Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2012., 15:36   #461
Trebalo bi na te maturalce obavezno vodit barem jednog od roditelja.
Od svakog učenika posebno.
Pa nek si oni misle.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 17:57   #462
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Ja jesam protiv maturalaca. Biti odgovoran za djecu koja pokušavaju svašta što su naumila, ne spavati dvije, tri, pet noći zato da bi oni pokušavali, a ja ih čuvala da se vrate u istome broju, ni manje ni više od polaznoga, po mogućnosti s normalnom krvnom slikom... Ne pada mi na pamet. Neka to rade roditelji u vlastitome aranžmanu. Ja ih sigurno nisam uputila da bi bilo zgodno svašta probati na maturalcu, stoga ih ja ne bih željela ni čuvati.
Ja sad stvarno ne znam... Ovdje se stječe dojam da su ama baš svi maturalci bez ikakve iznimke i pod obavezno nešto kao karavane derana zaraženih bjesnoćom, a kojima je na pameti jedino napiti se, napušiti se, razbijati, završavati u zatvorima, na hitnoj... Ja sam toliko puta čula za maturalce koji prođu sasvim normalno, bez ikakvih problema... Čula sam, naravno, i za one na kojima se dogode sranja, ali nikako nisam stekla dojam da je to neko pravilo.

Quote:
McDonalds i slično - to se ne radi. Može biti iznimka, i to neobavezna. Osobno ne bih nikad vodila djecu ni u kakve restorane nezdrave hrane. Ali ako razrednik hoće (za 0 kuna honorara) odvesti djecu na neko druženje po njihovu izboru i ako se roditelji slože, vidim u tome samo dobro.
Na momenat sam čak pomislila da si dobronamjerna. Ali naravno, morala si napomenuti da razrednik to radi "za 0 kuna honorara". Bi li bilo bolje da se razredniku odlazak u mekdonalds plati? Naravno, sve se vrti oko novca... Čim prosvjetni radnik nešto napravi "za 0 kuna honorara", odmah mu treba dići spomenik...

Znaš li ti što sve danas npr.ljudi zaposleni u realnom sektoru rade za 0 kuna honorara? Ili plaće? I sretni su što uopće imaju posao. A ako još imaju posao koji vole i koji ih ispunjava, onda im i nije teško niti to nekome nabijaju na nos.

Quote:
Kino za ocjenu? Ne. Recepecija umjetničkoga djela. Da. Sigurna sam da test nisu pisali koji nisu bili u kinu. A oni koji su bili i kojima je to, po volji njihovih roditelja, bila nastava, zašto ne?
Znači, pola razreda je išlo i pola razreda piše test? A druga polovica? Kopa nos i struže mušice sa prozora? Što je sa onima čijim bi roditeljima bio po volji izlet, ali njihovim novčanicima nije? Moraju li svi roditelji imati istu "volju"? Treba li zaista doživljaj umjetnosti ići kroz grebanje za ocjenu?

Quote:
Dakle, u čemu je problem? U iznimkama? Pa riješite ih u svojim školama.
E, to bi išlo kada pod a) dobar dio roditelja ne bi imao guzicu umjesto usta i pod b) kada se ne bi bojali da će se njihova "pobuna" prelomiti preko djetetovih leđa.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 00:01   #463
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ja sad stvarno ne znam... Ovdje se stječe dojam da su ama baš svi maturalci bez ikakve iznimke i pod obavezno nešto kao karavane derana zaraženih bjesnoćom, a kojima je na pameti jedino napiti se, napušiti se, razbijati, završavati u zatvorima, na hitnoj... Ja sam toliko puta čula za maturalce koji prođu sasvim normalno, bez ikakvih problema... Čula sam, naravno, i za one na kojima se dogode sranja, ali nikako nisam stekla dojam da je to neko pravilo.

Na momenat sam čak pomislila da si dobronamjerna. Ali naravno, morala si napomenuti da razrednik to radi "za 0 kuna honorara". Bi li bilo bolje da se razredniku odlazak u mekdonalds plati? Naravno, sve se vrti oko novca... Čim prosvjetni radnik nešto napravi "za 0 kuna honorara", odmah mu treba dići spomenik...

Znaš li ti što sve danas npr.ljudi zaposleni u realnom sektoru rade za 0 kuna honorara? Ili plaće? I sretni su što uopće imaju posao. A ako još imaju posao koji vole i koji ih ispunjava, onda im i nije teško niti to nekome nabijaju na nos.

