto da radi. Ne da mu naredjujem, postavljam uvjete i vrsim teror. I pomogli ste mi svi. Moj dragi ide na CZSS sljedeci tjedan. Pricali smo puno o svemu i sam je shvatio da to mora napraviti.

I ne znam zasto ti uporno hoces prikazati da sam ja sebicna i mislim samo na sebe?! Pa da, pokrenula sam temu jer nam je veza u banani, a u banani je zbog toga o cemu pisem. Niti ja niti moj dragi nismo sada sebicni..jer da jesmo onda bi i dalje trcali livadama (super mi je ta tvoja ucestala recenica) i bas bi nas bilo briga sto je on svoje dijete vidio cijelo ljeto 10 dana. Meni ne smeta njegovo dijete, ni najmanje..zato me sve to i tako pogadja.

Meni 4 godine nisu nista!
balkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 19:15   #92
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
I nakon svih upisa i postova i dalje ne shvaćaš ???
Ne znam što ti još možemo reći.
Ovu temu si otvorila zbog tvojih problema i svađa sa dečkom zbog situacije u kojoj se nalazi.Ne zbog nepravde prema djetetu,zbog suosjećanja prema djetetu već želiš da on poduzme nešto.Pa da se situacija smiri i vi opet veselo zagrljeni trčite livadama.
Ovo ko generacija "djeca cvijeća", ha?
Nisam shvatila da otvara temu jer želi samo svoj mir, a tamo neka kučka joj to onemogućuje. Žena je rekla koji problem imaju. I da, takav je problem možda i češći nego mislimo. Uostalom, stope razvoda, rastava su veće, ne?
Njihove svađe su konkretne. Zbog te i te situacije. Da, možda bi se On trebao postaviti čvršće i sve, ali, da je to odmah rekla, ne bi li ostali dušebrižnici navalili s lomačama? Tvrdili tad da koji kuki je ona, koji faktor da se miješa u odnos roditelja jednog djeteta?


Quote:
Kako znate da je ona u 4 zida dobra i strpljiva majka puna razumijevanja kada radi ovako podmukle spačke i zlo svome djetetu?
Opet kažem ..unatoč strahu i bedastoćama koje radi otac je jedini koji misli na to dijete i kojemu je stalo do djeteta.
Svima vam je ostalima stalo do osobnih vendeta ili ugodnosti koje su vam zbog ove lude situacije uskraćene.
Eto, priznaješ i da je majci možda do vendete, ne?
I zašto ne bi bila ok majka unutar 4 zida? Brinula se za svoje dijete, voljela ga, pazila i mazila? Možda ju samo njena gorčina ometa u tome da vidi "big picture" i da malo popusti sa svojim ponašanjem i traženjem zločinaca?

Quote:
Ti se drži postrani i ne petljaj se više u njihov odnos.
Iskreno draga ovo je početak tek te drame a ti mi ne djeluješ kao osoba koja može izdržati takvu borbu.4 godine su ništa...pa ako želiš biti uz njega pokaži malo više razumijevanja za njega i dijete a ne za sebe i vašu vezu.
Ja nisam ni shvatila da ulijeće ili bombardira.
Početak drame? Da, moguće je.
Al to ne znači da ista mora imati činove xy broja.
Uz njega je. osjeća njegovu bol.
Žao joj je što ne mogu biti svi sretni.
Možda djeluje kao utopija, al jbg, nije ni ta verzija apsolutno nemoguća.


Quote:
Tu si napisala da imaš njegovo dijete a ovo kvotano dolje..???
To mi ne izgleda kao briga za njega ili za dijete.
Djeluje mi kao briga najviše za sebe.Zato frigaš drage tete i njihove bonbone.
Poradi na tome.
Oprosti, ali ovo sam ja barem, shvatila čisto kao obično pojašnjenje tko je kome što i na što se to i to odnosi. pretpostavljam da je rekla "ovo naše dijete" jer eto, zajedno su, napali bi da to nije nikako njezino dijete ili se varam?
Ne mora ona težiti idealu super pomajke. Zar tako nešto i postoji?
Ali može težiti normalnim ljudskim odnosima, situacijama u kojima dijete najnormalnije viđa svog oca, a možda i njegovu novu ženu. Ili eventualno jednog dana svoju braću i sestre.

