Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2012., 21:10   #41
Quote:
Aghori Baba kaže: Pogledaj post
Duhovne energije spomenuo nisam nigdje, već samo energije. Ubrzo će u budućnosti u znanstvenim krugovima prošli životi postati ono što se danas naziva znanstvenom činjenicom. A današnja znanost još jako puno toga nije otkrila u mnogim sferama, nemoj radit Isusa od nje i stavljat u znanost svu svoju vjeru i tražit da ti potvrdi sva čuda .
Uskoro ne znaci nista, proiciras fantaziju na buducnost. Mozda moce mozda nece, to sto zelis da nesto bude i sto zbog svoje vjere u to da je tako mislis da je pitanje vremena kad ce se potvrdit ne znaci nista dok se stvarno i ne potvrdi. I Krscanima je i prije 2000 smak svijeta bio uskoro pa ga jos cekaju.
A ok, koje energije, ako su konkretne, a ne duhovne, tko ih je i gdje definirao i izmjerio?
Naravno da nije otkrila i ne radim isusa iz nje. Ali ne radim Isusa niti iz Isusa.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 21:11   #42
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
A o da osoba uzima komad kruha vjerujuci da prikazuje tijelo zidova od prije dvije tisuce godina je razumno i logicno?

Satima se ufuravati u neke "vrtloge energije" na celu je razumno i logicno?

Gledati 22 budale koje naganjaju kozni mjeh je razumno i logicno?

Prodavati pivu na racun 22 budali i nacije (koja je sama po sebi izmisljena ideja) je razumno i logicno?

Uopce je zelja za seksualnim odnosom produkt razuma i logike?

Nase laprdanje po forumu umjesto da se bavimo necim produktivbijim je razumno i logicno?

Kolko je toga sto covijek radi posljedica razuma i logike, a ne samo naknadne racionalizacije?
Prvo 3 ne, zadnja 3 da . Ajde pročitaj si prvo "Pećina bez logike - vulkanske misli o Platonovoj filozofiji" pa onda se vrati da popričamo...
Aghori Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 21:12   #43
Quote:
Aghori Baba kaže: Pogledaj post
To što se događa u prirodi kod drugih vrsta i od davnih dana ne znači da homoseksualizam nije uzrokovan hormonalnim poremećajem. Možda tebi to ne odgovara za tvoj svjetonazor?
Imaš istraživanja i dokaze pa slobodno istražiš malo o tome. Nije moj posao da te educiram. A s obzirom da me zanima stvarnost, zanimaju me dokazi, činjenice, a i trendovi u prirodi, jer iz prirode smo izašli. Al ajde da ne ulazim u strukturu stvarnosti i svemira, stat ću ovdje jer ću pisat danima inače.
__________________
worldbridger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 21:16   #44
Quote:
Aghori Baba kaže: Pogledaj post
To što se događa u prirodi kod drugih vrsta i od davnih dana ne znači da homoseksualizam nije uzrokovan hormonalnim poremećajem. Možda tebi to ne odgovara za tvoj svjetonazor?
I opet - sto je poremecaj osim nasa definicija? promjena od standarda? Cijela evolucija bi bila onemogucena da toga nema. I povijest pokazuje bilo u ljudskom drustvu blo u poljoprivredi da se lose zavrsi kada se nastoje stvari "procistit" od "devijacija" i ostaviti samo trenutno najuspjesniju verziju odredjene jedinke jer se time gubi raznolikost i prilagodljivost. I kod covjeka i u prirodi se stalno javlja gomila svakakvih "varijacija na temu", stoga je to sasvim prirodno. A je li dobro ili lose, "razumno" ili ne je uvijek subjektivna procjena. Mozda i dobra procjena u tom specificnom gledistu i modelu svijeta, zivotnim ciljevima, stogod.. ali tesko ikad apsolutna.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 21:17   #45
Quote:
Aghori Baba kaže: Pogledaj post
Prvo 3 ne, zadnja 3 da . Ajde pročitaj si prvo "Pećina bez logike - vulkanske misli o Platonovoj filozofiji" pa onda se vrati da popričamo...
Nemoj da ti pocnem nabrajat sto bi trebao procitat da mozemo normalno raspravljati