Znači, pola razreda je išlo i pola razreda piše test? A druga polovica? Kopa nos i struže mušice sa prozora? Što je sa onima čijim bi roditeljima bio po volji izlet, ali njihovim novčanicima nije? Moraju li svi roditelji imati istu "volju"? Treba li zaista doživljaj umjetnosti ići kroz grebanje za ocjenu?

E, to bi išlo kada pod a) dobar dio roditelja ne bi imao guzicu umjesto usta i pod b) kada se ne bi bojali da će se njihova "pobuna" prelomiti preko djetetovih leđa.
Na gotovo svim maturalcima postoje ozbiljne opasnosti za djecu. To ne znači da su sva djeca u opasnosti, da nose drogu, alkohol (od kuće), da se imaju namjeru tući s mještanima, da uništavaju hotelski inventar, da su opremljena (u OŠ) prezervativima s namjerom da ih iskušaju... Ne, većina i ne sanja o tome. Ali često baš cvijeće razreda odluči sve iskušati... Dovoljno je da je jedno takvo da se maturalac pretvori u katastrofu.
Pokušajte čuvati, recimo, desetero djece tri dana i znat ćete što mislim kad kažem da je teško odgovarati za njihovo zdravlje i život.

Jasno sam napomenula da u McDonalds niti na slične aktivnosti ne vodim djecu, ni za 0 kuna, ali ni za kakav drugi novac.
Zašto bi itko vodio djecu u McDonalds? I zašto bi itko radio bilo kakav posao za koji nije plaćen? Dodatne grupe vodim za 0 kuna - ne pitam. I mnoge druge stvari radim za 0 kuna. Ne vidim u tome dramu. Ali to radim zato što želim, a ne zato što moram. Razlika je velika. Spomenik ne tražim. Ali ako tvoje dijete ide na izložbu dok bih ja trebala biti sa svojim djetetom, onda mislim da je pošteno da mi to bude plaćeno. Kao što je pošteno da tebi bude plaćeno ako moje dijete pregledavaš u 19.01 ako je tvoje radno vrijeme do 19 h.

Druga polovica razreda radi didaktički i metodički prilagođen zadatak povezan s gradivom. A oni koji pišu eventualni test, za koji sam prvi put čula na forumu, a doživjela ni provela nisam nikad, dobivaju ocjene. I kad netko usmeno odgovara, ostali ne kopaju nos, mada neće dobiti u tom trenutku ocjenu.
Volja roditelja izražava se javno i jasno, na roditeljskim sastancima, individualnim razgovorima i putem Vijeća roditelja.
Socijalno ugroženi, čak i ako službeno nemaju taj status, uvijek imaju mogućnost da im škola ili agencija podmiri troškove. I o tome sam napisala, no treba čitati. Nikad se nije dogodilo u mojoj školi da dijete iz financijskih razloga ne ide na izlet.

Ma ne radi se ni o kakvoj pobuni niti ulizivanju. Roditelj ima mogućnost reći svoj stav predstavniku u Vijeću roditelja, potužiti se ravnatelju, Ministarstvu, Agenciji, čak i anonimno. Svaka se pritužba se provjeri tako da u školu dolazi inspekcija.

Mislim da grub ton i rječnik uopće nisu bili potrebni, no takve stvari uvijek govore o pošiljatelju, a ne o primatelju poruke.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 07:29   #464
Znaci: svaki put kad netko iskaze svoje misljenje koje se ne slaze s onim prosvjetnog radnika, onda je u pitanju grubi ton? Upravo si sama dala odgovor zasto roditelji sute prosvjetarima.

I zanimljivo mi je kako si sebe i svoj rad za 0 kuna usporedila bas sa lijecnickim. Kako to da ti nije pao na pamet nitko iz realnog sektora? Mislis da ona prodavacica iz ducana na uglu ne bi radije bila sa svojim djetetom, nego sto guli tko zna koji prekovremeni? Ili si je ona sama kriva jer, eto, mogla je biti uciteljica ili doktorica, pa sto nije isla u skolu...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 22:36   #465
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Znaci: svaki put kad netko iskaze svoje misljenje koje se ne slaze s onim prosvjetnog radnika, onda je u pitanju grubi ton? Upravo si sama dala odgovor zasto roditelji sute prosvjetarima.

