Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2009., 14:42   #21
Ajmo Fish ili znalci, Saturn nam za koji dan ulazi u Vagu, može li nešto više o tome, meni će konkretno ubrzo raditi konjukciju na R Pluton u 4.k. Cijeloj generaciji 72,73,74 će raditi konjuk.na Pluton,pa bih eto molila nešto malo o tome.
Thx
ribica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 13:27   #22
Quote:
ribica35 kaže: Pogledaj post
Ajmo Fish ili znalci, Saturn nam za koji dan ulazi u Vagu, može li nešto više o tome, meni će konkretno ubrzo raditi konjukciju na R Pluton u 4.k. Cijeloj generaciji 72,73,74 će raditi konjuk.na Pluton,pa bih eto molila nešto malo o tome.
Thx
Saturnovim ulaskom u znak Vage(još će se jednom vratiti u Djevicu u prvoj polovici 2010-te) prestati će opterećenja i ograničenja promjenljivim znacima (Riba,Djevica,Blizanac,Strijelac), što će oni jedva dočekati, jer opterećenja i usmjerenost na nešto oni teško podnose, a morali su se sa tim nositi zadnje cca 2,5 godine. Ograničenja će sada početi za kardinalne znakove(Ovan,Rak,Vaga,Jarac), pa će oni naredne 2,5 godine biti pod povećanim pritiskom promjena(željenih i neželjenih) u svojim životima. Oni će se sa tim lakše suočiti jer su po prirodi pokretači, moraju samo paziti da ne pretjeraju sa akcijama, da si ne bi dugoročno naškodili. Konjukcija sa Plutonom znači da će se trebati suočiti sa korjenitim transformacima, normalno u kući(polju) gdje se taj tranzit događa. Tu više neće moći biti odgađanja, nego će se kroz Saturnov pritisak morati manifestirati stav "sve ili ništa". To je poruka svih tranzita na Pluton, ali Saturn tu to samo dodatno zaoštrava, znači postojati će strukturirani rast iz temelja, ili totalno uništenje u datoj kući, bez okretanja za sobom. Drugim riječima sredine nema, ili uspjeh ili propast, tako je uvijek kad je u igri Pluton
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 15:38   #23
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Saturnovim ulaskom u znak Vage(još će se jednom vratiti u Djevicu u prvoj polovici 2010-te) prestati će opterećenja i ograničenja promjenljivim znacima (Riba,Djevica,Blizanac,Strijelac), što će oni jedva dočekati, jer opterećenja i usmjerenost na nešto oni teško podnose, a morali su se sa tim nositi zadnje cca 2,5 godine.
ma već sad me puca sloboda, da se makne vise iz djevice (strijelac/djevica)

al kak se sad vraća i koliko opet misli ostat u djevici
.calexico. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 07:32   #24
Zvjezdoznanac hvala ti na odgovoru, kratko ali vrlo jasno si to opisao. Konkretno, meni će se tranzit Sa na Pl odvijati u 4k. tako da se kod mene tiče obitelji i doma.
Još jedno pitanjece, Sa mi je vladar 7.,a ja sam rastavljena i živim s drugim partnerom, pa sad da li ja i dalje gledam mog partnera kroz Sa, tj. 7k. ili sada gledam 9. i njenog vladara? Malo je off topic, ali ima veze sa SAturnom)
Hvala
ribica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 14:48   #25
Evo Saturna u Vagi. Došetao u noći 29. , potajice.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 22:47   #26
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Evo Saturna u Vagi. Došetao u noći 29. , potajice.
pofarbala sam se
.calexico. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 10:56   #27
Ajmo zvjezdoznalici, što znači kada tranzitni saturn napušta 12 kucu (koja je u djevici a malo i u vagi) i ulazi u prvu kucu u vagu?
Sunce01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 11:25   #28
Quote:
Sunce01 kaže: Pogledaj post
Ajmo zvjezdoznalici, što znači kada tranzitni saturn napušta 12 kucu (koja je u djevici a malo i u vagi) i ulazi u prvu kucu u vagu?
nekom bi to mnogo teze palo, ali mislim da ce strukturiranje vanjske ličnosti(asc) toj osobi mnogo lakše pasti buduci da je saturn egzaltiran u vagi, u kojoj je prvo polje i kroz koje saturn prolazi. moglo bi se reći i da je čekala, željela to.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 14:46   #29
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
nekom bi to mnogo teze palo, ali mislim da ce strukturiranje vanjske ličnosti(asc) toj osobi mnogo lakše pasti buduci da je saturn egzaltiran u vagi, u kojoj je prvo polje i kroz koje saturn prolazi. moglo bi se reći i da je čekala, željela to.
ja imam istu situaciju...saturn u 12. kuci u djevici a pola kuce je u vagi...i sad ce mi kroz prvu kucu u vagi...cini mi se uzbudljivo razdoblje puno prilika a ne lose
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 15:40   #30
Quote:
Asin kaže: Pogledaj post
ja imam istu situaciju...saturn u 12. kuci u djevici a pola kuce je u vagi...i sad ce mi kroz prvu kucu u vagi...cini mi se uzbudljivo razdoblje puno prilika a ne lose
uzbudljivo razdoblje? koliko imas godina?
Sunce01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 15:57   #31
Quote:
Sunce01 kaže: Pogledaj post
uzbudljivo razdoblje? koliko imas godina?
Evo 2. 10. navrsila 30 i presretna sam zbog toga...cijelo proslo desetljece bilo je vrlo lose i tesko za mene
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 19:27   #32
... ako natalni Saturn pravi kvadrate sa određenim planetama, da li, prilikom Saturnova povratka, ti kvadrati jenjavaju na određeni način ili se napetost koju stvara natalni Saturn i planeta s kojom je u kvadratu intenzivira?

