Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2012., 00:29   #21
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Normalno da neki i mole i meditiraju i pucaju od zdravlja. A ima i onih koji pucaju od zdravlja a svaki dan psuju Boga
Da... Ja volim reći da Bog uzme dobre ljude k sebi jer su predobri za ovaj svijet, pa ih nagradi vječnom radošću, dok, ovi koji psuju Boga i rade gomilu zla Bog jednostavno ostavlja iz razloga da im da šansu da se poprave. Ali eto, obično malo tko to napravi...

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Bio je jedan takav u našem selu. I umro je od infarkta dok je bojao čamac na suhome, 81 godina. Moja je baba molila svaki dan 5 krunica i imala nekoliko bolesti, 2 umjetna kuka sa 6-7 operaciaj na njima. Uvjek je govorila: hvala ti Bože na ovome daru. A susjed bi na to rekao:... na ovome sranju.
Ima jedna mlada gospođa koja je žena moga kolege i ona liže oltare. Ali ne samo liže, nego je u gradskoj udruzi: Grupna molitva po diktatu. Naime , to je grupa od stotinjak članova koja je uvijek spremna za molitvu, ako nekome zatreba. Tako su neki dan molili par sati svaki u svojoj kući radi pomoći jednom momku koga je udarilo auto i bio je u komi. A tu istu ženu muž zove Jeremija iz Alan Forda, je boluje od hrpe nekih bezveznih bolesti: vrtoglavice, gastritis, migrene......itd... Ona bi trebali najprije zamoliti da ova grupa molitelja najprije za nju mole. Ali to njoj nikad nije palo na pamet, nego to smatra "svojim križem".
Vidiš, ja se uvijek ponosim ljudima koji tako odlučno i s osmijehom PRIHVATE svoj križ, te ga kao takvog nose... Mnogi će učiniti sve da ih taj križ zaobiđe, pa i kada ga dobiju onda čine sve da ga se riješe, ili makar da ga prebace nekom drugom... Što je dosta tužno... Ali eto... U svekom slučaju, kao što sam govorio, takvim ljudima treba skinuti kapu s glave.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 00:39   #22
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja se uvijek ponosim ljudima koji tako odlučno i s osmijehom PRIHVATE svoj križ, te ga kao takvog nose... Mnogi će učiniti sve da ih taj križ zaobiđe, pa i kada ga dobiju onda čine sve da ga se riješe, ili makar da ga prebace nekom drugom... Što je dosta tužno... Ali eto... U svekom slučaju, kao što sam govorio, takvim ljudima treba skinuti kapu s glave.
Znači, patnici svih vrsata, nemojte ni slučajno ni na koji način umanjivati svoje patnje jer vas to udaljuje od kraljevstva nebeskog?
Ma hajde, Kamelot, ne misliš valjda ozbiljno?
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 00:43   #23
Quote:
tigrić gabriel kaže: Pogledaj post
po mojem iskustvu čovjek prvo mora da se suoči sam sa sobom,da se prihvati i zavoli.i da bude iskren prema sebi.ja nisam mogla sebe uvjeravati u nešto ako moje srce nije tako osjećalo.i kako sam uz duhovnost psihički jačala tako sam se i fizički bolje osjećala.i da zdrava sam! a u mojem susjedstvu je bio mladi dečko koji je bio obolio od zloćudnog tumora koji se proširio po tri organa u tijelu i lječnici su čekali da će umrjeti. pa je obitelj pozvala svećenika i poslije bolesničkog pomazanja nakon 5 dana je izašao iz bolnice i danas je živ i zdrav.o svojem ozdravljenju je svjedočio u Poljskoj i Hrvatskoj.
Čuda su uvijek moguća. Bilo da su kršćanska , bilo da u uzrokovana jedenjem ispeglanih banana: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...5&postcount=33
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 00:45   #24
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Da... Ja volim reći da Bog uzme dobre ljude k sebi jer su predobri za ovaj svijet, pa ih nagradi vječnom radošću, dok, ovi koji psuju Boga i rade gomilu zla Bog jednostavno ostavlja iz razloga da im da šansu da se poprave. Ali eto, obično malo tko to napravi...
Sada je tek meni jasno zašto je moju punicu uzeo Bog sa 77 godina, a njezinog muža još ne planira, a prošao je 84. A on je inače ovakav: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=1948



