Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2011., 22:11   #181
Mislim da ne vidim ljepotu zivota onoliko koliko bi trebala.

Cesto se ne radujem malim stvarima jer sam navikla da su one nekako tu pa ih uzimam na neki nacin zdravo za gotovo. Paznju mi zaokupljaju nebitne stvari posto cesto ne znam razluciti bitno od nebitnog, pa se opterecujem i cime ne bi trebala. Ne znam zauzeti pozitivno stajaliste i cesto automatski pretpostavljam najgore i vjerujem u potencijalno ostvarenje tih negativnih teorija. Kad nahrupe problemi, nisam sposobna zamijetiti lijepe stvari koje su negdje izmedju. Unatoc trudu, prije primijetim negativno nego pozitivno.

Na momente shvatim koliko slijepa znam biti pa se trudim veseliti malim stvarima posto znam da su sitnice u biti ono najdragocjenije. Shvacam da je sve stvar stava, odnosno, onaj tko zauzme pozitivan stav, privuci ce i pozitivna dogadjanja u svoj zivot i biti ce sposoban cijeniti i radovati se istinskoj ljepoti zivota. Onaj tko pak zauzme negativan stav, kada se negativne stvari dese, reci ce 'znao sam' i prepustit ce se svojoj apatiji i pasivnosti.

Divim se ljudima koji nemaju puno a osjecaju se kao da imaju sve i uzivaju u svakom danu. Na neki im nacin ustvari i zavidim, s obzirom da nisam sposobna uzivati u svakom danu u potpunosti nego tek napola ili uopce ne radi ponovnog posvecivanja paznje nebitnim stvarima.

Svijet bi bio puno ljepse mjesto kad bismo svi spoznali koliko je zivot sam po sebi lijep.
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 22:59   #182
Quote:
Tonnie kaže: Pogledaj post
Mislim da ne vidim ljepotu zivota onoliko koliko bi trebala.

Cesto se ne radujem malim stvarima jer sam navikla da su one nekako tu pa ih uzimam na neki nacin zdravo za gotovo. Paznju mi zaokupljaju nebitne stvari posto cesto ne znam razluciti bitno od nebitnog, pa se opterecujem i cime ne bi trebala. Ne znam zauzeti pozitivno stajaliste i cesto automatski pretpostavljam najgore i vjerujem u potencijalno ostvarenje tih negativnih teorija. Kad nahrupe problemi, nisam sposobna zamijetiti lijepe stvari koje su negdje izmedju. Unatoc trudu, prije primijetim negativno nego pozitivno.

Na momente shvatim koliko slijepa znam biti pa se trudim veseliti malim stvarima posto znam da su sitnice u biti ono najdragocjenije. Shvacam da je sve stvar stava, odnosno, onaj tko zauzme pozitivan stav, privuci ce i pozitivna dogadjanja u svoj zivot i biti ce sposoban cijeniti i radovati se istinskoj ljepoti zivota. Onaj tko pak zauzme negativan stav, kada se negativne stvari dese, reci ce 'znao sam' i prepustit ce se svojoj apatiji i pasivnosti.

Divim se ljudima koji nemaju puno a osjecaju se kao da imaju sve i uzivaju u svakom danu. Na neki im nacin ustvari i zavidim, s obzirom da nisam sposobna uzivati u svakom danu u potpunosti nego tek napola ili uopce ne radi ponovnog posvecivanja paznje nebitnim stvarima.

Svijet bi bio puno ljepse mjesto kad bismo svi spoznali koliko je zivot sam po sebi lijep.
Mislim da je sama tvoja svjesnost o tome da ne primjećuješ ljepotu života, zapravo već dobar put da ju vidiš sve više i više...Nikome život nije svakodnevna vedra i vesela pjesma,,,i svi imamo ponekad one trenutke kad padamo,,,Život na zemlji je jednostavno takav,,,i mislim da nije potrebno u svakom trenutku biti nasmijan i veseo,,,ali, ono što je bitno je shvatiti da je i tuga u našim životima TU iz nekog razloga,,,i ona je sastavni dio života,,Prihvatiti život kao ukupnost uspona i padova,,veselja i tuge, snage i slabosti,,tu je prava ljepota života,,,,
ticianazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 23:04   #183
Quote:
ticianazg kaže: Pogledaj post
ono što je bitno je shvatiti da je i tuga u našim životima TU iz nekog razloga,,,i ona je sastavni dio života,,Prihvatiti život kao ukupnost uspona i padova,,veselja i tuge, snage i slabosti,,tu je prava ljepota života,,,,
znaci, ljepota je u prihvacanju toga da se sve dogadja s nekim razlogom ?
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 23:09   #184
Quote:
Tonnie kaže: Pogledaj post
znaci, ljepota je u prihvacanju toga da se sve dogadja s nekim razlogom ?
Teško bih ti mogla dati jedan, jedinstven točan odgovor..Za mene je ljepota uživati u svakom trenutku koji mi je darovan na ovoj zemlji,,,ponajviše uživati u ljudima,,,Svatko vidi ljepotu u nečem drugom,,,i svi odgovori na ovo pitanje su ispravni,,točni,,,,naravno, ako su u skladu s pozitivnim zakonima života,,