Moja frendica je slala sina tati preko vikenda. i kad je imao novu curu. I kad mu je ona postala žena. I kad je rodila njihovo dijete. bez obzira što je bio gorak okus u ustima jer ju je s istom varao skoro pa od samog početka.
Ona kaže - ta djeca su brat i sestra. ne želim da mali pljuje po njima. Želim da bude dobar s njima.
jel joj lako? Nije.
Ali jbg, ništa u ovom životu nije. Ona je učinila onako kako smatra da je najbolje moguće rješenje za to maleno dijete.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 23:51   #93
Nekako ne smatram zdravom osobu koja u četriri godine nakon odlaska partnera nije stvorila sebi drugi život, krug prijatelja, nove interese ili prikladniju vezu. Jednostavno, da, djeluje malo neobično, skoro pa bolesno, zatvorena u sebe, frustrirana, kako je to jadan život ako ti se sve svodi na mržnju, ubadanja i potcjenjivanje, nakon četiri, hej, četiri godine.

Svaka žena, pa i majka, treba imati svoj život, posao, druge ljude, prijatelje, hobije i interese, ne da joj se sve svodi na dijete.

Iako ja mislim da bi on to dosta lako mogao riješiti da hoće.

Zatražiti da dijete bude s njim, jer ima puno sumnje da mu je mati malo nestabilna, samo zatražiti.

Ukinuti sva davanja osim alimentacije koja je propisana.

Za svaku sitnicu zvati i zahtijevati CZSS.

Primirila bi se, sigurno. I da, možda da se vjenčate, možda bi bar malo utišala. Hebi ga, možemo mi svašta misliti ali još je hrpa ljudi među nama kojima je brak ono, nešto.
Sretno
Cvjetnapolja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 10:39   #94
Quote:
Cvjetnapolja kaže: Pogledaj post

Primirila bi se, sigurno.
primirila bi se vraga crnog.
poznajem par ovakvih slučajeva, gdje su već novi partneri dobili svoje zajedničko dijete, ženili se, pa je svejedno otrov ostao otrov.

Quote:
Ukinuti sva davanja osim alimentacije koja je propisana.
ma baš. nije dosta što to dijete ima mater koja ne može kontrolirati svoj povrijeđen ego, još mu samo fali otac koji mu eto "iz principa" neće kupiti nove cipele jer ionako već daje alimentaciju pa nek ona kupuje. to su bezvezarije i u to se konkretno naša autorica ne smije nikad miješati. on financira svoje dijete, a to nema veze s ovim drugim stvarima o kojima ovdje pričamo.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 14:45   #95
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
primirila bi se vraga crnog.
poznajem par ovakvih slučajeva, gdje su već novi partneri dobili svoje zajedničko dijete, ženili se, pa je svejedno otrov ostao otrov.



ma baš. nije dosta što to dijete ima mater koja ne može kontrolirati svoj povrijeđen ego, još mu samo fali otac koji mu eto "iz principa" neće kupiti nove cipele jer ionako već daje alimentaciju pa nek ona kupuje. to su bezvezarije i u to se konkretno naša autorica ne smije nikad miješati. on financira svoje dijete, a to nema veze s ovim drugim stvarima o kojima ovdje pričamo.
Slazem se s tobom. Neki su mi vec tu napisali zasto ja sebi ne rodim svoje dijete?! Da, mi se volimo i zelimo se vjencati i imati djecu, ali mi ne pada na pamet sve to raditi dok je situacija ovakva kakva je. I uopce ne mislim da bi se ona tada primirila..cak me strah da bi jos sve bilo gore.