il reci sto imas il nemoj, pusti knjige
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 21:19   #46
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
to sto zelis da nesto bude i sto zbog svoje vjere u to da je tako mislis da je pitanje vremena kad ce se potvrdit ne znaci nista dok se stvarno i ne potvrdi.
Ne želim ništa, ustvari meni je svejedno, samo smatram da će tako biti. Isto kao što npr. smatram da će kad tad ljudi napustit kapitalizam i monetarni sustav, prije ili kasnije. To što tako mislim niti sam nekakav vjernik zbog toga niti utopist. Al dok ga kod ne napuste ja sam snalažljiv pa ću ga iskoristit najbolje što mogu.
Aghori Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 01:20   #47
Quote:
Aghori Baba kaže: Pogledaj post
Ne želim ništa, ustvari meni je svejedno, samo smatram da će tako biti. Isto kao što npr. smatram da će kad tad ljudi napustit kapitalizam i monetarni sustav, prije ili kasnije. To što tako mislim niti sam nekakav vjernik zbog toga niti utopist. Al dok ga kod ne napuste ja sam snalažljiv pa ću ga iskoristit najbolje što mogu.
Na osnovu cega smatras da ce dokazati reinkarnaciju? Pretpostavljam da imas neke razloge za to...

Ja osobno u ovom trenutku ne vidim kojim bi se instrumentima tako nesto moglo dokazati.

Mogla bi se eventualno dokazati ekstrasenzorna percepcija, pa cak i egzistencija svijesti van tijela, no ne mogu zamisliti postupak/eksperiment kojime bi se dokazala reinkarnacija.

Jedini nacin dobivanja informacija o proslom zivotu jesu navodna sjecanja ljudi o proslim zivotima. A memorija je tolko nepouzdana cak i u ovom zivotu i moze se pokupiti na tako cudne i neocekivane nacine da cak i u slucajevima gdje postoji vrlo izolirana situacija ne mouemo 100% iskljuciti "uobicajene" metode prenosa. cak da nadjes neko izolirano pleme u Amazoni bez ikakvog kontakta sa icime izvana i tu netko ima pamcenje koje vjerodostojno opisuje nesto iz evropske povijesti - onog trenutka kada si ti kao istrazivac dosao u tu sredinu i poceo komunicirati kontaminirao si ju. Uz to spontana sjecanja su vrlo rijetka, a cak i kod forenzicki izvedene regresije (dakle bez direktivnog navodjenja koje indirektnim sugestijama uglavnom stvara lazna sjecanja) je postotak spontanog uzivljavanja u prosle zivote veoma mali. A jos je manji kada od toga uzmes samo ono sto je moguce istraziti. Dakle treba ti ogroman temelj, veliki broj ljudi da bi od njih dobio iole znacajan uzorak za ispitivanje, a toliko izoliranih zajednica, posebno u moderno globalno vrijeme je tesko nac. Stoga napredak, zbog komunikacije i globalizacije u osnovi smanjuje mogucnosti istrazivanja u tom smislu.

No ajmo cisto razmisljanja radi pretpostaviti da smo taj problem rjesili i nasli nacin.

Ajmo zamisliti da su se ljudi sjetili necega cega se drugacije nisu mogli sjetiti i da je to provjereno tocno sjecanje.

Sto to dokazuje? reinkarnaciju? Ili mozda neko Sheldrakeovo morficko polje? Nekakvu telepatiju kojom je svakome dostupno svo znanje ljudskog roda? Ili nesto sasvim peto? (postoji bljuzga o kenetskom sjecanju, no ono bi se dalo eliminirat u takvom zamisljenom eksperimentu).

Sve sto bi mogao dokazati je da postoji neki izvor informacija dostupan svjesti, a koji ne razumijemo i do sada nismo u mejnstrimu prihvacali. Ali da je to reinkarnacija tesko. Mozemo se pozvat na occama pa tvrdit da je najvjerojatnije, ali ne i sigurno.

Ono sto bi se eeeeveeentualno realno moglo desiti po svemu sto vidim je nekakvo dokazivanje kako rekoh ESP-a i vantjelesne egzistencije (recimo eksperimenti sa NDE-om u bolnicama gdje se odredjeni natpisi postavljaju na nacin da nikome u prostoriji fizicki nisu vidljivi vec samo iz pticije perspektive, a koji se trenutno provode) i to bi bilo odlicno ako je tako (i ako opovrgne takodjer), no to bi samo otvorilo vrata prema necemu, prema mogucnostima postojanja stvari za koje medjutim zananost nema instrumentariji kojim ga moze ispitati. To bi trazilo neke inovacije koje osobno sada ne mogu zamisliti pa mi se ne cini da bi teorijski moglo biti tako skoro