Quote:
Vidiš, ja se uvijek ponosim ljudima koji tako odlučno i s osmijehom PRIHVATE svoj križ, te ga kao takvog nose... Mnogi će učiniti sve da ih taj križ zaobiđe, pa i kada ga dobiju onda čine sve da ga se riješe, ili makar da ga prebace nekom drugom... Što je dosta tužno... Ali eto... U svekom slučaju, kao što sam govorio, takvim ljudima treba skinuti kapu s glave.
Onda sam ja naje... skroz naskroz. Ja ti naime imam običaj govoriti kada me uhvate bolovi: piz... materina onome koji mi ovo radi. Neka krepa đubre jedno odakle je ovo poteklo.........itd
to je gore nego jedan starac koji je govorio: prokljet bio onaj koji je zdrav
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 00:57   #25
meni skroz dosadno mislit o zdravlju i bolestima, pa me zato trefila samo jedna jedina, i ne miče se
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 10:28   #26
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ljudi koji se bave duhnošću su zapazili jedan čudan fenomen. Radi se o tome da se zbog duhovnog rada na sebi počinju pojavljivati simptomi bolesti. To je svojevrstan paradoks jer bi takvi ljudi trebali biti zdraviji. Ali umjesto da budu zdravi , oni se češće razboljevaju. Postoji neka teorija koju možemo nazvati "Sindrom sv. Bernardice". To je ona djevojka koje je imala ukazanje u Lourdesu, a na kraju je umrla vrlo mlada u samostanu. Od tuberkuloze.
To je stvar statistke, uzmi malo veći broj duhovnjaka pa ćeš dobiti prosječnu vrijednost, ipak je ovo gore navedeno individualni slučaj. Recimo, Buda je živio 80 god.
Ovisi i to na koji se način baviš duhovnošću. Recimo, ako meditiraš po cijele dane, a u pauzama jedeš hamburgere, slaninu i piješ pivo i colu vrlo vjerojano nećeš dočekati starost, ali ne zbog meditacije
Quote:
Neki tvrde da je to bolest kao posljedica debalansa u kolektivnom nesvjesnom. Kao da veliki duhovnjaci svojojim duhovnim radom čiste loše iz kolektivnog nesvjesnog, ali na svoju štetu.
Čuo sam savjet duhovnjaka: ako želite biti fizički zdraviji prestanite meditirati ili se pak moliti
Nisam baš siguran u točnost ove informacije, ali nikad ne reci nikad.
bresunica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 10:39   #27
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja osobno sam primijetio ako neke dane duže ili češće meditiram, slijedeći ću dana biti u qurtzu više nego uobičajeno. Ja sam to zamijetio davno, ali nisam htio u to vjerovati.
Slušaj svoje tijelo i teško da možeš pogriješiti.
bresunica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 10:41   #28
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Danas su ljudi na lijekovima i osjećaju se bolesno usprkos lijekovima, kao i zbog nekih njihovih nuspojava.
Postoje bolesti i bolesti. Visok holesterol može se regulirati promjenom načina ishrane, ali upala slijepog crijeva, koja iziskuje operativni zahvat, neobraćanjem za liječničku pomoć, može uzrokovati smrt.

Quote:
Eto, ali ja ipak znam da sam zdrava i nemam nikakve potrebe to ikomu dokazivati ikakvim nalazima.
Samim tim što ne želiš otići na obični sistematski pregled, ne da bi nekome nešto dokazala već zato što je to osnov kulture ophođenja prema samom sebi, ukazuje na nešto drugo od ovoga što tvrdiš.

Quote:
alica u zrcalu kaže: Pogledaj post
Pa ne bih rekla da su to samo patke. Bile su i priče o čovjeku kojem je dijagnosticiran rak, bil je otpisan, pa je skucal lovu i otišel na put oko svijeta da još malo proživi, al onda nikako da umre, već je sve ljepši i rumeniji... I Tomislav Ivančić je pričal kak je imal rak i dano mu je još par mjeseci života i da kak se on pomiril s tim da umire, prihvatil je to ("u tvoje ruke Gospodine") i čak se počel veselit da se vraća Bogu, no umjesto da kopni, počel se debljati i kad je otišel na pregled, raka više nije bilo. Ne da mi se sad surfati po netu da bih tebe uvjerila dokazima, al ja vjerujem da toga ima. Naravno, nije pravilo.
Čovjek koji je u početnom stadiju ima šansu na razne načine da se izliječi. Recimo, ja poznajem ljude koji su Breussovom dijetom uspjeli da se izliječe. Čovjek kojeg si spomenula u prethodnom postu već je previše bio zahvaćen da bi mu bilo što pomoglo. Da je zaista ostao živ dugi niz godina nakon toga, vjerovatno bi ga proglasili čudom.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 11:27   #29
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Znači, patnici svih vrsata, nemojte ni slučajno ni na koji način umanjivati svoje patnje jer vas to udaljuje od kraljevstva nebeskog?
Ma hajde, Kamelot, ne misliš valjda ozbiljno?
Ma nisam mislio baš u tom smislu. Iako možda u nekom određenom postotku i da.