Sto se tice novaca, ja se tu ne mijesam..on je sam nedavno rekao da ne moze vjerovati da ona tako nisko pada pa da je fina s njim samo kad joj trebaju novci. Stvarno je vec par puta ispalo da bi ona bila najsretnija kada bi joj on svaki mjesec placao sve sto je potrebno a dijete vidjao samo kad njoj odgovara. Napominjem, djetetu stvarno nista, ali bas nista (sto se tice materijalnog) ne fali.. Jednom joj je moj decko probao reci da misli da nije pametno da se djetetu kupuje sve sto pozeli jer je skuzio da dijete vise nista ne cijeni..razbije jako skupu igracku isti dan kada ju je i dobio i kaze 'ma nema veze, dobit cu drugu'..ona mu je rekla da se on tu nema pravo mijesati i nek' si napravi dijete s ku*vetinom pa ga odgaja kako on misli da je pametno.

Ne znam, ne znam vise nista..puno vas mi je reklo da se distanciram, ali jako je to tesko. Jasno mi je da je ona u nekom zacaranom krugu u kojem je i dalje ta mrznja prema njemu zbog svega sto joj je napravio vodi kroz zivot..ali znam da ta mrznja unistava nju..a i mog dragog. Tesko je meni ostati normalna u svemu tome jer vidim da moj dragi propada psihicki zbog svega toga..a mislim da ne mora biti tako.

Vec sam napisala da je odlucio jos jednom otici na CZSS i potraziti pomoc..drzite nam fige
balkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 19:31   #96
Quote:
balkon kaže: Pogledaj post
on misli da je pametno.

Ne znam, ne znam vise nista..puno vas mi je reklo da se distanciram, ali jako je to tesko. Jasno mi je da je ona u nekom zacaranom krugu u kojem je i dalje ta mrznja prema njemu zbog svega sto joj je napravio vodi kroz zivot..ali znam da ta mrznja unistava nju..a i mog dragog. Tesko je meni ostati normalna u svemu tome jer vidim da moj dragi propada psihicki zbog svega toga..a mislim da ne mora biti tako.

Vec sam napisala da je odlucio jos jednom otici na CZSS i potraziti pomoc..drzite nam fige
Čitajući ovu temu mogu ti samo reći da skidam kapu...i tebi i ostalima!
Pohvala svakoj curi ovdje, koja ti je svoje mišljenje rekla! U svakom od njih ti leži dobar dio istine i realnosti koje moraš kroz glavu nekoliko puta na ozbiljan način prevrtit mada su neka razmišljanja skroz u suprotnosti!
Svaka čast i tebi! Postavila si temu i iza iste stojiš! Trudiš se obrazložiti, trudiš se objasniti i to je skroz ok! Neznam kako ostali ali ja to jako cjenim!
Ja osobno, prema tvom problemu ima dva mišljenja!
Prvo je velika kritika..na onu fazu petljanja u nečiji brak! Znam, znam...nisi znala, nije ti nitko objasnio posljedice, nisi razmišljala, zaljubili ste se i sve to stoji i sve je to za ljude! Napravila si grešku..!
ali koliko kroz tvoja pisanja vidim, prema posljedicama zauzimaš jako ljudski i kvalitetan stav! I to sada sebi tumačim na onaj drugi način..da si ipak osoba vrijedna poštovanja!
Ti sada ništa ne možeš doprinjeti poboljšanju situacije... Sve je na tvom dragom! Netko je jako dobro ovdje ustvrdio da se on boji bivše! Da, to je istina... On se boji bivše...a taj strah ima svoje uzroke!
Po meni, razlog nije djete niti njegove blagodati! Nešto drugo je u pitanju što ti možda neznaš a možda čak niti on nije svjestan trenutno!
Sve je to jebena psihologija za koje ti treba vrijem i trebaju ti godine da shvatiš..barem okvirno i u grubo!
Ali da se vratim i da skratim...evo ja ti držim fige glede czss!
Samo pliizzzz..! Nemoj da vas obeshrabi neuspjeh ulaska na velika vrata! Uvjek postoje i mala vrata..!
Sretno..!!!
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 19:57   #97
Quote:
balkon kaže: Pogledaj post
cak me strah da bi jos sve bilo gore.

