Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2012., 14:12   #1
Kičeraj, glumatanje i pretjerivanje na svadbama - što ste doživjeli i što vas živcira?

Vozim prošli vikend lokalno kroz Sesvete, Dugo selo i ona mjesta između i pogled mi zapne na limuzinu parkiranu pred crkvom. Bijela, dugačka, sa zatamnjenim staklima. Na stražnjem staklu broj mobitela kao reklama. Mislim si, pa dobro ljudi kaj nemate ni malo osjećaja mjere? Uz duboko poštovanje svačijem mjestu stanovanja, ali bijela limuzina ne ide uz polu-asfaltiranu provinciju. Također, bijela limuzina s reklamom na stražnjem staklu ne impresionira i ne projicira dojam luksuza, kojeg bi valjda trebala ostavljati.

Kakvi kičeraji, pretjerivanja i nevješta kopiranja američkih fora vas živciraju na svadbama? Molim konkretne primjere kojima ste osobno svjedočili i što slikovitiji opis

E, sjetio sam se još jedne takve stvari: ples iznenađenja
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:40   #2
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Vozim prošli vikend lokalno kroz Sesvete, Dugo selo i ona mjesta između i pogled mi zapne na limuzinu parkiranu pred crkvom. Bijela, dugačka, sa zatamnjenim staklima. Na stražnjem staklu broj mobitela kao reklama. Mislim si, pa dobro ljudi kaj nemate ni malo osjećaja mjere? Uz duboko poštovanje svačijem mjestu stanovanja, ali bijela limuzina ne ide uz polu-asfaltiranu provinciju. Također, bijela limuzina s reklamom na stražnjem staklu ne impresionira i ne projicira dojam luksuza, kojeg bi valjda trebala ostavljati.

Kakvi kičeraji, pretjerivanja i nevješta kopiranja američkih fora vas živciraju na svadbama? Molim konkretne primjere kojima ste osobno svjedočili i što slikovitiji opis

E, sjetio sam se još jedne takve stvari: ples iznenađenja
nije ti to ništa. kad sam bila u moskvi vidjela sam zlatne i roze limuzine, limuzine koje izgledaju kao da su od čipke i to ne ove obične, nego hummer
__________________
zmajchekica

rainbow baby
alleszusammen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:53   #3
ima ih i kod nas, meni su užasno ružni ti hummeri, draži su mi old timeri

hm, ne volim kad se na svadbama odugovlači sa pričanjem, i bilo čime što ne uključuje muziku i ples. na jednoj svadbi se nije sviralo od ponoći do pol 3 ujutro. na jednoj su pjevane 4 pjeseme pa pauze od sat vremena, na jednoj su se vrtile stalno te iste pjesme (doslovce, 3 pjesme cijelu noć)...

živciraju me bijele muške cipele na crno odijelo, nekak mi je to užasno. to je valjda moj klasičan ukus u pitanju, al to nikak nemrem vidjet.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:56   #4
Ako me sjećanje ne vara, svojedobno se na ovom podforumu pojavila ženska koja je za budućeg mužića tražila odijelo boje čokolade, jer je tema cijelog vjenčanja boja čokolade. Boja govana, a ne čokolade, ak se mene pita. Nit ima veze s običajima u ovim krajevima niti dobro izgleda. Opet kopiranje Amerikanaca u njihovom najgorem obliku, uz očiti nedostatak ukusa.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 15:06   #5
Mahanje barjakom, juškanje svatova i trubljenje automobilima su mi neki od od "najseljačkijih" običaja što postoje...Takve stvari bih nazvala stvarno lošim ukusom, pretjerivanjem i s takvih svadbi idem čim prije doma!


Neumjesni komentari i šale na svadbama... Otkup mladenke, narodnjački hitovi (zagorski, srpski, slavonski..sve u tom điru)..

Forsiranje od strane mladenaca da gosti plešu čim više...Podvezica..

A definitivno ne volim kad se mladenci nikako ne trude da učine svadbu posebnom, npr. iznajme veliku salu, osnovni meni , bend i dobro je....Doslovno ,očigledno šparanje ! I to je bome pretjerivanje....
Kratka Kavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 15:10   #6
Dakle za tebe nije posebna svadba ako nije velika sala, meni ala uobičajeno i bend prosječne svirke? Ako na svadbu nije potrošeno puno novaca?
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 15:17   #7
Ne pikica...Nije potrebno potrošiti puno novaca da bi napravio dobru atmosferu na svadbi...svijeće su od 3 kune pa na dalje, malo cvijeća, dobar izbor pjesama ...jedno je raditi skromnu svadbu , a drugo je pozvati 200 ljudi u uvjete na nivou vatrogasnog doma jer su ti dužni dati dar i poslati ih polugladne doma...