I zanimljivo mi je kako si sebe i svoj rad za 0 kuna usporedila bas sa lijecnickim. Kako to da ti nije pao na pamet nitko iz realnog sektora? Mislis da ona prodavacica iz ducana na uglu ne bi radije bila sa svojim djetetom, nego sto guli tko zna koji prekovremeni? Ili si je ona sama kriva jer, eto, mogla je biti uciteljica ili doktorica, pa sto nije isla u skolu...
Moja opaska na grub ton je bila ne na tvoje "dobar dio roditelja ne bi imao guzicu umjesto usta..." Takve gadarije nisu argumentiran stav. Već sam napisala, no izgleda da moram ponoviti da svaki roditelj može napisati pismo ravnatelju, Školskome odboru, Vijeću roditelja, Ministarstvu ili Agenciji za odgoj ne odgoj i obrazovanje, čak i anonimno. Inspekcija izlazi u škole uvijek i odmah. U čemu je problem? Jedino ako ne znaš dalje od spolnih organa ili stražnjica. Na to ti nitko neće dati odgovor. Ili bi trebao?

Upravo je problem u tome što se sektor odgoja i obrazovanja (a ni zdravstva) ne smatra realnim. Znači li to da je irealan?
Ne mislim da bi itko, pa ni ljudi iz tzv. realnoga sektora trebali svoj rad davati za 0 kuna niti podcjenjujem prodavačice u dućanu.

Svatko bi svoj rad za 0 kuna trebao davati kad želi i komu želi, a ne prisilno, no kod nas je volontiranje gotovo nepoznat pojam. Pogledaj malo statistike Hrvatske i drugih zemalja. Jadni smo. No ne radi se o radu kojim te poslodavac iskorištava i drži u mišolovci, nego o radu za društvenu zajednicu koji dragovoljno ulažeš jer to smatraš dobrim. Netko je tu, ne ti niti itko na ovom forumu, pobrkao lončiće. Želim volontirati u radu s bolesnom djecom u bolnicama, s obespravljenima koje sustav još nije obuhvatio, s napuštenima, s nezbinutima... Dio toga i radim...

A radila bih i više da mi puno radno vrijeme s dostojnom plaćom omogućava da ne moram raditi honorarno još dva posla da bih doslovno preživjela.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 23:12   #466
Buditedobro: gle, žaliti se za nešto Školskom odboru je smješno. To su uvijek igrači od ravnatelja koji ga biraju - zar ne
Vijeće roditelja?? Obično ravnatelj nametne koji roditelj će biti u Vijeću i koga će ubaciti u Školski odbor - zar ne??
Vijeće roditelja je smješna stavka - rijetko u kojoj školi bude više od prvog sastanka eventulno 2.
Ministarstvu da - roditelj uvijek može i anonimno prijaviti. Naravno da može.
No, ako radiš u školi znaš i kakve face sjede u inspekciji i kako blage veze nemaju o radu u školama
Na moju žalost imam iskustva s inspekcijom i ne - nisu našli greške u mom radu ali sam ostala zapanjena količinom ne znanja i nepoznavanja zakona...
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 07:14   #467
Reci da netko od usta pravi guzicu je mozda za tebe gadarija, a za mene je nazivanje stvari imenom koje im pristaje. Jer kada (nezanemariva) grupa roditelja po hodnicima i garderobama glasno iskazuje svoje nezadovoljstvo necim, prigovara, negoduje i sl., a kad se nadje u situaciji da svoje misljenje kaze tamo gdje treba i umjesto toga ljigavo klima glavom, odobrava, slatko se smjeska itd., da ne spomenem ismijavanje onih rijetkih budala koje zaista javno kazu sto misle i stanu iza svoje rijeci, kako bi ti to nazvala? Prikladnom promjenom stava?