Postoje mučenici koji se ni pod groznim mukama, primjerice, nisu odrekli svoje vjere, i umrli su za to. Danas su sveci i td.

No, to sam mislio u malo manjim mukama, primjerice, danas veliki broj ljudi ima tak probleme u braku. Sexualnog karaktera. I većina ljudi će gledati da iziđe iz tog braka odmah, umjesto da se potrude da riješe problem, pa da im onda bude bolje nego ikad. Jeb ga...!
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 11:32   #30
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Onda sam ja naje... skroz naskroz. Ja ti naime imam običaj govoriti kada me uhvate bolovi: piz... materina onome koji mi ovo radi. Neka krepa đubre jedno odakle je ovo poteklo.........itd
to je gore nego jedan starac koji je govorio: prokljet bio onaj koji je zdrav
Čuj, ako se radi o bolesti, Bog je možda namjerno pošalje ljudima da ih zbliži sa sobom. Jer, kako obično bude, svaki čovjak kada upadne u tak slične probleme kaže: "joj Bože molim te pomozi mi...", a kada upadneš u probleme neke, Bog ih s razlogom posalje da naučiš neku lekciju o životu. U ateističkom smislu, kada imaš neku bolest, tek onda shvatiš koliko si malen i mizeran kao čovjek, slab, i lako lomljiv... A kada dobiješ problem neki koji moraš riješiti, to je jedno iskustvo više o kojem moraš nešto naučiti. Ako mene pitaš, svaki problem mi je kao DAR, jer, učini me još mudrijim, još jačim.

Što god se čovjeku dogodilo, najgora stvar je tražiti krivca.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 11:44   #31
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Čuj, ako se radi o bolesti, Bog je možda namjerno pošalje ljudima da ih zbliži sa sobom. Jer, kako obično bude, svaki čovjak kada upadne u tak slične probleme kaže: "joj Bože molim te pomozi mi...", a kada upadneš u probleme neke, Bog ih s razlogom posalje da naučiš neku lekciju o životu. U ateističkom smislu, kada imaš neku bolest, tek onda shvatiš koliko si malen i mizeran kao čovjek, slab, i lako lomljiv... A kada dobiješ problem neki koji moraš riješiti, to je jedno iskustvo više o kojem moraš nešto naučiti. Ako mene pitaš, svaki problem mi je kao DAR, jer, učini me još mudrijim, još jačim.

Što god se čovjeku dogodilo, najgora stvar je tražiti krivca.
Bolest kao lekcija može biti ponekad istina. Ali je mnogo češće samo sklop okolnosti. Tako se u Zadru sudi vatrogascu Slavici za Kornatsku tragediju. A ja mislim da su fulali krivca. Jer je krivac poslodavac kardinala Bozanića

Inače sam o ovome pisao: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...2&postcount=41