Zadnje uređivanje Kratka Kavica : 08.08.2012. at 15:43.
Kratka Kavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 15:18   #8
Bila sam na svadbi koja se pripremala ni manje ni više nego tri godine.
Za kuma je ženik imao bratića, a udavača jedinu prijateljicu koja joj je susjeda od djetinjstva, ostalih 6 frendica koje su bile na svadbi su žene sa nekog foruma i njihovi muževi.
Ples iznenađenja je naravno bio totalno iznenađenje, naime svi za njega znali jer su bili nestrpljivi pa su dok su pozivali ljude ispričali što su sve isplanirali. Ipak, tri godine je teško čuvat tajnu.
Ugl. još sam uvijek živčana kad se toga sjetim, a prošlo je godinu dana.
Srećom, imam i primjer u kojem je frendica za 6 mjeseci uspjela sašiti vjenčane odore, organizirati dvorac, kočije, konje, muziku sve u stilu 18 stoljeća. I jednu običnu svadbu samo za užu obitelj i uži krug prijatelja. Dakle, može se i pretjerivat, a da to bude sukusno i zanimljivo. Par posljednjih svadbi na kojima sam bila ispalo je da su one zdravohrvatske tradicionalne bile bolje nego ove modernističke sa željom da nadjačaju frendove koji su se vjenčali netom prije njih.
__________________
imala bih više postova, ali svaku temu zbrišu na kojoj ja nešto napišem.
Otrovno pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 15:20   #9
Quote:
Kratka Kavica kaže: Pogledaj post
Mahanje barjakom, juškanje svatova i trubljenje automobilima su mi neki od od "najseljačkijih" običaja što postoje...Takve stvari bih nazvala stvarno lošim ukusom, pretjerivanjem i s takvih svadbi idem čim prije doma!


Neumjesni komentari i šale na svadbama... Otkup mladenke, narodnjački hitovi (zagorski, srpski, slavonski..sve u tom điru)..

Forsiranje od strane mladenaca da gosti plešu čim više...Podvezica..

A definitivno ne volim kad se mladenci nikako ne trude da učine svadbu posebnom, npr. iznajme veliku salu, osnovni meni , bend i dobro je....Doslovno ,očigledno šparanje ! I to je bome pretjerivanje....
Običaji na svadbama su druga stvar, o tome ima posebna tema.

Nisam mislio na običaje, nego upravo suprotno, stvari koje izlaze iz okvira običaja s namjerom da budu atraktivne i posebne, a ispadnu krivo.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 15:21   #10
Sve više od 100 ljudi na svadbi mi je previše...posebno forsiranje zvanja rodbine s kojom se ljudi ne čuju (osim u prilikama kad netko umre), uvijek ostavlja dojam narodnog veselja - dogodi se da si na svadbi okružen ljudima koje uopće ne poznaješ, ne kužim čemu takvo forsiranje oko broja uzvanika. Ima svadbi di se ljudi doslovno natječu u tim brojkama -a da ne spominjem troškove iza svadbe...

Općenito, sve što ima prizvuk i izgleda kao predstava na svadbi mi je odbojno...mladenci su kao paradni konji u tome svemu...
zblunjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 15:22   #11
Quote:
Kratka Kavica kaže: Pogledaj post
Ne pikica...Nije potrebno potrošiti puno novaca da bi napravio dobru atmosferu na svadbi...svijeće su od 3 kune pa na dalje, malo cvijeća, dobar izbor pjesama ...jedno je raditi skromnu svadbu , a drugo je pozvati 200 ljudi u uvjete na nivou vatrogasnog doma jer su ti dužni dati dar, i poslati ih polugladne doma...
Aha, sad mi je jasno :-)
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 15:24   #12
Quote:
Otrovno pero kaže: Pogledaj post
Dakle, može se i pretjerivat, a da to bude sukusno i zanimljivo. Par posljednjih svadbi na kojima sam bila ispalo je da su one zdravohrvatske tradicionalne bile bolje nego ove modernističke sa željom da nadjačaju frendove koji su se vjenčali netom prije njih.