A pod realni sektor se zna sto spada. Ako ne znas, proguglaj. To ne znaci da su drugi sektori "irealni", nego je to podjela na one u privatnom, proizvodnom sektoru i one placene iz proracuna.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 18:47   #468
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Vijeće roditelja?? Obično ravnatelj nametne koji roditelj će biti u Vijeću i koga će ubaciti u Školski odbor - zar ne??
Vijeće roditelja je smješna stavka - rijetko u kojoj školi bude više od prvog sastanka eventulno 2.
Vijeće roditelja se u mojoj školi sastaje najmanje 2 puta po polugodištu. Najmanje. I predstavnika izaberu roditelji na prvom sastanku, nikakav ravnatelj.
Barem je kod mene tako.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 00:00   #469
Quote:
Velika_kokos kaže: Pogledaj post
Vijeće roditelja se u mojoj školi sastaje najmanje 2 puta po polugodištu. Najmanje. I predstavnika izaberu roditelji na prvom sastanku, nikakav ravnatelj.
Barem je kod mene tako.
A u mojoj skoli se vijece sastaje 2 puta u cijeloj skolskoj godini.

Predstavnik se obicno sam javi (a inace je to roditelj dobar sa uciteljicom ili razrednicom),pa ga vecina drugih roditelja linijom manjeg otpora na sastanku izglasa.

U mojoj skoli to vijece inace ni cemu ne sluzi osim da pofermava ravnatelju.
Neki od predstavnika to sami vele.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 23:25   #470
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A ti mislis da druge profesije nisu podlozne inspekcijskim provjerama? Evo, moj posao konkretno provjerava (i redovno i po dojavi da postoji sumnja u nepravilnosti) nekoliko inspekcija. A prilikom inspekcijske provjere ja moram angazirati jos hrpu drugih ljudi da mi dostave podatke kojima ja dokumentiram ono sto radim. Znaci da ne "maltretiraju" samo mene, nego pola firme. I opet se nitko ne boji inspekcije, bar dok radimo svoj posao kako treba.

Ti mislis da prosvjetne radnike i njihov posao ne bi (nikada/uopce) trebalo provjeravati ili nadzirati?
Ne, nego nas ne bi trebalo prijavljivati kad nešto uradimo po pravilima. Kao ni tebe na tvom poslu. Ili bih ja trebao prijaviti trgovca što mi je pet sokova od po 20 kuna naplatio 100 kuna, a ne 80 kuna koliko je meni volja da dam? Pa da on ima problema zbog toga?

Očito neki (pogrešno) misle da prosvjetne radnike niko ne kontroliše. Blaženo neznanje...

U stvari, niti mi treba kontrola niti je se plašim, radim po savjesti i pravilima, ali me nervira kad neko traži ono što po zakonu ne može dobiti, a onda se ljuti i pljuje po prosvjeti.

Budimo realni, ocjena nije ničije vlasništvo, pa da se poklanja i daje kako to kome padne na pamet. Ili da sad počnemo o nivoima znanja?

Zadnje uređivanje Ribež : 30.01.2012. at 10:21. Reason: post ispod posta
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 12:29   #471
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Očito neki (pogrešno) misle da prosvjetne radnike niko ne kontroliše. Blaženo neznanje...

U stvari, niti mi treba kontrola niti je se plašim, radim po savjesti i pravilima, ali me nervira kad neko traži ono što po zakonu ne može dobiti, a onda se ljuti i pljuje po prosvjeti.

Budimo realni, ocjena nije ničije vlasništvo, pa da se poklanja i daje kako to kome padne na pamet. Ili da sad počnemo o nivoima znanja?
Meni je zanimljiva jedna opća pojava u svim školama - govorim o razredima od 5-8.
Zašto uvijek jedni te isti učitelji uvijek imaju popravke a drugi idu svojom idejom - ne da mi se dolaziti zbog toga - uistinu je tako.
I tako uvijek ispadne...zašto??
Već je opće poznato da kod kojeg učitelja ima popravnih ispita a kojima se neće dati gnjaviti s klincima i navući će mu dvojku samo da se makne što prije iz škole. Meni to nije ok.
Prilikom ocjenjivanja ima puno faktora koji se mogu uzeti u obzir. Čak i socijalne prilike u kojima dijete živi.
Zanima me koliko često vodite bilješke sa strane jer one potvrđuju svaku ocjenu??
Zanima me koliko vas prati Pravilnik o ocjenjivanju i ima ga izvješenog u razredu?
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 09:45   #472
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ja sad stvarno ne znam... Ovdje se stječe dojam da su ama baš svi maturalci bez ikakve iznimke i pod obavezno nešto kao karavane derana zaraženih bjesnoćom, a kojima je na pameti jedino napiti se, napušiti se, razbijati, završavati u zatvorima, na hitnoj... Ja sam toliko puta čula za maturalce koji prođu sasvim normalno, bez ikakvih problema... Čula sam, naravno, i za one na kojima se dogode sranja, ali nikako nisam stekla dojam da je to neko pravilo.
Imam dojam da većina maturalaca prođe bez problema, zahvaljujući temeljitoj pripremi (razrednik priprema klince na satovima SRZ-a i mimo njih, roditelji razgovaraju s klincima, postave se pravila ponašanja, organiziraju roditeljski sastanci, dogovori se 101 stvar unapred, organizatori i vodiči putovanja iskomuniciraju sve unapred sa školom, bira se prikladan hotel, smještaj svih klinaca ili cijelog razreda na istom katu, sobe u kojoj su profesori strateški raspoređene po katu itd....) i dežuranju nad klincima, dnevnom i noćnom.

Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Meni je zanimljiva jedna opća pojava u svim školama - govorim o razredima od 5-8.
Zašto uvijek jedni te isti učitelji uvijek imaju popravke a drugi idu svojom idejom - ne da mi se dolaziti zbog toga - uistinu je tako.
I tako uvijek ispadne...zašto??
Već je opće poznato da kod kojeg učitelja ima popravnih ispita a kojima se neće dati gnjaviti s klincima i navući će mu dvojku samo da se makne što prije iz škole. Meni to nije ok.
Prilikom ocjenjivanja ima puno faktora koji se mogu uzeti u obzir. Čak i socijalne prilike u kojima dijete živi.
Zanima me koliko često vodite bilješke sa strane jer one potvrđuju svaku ocjenu??
Zanima me koliko vas prati Pravilnik o ocjenjivanju i ima ga izvješenog u razredu?
S obzirom na vremenike pisanih provjera koji se pišu unapred za cijelo polugodište i izvješeni su u školskim hodnicima i/ili na internet strancama škola, roditelju zaista nije problem provjeriti pišu li se ispiti u skladu s Pravilnikom.

Kaj se tiče ocjenjivanja, moj je dojam da se dvojke ponekad dijele baš zbog pojedinih klinaca i njihovih socijalnih i obiteljskih prilika, a ne zato kaj se profesoru ne da održat tih 45 minuta popravnih ispita. Da se procijeni hoće li nekom djetetu koje tijekom cijele školske godine nije usvojilo gradivo iz ovih ili onih razloga (pod razloge ne mislim na lijenost) tih 10 dodatnih dana do popravog učiniti ikakvu razliku. Klincima se ionako daje bezbroj šansi za ispravljanje tijekom i pred kraj školske godine. Ako dijete nije uspjelo ispraviti ocjenu dotad, možda je nečiji rezon da će mu pokloniti dvojku umjesto ga kazniti popravnim ili padom godine ako misli da je ionako dovoljno kažnjeno svojom lošom socijalnom ili nesređenom obiteljskom situacijom. Je li to fer naspram ostalih učenika? Mislim da nije. Je li fer naspram tog dotičnog djeteta? Čini mi se da jest. Poznajem pedagoginju u mirovini koja zna reći kako nije radila u školi da bi bila birokrat.

Naravno da dio priče čine i ravnatelji sa svojim pritiscima na profesore da poklone ocjenu, bilo radi pritisaka roditelja ili radi želje za boljom statistikom njegove škole, pa onda ima profesora koji tom pritsku popuste, a i onih koji ne, pa eto njihovi učenici završavaju na popravnom, za razliku od onih drugih.
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.

Zadnje uređivanje Ribež : 30.01.2012. at 10:22. Reason: post ispod posta
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 07:38   #473
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Ne, nego nas ne bi trebalo prijavljivati kad nešto uradimo po pravilima. Kao ni tebe na tvom poslu. Ili bih ja trebao prijaviti trgovca što mi je pet sokova od po 20 kuna naplatio 100 kuna, a ne 80 kuna koliko je meni volja da dam? Pa da on ima problema zbog toga?
A kako da netko zna da li ja svoj posao radim dobro ako nema povremene kontrole? Mene nije nikakve inspekcije strah niti mi smeta, cak ni ako sam prijavljena bez veze, dok god je moja savjest cista, a posao obavljen po zakonu i pravilima struke.