Jedna od velikih ljudskih “duhovnih“ pretjerivanja često se iskazuje u načinu kako razni “stručnjaci“ definiraju bolest. Ovi kažu da je svaka bolest jedna vrsta Božjeg dara (a ne Božjeg prokletstva i kazne). Uz pomoć bolesti Bog pokušava vidjeti koliko je naša vjera jaka i čvrsta. Ispada da on to ne zna, pa treba tako nešto ispitati. Slično onoj predstavi koju je Abrahamu i Izaku napravio Jahve. Ovako nekako zamišljaju bolest teološko nastrojeni ljudi. A oni koji su više za alternativu, tvrde da je svaka bolest jedan bolni vapaj našeg organizma. I ne samo da je to vapaj tijela, nego je to jedna od najsuptilnijih poruka koja izvire iz iskonskih dubina naše duše. Znači da bolest i po teolozima i po alternativcima predstavlja jednu veliku opomenu našeg Jastva. Naša duša traži hitnu promjenu načina života. To mora biti kompleksan zahvat na samome sebi. Koje su to poruke koje nam šalje Bog ili pak naše Jastvo, a uz pomoć bolesti? Teolozi kažu da moramo postati bolji vjernici, moramo početi živjeti ispravno, moramo više voljeti sebe i svoje bližnje a manje novac i materijalna dobra. Alternativci kažu nešto vrlo slično, s time da oni nadovezuju da treba promijeniti i ostale životne navike, a ne samo čisto duhovne. To bi značilo da moramo prestati pušiti, izbaciti meso, šećer i konzerviranu hranu. Obavezno treba raditi yoga-vježbe. Normalno, uz to treba što manje gledati televiziju, a biti što više u prirodi.
U principu svi ti savjeti nemaju neke velike veze sa bolešću. Te iste savjete mogu nama dati teolozi i alternativci, ako smo mi sasvim zdravi. Bolest nije nikakav uvjet za njih poslušati. Zašto bi bolest uopće bila nekakav “dar“. Sve je to obično pretjerivanje i zaglupljivanje.
Ja se slažem da bolest može imati u sebi neku duboku poruku. Tako nešto je uvidio Karl Gustav Jung više puta u svome životu, u tijeku liječenja svojih pacijenata. Takve poruke preko bolesti su rijetke i vrlo istančane. Ne spadaju u nekakvu kategoriju duhovnih aksioma. Čovjek mora biti vrlo dobar duhovni stručnjak da uvidi skrivene poruke koje se iskazuju preko bolesti. Ipak je većina bolesti samo slijed zlosretnih okolnosti. Nije pametno govoriti da je u srednjem vijeku trećina populacije bila uništena kugom, jer je Bog htio nešto reći svim tim jadnim ljudima. Odnosno, nije valja da je trećina tih istih pušila i prežderavala se mesom, pa im je organizam oslabio. Nekolicina mojih bliskih rođaka je nakon II svjetskog rata umrla od tuberkuloze. Nevjerojatno da je svima njima Bog htio reći da budu dobri i da moraju ići svaku nedjelju na misu. Također ne vjerujem da su u svome životu konzumirali previše šećera, koji im je oslabio imunološki sistem. Jedan moj prijatelj ima autoimunu bolest. Nju je dobio zbog toga što su mu roditelji bili rodbina u petom koljenu. Nije bolest dobio niti zbog grješnog života, a još manje jer je pušio kutiju cigareta dnevno. Čisto sumnjam da mu ta bolest šalje neke “duboke psihičke poruke iz baze njegove duše“. Bolest može biti poruka, ali je ne smijemo doslovno shvatiti. Loše je kada idemo u krajnost: “Kada čujete zvukove kopita, nemojte prvo pomisliti na zebru“ (pod uvjetom da niste u Africi i da nije cirkus u vašoj blizini).

Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Ma nisam mislio baš u tom smislu. Iako možda u nekom određenom postotku i da.

Postoje mučenici koji se ni pod groznim mukama, primjerice, nisu odrekli svoje vjere, i umrli su za to. Danas su sveci i td.

No, to sam mislio u malo manjim mukama, primjerice, danas veliki broj ljudi ima tak probleme u braku. Sexualnog karaktera. I većina ljudi će gledati da iziđe iz tog braka odmah, umjesto da se potrude da riješe problem, pa da im onda bude bolje nego ikad. Jeb ga...!
To bi ti bolje znali reći netko tko je doživio rastavu. Samo ja znam da moj prijatelj iz djetinjstva ne bi imao šanse to riješiti raspravom sa ženom.
Jer ga je ona napustila i našla boljega. Možda ovako: http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...ge/339622.aspx

Zadnje uređivanje krena : 26.07.2012. at 12:21.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 12:59   #32
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Postoje bolesti i bolesti. Visok holesterol može se regulirati promjenom načina ishrane, ali upala slijepog crijeva, koja iziskuje operativni zahvat, neobraćanjem za liječničku pomoć, može uzrokovati smrt.
Istina.