Al tko zna, nemam nis protiv da se pokaze da sam zajebo


Malo idemo i off
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 02:05   #48
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Malo idemo i off
Malo samo.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 02:15   #49
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Malo samo.
zamisli kad je puno
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 22:03   #50
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ja osobno u ovom trenutku ne vidim kojim bi se instrumentima tako nesto moglo dokazati.
Pričam o budućnosti, ne o ovom trenutku. Reinkarnacija je veoma logična, isto kao i npr. postojanje Boga (ne u religijskom konceptu i kao neki bradati dedica u oblacima). Jasno mi je sve ovo šta pričaš i upoznat sam sa svime time. Ali za dokazivanje reinkarnacije ovdje govoriš samo o sjećanjima, a sjećanja nisu isto što i um, ustvari sjećanja su samo mali dio uma. Um je taj koji se reinkarnira u tijela, a to što se sjećanje gubi je prirodna stvar i jedna vrsta obrambenog mehanizma uma. Dosta ljudi se ne može nositi sa traumatičnim iskustvima iz ovog života a kamoli kad bi se još u obzir uzela sjećanja i razna iskustva kroz milijune života. Danas još jednostavno ne postoji toliko suptilna tehnologija koja bi se detaljnije mogla baviti umom i njegovom analizom, a tko zna šta nam budućnost nosi... A kao što i sam kažeš kod sjećanja problem je razlučivanje subjektivnog od objektivnog, istinitog od lažnog...možda i te metode napreduju u budućnosti jer za sada nisu baš nešto prepouzdane...
Aghori Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 23:31   #51
Matko Marušič, lijecnik, evolucionist, predavac I dekan Medicinskog Fakultetau Splitu je najobicniji lakrdijas koji ne priznaje temeljne postavke biologije, evolucije, a drustvene znanosti i njene metodologije u objasnjavanju drustva i pojava u drustvu uopce i ne priznaje.
On pretpostavlja reprodukciju i nastavak vrste kao jedinu ulogu braka u drustvu , brakove u kojima nema reprodukcije naziva disfunkcionalnima, nezeljinima i smrtnom opasnoscu za sve ostale brakove. Time ne samo da diskriminira sve homosekualne parove, nego i sve heterosekualne parove bez obzira radili se o svojevoljnoj odluci one imanju djece ili pak o nekim zdravstvenim teskocama. Time zapravo, svjesno ili ne, napda Crkvu I njihov blagoslov heteroseksualnih parova gdje nema reprodukcije i nastavka vrste.
Tvrdi da ako se doizvole "disfukcionalni brakovi" tj brakovi gdje nema reprodukcije, nestat ce civilizacije. Smatra da on jako voli sve ljude, ali bi strogo zabranio pravo na brak takvim ljudima.
Zabraniti takve brakove znaci spasiti svijet, a tolerirati takve brakove znaci nestanak ljudske rase, tvrdi evolucionist Marušić.
Kao sto znamo, takvih je parova oduvijek bilo i biti ce, a mi smo jos uvijek tu; dapace, sve nas je vise i vise. Sedmu milijardu smo vec odavno presli, a priblizavamo se osmoj.

On ne priznaje medicinsku znanost i njene temeljne postavke, a to je da se spolne zarazne bolesti mogu jednako siriti bez obzira na da li se radi o homoseksualnim ili heteroseksualnim odnosima, ali pak medicina tvrdi da kondomi smanjuju rizik i to skoro 100% od prenosenja spolnih bolesti, sto Marusic zaboravlja ili mozda ni to ne priznaje.

Dalje, njegove tvrdnje da postoje samo dva spola su cista pesudoznanost, a ne boilologija kako on tvrdi. Zaista ne mogu vjerovati da netko sa toliko titula moze tvrditi da u prirodi postoje samo dva spola; muski i zenski , I samo karakteristike muskog i zenskog spola kad je biologija jasno i nedvosmisleno pokazala i dokazala i po 5 spolova kod jedne vrste, i to jos u vrijeme dok Marušić nije znao ni pisati.
Zaista je nevjerojatno da netko tko poznaje osnove bilogije moze tvrditi neku takvu notornu glupost da postoje samo dva spola.
Ne govorim o drustvenom spolu (gender), nego o spolu (sex). Vjerojatnije se radi o tome da Marušić ima jednu priču dok govori vani, a kod nas svojim izmisljotinama obmanjuje javnost u cilju nekih svojih privatnih koristi i izazivanja kaosa i zatupljivanja djela manje obrazovanih ljudi, jedino na koje Marušićeve tvrdnje mogu imati utjecaja.