Quote:
U stvari, niti mi treba kontrola niti je se plašim, radim po savjesti i pravilima, ali me nervira kad neko traži ono što po zakonu ne može dobiti, a onda se ljuti i pljuje po prosvjeti.
O, ako prosvjetni radnik kaze da mu ne treba kontrola, onda OK. Ukinimo kontrole. To je za obicne smrtnike.

Quote:
Budimo realni, ocjena nije ničije vlasništvo, pa da se poklanja i daje kako to kome padne na pamet. Ili da sad počnemo o nivoima znanja?
Budimo realni. Nitko nikad nije cuo za poklonjenu ocjenu? Nerealnu ocjenu? Ma ne, to se nikada ne dogadja. Nikome. Nema sanse. Samo nam se ucinilo...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 11:52   #474
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
Dakle, ne znam odakle da počnem. Priča je duga, pa neću o svemu, ali da polovite moram navesti neke detalje. Samohrana sam majka, podstanarka, ne radim momentalno, u traženju posla. Živimo s dečkom, od danas do sutra. (financijska koma). Djete mi je oslobođeno plačanja kuhinje.Friško se doselila u novi i drugi grad. Djete preselila u drugu školu.

Drugi dio: svako malo idu s razredom nekuda. Učiteljica zna moju priču. Tražila o socijalnog pomoć, ali za sada još ništa. Teška odluka je bila šta uraditi za školu u prirodi, idu na more u 5.mj. Dođe preko 1300kn za 5 dana. Pošto ide cijeli razred, ajde, upisala ja i svoje, pa valjda će nekako kapnut tih 200kn mj. da platim ratu.

I danas, išli u muzej u ZG (nismo iz ZGa). Sve ukupno 45 kn. Trebalo je potpisat odobrenje za put, posjet muzeju i uspinjaću. Ajde, potpisala i platila.
Da bi jučer doznala da planiraju ić i u McDonald.
A kupila mu jesti.

I zgundrala sam kako za to nisu tražili odobrenje roditelja! Pa valjda se i za to treba pitat roditelje pošto su to desetogodišnjaci.

I kažem djetetu, složila ti žemljice, a za MCd. nemam love. Kriza je. Dolaze režije i stanarina....momentalno je tak..buš drugi put išao...i ok.

I sad dođe djete doma i kaže, jeo sam!
Učiteljica mi dala 30 kn!
I kaže da joj sutra vratim!

Šokirana sam!
Em idu sutra u kino, još za to treba dati love...
Mada koliko shvatila, vratio joj kusur, pa je dug 21 kn. (heppy meal).

Znam da nije puno tih 21 kn, ali me šokiralo da me sad traži novce. (dok sam imala, brdo darova podjelila, pa nisam nikada tražila povrat).Znam da to sad nema veze, ali šta sad uraditi? Ne mogu od dečka stalno žicat lovu za svoje djete, nit on ima. Taman je pred plaćom.

Jel to ok?

Da li se još kome to desilo?
Mislim da te učiteljica trebala kontaktirati prije nego što je djetetu dala novac
za hamburger.No što je tu je.Čim nabaviš novac vrati joj.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 15:18   #475
Ovako,
dan je zupanijskog natjecanja iz jednog skolskog predmeta. Djeci je receno da budu pred skolom u 7,45, odlaze na natjecanje u mjesto udaljeno cetrdesetak km. U 9 sati dijete dolazi kuci i govori da se nastavnik nije pojavio, da ga je ravnatelj zvao par put i da se nije javljao. Djeci je receno da idu kucama. Dijete, naravno, razocarano, pripremalo se za to natjecanje, na skolskom je natjecanju bilo najbolje, imalo je najvise bodova na cijeloj zupaniji.
Poslijepodne majka srece ravnatelja i upita ga zasto djeca nisu otisla na natjecanje, ravnatelj odgovara da ih je otislo cetvero, od njih osmero. Dijete nakon tog saznanja jos vise razocarano, nije mu jasno zasto ono nije bilo medju tih cetvero, realno, ima najvise sanse za uspjeh na natjecanju.
U skoli nikakvog komentara niti objasnjenja. Nastavnik je samo rekao da mu je zao sto svi nisu isli, ni zasto nisu svi isli, ni zasto su stajali sat vremena u skoli, ako nisu svi mogli ici. Dijete guta knedle, jer osjeca da je nezasluzeno izostavljeno, ne zeli vise ici na dodatnu nastavu iz tog predmeta, a majka se pita imaju li prosvjetni radnici pravo raditi tako nesto, samo zato sto su, jelte, prosvjetni radnici.
Biste li vi ostali samo na tome ili biste od nekoga trazili objasnjenje?
__________________
Take my advice! I don't need it!
sunashce is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 15:40   #476
Quote:
sunashce kaže: Pogledaj post
Ovako,
dan je zupanijskog natjecanja iz jednog skolskog predmeta. Djeci je receno da budu pred skolom u 7,45, odlaze na natjecanje u mjesto udaljeno cetrdesetak km. U 9 sati dijete dolazi kuci i govori da se nastavnik nije pojavio, da ga je ravnatelj zvao par put i da se nije javljao. Djeci je receno da idu kucama. Dijete, naravno, razocarano, pripremalo se za to natjecanje, na skolskom je natjecanju bilo najbolje, imalo je najvise bodova na cijeloj zupaniji.....
Ovako bi ja napravila: vjerojatno znaš školu u kojoj je natjecanje. Sutra ujutro nazovi - ima žalbeni rok - uvijek. I podnesi pismenu žalbu da tvoje dijete iz gore navedenih razloga nije bilo na natjecanju i da tražiš da pristupi natjecanju u novom terminu. Taj pismeni prijavak moraš odnijeti u školu gdje je Županijsko natjecanje gdje je komisija - možeš sve obaviti direktno tamo ništa telefonom zapravo. Tako bih ja.
Vaša škola neće ništa poduzeti. Bitna je komisija na tom žup. natjecanju koja će odlučiti što će napraviti. Sretno!