Quote:
Samim tim što ne želiš otići na obični sistematski pregled, ne da bi nekome nešto dokazala već zato što je to osnov kulture ophođenja prema samom sebi, ukazuje na nešto drugo od ovoga što tvrdiš.
O.K. Evo, priznajem, bolesna sam, ali to ne želim priznati ni sebi ni tebi. Dobro?
Medicinarka?
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 13:24   #33
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Bolest kao lekcija može biti ponekad istina. Ali je mnogo češće samo sklop okolnosti. Tako se u Zadru sudi vatrogascu Slavici za Kornatsku tragediju. A ja mislim da su fulali krivca. Jer je krivac poslodavac kardinala Bozanića

Inače sam o ovome pisao: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...2&postcount=41
Uffff, prevelik mi je ovaj link da to čitam, a nemam baš vremena sada, možda kasnije...

Čuj, najgora stvar je tražiti krivca. Onaj tko treba istjerati pravdu na vidjelo će POKUŠATI naći pravog krivca, ali to nije naš posao. Treba ostati dosljedan samog sebe i brinuti se o sebi, jer, samim time što se kopa po tuđim stvarima, nikad ne znaš što možeš navući na samog sebe...

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Uz pomoć bolesti Bog pokušava vidjeti koliko je naša vjera jaka i čvrsta.
Krivo! Bog NE POKUŠAVA, nego on zna kakva je naša vrsta. On nas je stvorio...

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Znači da bolest i po teolozima i po alternativcima predstavlja jednu veliku opomenu našeg Jastva. Naša duša traži hitnu promjenu načina života. To mora biti kompleksan zahvat na samome sebi. Koje su to poruke koje nam šalje Bog ili pak naše Jastvo, a uz pomoć bolesti?
Čuj, u svakom bolesnom tijelu, nalazi se izrazito jaka duša... Ljudi misle da su oni koji su bogati i močni zapravo i jaki, ili jake duše... Krivo... Oni koji imaju sve, njihova duša VRIŠTI od boli, patnje, nesigurnosti, očaja i tako dalje. Da ne nabrajam ostale grijehe. Jeb ga, samo se osvrni malo, češće ćeš vidjeti iskren osmijeh kod bolesnih, nego kod zdravih...!

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Teolozi kažu da moramo postati bolji vjernici, moramo početi živjeti ispravno, moramo više voljeti sebe i svoje bližnje a manje novac i materijalna dobra.
To je i istina... Postoje druge stvari koje su neusporedivo bitnije od novca i materijalizma. Materijalizam je potreban samo u onoj mjeri da nam osiguran najnužnije. A, kada stojiš u redu da bi kupio Samsung Galaxy SIII, to je preseravanje, neumjerenost............, grijeh jednostavnije. Pogledaj, 10.000.000 tih mobitela je prodano u 2 mjeseca. Sad mi reci, ima li smisla optuživati i Crkvu za sve kad pogledaj što obični ljudi rade. Zašto bi Crkva činila sve i svašta, kada nitko drugi neće. Da se razumijemo, Crkva pomaže siromašnima više od ostalih, samo što se o tome ne prića. Jednostavnije je nastojati uništiti Crkvu.

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Alternativci kažu nešto vrlo slično, s time da oni nadovezuju da treba promijeniti i ostale životne navike, a ne samo čisto duhovne. To bi značilo da moramo prestati pušiti, izbaciti meso, šećer i konzerviranu hranu. Obavezno treba raditi yoga-vježbe. Normalno, uz to treba što manje gledati televiziju, a biti što više u prirodi.
Pa, ima i tu istine. I ovi upućuju na to da se čini dobro... Ja ih odmah volim...

S druge strane, u svakom slučaju je neusporedivo bolje biti u prirodi nego u kafani ili pred TV-om. Evo, ja jedva čekam ponedjeljak da odem na divlju rijeku, da se maknem od svakodnevnice... Idem u priroduuuuuuu...

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
U principu svi ti savjeti nemaju neke velike veze sa bolešću. Te iste savjete mogu nama dati teolozi i alternativci, ako smo mi sasvim zdravi. Bolest nije nikakav uvjet za njih poslušati. Zašto bi bolest uopće bila nekakav “dar“. Sve je to obično pretjerivanje i zaglupljivanje.
Čuj, jest nekome tko ne vjeruje u Boga, ali, sve ima svoju višu vrijednost. NIŠTA u životu nije baš tak prosto. Iako možda i jest, ali ljudi vole dramiti oko svega...