Da budem malo jasnija, oslobodi li tranzitni Saturn dio napetosti tih kvadrata s obzirom da je riječ o Saturnovom povratku - određenom obliku " sazrijevanja " natalnog Saturna?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 14:40   #33
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... ako natalni Saturn pravi kvadrate sa određenim planetama, da li, prilikom Saturnova povratka, ti kvadrati jenjavaju na određeni način ili se napetost koju stvara natalni Saturn i planeta s kojom je u kvadratu intenzivira?

Da budem malo jasnija, oslobodi li tranzitni Saturn dio napetosti tih kvadrata s obzirom da je riječ o Saturnovom povratku - određenom obliku " sazrijevanja " natalnog Saturna?
Dobro pitanje. Saturnovi kvadrati(i opozicije) su teški za savladavanje do Saturnovog povratka(28-30god.), i oni koji ih imaju do tog trenutka ih većinom izbjegavaju ili kroz njih stječu (negativna) iskustva. Posliije saturnovog povratka sazrijevamo pa se možemo lakše uhvatiti u koštac sa njegovim aspektima, dobre lako savladavamo a sa lošima možemo imati i trenutačni neuspjeh ali ga puno lakše podnosimo i kroz njega stječemo iskustvo za novi pokušaj koji će prije ili kasnije uspjeti. Osnovno je znači da se je sa Saturnovim lošim aspektima puno lakše uhvatiti u koštac na Saturnov povratak, ali i to je individualno pa neki ljudi doživljavaju stresove u 20-ima, neki zato što žele a neke natjeraju okolnosti, ali im je onda lakše poslije 30-te, dok drugi koji izbjegnu stresove do 30-te, poslije se lakše suočavaju sa njima ali postižu slabiji početni uspjeh od ljudi koji su patili u 20-ima. Komplicirano je odmah za objasniti, ali takva je i astrologija, ponekad jednostavna a ponekad jako komplicirana kao što je i sam život
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 23:49   #34
Saturnovi tranziti

Moze par rijeci o tranzitnom Saturnu kroz sedmu kucu
opal7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 10:56   #35
... kada Saturn tranzitira 07. poljem javlja se snažna potreba za svojevrsnim strukturiranjem odnosa i partnerstava odnosno osoba počinje raditi strogu i racionalnu selekciju ljudi i odnosa koje je do tada s njima gradila tražeći u svakom postojećem odnosu sigurnost, stabilnost i pouzdanost. A kako je takvih odnosa zapravo malo, nije neuobičajeno da se broj odnosa koje osobi uistinu odgovaraju osjetno smanji jer osoba počinje odbacivati sve one odnose koji u svojoj srži nemaju osnovna Saturnova obilježja - stabilnost, sigurnost i pouzdanost.
Kako Saturn prirodno vlada 10. poljem, on teži samo najboljem, najvišem, najkvalitetnijem (prema vlastitim, isključivo racionalnim - neemotivnim kriterijima) pa često vlastitom racionalnošću i neemotivnim pristupom odnosima eliminira svaki odnos koji u svojoj biti nije dorastao onomu čemu on teži.

Naravno, potrebno je u interpretaciju uključiti i znak u kojem se Saturn tijekom tranzita nalazi, znak i kuću u kojoj je natalno smješten te aspekte koje radi sa drugim točkama i planetama (aspekte i natalnog i Tranzitnog saturna).
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 18:02   #36
Ok thanks,a sta mislis bez obzira na polozaj i aspekte,da li je tesko uci u neku vezu u tom periodu?
opal7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 18:25   #37
Quote:
opal7 kaže: Pogledaj post
Ok thanks,a sta mislis bez obzira na polozaj i aspekte,da li je tesko uci u neku vezu u tom periodu?
... mislim da je zbog visokih kriterija izbor partnera zasigurno sužen no nije da ama baš nitko te kriterije ne može zadovoljiti. I ... dogodi li se veza, ona može prerasti u čvrstu, zasigurno i kvalitetnu vezu koja bi trebala trajati (Saturn je vrijeme) - brak (brak je u simbolici Vage, a Saturn je u znaku Vage u egzaltaciji).
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 22:36   #38
ok,puno ti hvala
opal7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 09:22   #39
Saturnovi tranziti

Što donosi tranzit Saturna preko 8. polja (Djevica)?
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 20:21   #40
moze li mi neko reci kako deluje tranzitni sa kroz natalni Mars, kroz 12.polje, ako je Mars vladar6., a Sa vladar 3. polja? meni uskoro sledi taj aspekt, sta mi moze doneti?
ninasweet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.