Sto se tice novaca, ja se tu ne mijesam..on je sam nedavno rekao da ne moze vjerovati da ona tako nisko pada pa da je fina s njim samo kad joj trebaju novci. Stvarno je vec par puta ispalo da bi ona bila najsretnija kada bi joj on svaki mjesec placao sve sto je potrebno a dijete vidjao samo kad njoj odgovara. Napominjem, djetetu stvarno nista, ali bas nista (sto se tice materijalnog) ne fali.. Jednom joj je moj decko probao reci da misli da nije pametno da se djetetu kupuje sve sto pozeli jer je skuzio da dijete vise nista ne cijeni..razbije jako skupu igracku isti dan kada ju je i dobio i kaze 'ma nema veze, dobit cu drugu'..ona mu je rekla da se on tu nema pravo mijesati i nek' si napravi dijete s ku*vetinom pa ga odgaja kako on misli da je pametno. Jasno mi je da je ona u nekom zacaranom krugu u kojem je i dalje ta mrznja prema njemu zbog svega sto joj je napravio vodi kroz zivot..ali znam da ta mrznja unistava nju..a i mog dragog. Tesko je meni ostati normalna u svemu tome jer vidim da moj dragi propada psihicki zbog svega toga..a mislim da ne mora biti tako.

Vec sam napisala da je odlucio jos jednom otici na CZSS i potraziti pomoc..drzite nam fige
Otrovnica bude otrovna i dalje. Neću niti zamišljati vaše zajedničko dijete i njezine reakcije na novonastalu situaciju. Sa otrovnicom nema ljudskog i normalnog ponašanja nažalost, već jasno postavljanje granica.
Jedino što mi pada na pamet je novi partner žene zmaja.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 11:07   #98
Nisam sigurna da bi se primirila. Rekla sam da je "moja" bivša žena imala zakašnjelu reakciju.

Dakle, ne kad smo počeli hodati, ne kad sam ostala trudna, nego onaj mjesec kad sam rodila, podignuta je tužba za povećanjem alimentacije. Nemojte mi reći da je slučajno, jer nije !

I sad...zbog prirode posla MM-a, tužba stiže par mjeseci kasnije, odnosno, tad je zaprimljena. Ja i pitam : Pa kako tek sad ? On kaže : Ma ne, tužen sam lani u x mjsecu.

Bilo bi lijepo da se nazvalo, popričalo da se ne hoda po sudovima, već kad su obaveze podmirivale do sada uredno.

A to tek počinje vjerojatno. Savjetovala sam da se ne treba upuštati u takve veze ako sve na početku nije dobro posloženo, ali je tu bila jedna pametna cura i rekla je da je to teško procijeniti. Moja situacija je takav primjer.

Zato, ako balkon i NJM budu imali zajedničku djecu, mislim da bivša neće gledati blagonaklono na to.
vaganelamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 12:16   #99
Ja sam skužila da ona stara klin se klinom izbija...djeluje
...i od ludog postoji luđi...treba pokazati zube inače će vas gaziti čitav život...
@balkon...držim ti fige za centar...budite uporni
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 12:41   #100
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ja sam skužila da ona stara klin se klinom izbija...djeluje
...i od ludog postoji luđi...treba pokazati zube inače će vas gaziti čitav život...
@balkon...držim ti fige za centar...budite uporni
Da, ali svaki put do sada kada je on pokazao zube dogodilo bi se ono najgore..ne bi vidjao dijete :-( Nije lako biti ludji kad je dijete kod nje i kad ona onda pokazuje zube preko djeteta. Rekao joj je neki dan da mu je zao sto se ne mogu nista dogovoriti i da ce morati potraziti svoja prava u pravnim institucijama. Pogadjas? Zove je da prica malo s djetetom..nista..iskljucen mob!
balkon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.