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Čovjek mora biti vrlo dobar duhovni stručnjak da uvidi skrivene poruke koje se iskazuju preko bolesti. Ipak je većina bolesti samo slijed zlosretnih okolnosti.
Realno gledano, Bog NE ŽELI da itko bude bolestan. I kada oboli, Bog pomaže da se sve to izdrži. I na taj način, mnogo puta ljudima pokaže i put, i da neku školu.

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nije pametno govoriti da je u srednjem vijeku trećina populacije bila uništena kugom, jer je Bog htio nešto reći svim tim jadnim ljudima. Odnosno, nije valja da je trećina tih istih pušila i prežderavala se mesom, pa im je organizam oslabio.
Kuga i te teške bolesti su posljedica djelovanja zla. Prostor na kojem se zlo "udomačilo" jednostavno je htjelo pobiti sve oko sebe, jer mu to i jest cilj i svrha...

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nekolicina mojih bliskih rođaka je nakon II svjetskog rata umrla od tuberkuloze. Nevjerojatno da je svima njima Bog htio reći da budu dobri i da moraju ići svaku nedjelju na misu. Također ne vjerujem da su u svome životu konzumirali previše šećera, koji im je oslabio imunološki sistem.
Heh, što da ti kažem, u mojoj familiji su svi obolili od neke teške bolesti, od koje su u konačnici umrli. Evo, sad i mama karcinom pluća, tetka nedavno umrla od niza karcinoma, o ostalim djedovima i bakama da ne pričam, kao i njihovoj djeci. Jedino se još otac, sestra i ja držimo kao stijene...

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
To bi ti bolje znali reći netko tko je doživio rastavu. Samo ja znam da moj prijatelj iz djetinjstva ne bi imao šanse to riješiti raspravom sa ženom.
Jer ga je ona napustila i našla boljega. Možda ovako: http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...ge/339622.aspx
Ah, ja sam dijete OPAKO razvedenih roditelja, tak da znam kak je sve to išlo.

Također; bolest, glad i ostala sranja, to nije od Boga, to je od zla. Premda, Bog je unutar svake te bolesti, jer nam pokušava pomoći da to izdržimo. Postoje neke bolesti koje Bog da, ali to su bolesti s ciljem, kao sigurna nagrada, ili škola... Ali ovo sve što si ti nabrojao, to nije od Boga, sigurno...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 14:38   #34
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Medicinarka?
Koliko znam za zdrav razum nije potrebno da budeš medicinar, iako to nije u koliziji jedno s drugim.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 14:46   #35
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja sam isto primjetio da se duhovnom transformacijom ljudi lakše razbole nego grubim materijalnim životom.

Čovjek na duhovnom putu postaje senzibilniji, ispada iz stare "ravnoteže" ulazi u novu ravnotežu, kao kod mijenjanja brzina možemo čutu neugodan zvuk zupčanika..
I ja sam slicno primjetila. Barem u prvoj fazi bavljenja duhovnoscu. Poslije se uglavnom sve stabilizira.

Pretpostavljam da ljudi najmanje rade na sebi kad su sretni, a kad ih pukne bolest odjednom se uhvate korigiranja razmisljanja,i emocija, i prehrane, i tijela i svega sto se moze korigirati.

Kako je rekao Buddha - S bolju do prosvjetljenja
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 15:13   #36
Ne vidim kako se može pretjerivati sa duhovnom praksom, jer je to zapravo smirenje duha i tijela. Nekom ako nije jasno, mi mnogo više energije dnevno potrošimo na razne gluposti, a duhovne osobe ne opterećuju same sebe, upravo suprotno, cilj je osloboditi se stvari i misli koje nas drže u napetosti.

I kakve to veze ima sa pretjerivanjem?
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 15:32   #37
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Ne vidim kako se može pretjerivati sa duhovnom praksom, jer je to zapravo smirenje duha i tijela. Nekom ako nije jasno, mi mnogo više energije dnevno potrošimo na razne gluposti, a duhovne osobe ne opterećuju same sebe, upravo suprotno, cilj je osloboditi se stvari i misli koje nas drže u napetosti.