Joan Roughgarden je zabiljezio kako kod jelena postoje dva muska spola i jedan zenski., kod riba Porichthys i Oncorhynchus kisutc. Kod riba Lepomis macrochirus postoji jedan muski spol i tri zenska spola. Cetiri razlicita spola znace i 4 razlicita fizicka obiljezja i 4 vrste razlicitih spolnih i reproduktivnih organa, kao i kod vrsta Symphodus ocellatus, Oreochromis mossambicus I gustera Urosaurus ornatus. Kod ptica Zonotrichia albicollis postoje dva muska I dva zenska spola. Kod gustera Uta zabiljezena su 4 muska spola i dva zenska spola. No, da ne ispadne da Marušić samo negira bilogiju i evoluciju kod zivotinja, on negira i temeljne postavke medicine, koje ne samo da biljeze osobe sa kromosomima oba spola, nego i osobe sa kromosomskim obiljezjima jednog spola, a fizickim karakteristikama drugog spola ili pak kada dolazi do spontane promjene spola (bioloskog spola) kod zivotinja i ljudi. On jednostavno presucuje u zanosti dobro piznate cinjenice jer ruse njegova fiktivna pravila zivog svijeta sve u funciji grade nekakvog fiktivnog ideoloskog poretka koji nema uporista ni kod zivotinja, ni kod ljudi.

Pozivati se na Crkvu i na neke njene vrijednosti i tradiju sto se tice braka nema smisla, jer takva tradicija ne postoji. Katolicka crkva non stop mijenja norme i praksu. Donedavno je blasljivljala brakove izmedu dvanaestogodisnjaka (danas bismo nazvali brakom izmedu djece) , kao i seks izmedu djece te zacece i radanje kod djevojcica,a sada je odjednom protiv toga . Isto tako donedavno je blagososljivljala brakove izmedu rodaka, a danas je protiv toga.

Marušić, osim sto kao evolucionist ne priznaje Darwinovu teoriju evolucije koja kaze da kod odabira spolnih partnera kod ljudi ne dominira zelja za reprodukcijom, nego nekakvi iracionalni kriteriji (kao primjer je uzeo sebe, hromog, kojeg po evolucijskim pravilima ni jedna zena ne bi htjela s njim imati potomstvo, a on je imao brojno), Marusic ne priznaje ni ljudsku povijest koja jasno biljezi vise drustvenih spolova jos od vremena od kad povijest uspijeva zabiljeziti dogadaje i pojave, a to sustari Sumer i Mezopotamija u kontinuitetu do danas.
Jedino krscanska Europa (iz koje se sire krscanske norme) ne poznaje vise spolova. Sluzbeno, iako je poznato da u Dalmaciji je postojao i treci spol, taozvane zavjetovane djevojke ili harambase koju su bile zene po biloloskom spolu, ali su prosle obred inicijacije po kojem su postale muskarci po drustvenom spolu, pa su kao i muskarci mogli pusiti, piti alkohol, naslijedivati, sto zene nisu smjele. Takve zene/muskarci nisu se udavale i nisu imale spolne odnose. Djelovanjem katolika i komunista, tj Katolicke crkve i Komunisticke Partije ta nasa tradicija i dio kulturnog identiteta je nestao.
Sto naravno ne znaci da nije postojao, da nije zabiljezen i da je zaboravljen, kao sto to pokusavaju uciniti Marušić i razni crkveni marušići.
Prihvatiti Crkveno definiranje braka i spolnih odnosa i uloga ujedno znaci zatrijeti vlastito kulturno nasljede i brisati dio naseg kulturnog identiteta sve u svrhu nekih visih ciljeva, a zapravo monopola Crkve nad cjelokupnim drustvom.

Isto tako, kao sto smo vidjeli Marušićeve hipoteze, kao i Crkveno definiranje spolova, spolnih uloga i braka nema temelja ni u povijesti ni u realnim drustvenim odnosima u svakom vremenu i na svim kontinentima (izuzev Antarktike), kao sto su te vrijednosti i definicije protivne bioloskim odrednicama covjeka.
One su umjetni konstrukt koji nema uporista u realnosti i koji vodi u diskriminaciju i destrukciju pojedinaca koji se ne uklapaju u Crkvene dogmatske ideoloske konstrukte, i kao takvi su dugorocno neodrzivi. Nije dakle pitanje da li ce, nego kada ce pasti takvi umjetni konstrukti, i koliko ce za sobom zrtava pomesti.

Marušićeve nebuloze:
http://hu-benedikt.hr/index.php/vije...a-radio-mariju
http://www.youtube.com/watch?v=HcP3XLhwCd4
http://www.youtube.com/watch?v=eQxhp7mv-xs
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:35.