Zadnje uređivanje Nica : 24.02.2012. at 12:44. Reason: popravak citata
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 17:44   #477
Ma nije stvar u natjecanju, stvar je u tome da se u skoli ponasaju ko zadnji papci. Da je bar netko rekao, zeznili smo iz toga i toga razloga, nismo rjesili prijevoz, ja bi ih stavila u auto i odvezla. Al se praviti mutavi, pustiti dijete da razbija glavu time zasto ono nije moglo ici - e to mi je diglo zivac samo tako.

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk
__________________
Take my advice! I don't need it!
sunashce is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 21:03   #478
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Sutra ujutro nazovi - ima žalbeni rok - uvijek. I podnesi pismenu žalbu da tvoje dijete iz gore navedenih razloga nije bilo na natjecanju i da tražiš da pristupi natjecanju u novom terminu.
Nema teorije, odakle ti ova ideja?

Osim što je žalba potpuno neosnovana - jednako bi se moglo žaliti dijete kojem je tramvaj kasnio zbog zastoja - kako zamišljaš "pristupanje u novom terminu"? Samo za njega napraviti nove zadatke? Čak i da neki svizac to napravi, kako bi se uspoređivao taj rezultat s ostalima?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 06:39   #479
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nema teorije, odakle ti ova ideja?

Osim što je žalba potpuno neosnovana - jednako bi se moglo žaliti dijete kojem je tramvaj kasnio zbog zastoja - kako zamišljaš "pristupanje u novom terminu"? Samo za njega napraviti nove zadatke? Čak i da neki svizac to napravi, kako bi se uspoređivao taj rezultat s ostalima?
Ima teorije i ima temelj za žalbu - samo si ti tako naporan i s tobom mi se ne da ići u rasprave...

Zadnje uređivanje Ribež : 24.02.2012. at 06:40. Reason: ispravak
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 08:20   #480
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nema teorije, odakle ti ova ideja?

Osim što je žalba potpuno neosnovana - jednako bi se moglo žaliti dijete kojem je tramvaj kasnio zbog zastoja - kako zamišljaš "pristupanje u novom terminu"? Samo za njega napraviti nove zadatke? Čak i da neki svizac to napravi, kako bi se uspoređivao taj rezultat s ostalima?
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Ima teorije i ima temelj za žalbu - samo si ti tako naporan i s tobom mi se ne da ići u rasprave...
gle, nebitno, kao što sam već rekla, natjecanje bilo pa prošlo, voda ispod mosta, što bi rekli ameri... ono što ostaje je ogromno razočarenje djeteta u nastavnika i pitanje šbbkbb. ali ja imam potrebu priupitati tog nastavnika u čemu je bio problem i zašto je moje dijete isključeno iz natjecanja. ali bojim se da ne bih mogla ostati hladne glave.
sunashce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.