I kakve to veze ima sa pretjerivanjem?
U ono doba sam ja išao u Švicarsku vježbati TM-sidhi program. I vratio se nakon 2 mjeseca intenzivnih mantranja. I skoro da mi nije mozak zakuhao.
Srećom da mi je voditeljica TM za RH samnjila dozu meditacija na pola.
Inače je sve počelo POPIZDIKUSOM
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=2135

Sve je to meni jasno. Da čovjek mora uporno meditirati u cilju da se u jednom trenutku prosvjetli. Ja i moja bratja smo u ono doba bili u Švicarskoj u centru od bradatoga Maharishi Mahesh Yogija i meditirali svaki dan po 3-4 sata. Uz to smo radili asane, pranayamu i čitali vede. Te slušali "naricanje" pandita. Nakon mjesec dana takvog duhovnog rada većinu je počeo hvatati POPIZDIKUS. Umjesto da budu mirni i staloženi, postali smo mušićavim ljuti, bijesni, divlji, munjeni i blesavi. Učitelj nam je tumačio da je to ANSTRESING. Da se tijelo oslobađa stresova i psihičkih blokada, pa da zbog toga izgledamo da smo popizdili. Ja baš nisam bio siguran u tu teoriju. Ja mislim da je u svemu krivo uporno meditiranje. Čuo sam da je SS Reichsfuehrer Heinrich Himmer na početku karijere mučio židove tako da ih je trerao u barakama da po cijele dane leže u krevetu. Poslije mjesec dana su počimljale svađe oko svake sitnice, ogovaranja, bijes, jal............itd...... Kao da su meditirali.
Ja mislim da je popizdikus posljedica neprirodnog stanja. Čovjek nije predviđen da stoji budan zatvorenih očiju svaki dan po nekoliko sati. Ako to radi u društvu, dolaziti će do svađa i frustracija. Ako je sam može samo u sebi pizditi po cijele dane. I joj upornije meditirati u uvjerenju da je taj njegov popizdikus psihička blokada koja ga spriječava da se prosvjetli.
Jedan momak od 27 godina čija je sestra bila učiteljica TM-a je bio dobro dobacio jednom učitelju u tijeku predavanja. Učitelj je pričao da moramo završiti sve moguće kurseve TM. Od vedske astrologije , TTC , TWV , (neke skračenice za visoke tehnike) , Sidhi programe od Patanjalija, brojne yoga sutre, kama sutre........ itd......itd. I tek kada sve to završimo postaćemo pravi meditanti. A momak je nadodao: postati će mo OTKAČENI ().
Na žalost taj je momak skočio s nebdera godinu dana nakon tih riječi. Uhvatio ga je MEGA-POPIZDIKUS, uzrokovan upornim meditacijama na koje ga je tjerala sestra u cilju da se duhovno stabilizira. Momak je naginjao prema bolesti zvana egzistencijski vakuum !
Sestra je bila uvjerena da će on meditacijama prevazići tu suvremenu duhovnu bolest. Ali šipak. On je je stvarno prevladao: skokom s 7. kata
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 16:17   #38
Zvuci nevjerovatno. Bavljenje duhovnoscu, one koju ja svojim zdravim razumom prihvatam, a ne one koja mi je nametnuta (na bilo koji nacin) mislim da nikome ne moze naskoditi. Ako dijete tjeramo da zivi duhovni zivot a on to ne osjeca, duboko u sebi ce negirati sve te istinske potrebe zbog kojih se moze razboljeti. Ili kad roditelj manipulise svoje dijete grizom savjeti od malih nogu spominjuci i hvatajuci se za Boga i Bozije kazne....
Ako smo mi u skladu sa svom osjecajima, zeljama, i mogucnostima, tada nam je zdravlje jace. Religija, ako je samo slijepo pratis, ( kao sto igras komputersku igricu da zaboravis na sve)a ne razmisljas o sebi, svojoj ulozi na svijetu, tesko da isto moze promjeniti. Nista se samo od sebe ne mjenja, tj. potrebna je nasa akcija ili reakcija.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 16:53   #39
Quote:
tigrić gabriel kaže: Pogledaj post
po mojem iskustvu čovjek prvo mora da se suoči sam sa sobom,da se prihvati i zavoli.
kako se to radi? tehnički, jasno i nedvosmisleno - kako se to radi?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 17:53   #40
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
kako se to radi? tehnički, jasno i nedvosmisleno - kako se to radi?
Dubljenjem na glavi svaki dan sat vremena.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.