LJepota je nešto što vidimo očima,,ali osjećamo dušom,,,zato otvori svoje oči širom,,,i pusti duši da uživa,,,ona će znati
ticianazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 16:01   #185
Zšto apatija?
LJudi previše gledaju vijesti!

Ja vidim ljepotu u svom životu,
vidim(mada nosim naočale)
vidim ju
a i naočale su mi lijepe.
tonalitet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 11:50   #186
Preveliki sam pesimist i "crnjak", pa ponešto propustim, jer se fokusiram na negativno i ponekad zanemarujem pozitivno. Ironično, kada mi se dogodi nešto zaista loše shvatim koliko mi je bilo dobro. Nešto tipa: "Zdrav čovjek ima 1000 želja, a bolestan samo jednu." Ipak, nisam pobornik filozofije "Glavno da sam ja OK i okružen ljepotama, nema veze što u kući do mene obitelj gladuje". Sredina.
Kikkolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 12:27   #187
4th-generation, supersonic multi-role combat aircraft of cropped delta-canard planform, designed by Vazduhoplovno Tehnicki Institut (VTI) of Yugoslavia but cancelled just before production began in 1991.

The project was started in the mid-1980s in order to make Yugoslavia fully self-sufficient in the manufacture of military equipment, and air superiority fighter jets were the only thing that Yugoslavia still had to import, having obtained the capability to build all other military equipment (tanks, light attack jets, submarines, etc.) by the 1980s. When Yugoslavia disintegrated in 1991, the project was cancelled, since the break-up of the country made the financial resources necessary to start production of the plane unavailable.

http://en.wikipedia.org/wiki/Novi_Avion

Eto bivši savez centralnih iz komiteta gotovo se riješio uvoza skupih lovaca, a Supek je trebao raditi atomsku međutim pobunio se da nema ljude za to pa institut "Ruđer Bošković", pa fizika, pa odustajanje od fizike i dovođenje nobelovaca da bi se hvalilo humanizam drugačiji od onog Sun Tzua gdje se rat vodi pomicanjem šahovskih figura na ploči i stvaranjem što više novih bez da jedna jedu drugu. Međutim stradavaju zemlje trećeg svijeta, priroda i oni koji od utrke odustanu radi viših ciljeva... Na planetici u kojoj tehnologija ide tako daleko neka logika i jest ljubavna da se ne natječe nego prihvati situaciju uokolo kao suradnju, a nekima je Eros isto što i Mars jer nisu utemljeni na Zemlji s nekim plodovima, vizijama, umjenosti nego u hijerarhiji među ljudima pa sve ovisi o ratu a ne uspoređivanju sa sobom danas i jučer.

Sve skupa ima jednog i drugog, jer ako ne agape daješ, tada nema ni prijateljstva ni zajendičkog bivanja. Tko se više boji fašistoidniji je i čvrsto se i grčevito hvata za moć koju nema, tko otvori šire perspektivu može anulirati više strahova i otići dalje iz obrazaca jedno te istih sukoba...