Ovaj dio definitivno potpisujem, samo bih željela dodati da uvijek postoji i druga opcija , a ta je da mladenci žele svadbu što više personalizirati, učiniti je što više u svom stilu, bez natjecanja sa frendovima ..I mislim da se to nikome ne bi trebalo zamjerati...Mislim, čovjek se uglavnom jednom ženi u životu i radi si jednu, pravu, poštenu svečanost pa si valjda želi omogućiti sve što mu je fora i što mu može proći taj 1 dan..

Čim orginalnije i drugačije, tim bolje.. ..

Možda su neke stvari neukusne na svadbama ali su mi zato smiješne , a uz smijeh dolazi i zabava

Zadnje uređivanje Kratka Kavica : 08.08.2012. at 15:37.
Kratka Kavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 15:25   #13
ples iznenađenja, projekcija njihovih slika iz djetinjstva i recitiranje poezije - sve to na jednoj svadbi

dijeljenje ručnika gostima, za to sam samo čula, nisam doživjela...
july23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 15:27   #14
meni ide na zivce citava procedura svadbe, nedaj boze da se nesto promjeni-odmah vidi je sto oce posvom jaaaaaaaaooooooooooo
__________________
<3 "Ja savrseno zivim u savrsenoj lazi, imam sve sto ima cijenu...a srce svoje trazi" <3
***Recenzije blog
đinđiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 18:26   #15
Ja ne volim kad se boja nekog vjencanja provlaci kroz apsolutno svaki detalj, i mora bit zastupljena apsolutno u svemu, najgore kad to bude obuca mlade ili kosulja/odijelo ili kravata mladozenje, pa se kupe npr. najruznije cipele samo da bi bile boje vjencanja.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 23:25   #16
Ovako, meni najviše, ali stvarno najviše smeta pucanje iz vatrenog oružja na svadbama. Mislim da ne trebam dodatno pojašnjavati zašto mi to smeta. Jednom sam doživjela da mi je tip opalio kraj uha, pogodio krov iznad nas, i komadi crijepa su padali po nama. Pokupila sam se doma i još par sati sam se tresla i nisam mogla doći k sebi.
babullaballa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 00:08   #17
Quote:
babullaballa kaže: Pogledaj post
Ovako, meni najviše, ali stvarno najviše smeta pucanje iz vatrenog oružja na svadbama.
Slažem se sa tobom. Sve drugo me ne smeta.
karaoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 00:11   #18
Quote:
july23 kaže: Pogledaj post
ples iznenađenja, projekcija njihovih slika iz djetinjstva i recitiranje poezije - sve to na jednoj svadbi

dijeljenje ručnika gostima, za to sam samo čula, nisam doživjela...
A što su im poslije radili da im je trebao taj ručnik?
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 08:31   #19
Quote:
babullaballa kaže: Pogledaj post
Ovako, meni najviše, ali stvarno najviše smeta pucanje iz vatrenog oružja na svadbama. .
ooooo, oduzela bi im to oružje i istukla ga njime!!!!
bila na svadbi gdje je tip pucao sa balkona, i svatove zasula kiša vrelih čahura, uh, ljuta sam čim se sjetim a prošlo je već par godina od toga

već spomenuto povlačenje tematske boje od ukrasa buketa do toalet papira.. zanimljivo samo ako je sa mjerom ali mladenke u svojoj bridezillosti često pretjeraju pa postane životno bitno da na lijevom retrovizoru bude mašna boje breskve, a na desnom ona prljavo roza

a tek podvezica?!?!? da bilo tko zavlači glavu pod vjenčanicu ispred roditelja, dida i baka, dok njegovi polupijani frendovi okolo navijaju ko da se igra derbi HNL-a

i još nešto, kad mladenci imaju koreografije za prvi ples, svaka čast na volji, trudu i lovi za sate plesa, ali po meni je to jedna od par stvari koje mladenci trebaju napraviti za sebe a ne kao predstavu za goste. ljuljuškanje u ritmu pjesme koju oboje vole, gledanje u oči i jednostavno uživanje u trenutku, a ne da se brinem jel idem lijevo-desno ili kontra, i najčešće to izgleda ukočeno i isforsirano..
BTW, spomenuo je netko ples iznenađenja. može pojašnjenje?
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 09:12   #20
Možda je Blue pod tim plesom mislio na ono kad mladenci otvaraju ples na neku pjesmu, a onda se ona naglo prekine, pa mladenci glume iznenađenje i onda krene neka stvar tipa Macarena ili Prodigy i onda ide razbacivanje,a okupljeni oduševljeni plješću.

Meni nije jasno puštanje leptira ili golubova
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.