Tako je ljepota isto što i radoznalost, i neka ludost kao hrabrost za eksperiment. Što je više pravila i formi, tj. manje slobode to je društvo više logistika ovih figurica na ploči za pomicanje u blokovskoj podjeli kultura, međutim nađe se gdje god se okrenuo neka igra spektra boja, omjera brojeva i ostalog za čuđenje što može ugodno odzvanjati... "Moj život", takva sintagma je nekako pogrešna, jedan je svijet, a pravci kretanja razni u svakom novom satu i danu. Reći moj život je kao da se gleda unatrag isključivo već i opaža samo granice iz kojih se odlučilo da se neće daleko pa se daju opisati tako. Ukoliko bi baš tako gledao onda ne bi bilo loše da je u toj perspektivi još više blizine sličih sa sklonostima pionirskom. Kad postavim perspektivu šire tad je ok, ali sam sklon gledati najglobalnijem i zatvarati se u šumskom i brdskom u samotnije predjele, ali je lijepo naučiti bez obzira na okolnosti stavom se postaviti u to nekakvo "alfa" stanje iz kojega je misao u stanju svaki trenutak osoboditi od prošlosti i budućnosti čineći ga slobodnim od suđenja po vlastitoj volji.
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 01:52   #188
Thumbs up Duhovni forum, mjesto najbolje zarade!

Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Misliš li da si pozvana brinuti brigu o miljardama ljudi diljem svijeta koji trpe i pate? Po čemu misliš da si drugačija od njih, bolja, zaslužnija i da bi htijela/ trebala imati moć svima im pomoći? Na osnovu čega prosuđuješ njihove životne putove? Zar nismo svi od iste svijetlosti, od istog izvora, samo biramo različite uloge koje onda odigravamo u životu? I zar misliš da onaj koji život pronalazi lijepim ne suosjeća s potrebitima? Pa kako uopće pokazati da postoji i drugo osim mraka, ako sam ne svjetliš?
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 01:54   #189
Thumbs up Preko tuđe muke do osobne vizije!

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
ma jos ce ispasti da da su ljudi koji nalaze srecu samo situirani ljudi
btw ova tvoja vjesta (citaj, lijepa) formulacija meni govori o sistemu vjednosti drustva iz kojega se javljas .. hmmm .. gore nego u kapitalizmu .. zapravo kao iz doba prvobitnog covjeka kada je otkrio osobno posjedovanje



ne moras se nista posebno truditi .. just care and share .. i ljepota ce ti se umnazati




.. poriv? EEK!
mozda je odgovor u pinkberry-jevoj "prisutnosti trenutku" i u osjecaju pripadanja cijeloj stvari. jednostavno, u nailazenju u 'pravom trenutku', u dijeljenju toga trenutka i odgovornosti za nj s drugima koji tragaju



mana s neba ...

Ljepota na djelu

beskucnik, u iscekivanju noci : Fremantle, Western AU :: odraz suncevih zraka zalazeceg sunca na njegovom licu





sve sto posjeduje je na njegovom biciklu, u jutarnjoj salici kave for free i u jegovom osmjehu





bez rijeci






kada sam ovoga svibnja boravila u HR, isto sam ovako slicno provodila vrijeme u ZG a u drustvu jednog forumasa .. posred travnate povrsine, usred grada, satima, lezeci jedno do drugoga, gledajuci u plavo proljetno nebo ...

new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 16:10   #190
danas sam samo vozio bicikl po parku, ko nekad, ko dijete, novim drugim putevima, nakon kiše, osjećaji, mirisi, vratio sam se u prošlost a bio u sadašnjosti...neopisivo!!!
tonalitet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 16:16   #191
u ovom momentu ne vidim ljepotu zivota... nakon 2 izgubljene jako zeljene trudnoce, hrpe finacijskih problema u zadnje vrijeme, sto nas sprecava da idemo po trecu srecu... Moja dijagnoza zbog koje je upitno dal cu ikad imat dijete..nista ne ide kako treba... tako da me male svari ne mogu radovati... Ne zelim puno samo jedno malo cudo koje ce mi uveseljavati dane... Zivot je kurva..
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 16:25   #192
Quote:
LilLiYellow28 kaže: Pogledaj post
u ovom momentu ne vidim ljepotu zivota... nakon 2 izgubljene jako zeljene trudnoce, hrpe finacijskih problema u zadnje vrijeme, sto nas sprecava da idemo po trecu srecu... Moja dijagnoza zbog koje je upitno dal cu ikad imat dijete..nista ne ide kako treba... tako da me male svari ne mogu radovati... Ne zelim puno samo jedno malo cudo koje ce mi uveseljavati dane... Zivot je kurva..
Pogledaj dobro ovu sliku. http://www.pcnen.com/images/19/djeca_i_policija.jpg


Ovo je samo dio nezbinute djece u RH na slici (u posjeti murjacima).

Sigurna sam da bi te svi voljeli zvati mama.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.